Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

• Отговори 6,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Примерно програмата ти се казва album.exe Създаваш нов файл в директория ~/.local/share/applications с име album.desktop В него слагаш това: Така в Multimedia трябва да имаш стартер с

Изглед на новата придобивка с групиране на табове в браузера MS Edge под Линукс

Публикувани изображения

Възможно е да не е била актуализация, а просто презареждане на конфигурационен файл от системата за инициализация. Прегледах си логовете и за въпросната дата са се обновили тези пакети.

Start-Date: 2017-06-28  18:54:37
Commandline: apt full-upgrade
Upgrade: linux-image-4.9.0-3-amd64:amd64 (4.9.30-2+deb9u1, 4.9.30-2+deb9u2), linux-compiler-gcc-6-x86:amd64 (4.9.30-2+deb9u1, 4.9.30-2+deb9u2), linux-kbuild-4.9:amd64 (4.9.30-2+deb9u1, 4.9.30-2+deb9u2), linux-headers-4.9.0-3-amd64:amd64 (4.9.30-2+deb9u1, 4.9.30-2+deb9u2), linux-headers-4.9.0-3-common:amd64 (4.9.30-2+deb9u1, 4.9.30-2+deb9u2)
End-Date: 2017-06-28  18:55:31

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИЗТОЧНИК

http://www.putorius.net/2012/01/block-unwanted-advertisements-on.html

http://fs5.directupload.net/images/170708/yvlyy9mq.png

Забрана на рекламите чрез хост в Линукс

http://www.putorius.net/2012/01/block-unwanted-advertisements-on.html

Хост файла при линукс средите е обикновено се плацира  /etc/hosts

Отваряте си терминала като root и почвате да пишете.

1. Запазвате си старият хост файл ето така  cp /etc/hosts ~/.etchosts

Аз си запазих и cp /etc/hosts ~/hosts :)

2. Правите си скрипт файл  Тук можете да ползвате или това  https://hosts-file.net/hphosts-partial.txt, или това  http://winhelp2002.mvps.org/hosts.txt, аз си дръпнах и от 2те.:)

Ето така  си правите  update_hosts.sh  

nano /etc/update_hosts.sh

Със съдържание :

#!/bin/bash
cd /tmp
wget http://winhelp2002.mvps.org/hosts.txt

#wget http://winhelp2002.mvps.org/hosts.txt
rm /etc/hosts
mv hosts.txt /etc/hosts
cat ~/.etchosts >> /etc/hosts

CTRL+X

3. Пишем скрипта бъде изпълним, да бъде готов да тръгва chmod +x update_hosts.sh

4. Ако не ви се пише след месец или седмица да обновявате sh update_hosts.sh  можете и да оставите на  cron да го прави.

59 23 * * * /root/update_hosts.sh

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги - привет - имам въпрос как да стартирам Ноксбит под Манджаро. Инсталирах пакета през пакман - въпроса ми е понеже не виждам стартер как точно да стартирам въпросният енджин.

Ако никой не е наясно ще помоля за разяснения как да инсталирам torrenttv добавката за Коди. Благодаря предварително.

Редактирано от Колчо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталира се в /opt и там има конфигурационен файл, в който пише как се използва. За улеснение пристига със „service“ файл, който може да стартира програмата автоматично.

Тоест цялата процедура я виждам така:

1. Регистрираш се в noxbit, оттам ти дават UID.
2. Пишеш си този номер и паролата в /opt/noxbit/noxbit.cfg срещу оказаните места.
3. Стартираш програмата със sudo systemctl start noxbit (systemctl enable noxbit за автоматично стартиране с пускането на компютъра)
4. Влизаш в torrent-tv и гледаш през noxbit.

Не знам дали и за друго се ползва.

Редактирано от bornofash (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bornofash написа:

Инсталира се в /opt и там има конфигурационен файл, в който пише как се използва. За улеснение пристига със „service“ файл, който може да стартира програмата автоматично.

Тоест цялата процедура я виждам така:

1. Регистрираш се в noxbit, оттам ти дават UID.
2. Пишеш си този номер и паролата в /opt/noxbit/noxbit.cfg срещу оказаните места.
3. Стартираш програмата със sudo systemctl start noxbit (systemctl enable noxbit за автоматично стартиране с пускането на компютъра)
4. Влизаш в torrent-tv и гледаш през noxbit.

Не знам дали и за друго се ползва.

Мерси за разясненията. Ще се възполвам от тях довечера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го пробвах, за да видя за какво става въпрос. Обаче телевизиите в торент-тв тръгват само с chromium. С лисицата и останалите браузъри ми пише, че трябва да поддържат html5 или флаш.

Пък с кодито... трябва да си набавиш добавката по някакъв начин. Примерно тук: https://github.com/seppius-xbmc-repo/ru/tree/master/script.torrent-tv.ru
Сваляш zip файла на последната версия. После през коди го инсталираш, като влезеш в Add-on manager и намериш тая опция Install from ZIP file.
http://kodi.wiki/view/Add-on_manager Тук има картинки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже в последно време попълзновенията на Линукс хейтъри (не казвам Уиндоус фенове, защото смятам, че ако мразиш нещо, вероятно нагласата ти е просто такава - да мразиш...) тук зачести, едно кратък и въпреки това обобщаващ материал "защо Линукс". Разбира се, че може много да се каже (сигурно 100-200 страници), но е кратко и ясно:

https://medium.com/@justmilica/5-reasons-why-i-choose-linux-over-windows-1980a0f4fc00

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да отворя .nrg файл с видео уроци в Убунту Мате?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://askubuntu.com/questions/107656/how-to-extract-mount-nero-images-nrg

Дано се получи.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стара информация е това. В Linux отдавна може да се маунтват всякакви формати. Ето един вариант, най-готино и лесно е със CDEmu manager. След това с десен бутон можеш да ги маунтваш или пък да им зададеш по подразбиране да се отварят с него и си готов.

Screenshot_20170716_133757.png

Screenshot_20170716_133728.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах видео уроци на VLC Media Player, който блокира. Сега се чудя, какво да правя и кой плеар да инсталирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, kalansuv написа:

Гледах видео уроци на VLC Media Player, който блокира. Сега се чудя, какво да правя и кой плеар да инсталирам.

Какво му блокира? Някаква грешка дава ли като го пуснеш през терминал?
Може да пробваш да изтриеш насторйките rm -rf ~/.config/vlc

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, мнения за Solaris 11?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой потребител на Arch е тествал GTK3 варианта на LXDE, моля да ми каже, как се държи средата.

Виждам, че по проекта се работи.

https://www.archlinux.org/groups/x86_64/lxde-gtk3/

Тествах LxQt и установих, че няма да се разбера с този хибрид между нещо качествено и нещо, сбъркано в основите си.

Прехвърлянето на GTK3 платформата за мен е единствения път, който е приемлив за все още живия LXDE проект.

Благодаря предварително за отговорите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги привет. Искам да ви попитам как се казва модула за кде който позволява smb shares да се монтират като map network drive. Видях въпросният модул в netrunner тествах го - работи за целите и нуждите ми. Нека някой да каже как се казва въпросният пакет за да мога да опитам да го поставя на Убунту - дебиан базирани деривати с кде за тест и евентуално в Манджаро КДЕ. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Колчо написа:

Колеги привет. Искам да ви попитам как се казва модула за кде който позволява smb shares да се монтират като map network drive. Видях въпросният модул в netrunner тествах го - работи за целите и нуждите ми. Нека някой да каже как се казва въпросният пакет за да мога да опитам да го поставя на Убунту - дебиан базирани деривати с кде за тест и евентуално в Манджаро КДЕ. Благодаря предварително.

Искаш споделените в мрежа устройства да се виждат във файловия мениджър ли ? Не мога да разбера добре въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

Искаш споделените в мрежа устройства да се виждат във файловия мениджър ли ? Не мога да разбера добре въпроса.

В Нетрънер Ролинг - който е базиран на Арч и манджаро има функция - mount network drive - и директно отваря инструмент за целта - след като го има в Netrunner - не вярвам да го няма за Манджаро или за Минт и другите подобни деривати. Все пак е инструмент на КДЕ. Ако трябва ще дам скрийншот от виртуалката.

Ето какво имам в предвид - директно го вадя да се види като скрийншот това е приложението с което монтирам...

da83a803c7183611.png

0d74b2f95569ba94.png

Когато е монтиран по този начин с този инструмент шер ресурса става достъпен за работа. В противен случай ми изписва грешки през всякакви приложения в КДЕ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, ZeroG написа:

Ще си направиш такава набутвация със загуба на време около Solaris, че свят ще ти се завие.
Няма едно ценно нещо, освен хипнотизиращия им тапет на пчелна пита, в тази дистрибуция.
И докато в ролята за сървър става(с доста определени резерви какви видове сървъри можеш да подкараш), то в ролята на десктоп ядове ще береш с намирането на хардуерни драйвери и търсенето на съвременни версии на програми, ако въобще и има портове на последните. Самите Оракъл са си го отписали Солариса за ентерпрайз десктоп и наблягат главно на ползването му за сървър. Преди няколко години смятаха да правят конкуренция в ентерпрайз десктопа на SLED, ама си останаха само с намеренията.
Навремето OpenSolaris беше доста добър, но Oracle го убиха преднамерено след закупуването на Sun да не им пречи. Сега има някаква друга алтернатива OpenIndiana, но не съм я пробвал и не смятам да губя и 5 минути време повече със Соларисите.
Единственото нещо което Solaris имат, а другите  *NIX не - това са Zones - тяхнатa специфична виртуализация.
Ако те интересува ZFS, по-добре пробвай някое BSD или тези Linux дистрибуции, които вече го поддържат.

Ясно, мерси. Ще си стоя на ментата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са ви впечатленията от DragonFly? Никога не съм пробвал FreeBSD базирани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kieli написа:

Какви са ви впечатленията от DragonFly? Никога не съм пробвал FreeBSD базирани.

Съмнявам се, че във форум за Linux ще има много потребители на BSD. Но във форум за Windows, шанса е почти нулев. Аз съм тествал само от жив диск разновидности на тази ОС. Впечатлението ми е, че работи бързо, но е оголена по подразбиране и вероятно това е причината. Поддръжката на хардуер беше зле. Нямаха собствени среди за работен плот и ползваха тези от Linux. Преди около година обявиха създаването на собствена DE но не знам, докъде са стигнали. Има мит, че FreeBSD е непробиваема за сървъри, но, засега е само мит. Може и да е така, но под нея работят под 2% от сървърните машини и оценката в това отношение не можа да бъде особено обективна. Основните удари се понасят от машините под LInux.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cybercop Заради грешки като тази :

Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'smb://workstation/Dwnlds/A-D%20-%201996%20-%20And%20The%20Dead%20Will%20Rise/01%20Its%20A%20Joy%20For%20The%20World%20To%20See.flac'. Check the log for details.

питам - какъв инструмент ми трябва за монтиране на самба шеринги под КДЕ. SMB4K определено не работи. Не става и със поставяне на потребител и парола в Connectivity в КДЕ. Под другите графични среди с файл мениджър различен от Делфина проблем с работа с въпросните ресурси когато се оптивам да ги отворя директно през мрежата нямам. Както написах в Нетрънър ролинг намерих инструмент - за монитиране. Вижда се на скрийна на предишната страница.  Има ли въпросният такъв инструмент версия за Пласма 5.10 и под какво наименование е пакета. Ако няма има ли алтернатива която работи адекватно и подробни инструкции за работа. Разпитах гугъл тази сутрин но без успех. Благодаря на отзвоалите се. Грешката ми се появява не само в Манджаро но и в други дистрибуции с Плазма 5.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, p4p написа:

Не ползвам Samba, но видях това:

hqWOxXA.png

Не върши работа. Единствено този инструмент дето съм скрийнал на предишната страница върши адекватно работа за самба шеровете и няма кой да ми каже как се казва проклетия пакет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли инсталирано system-config-samba kdenetwork-filesharing? Както и съществува ли нужния файл  http://forums.netrunner.com/showthread.php?tid=18636&pid=30997#pid30997

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване