Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Miro40 написа:

След актуализация.

Надявам се и при мен да стане така. Засега съм задал да се стартира предишната сесия. При тази опция, няма проблем с размера на прозореца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Изглед на новата придобивка с групиране на табове в браузера MS Edge под Линукс

Сигурността е само един от важните моменти. Животът в Линукс си е просто по-лесен. За всичко е помислено - хранилища с проверен софтуер, удобно подредени менюта, софтуерен център с готови програми. Въ

Публикувани изображения

преди 3 часа, Mozo написа:

Инсталирах програмата посредством терминала:
sudo add-apt-repository ppa:nathan-renniewaldock/flux
sudo apt-get update
sudo apt-get install fluxgui
Видях разлика в различните клипчета през Интернет, от къде взимат Latitude кода. Ако е през интерфейса на програмата за Пловдив ми дава 42.1354, 24.7453, ако е през  http://mygeoposition.com/  ми е 42.1354080. Също интерфейса за Windows и Linux е различен. От този сайт научих, че за нощем трябва да се избира по-ниски стойности. Ако правилно съм разбрал тази програма намалявайки цветовете, допълва настройките на LCD монитора с режимите му като четене/movie/gaming...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

И аз съм с 46, но при мен не се отваря с предварително зададения размер. След актуализация ли се оправи или след нова инсталация ?

Сега я обнових на Manjaro до 46 и вече си помни позицията, включително и максимизирането.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е най-широко разпространият Linux сървър. Т.е. аз ако започвам да се занимавам с Линукс администриране, с коя дистрибуция да започна. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен проблемът с Опера си остава. Освен това, когато е на "цял екран" изчезва бутонът за минимизиране. Досадна работа. Остава само този за затваряне на програмата. 

lDuOODSl.png

Редактирано от иноТ (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, иноТ написа:

lDuOODSl.png

Двоен клик или издърпваш надолу с натиснат ляв бутон и се появява горната лента. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който има регистрация в GitHub и подкрепя идеята, може да добави своята звездичка към петицията.

https://github.com/pakastin/open-source-flash

Аз лично смятам, че, ако от Adobe се съгласят да отворят кода на плеъра ще се получи нещо уникално, което ще служи десетилетия на хората. Затова я подписах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Mozo написа:

Въпросът ти се решава елементарно , не търсиш където трябва. Друг път такива чаршафи ги слагай в pastebin.

modprobe: FATAL: Module vboxdrv not found.

modprobe: FATAL: Module vboxdrv not found.

P.s. пакет dkms изобщо не излиза като резултат от търсене в пакетният мениджър, header-ите и тях не знам в кой пакет са, за да проверя дали са инсталирани.

Редактирано от HotMusicFan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре не ползвай виртуална машшина или дори не ползвай Виндовс приложения. Кои са те и защо не си минал на отворен код?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bvbfan написа:

Най-добре не ползвай виртуална машшина или дори не ползвай Виндовс приложения. Кои са те и защо не си минал на отворен код?

Разбира се, че е така. Adobe Lightroom, MP3Tag (което няма добър open source аналог) и някои други дреболии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, ти счупи темата с тоя ферман, дето и без това никой няма да го гледа. По-принцип, каквото ти трябва е в линкът на @Mozo. Ако нещо не намираш в хранилищата, може би ти трябва guest additions, които можеш да качиш и през самият virtualbox - Guest Additions for Linux. Можеш и да си запазиш виртуалният образ с Windows, да деинсталираш virtualbox и да го качиш наново и после да добавиш образът на нова, виртуална машина. Тук също може да има нещо полезно - https://en.opensuse.org/VirtualBox.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово, оправих го. Никакъв dkms, никакви header-и. Липсваше virtualbox-host-kmp-default. Чак след неговата инсталация заработиха нещата от линка на Mozo. Все пак благодаря! :07:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, HotMusicFan написа:

Разбира се, че е така. Adobe Lightroom, MP3Tag (което няма добър open source аналог) и някои други дреболии.

Какво липсва на kid3?

https://digital-photography-school.com/darktable-vs-lightroom-does-it-measure-up/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bvbfan написа:

Виж със сигурност има неща за които вероятно си много компетентен.

За цифрова обработка на RAW изображения не си. Приеми го и престани да се набутваш. Или се образовай. Баси ти сам си казвал, че идея си нямаш защо се ползва RAW... Не разбираш ли, че така се компрометираш сам?

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, как се добавя локализация към проект в Zanata.org? По принцип, имам права за превод. Интересува ме превода на Gnome MPV, но не виждам, къде се добавя или заявява нова локализация.

https://translate.zanata.org/project/view/gnome-mpv?dswid=-7746

Благодаря предварително за отговорите !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, flare написа:

За цифрова обработка на RAW изображения не си. Приеми го и престани да се набутваш. Или се образовай. Баси ти сам си казвал, че идея си нямаш защо се ползва RAW... Не разбираш ли, че така се компрометираш сам?

Затова давам линк, не пиша нищо друго. Но определно ще разгледам да стана достатъчно компетентен и да не се ползват лайната на Адобе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, flare написа:

Да беше махнал от цитата kid3, което се ползва само и изключително за raw.... вероятно от извънземните.

Забележка,  че започва с К , иначе, към цитата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, bvbfan написа:

Затова давам линк, не пиша нищо друго. Но определно ще разгледам да стана достатъчно компетентен и да не се ползват лайната на Адобе.

Искрено ти желая успех. Наистина би било хубаво да има и използваем (професионално) продукт с отворен код за обработка на RAW изображения.

преди 15 минути, бат'начо написа:

Да беше махнал от цитата kid3, което се ползва само и изключително за raw.... вероятно от извънземните.

Извинявам се. Но пък си мисля, че е ясно кое от цитираното коментирам.

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, bvbfan написа:

Виж, уважавам те много заради опита ти в Linux, не веднъж си ми помагал за много неща. Но дори като Linux потребител не мога да не призная, че има все още доста неща, в които Linux аналозите просто отстъпват. И не става дума за липса на функции, а за качество на работа на дадена функция. С Lightroom правя елементарни неща, които могат да се свършат даже и с разни трикове в Gimp, но качеството на резултата просто не е същото.
И, между другото, докато бях на Windows допреди 4-5 години, продуктите на Adobe ми бяха страшно противни по много причини. Трябва да ти кажа, че наистина в последно време се стараят да ги подобрят.
Ще разгледам и твоето предложение все пак :07:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека не бъркаме понятията - Adobe не означава Windows. Gimp не означава Linux. Това, че Adobe не са пуснали продуктите си за Linux, защото от Майкрософт им плащат, няма нищо общо с алтернативите на тези продукти, които се предлагат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, cybercop написа:

Някой знае ли, как се добавя локализация към проект в Zanata.org? По принцип, имам права за превод. Интересува ме превода на Gnome MPV, но не виждам, къде се добавя или заявява нова локализация.

https://translate.zanata.org/project/view/gnome-mpv?dswid=-7746

Благодаря предварително за отговорите !

Погледна ли тук - gnome-mpv:

Цитат

Contributing Translations

GNOME MPV uses Zanata to coordinate translations. You can find GNOME MPV's page here. To start translating, follow the instructions here. If you'd like to add a new language, open an issue on GitHub.

While translating, you will find the string translator-credits. You should not translate this string. Instead, you should put your name, and optionally your email address, in the following format: FirstName LastName <Email Address>. Your name will then appear in the About dialog when your translation is active.

Както и тук, според горното - Translator Guide.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, RagnerBG написа:

Погледна ли тук - gnome-mpv:

Както и тук, според горното - Translator Guide.

Все още не мога да се оправя със Zanata. Превода за GitHub съм го направил, тествал съм го във Fedora 26 и съм подал заявка за присъединяване на разклонението към основния проект. Дори да не го добавят не губя нищо.. Аз съм си генерирал .mo файл за собствена употреба. Но е добре да се ползва и от други.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз както го разбирам, трябва да отвориш issue в github за gome-mpv и някой после трябва да добави ръчно съответният language team, към който ще може да се присъединиш по-късно и да добавиш преводът. Малко несериозно ми изглежда с това issue.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване