Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Колчо написа:

Не търся да изтрия разширение на Хром а на самият Гном шел. Остават записи след тях които реално не откликват на действията.

Явно съм допуснал правописна грешка.

Тогава, изтриваш цялата потребителска конфигурация (виж снимката). Оставяш неизтрито единствено кошчето (trash) в папка .local/share. След това, рестартираш.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Сигурността е само един от важните моменти. Животът в Линукс си е просто по-лесен. За всичко е помислено - хранилища с проверен софтуер, удобно подредени менюта, софтуерен център с готови програми. Въ

Може би ако твърдия електорат на Линукс използва по-мек тон за комуникации и не твърди постоянно че света започва и завършва с Линукс дискусията ще е по-полезна за всички

Публикувани изображения

преди 43 минути, Н.Чапкънски написа:

Дотука добре,инсталирах ги уж,сега остана конфигурацията на xorg.server която ми е 100% мътна и незнам кое да барам и кое не.Интересното е че

/usr/share/X11/xorg.conf.d   няма такъв файл
  Затвори скритото съдържание

Screenshot.png

А нужно ли е? Цялото упражнение, имам предвид. И каква е целта на занятието, графика имаш ли - имаш, работи ли - да. От цялата работа ще има ефект ако имаш проблеми. (Явно ги имаш, значи).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, cybercop написа:

Тогава, изтриваш цялата потребителска конфигурация (виж снимката). Оставяш неизтрито единствено кошчето (trash) в папка .local/share. След това, рестартираш.

Не е от там. След като изчистих това което каза да изчистя и рестартирах - след това пак инсталирах Icon hider и записите на въпрсното разширение на настройките му си седят непокътнати. Явно някъде другаде са запазени. Не само на него а и на другите разширения Гном шел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Колчо написа:

Не е от там. След като изчистих това което каза да изчистя и рестартирах - след това пак инсталирах Icon hider и записите на въпрсното разширение на настройките му си седят непокътнати. Явно някъде другаде са запазени. Не само на него а и на другите разширения Гном шел.

Къде ще стоят ? В кошчето  ли ? Да не си оставил цялото съдържание на папка .local ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, cybercop написа:

Къде ще стоят ? В кошчето  ли ? Да не си оставил цялото съдържание на папка .local ?

Не напротив - изтрих всичко цялостно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, бат'начо написа:

А нужно ли е? Цялото упражнение, имам предвид. И каква е целта на занятието, графика имаш ли - имаш, работи ли - да. От цялата работа ще има ефект ако имаш проблеми. (Явно ги имаш, значи).

Насичат ми прозорците леко,ама не е постоянно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами направи го, като продължат - ще знаеш, че не е от това.

Създай си файл /usr/share/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf (примерно) и измисли какво да има там.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, бат'начо написа:

Ами направи го, като продължат - ще знаеш, че не е от това.

Извинявай че ще те занимавам с моите главоблъсканици - случайно да имаш идея какво да направя да разкарам проклетите настройки на разширенията на Гном шел след като с изтриване на въпросните папки цитирани от Сайбъркоп нещата не се получават?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, бат'начо написа:

Никаква идея.

И аз. И за това се замислям дали да не разкарам Манждата с гнома и да я заменя с XFCE следващият път когато съм на смяна на работа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Н.Чапкънски написа:

/usr/share/X11/xorg.conf.d няма такъв файл

Покажи скритото съдържание

Screenshot.png

Това е папка, не файл, като гледам. На мен ми се налагаше да я създавам ръчно, но вече не помня за какво. Правиш я ръчно и там слагаш конфигурационните файлове. Не виждам обаче xorg.conf, който трябва да е в /etc/x11/, а там също могат да се правят интересни настройки. Ако не е скрит файл, намери си някакъв примерен за AMD и можеш да си поиграеш и там. По принцип при инсталацията на драйверът, трябва да си гое копирал в /etc/x11/, но май можеше да е и в друга папка и като xorg.conf.d (default?) файл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, RagnerBG написа:

Това е папка, не файл, като гледам. На мен ми се налагаше да я създавам ръчно, но вече не помня за какво. Правиш я ръчно и там слагаш конфигурационните файлове. Не виждам обаче xorg.conf, който трябва да е в /etc/x11/, а там също могат да се правят интересни настройки. Ако не е скрит файл, намери си някакъв примерен за AMD и можеш да си поиграеш и там. По принцип при инсталацията на драйверът, трябва да си гое копирал в /etc/x11/, но май можеше да е и в друга папка и като xorg.conf.d (default?) файл.

Правилно гледаш няма такъв файл наистина,а xorg.conf.d трябва да е дайл,ама това разширение ".d"  незнам какво е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги привет. Чакам идеи как да рисетна Гном така че да изчистя напълно настройките които разширенията запазват. Чрез изтриване на .local/share/gnome-shell се изтриват разширенията.
И разширенията от /usr/share ги изтривам. Изтривам и папката конфиг и пак няма цялостно изтриване на всички настройки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колчо написа:

Колеги привет. Чакам идеи как да рисетна Гном така че да изчистя напълно настройките които разширенията запазват. Чрез изтриване на .local/share/gnome-shell се изтриват разширенията.
И разширенията от /usr/share ги изтривам. Изтривам и папката конфиг и пак няма цялостно изтриване на всички настройки.

Не е точно най-умната идея, но ... защо не си създадеш един нов потребител, който ще има всички начални настройки и не влезеш с него. Тъкмо ще имаш база за сравнение как е в едното - как в другото (при първия ти потребител).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, бат'начо написа:

Не е точно най-умната идея, но ... защо не си създадеш един нов потребител, който ще има всички начални настройки и не влезеш с него. Тъкмо ще имаш база за сравнение как е в едното - как в другото (при първия ти потребител).

Не беше нужно. Ключа към анулирането на настройките беше в dconf /org/gnome/shell/extensions - и рисет на всички записи.

Редактирано от Колчо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Колчо написа:

Не беше нужно. Ключа към анулирането на настройките беше в dconf /org/gnome/shell/extensions - и рисет на всички записи.

Така е щото тези, които ползват твоята среда не се включват, при нас я няма тая настройка, както и нещо съдържащо в името си dconf.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, бат'начо написа:

Така е щото тези, които ползват твоята среда не се включват, при нас я няма тая настройка, както и нещо съдържащо в името си dconf.

Имах в предвид Dconf editor.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталацията тези дни на KDE Neon за първи път изпробвах KDE Connect приложението... Не знам дали има някакви други еквиваленти, но е супер полезно и удобно и ми спести покупка на безжична мишка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по любознателните  предлагам да  погледате този канал на руски език .

https://www.youtube.com/channel/UCXW9N2hyhdLLo8yjKsQkQkw

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете как да оправя липсваща опция в Plank под Fedora Mate 25 - става дума за зуум опцията (просто липсва)?! Преинсталация на Plank не помага!

2017_06_10_01_31_32.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/7/2017 в 21:27, Колчо написа:

спираш графичната среда и тогава триеш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, the professor написа:

спираш графичната среда и тогава триеш...

Еми и това направих. Но както написах - цялата работа беше да изчистя записите в dconf editor.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Колчо написа:

Еми и това направих. Но както написах - цялата работа беше да изчистя записите в dconf editor.

Само не разбрах, как се оправи с нулиране на настройките от dconf-editor, но не и с триене на цялата потребителска конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване