Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой, може ли да ми каже възможна причина, поради която да не стартира gnome-search-tool в Ubuntu 14.04. Приложението е инсталирано от хранилищата. Не ми се ползва този мастодонт Catfish, въпреки, че го превеждам по навик, а FSearch е за Ubuntu 16.04+.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се открива топлата вода - Linux игри - подкарване и инсталиране и Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK . Вече няма нещо, което да не съм играл или подкарал, клипове в интернет, бол. Дори и последното NFS Payback превъртях наскоро:

За жалост този клип беше в началото на ерата DXVK. Сега като го играх вече си беше на пълен екран и нямаше никакъв стътър. С Wine esync пък върви с още повече кадри - около 120-130 при FullHD, при това с моя стар и немощен процесор, което е повече от достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, един Wolfenstein II прави изключение от ААА заглавията (него също го превъртях, заедно с допълнението The Diaries of Agent Silent Death). Всички други мърши продължават да се дупят на Майкрософт и да използват DX. Специално Bethesda, Blizzard и EA скоро няма да пуснат нейтив игра за Linux, ако не и никога. А за Wine инфото ти е твърдо остаряло - изиграл съм всичко ново именно с Wine и DXVK. Windows повече няма да пусна никога, но въпреки всичко имам да играя за години напред. Оправданията на Windows зомбитата с игрите отдавна са неадекватно аргументирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С DXVK вече може да се играе почти всичко, при това доста прилично. Благодарение на него можеш да играеш The Witcher 3, Battlefield I, Sniper 3 Ghost Warrior, Mortal Kombat XL, всичките Assassin's Creed без последната, Mirror's Edge Catalyst, GRID 2, всички NFS, които използват DX11, Hellblade: Senua's Sacrifice, Far Cry 4 и 5, Max Payne 3, Dark Souls III и какво ли още не. Windows? Не, не ми трябва. А мухльовците нека продължават да си търсят оправдания. Ако трябва няма да играя някоя игра, но Windows повече никога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също добро решение, адмирации : ) Аз обаче обичам да прецаквам системата и ми е много гот да си ги играя на Linux, при това в някои случаи в пъти по-безпроблемно отколкото на Гомно 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taking Into Account, Ep. 1

Linux новини.

Патрик Волкердинг от Slackware е организирал начин за приемане на дарения. По всичко изглежда, че те са добре дошли. Винаги съм се чудил, за какво прави чудеса от храброст, при положение че хората искат по-добър Slackware. Радвам се, че обмисля по-добри начини за решаване на проблемите.

Deepin премахва заподозрения в шпионаж CNZZ.

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 часа, Pavel! написа:

На кого му пука за тъпите игри. Има си плейстейшън за тях.

Конзолата е за малоумни, които не могат да запомнят повече от 4 копчета наведнъж. Освен това конзолата е спънат кон, така че никога не бих дал пари за такова нещо.

преди 12 часа, Mozo написа:

Също добро решение, адмирации : ) Аз обаче обичам да прецаквам системата и ми е много гот да си ги играя на Linux, при това в някои случаи в пъти по-безпроблемно отколкото на Гомно 10.

Нито една от игрите, които си качил в замунда за линукс, не тръгва изобщо - все едно не съм кликал на файла за стартиране, докато същите игри за линукс, свалени от руския тракер палят без проблем. Даже и твоят Сериозен Сам 3 не тръгва изобщо, а купен и свален от Стийм тръгва веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги си обичал да говориш глупости, гледам продължаваш да се занимаваш с любимото си хоби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

После ще ти направя клипче и ще ти го кача, за да видиш глупостите, дето си ги насътворил. Явно не те бива да кракваш игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, rado84 написа:

... Сериозен Сам 3 ... купен и свален от Стийм тръгва веднага.

Естествено - да се дават пари за нещо, което не работи - това е напълно във реда на нещата в Абсурдистан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, бат'начо написа:

Естествено - да се дават пари за нещо, което не работи - това е напълно във реда на нещата в Абсурдистан.

Пак нищо не си разбрал, както винаги! Купената версия от Стийм работи, докато кракнатата версия на Мозо не пали изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, rado84 написа:

После ще ти направя клипче и ще ти го кача, за да видиш глупостите, дето си ги насътворил. Явно не те бива да кракваш игри.

При всички тръгват, само при теб не. Половината колеги в работата ми ги играят, пробвал съм ги на други компютри, различни от моя, вървят навсякъде, само при теб не, което не е нещо ново - при теб нищо, никога не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, rado84 написа:

Използваш грешен термин. :)  Нормално да има незначителни разлики някъде.

В подхода с Wine и виртуалните машини ме кефи бунтарския дух. :) Един вид - не ми пука какво поддържате, подминавам ви като пътен знак.

преди 29 минути, Pavel! написа:

Аз и 4 не мога да запомня, затова не играя ни на комп, ни на гондола.

И аз не играя много, но се наслаждавам на факта, че пингвина почна да го бива в тая сфера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз като го купих, беше €6,99 на примоция. И го купих точно, защото мозовата версия не тръгна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rado84 написа:

Аз като го купих, беше €6,99 на примоция. И го купих точно, защото мозовата версия не тръгна.

Е, поне да изкрънкат нещо от тебе. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Melmak ® написа:

Е, поне да изкрънкат нещо от тебе. :D

Най-голямото, което някога са изкрънквали от мен беше преди няколко коледи, когато за 6 евро си купих American Truck Simulator + Euro Truck Simulator 2 + всички DLC-та, излизали някога и за двете игри. Което се вмества в максимума - повече от 10 евро за игра не давам.

преди 36 минути, Mozo написа:

при теб нищо, никога не работи.

Ако е краквано или настройвано от теб - нормално да не работи. Що оригиналните, купени от Стийм игри нейтив за линукс палят без проблем, а твоите - не? Значи проблемът е в твоето задклавиатурно устройство, не в моето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама разбира се, навсякъде тръгва, на всички им работи, само на теб не, но ти си прав, другите са криви - свикнал съм ти на глупостите ;) Ти беше с Mint, нали? Ето ти с най-новия и замълчи:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Клипчето ще го видя после, че сега съм в адския транспорт и ще го зарежда 3 часа.

А щом оригиналното тръгва, а твоето не, значи проблемът е в твоето и аз съм правият в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коренно различен компютър, коренно различен хардуер, коренно различна операционна система:

Само дето като включа на запис и машината кляка и зарежда по сто часа, но играта тръгва без никакви проблеми. Ще продължаваш ли да се излагаш или ще млъкнеш? посочи ми игра и моментално ще ти снимам клип на три различни компютъра как тръгва без проблеми. При всички тръгва, само при теб не, но ти си прав, другите са криви - радовата логика е номер едно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Mozo написа:

Ще продължаваш ли да се излагаш или ще млъкнеш?

Хаха, обаче палиш от половин оборот. :D

преди 12 минути, Mozo написа:

При всички тръгва, само при теб не, но ти си прав, другите са криви - радовата логика е номер едно!

Аз пък знам един друг, при който никога нищо не работи. :D  Но да не предизвикваме съдбата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, никак не обичам да се плямпат глупости на ангро. Всички играят и са супер доволни, само при Радо не тръгва, но той е прав, другите не. Той и с Windows беше така, все нещо не му работеше, съдба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, rado84 написа:

Нито една от игрите, които си качил в замунда за линукс, не тръгва изобщо - все едно не съм кликал на файла за стартиране, докато същите игри за линукс, свалени от руския тракер палят без проблем. Даже и твоят Сериозен Сам 3 не тръгва изобщо, а купен и свален от Стийм тръгва веднага.

Ама наистина се излагаш, че и омаловажаваш трудът на хората, все едно някой специално на теб ти е длъжен. А и все при теб някакви такива проблеми...

Всичко, което е качил в замундата и съм пробвал е вървяло без проблеми, даже се кефя колко бързо зареждат игрите. Не са ми тръгвали само по-стари игри, които явно търсят някакви стари версии на wine и библиотеки. Ако ги пусна на нещо от сорта на Ubuntu 14 вървят, но някои са и от ерата на Ubuntu 10, но на съвременни дистра - невъзможна работа. Нови игри - никакви проблеми, явно пак не четеш кое-как се прави и каква подхотовка се изисква. А и ако му беше писал във форума за конкретната игра, сигурно щеше да ти помогне да я подкараш, ама пак с рогата напред. Единствено ме дразни как някои игри, уь нативни за Linux, вървят много по-зле от Windows аналозите си. Даже съм чел някъде, че емулирани вървят много по-гладко, отколкото некадърните им портове.

Единствено може да имаш някакви проблеми с игри под Linux изобщо, ако си с AMD видео. Въпреки, че взеха да се правят на много open source friendly, са си същите некадърници, що се отнася до драйвери, особено под Linux. Целият цирк с отворените драйвери сега е, че се надяват някой друг да им свърши работата, както навремето им оправиха OpenGL поддръжката, която буквално нямаха. После естествено пак си затвориха кода. Да не говорим, че има цели фамилии видеокарти на AMD, които са оставили висящи без поддръжка, ако не си на архаичният им, еднократно и с нежелание направен, затворен драйвер, съответно на архаично дистро с ядро 3. Други и от този драйвер не се поддръжати на практика няма ни 2, ни 3D, просто един десктоп. За това аз на тази мизерна, мързелива компания доверия нямам. Повечето линуксаджии могат да сметнат за кощунство, обаче предпочитам затворени драйвери, като тези на nVidia, но да знам, че който трябва си върши работата и няма да остана без поддръжка. Колкото и да ги псува Торвалдс, те си поддържат железата и на Linux платформата и откакто си смених видеото, забравих за проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 28.07.2018 г. в 3:28, RagnerBG написа:

Единствено може да имаш някакви проблеми с игри под Linux изобщо, ако си с AMD видео.

Не. 1050 Ti е. Ако беше от видео драйвера, щеше да се опита да тръгне и после да се самозатвори. А то изобщо не тръгва. Примерно Underground 2. Цъкам на екзето, компютърът си инсталира каквото му е нужно от wine и... хой, не тръгва. А при Сериозния Сам на Мозо пък изобщо не се появява запитването какво да прави със .sh файла (при все, че на Немо-то съм му задал да пита всеки път).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в драйвъра на Nvidia, в теб е:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, rado84 написа:

А при Сериозния Сам на Мозо пък изобщо не се появява запитването какво да прави със .sh файла (при все, че на Немо-то съм му задал да пита всеки път).

То за това се пуска през конзолата, ако не тръгне, да видиш какви грешки дава. Или ползваш удобният скрипт, който напоследък вгражда, който директно ти прави изпълним шорткът на десктопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...