Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

ivoarch
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 5 минути, cybercop написа:

Инсталирай само mplayer и след това smplayer и отвори един видео файл за проба.

Не е само при мп4 и при ави има проблем

/usr/bin/mpv --no-config --no-quiet --terminal --no-msg-color --input-file=/dev/stdin --no-fs --hwdec=no --sub-auto=fuzzy --no-input-default-bindings --input-vo-keyboard=no --no-input-cursor --cursor-autohide=no --no-keepaspect --wid=90177555 --monitorpixelaspect=1 --osd-level=1 --osd-scale=1 --osd-bar-align-y=0.6 --sub-ass --embeddedfonts --sub-ass-line-spacing=0 --sub-scale=1 --sub-font=Arial --sub-color=#ffffffff --sub-shadow-color=#ff000000 --sub-border-color=#ff000000 --sub-border-size=0.75 --sub-shadow-offset=2.5 --sub-font-size=50 --sub-bold=no --sub-italic=no --sub-codepage=ISO-8859-1 --sub-pos=100 --volume=55 --cache=auto --screenshot-template=cap_%F_%p_%02n --screenshot-format=jpg --screenshot-directory=/home/dflt/Pictures/smplayer_screenshots --audio-pitch-correction=yes --volume-max=110 --term-playing-msg=MPV_VERSION=${=mpv-version:}
INFO_VIDEO_WIDTH=${=width}
INFO_VIDEO_HEIGHT=${=height}
INFO_VIDEO_ASPECT=${=video-aspect}
INFO_VIDEO_FPS=${=container-fps:${=fps}}
INFO_VIDEO_FORMAT=${=video-format}
INFO_VIDEO_CODEC=${=video-codec}
INFO_AUDIO_FORMAT=${=audio-codec-name}
INFO_AUDIO_CODEC=${=audio-codec}
INFO_AUDIO_RATE=${=audio-params/samplerate}
INFO_AUDIO_NCH=${=audio-params/channel-count}
INFO_LENGTH=${=duration:${=length}}
INFO_DEMUXER=${=current-demuxer:${=demuxer}}
INFO_SEEKABLE=${=seekable}
INFO_TITLES=${=disc-titles}
INFO_CHAPTERS=${=chapters}
INFO_TRACKS_COUNT=${=track-list/count}
METADATA_TITLE=${metadata/by-key/title:}
METADATA_ARTIST=${metadata/by-key/artist:}
METADATA_ALBUM=${metadata/by-key/album:}
METADATA_GENRE=${metadata/by-key/genre:}
METADATA_DATE=${metadata/by-key/date:}
METADATA_TRACK=${metadata/by-key/track:}
METADATA_COPYRIGHT=${metadata/by-key/copyright:}
INFO_MEDIA_TITLE=${=media-title:}
INFO_STREAM_PATH=${stream-path}
 --audio-client-name=SMPlayer --term-status-msg=STATUS: ${=time-pos} / ${=duration:${=length:0}} P: ${=pause} B: ${=paused-for-cache} I: ${=core-idle} VB: ${=video-bitrate:0} AB: ${=audio-bitrate:0} /mnt/ntfs02/Multimedia/MOVIES_II/Down.with.Love.2003.WEB-DLRip.XviD.AC3.BGAUDIO-SlzD/Down.with.Love.2003.WEB-DLRip.XviD.AC3.BGAUDIO-SlzD.avi

Playing: /mnt/ntfs02/Multimedia/MOVIES_II/Down.with.Love.2003.WEB-DLRip.XviD.AC3.BGAUDIO-SlzD/Down.with.Love.2003.WEB-DLRip.XviD.AC3.BGAUDIO-SlzD.avi
 (+) Video --vid=1 (mpeg4 720x304 23.976fps)
 (+) Audio --aid=1 (ac3 2ch 48000Hz)
Failed to initialize a video decoder for codec 'mpeg4'.
Video: no video
Exiting... (Errors when loading file)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Като не искаш помощ защо тогава задаваш въпрос?

Беше ти отговорено, smplayer не се поддържа официално от OpenSUSE, и от там нататък си е твоя грижа да търсиш метод как да го ползваш, друг е въпроса че SMPlayer е абсолютно безполезен, но дето има приказка, за всеки влак си има пътници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Росен Р. Александров написа:

Като не искаш помощ защо тогава задаваш въпрос?

Беше ти отговорено, smplayer не се поддържа официално от OpenSUSE, и от там нататък си е твоя грижа да търсиш метод как да го ползваш, друг е въпроса че SMPlayer е абсолютно безполезен, но дето има приказка, за всеки влак си има пътници.

Как не се поддържа като има официално репо от което се инсталира?
Това какво е като не се поддържа плеъра?

https://software.opensuse.org/package/smplayer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Официалните кодеци не поддържат. А и SMPlayer не умее да работи с mpv. Убеден съм че ако стартираш mpv от терминала ще работи без проблеми.

преди 2 минути, Колчо написа:

Как не се поддържа като има официално репо от което се инсталира?

И не няма го в официално хранилище!

Packman не е официално хранилище. И ако не искаш наистина да потрошиш системата не ти препоръчвам използването на packman.

Вместо него препоръчвам официалния OpenSUSE Build System

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Росен Р. Александров написа:

Официалните кодеци не поддържат. А и SMPlayer не умее да работи с mpv. Убеден съм че ако стартираш mpv от терминала ще работи без проблеми.

Ако официалните кодеци не поддържат тогава защо изобщо е качен Билд?

https://build.opensuse.org/package/show/openSUSE%3ALeap%3A15.0/smplayer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в кодеците!

Проблема идва от самия SMPlayer.

Както казах гарантирам че работи ако пуснеш видео файл през терминала.

Примерно mpv -fs file.avi

SMPlayer е недъгав, не може да работи с mpv дори с mplayer пак е съмнително, но са по-добри шансовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Росен Р. Александров написа:

И не няма го в официално хранилище!

Packman не е официално хранилище. И ако не искаш наистина да потрошиш системата не ти препоръчвам използването на packman.

Вместо него препоръчвам официалния OpenSUSE Build System

OK Деинсталирах SMPLAYER. Сега трябва да видя къде са репотата му и да ги прочистя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Suse е много специфична дистрибуция, и лесно можеш да я объркаш до неузнаваемост, и единственото спасение да е преинсталация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Росен Р. Александров написа:

Suse е много специфична дистрибуция, и лесно можеш да я объркаш до неузнаваемост, и единственото спасение да е преинсталация.

Знам. Сега ми остана само проблема с х264 и html5 от сайтове като Vbox7.com Тръгва да зарежда видеята и няма плей. От Ютюб няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Колчо написа:

Не ползвам VLC и не желая да ползвам VLC защо трябва да го инсталирам заедно с декодерите му? Искам да работя с SM Player.

Защо не си билднеш mpv от сорс и да го зададеш като плеър в SMPlayer? Той си върви с вграден ffmpeg, който също се билдва според системата и твоите нужди (каквото се сложи във вайла - ffmpeg_options). Аз го правя малко сложно и прекалявам с параметрите, заради спорта, обаче този вариант май е достатъчно оптимален:

git clone https://github.com/mpv-player/mpv-build.git
cd mpv-build
./update
echo --enable-nonfree >> ffmpeg_options
echo --enable-gpl >> ffmpeg_options
echo --enable-version3 >> ffmpeg_options
echo --enable-vdpau >> ffmpeg_options
echo --enable-vaapi >> ffmpeg_options
echo --enable-opengl >> ffmpeg_options
echo --enable-libass >> ffmpeg_options
echo --enable-libfdk-aac >> ffmpeg_options
echo --enable-libfreetype >> ffmpeg_options
echo --enable-libmp3lame >> ffmpeg_options
echo --enable-libopus >> ffmpeg_options
echo --enable-libtheora >> ffmpeg_options
echo --enable-libvorbis >> ffmpeg_options
echo --enable-libvpx >> ffmpeg_options
echo --enable-libpulse >> ffmpeg_options
echo --enable-libv4l2 >> ffmpeg_options
echo --enable-libx264 >> ffmpeg_options
echo --enable-libx265 >> ffmpeg_options
./rebuild -j4
sudo ./install

Ако нещо липсва, трудно е за инсталиране/билдване, просто се маха от ffmpeg_options. Но ако е libx264/265, моят съвет е да не се игнорират, а също да се билднат от сорс, не е трудно. Ако видеото е по-нова nvidia с cuda поддръжка на затвореният драйвер, може да се добави и:

echo --enable-nvenc >> ffmpeg_options
echo --enable-cuda >> ffmpeg_options
echo --enable-cuvid >> ffmpeg_options

Плюсът на всичко това е, че няма да повлияе на системата по никакъв начин, по-скоро системата може да повлияе на зависимостите на билднатите библиотеки, след ъпдейт, но е рядко явление. Дори билднатите, изпълними файлове могат да съжителстват в системата, заедно с официалните от хранилищата, защото обикновенно са на друго място. В SMPlayer се задава път към новото mpv, вижда се при ./install, обикновенно /usr/local/bin/, освен ако не е оказан друг път при конфигурацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, RagnerBG написа:

Защо не си билднеш mpv от сорс и да го зададеш като плеър в SMPlayer. Той си върви с вграден ffmpeg, който също се билдва според системата и твоите нужди (каквото се сложи във вайла - ffmpeg_options). Аз го правя малко сложно и прекалявам с параметрите, заради спорта, обаче този вариант май е достатъчно оптимален:

git clone https://github.com/mpv-player/mpv-build.git
cd mpv-build
./update
echo --enable-nonfree >> ffmpeg_options
echo --enable-gpl >> ffmpeg_options
echo --enable-version3 >> ffmpeg_options
echo --enable-vdpau >> ffmpeg_options
echo --enable-vaapi >> ffmpeg_options
echo --enable-opengl >> ffmpeg_options
echo --enable-libass >> ffmpeg_options
echo --enable-libfdk-aac >> ffmpeg_options
echo --enable-libfreetype >> ffmpeg_options
echo --enable-libmp3lame >> ffmpeg_options
echo --enable-libopus >> ffmpeg_options
echo --enable-libtheora >> ffmpeg_options
echo --enable-libvorbis >> ffmpeg_options
echo --enable-libvpx >> ffmpeg_options
echo --enable-libpulse >> ffmpeg_options
echo --enable-libv4l2 >> ffmpeg_options
echo --enable-libx264 >> ffmpeg_options
echo --enable-libx265 >> ffmpeg_options
./rebuild -j4
sudo ./install

Ако нещо липсва, трудно е за инсталиране/билдване, просто се маха от ffmpeg_options. Но ако е libx264/265, моят съвет е да не се игнорират, а също да се билднат от сорс, не е трудно. Ако видеото е по-нова nvidia с cuda поддръжка на затвореният драйвер, може да се добави и:

echo --enable-nvenc >> ffmpeg_options
echo --enable-cuda >> ffmpeg_options
echo --enable-cuvid >> ffmpeg_options

Плюсът на всичко това е, че няма да повлияе на системата по никакъв начин, по-скоро системата може да повлияе на зависимостите на билднатите библиотеки, след ъпдейт, но е рядко явление. Дори билднатите, изпълними файлове могат да съжителстват в системата, заедно с официалните от хранилищата, защото обикновенно са на друго място. В SMPlayer се задава път към новото mpv, вижда се при ./install, обикновенно /usr/local/bin/, освен ако не е оказан друг път при конфигурацията.

Зарязах го това. Инстарлирах VLC както ми беше предлжоено върепки че не съм голям негов фен.
Липсват ми следните 2 декодера за Опера/Хромиум според youtube.com/html5 - H.264 и MSE & H.264

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, whitepixel написа:

В интерес на истината SMPlayer не ползвам, но сега го инсталирах и всички видeоформати си работят, следователно всички кодеците при мен са инсталирани. И са от packman.
Кой кодек ти липсва?  Този ли - MPEG-4 AVC aka H.264 ?
Има го в packman под името x264.

H.264 и MSE & H.264

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Операта все още се магари на Vbox7 и други сайтове с съдържание х264.

Така - проблема се решава с подмяна на libffmpeg.so в директория usr/lib64/opera за 64 бита системи. Презаписва се оригиналният файл и всичко работи на пушка. Решението на проблема е взето от ето този линк:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги добър ден и моля за помощ на видеа кат отези ми липсва звук и във Мозила и във Опера. Предполагам е декодер за цялата система. Open Suse Leap 15 Beta. 

https://web.facebook.com/ina.nedqlkova.5/videos/1904216789613023/ не само на него. Има видеа  които тръгват със звук и такива при които няма грам звук. Явно има декодер който не сработва коректно навсякъде. Но не знам кой е и как да го открия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се занимаваме с хейт нека ако някой знае как да фиксна липсата на звук на видео от Фейсбук да сподели. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.04.2018 г. в 17:34, Росен Р. Александров написа:

SMPlayer е недъгав, не може да работи с mpv дори с mplayer пак е съмнително, но са по-добри шансовете.

На "хартия" може. На практика не знам. Предполагам зависи от това как са компилирани mplayer / mpv.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, whitepixel написа:

Драги ми смехурко, от много години насам packman e хранилището за мултимедия към openSuSE и openSUSE.
https://en.opensuse.org/Additional_package_repositories#Packman

A какво печелиш, ако инсталираш от openSUSE:Build Service ?
Ами пИчелиш доста богата НЕфункционалност:
https://en.opensuse.org/openSUSE:Build_Service_application_blacklist

И аз така съм чувал, по един път преинсталиране на openSUSE на ден e минимумът.

Когато нещо е официално, то щеше да е добавено по подразбиране, а не от външно хранилище. Но както кажеш, няма да навлизам в спорове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Тoни написа:

Ползвай Хромиум. И не само недей да минаваш с номера, че НЕ ИСКАШ да ползваш Хромиум, защото и VLC не искаше ама ... :D

Хромиум и опера са едно и също нещо.
Последните версии на опера са базирани именно на Хромиум. Същото важи и за Вивалди.
Най напред ще пусна на виртуална машина в къщи след това на реална такава.

Browser identification

Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/65.0.3325.162 Safari/537.36 OPR/52.0.2871.30

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Колчо написа:

Хромиум и опера са едно и също нещо.
Последните версии на опера са базирани именно на Хромиум. Същото важи и за Вивалди.
Най напред ще пусна на виртуална машина в къщи след това на реална такава.

Browser identification

Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/65.0.3325.162 Safari/537.36 OPR/52.0.2871.30

Инсталирах и последният Хромиум и пак има видеа от Фейсбук без звук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Колчо написа:

Инсталирах и последният Хромиум и пак има видеа от Фейсбук без звук.

Провери, дали е инсталиран Pulseaudio. Защото без него, няма звук. В момента съм с U16.04 и нямам проблеми със звука под Chromium и Firofox. Нарочно кликнах върху един клип във Facebook, защото не съм правил подобно геройство от месеци и не знаех, как стоят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, p4p написа:

openSUSE + Packman.repo + Opera     -   и картина, и звук. :)

https://i.imgur.com/EGdch6w.png

На това има Но има такива на които няма грам звук. И те са произволни от целият фейсбук. Декодерите съм ги инсталирал както ми е предложено по горе.

преди 1 час, cybercop написа:

Провери, дали е инсталиран Pulseaudio. Защото без него, няма звук. В момента съм с U16.04 и нямам проблеми със звука под Chromium и Firofox. Нарочно кликнах върху един клип във Facebook, защото не съм правил подобно геройство от месеци и не знаех, как стоят нещата.

В понеделник като ида на работа защото лаптопа който е тестова площадка е именно там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, p4p написа:

openSUSE + Packman.repo + Opera     -   и картина, и звук. :)

https://i.imgur.com/EGdch6w.png

Ако е 15 бета сподели как си инсталирал декодерите. Благодаря предварително. Aз ги инсталирах по този начин...

zypper ar -f http://packman.inode.at/suse/openSUSE_Leap_15.0/ packman
zypper ref
zypper install ffmpeg lame gstreamer-plugins-libav gstreamer-plugins-bad gstreamer-plugins-ugly gstreamer-plugins-ugly-orig-addon vlc vlc-codecs libxine2 libxine2-codecs
zypper dup --from packman

Не ползвам VLC и не желая да ползвам VLC защо трябва да го инсталирам заед

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване