Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Колчо написа:

Не търся да изтрия разширение на Хром а на самият Гном шел. Остават записи след тях които реално не откликват на действията.

Явно съм допуснал правописна грешка.

Тогава, изтриваш цялата потребителска конфигурация (виж снимката). Оставяш неизтрито единствено кошчето (trash) в папка .local/share. След това, рестартираш.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Изглед на новата придобивка с групиране на табове в браузера MS Edge под Линукс

Сигурността е само един от важните моменти. Животът в Линукс си е просто по-лесен. За всичко е помислено - хранилища с проверен софтуер, удобно подредени менюта, софтуерен център с готови програми. Въ

Публикувани изображения

преди 43 минути, Н.Чапкънски написа:

Дотука добре,инсталирах ги уж,сега остана конфигурацията на xorg.server която ми е 100% мътна и незнам кое да барам и кое не.Интересното е че

/usr/share/X11/xorg.conf.d   няма такъв файл
  Затвори скритото съдържание

Screenshot.png

А нужно ли е? Цялото упражнение, имам предвид. И каква е целта на занятието, графика имаш ли - имаш, работи ли - да. От цялата работа ще има ефект ако имаш проблеми. (Явно ги имаш, значи).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, cybercop написа:

Тогава, изтриваш цялата потребителска конфигурация (виж снимката). Оставяш неизтрито единствено кошчето (trash) в папка .local/share. След това, рестартираш.

Не е от там. След като изчистих това което каза да изчистя и рестартирах - след това пак инсталирах Icon hider и записите на въпрсното разширение на настройките му си седят непокътнати. Явно някъде другаде са запазени. Не само на него а и на другите разширения Гном шел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Колчо написа:

Не е от там. След като изчистих това което каза да изчистя и рестартирах - след това пак инсталирах Icon hider и записите на въпрсното разширение на настройките му си седят непокътнати. Явно някъде другаде са запазени. Не само на него а и на другите разширения Гном шел.

Къде ще стоят ? В кошчето  ли ? Да не си оставил цялото съдържание на папка .local ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, cybercop написа:

Къде ще стоят ? В кошчето  ли ? Да не си оставил цялото съдържание на папка .local ?

Не напротив - изтрих всичко цялостно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, бат'начо написа:

А нужно ли е? Цялото упражнение, имам предвид. И каква е целта на занятието, графика имаш ли - имаш, работи ли - да. От цялата работа ще има ефект ако имаш проблеми. (Явно ги имаш, значи).

Насичат ми прозорците леко,ама не е постоянно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами направи го, като продължат - ще знаеш, че не е от това.

Създай си файл /usr/share/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf (примерно) и измисли какво да има там.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, бат'начо написа:

Ами направи го, като продължат - ще знаеш, че не е от това.

Извинявай че ще те занимавам с моите главоблъсканици - случайно да имаш идея какво да направя да разкарам проклетите настройки на разширенията на Гном шел след като с изтриване на въпросните папки цитирани от Сайбъркоп нещата не се получават?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, бат'начо написа:

Никаква идея.

И аз. И за това се замислям дали да не разкарам Манждата с гнома и да я заменя с XFCE следващият път когато съм на смяна на работа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Н.Чапкънски написа:

/usr/share/X11/xorg.conf.d няма такъв файл

Покажи скритото съдържание

Screenshot.png

Това е папка, не файл, като гледам. На мен ми се налагаше да я създавам ръчно, но вече не помня за какво. Правиш я ръчно и там слагаш конфигурационните файлове. Не виждам обаче xorg.conf, който трябва да е в /etc/x11/, а там също могат да се правят интересни настройки. Ако не е скрит файл, намери си някакъв примерен за AMD и можеш да си поиграеш и там. По принцип при инсталацията на драйверът, трябва да си гое копирал в /etc/x11/, но май можеше да е и в друга папка и като xorg.conf.d (default?) файл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, RagnerBG написа:

Това е папка, не файл, като гледам. На мен ми се налагаше да я създавам ръчно, но вече не помня за какво. Правиш я ръчно и там слагаш конфигурационните файлове. Не виждам обаче xorg.conf, който трябва да е в /etc/x11/, а там също могат да се правят интересни настройки. Ако не е скрит файл, намери си някакъв примерен за AMD и можеш да си поиграеш и там. По принцип при инсталацията на драйверът, трябва да си гое копирал в /etc/x11/, но май можеше да е и в друга папка и като xorg.conf.d (default?) файл.

Правилно гледаш няма такъв файл наистина,а xorg.conf.d трябва да е дайл,ама това разширение ".d"  незнам какво е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги привет. Чакам идеи как да рисетна Гном така че да изчистя напълно настройките които разширенията запазват. Чрез изтриване на .local/share/gnome-shell се изтриват разширенията.
И разширенията от /usr/share ги изтривам. Изтривам и папката конфиг и пак няма цялостно изтриване на всички настройки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колчо написа:

Колеги привет. Чакам идеи как да рисетна Гном така че да изчистя напълно настройките които разширенията запазват. Чрез изтриване на .local/share/gnome-shell се изтриват разширенията.
И разширенията от /usr/share ги изтривам. Изтривам и папката конфиг и пак няма цялостно изтриване на всички настройки.

Не е точно най-умната идея, но ... защо не си създадеш един нов потребител, който ще има всички начални настройки и не влезеш с него. Тъкмо ще имаш база за сравнение как е в едното - как в другото (при първия ти потребител).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, бат'начо написа:

Не е точно най-умната идея, но ... защо не си създадеш един нов потребител, който ще има всички начални настройки и не влезеш с него. Тъкмо ще имаш база за сравнение как е в едното - как в другото (при първия ти потребител).

Не беше нужно. Ключа към анулирането на настройките беше в dconf /org/gnome/shell/extensions - и рисет на всички записи.

Редактирано от Колчо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Колчо написа:

Не беше нужно. Ключа към анулирането на настройките беше в dconf /org/gnome/shell/extensions - и рисет на всички записи.

Така е щото тези, които ползват твоята среда не се включват, при нас я няма тая настройка, както и нещо съдържащо в името си dconf.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, бат'начо написа:

Така е щото тези, които ползват твоята среда не се включват, при нас я няма тая настройка, както и нещо съдържащо в името си dconf.

Имах в предвид Dconf editor.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталацията тези дни на KDE Neon за първи път изпробвах KDE Connect приложението... Не знам дали има някакви други еквиваленти, но е супер полезно и удобно и ми спести покупка на безжична мишка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по любознателните  предлагам да  погледате този канал на руски език .

https://www.youtube.com/channel/UCXW9N2hyhdLLo8yjKsQkQkw

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете как да оправя липсваща опция в Plank под Fedora Mate 25 - става дума за зуум опцията (просто липсва)?! Преинсталация на Plank не помага!

2017_06_10_01_31_32.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/7/2017 в 21:27, Колчо написа:

спираш графичната среда и тогава триеш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, the professor написа:

спираш графичната среда и тогава триеш...

Еми и това направих. Но както написах - цялата работа беше да изчистя записите в dconf editor.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Колчо написа:

Еми и това направих. Но както написах - цялата работа беше да изчистя записите в dconf editor.

Само не разбрах, как се оправи с нулиране на настройките от dconf-editor, но не и с триене на цялата потребителска конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от vpvelev
      Здравейте!
      Отварям отделна тема за още една Linux дистрибуция - Gentoo.
      Много са чували за нея, но малко са я ползвали. Причината е, че трудно (това е относително) се инсталира и изисква много време, защото всичко се компилира от изходен код. Последното пък изисква по-мощен хардуер, а не всеки разполага с такъв.
      При мен се случи така, че първото ми запознаване с Линукс беше имено с Gentoo Linux (нямам точен спомен, но преди 2005 година беше). Но не защото знаех нещо за линукс или за Gentoo, а защото не знаех какво ме очаква.  Но се оказа, че съм имал късмет да попадна на тази дистрибуция, за да науча поне нещо за линукс.
      И от тогава, тъй като не съм имал подходящ компютър (поне така съм си мислел) до преди няколко дена не обръщах внимание на тази дистрибуция.
      Тия дни я инсталирах и засега работи нормално всичко. Затова и отварям тази тема за новини, дискусии, помощ и др.
      Инсталацията я направих от съществуваща при мен друга линукс дистрибуция - Arco Linux. По начало Gentoo може да се инсталира и от други дистрибуции. Този начин за инсталиране, поне за мен е за предпочитане, особено за тия, които не са много запознати, а и не искат да си загубят другата дистрибуция.
      При този вид на инсталация не са необходими никакви флашки и дискове, а освен това се инсталира в графична среда и се ползват и четат различни статии и разяснения. Така инсталацията става много лесно. Дори може и да се прекрати, ако някой се уплаши или му омръзне и след време може пак да я продължи.
      Ето няколко линка за това. И аз ще покажа по-нататък как протече при мен инсталацията и какви проблеми срещнах.
      https://www.wikihow.com/Install-Gentoo-Linux-from-Ubuntu

Отваряте терминала и започвате
      Използвах тия два линка в началото, но след това направих нещо средно м/у тях. Но това зависи от мощността на компютъра или какъв профил ще изберете:

Важното е да не се отказвате лесно след първите неуспехи.

• от Теодор Тодоров
      За забравената парола на BIOS-а нищо не reset-на самата парола ще инсталирам Windows 8.1 На друг диск, защото не знам как се инсталира plop boot manager под linux, Гледах клипове как се инсталира plop под linux но нищо не разбрах от него
    • от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
    • от Гошко21
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване