Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Може и да върви през виното, но аз предпочитам нейтив програми, за да съм сигурен, че няма да му щукне да прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nero Burning ROM има версия за линукс - също е опция.

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доживях да ме блокират във Фашистбук, защото предложих на един овен да мине на Линукс. Бозата му зависнала на ъпдейт и питаше какво да прави. Предложих му Линукс, а той ме блокира.

bizkit-hahaha.png

преди 49 минути, vasettoo написа:

Nero Burning ROM има версия за линукс - също е опция.

Неро-то е платено, а и отдавна не е каквото беше едно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платен е лицензът, а самата програма може да се свали и инсталира с пробен период. Ако му харесва, как работи, има наличен ключ в github. Не съм го пробвал обаче, защото не ползвам записвачка от години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, rado84 написа:

Неро-то е платено, а и отдавна не е каквото беше едно време.

Неро имат и безпплатни версии(не trial, a free).

PS: Да, едно време беше само запис, а сега са му бутнали една камара боклуци. Имам нейде из дисковете версия 2010 и работи без грешка. Сега обаче ползвам CDburnerXP защото е безплатна и върши същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази за LInux е още версия 9. В Ubuntu и Debian още работи, но имам спомен, че в една по- стара версия на Fedora не можеше да стартира. Имам я запазени всички версии, заедно с ключа. Ако на някой му е притрябвала и не може да я намери от друго място, да ми пусне съобщение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почвам да си мисля, че от AAC до AAC има голям разлика. Филми като "Заразно зло" (YIFI релийз) с AAC кодек просто нямат никакъв начин за нормализиране на звука. Докато преди няколко дни си свалих STARGATE SG-1 с AAC кодек и при този сериал няма абсолютно никакъв проблем AAC да бъде нормализиран. Или разработчикът на кодека е пуснал нормализируема версия, или YIFI групата е некадърна.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.09.2018 г. в 9:50, cybercop написа:

Тази за LInux е още версия 9. В Ubuntu и Debian още работи, но имам спомен, че в една по- стара версия на Fedora не можеше да стартира. Имам я запазени всички версии, заедно с ключа. Ако на някой му е притрябвала и не може да я намери от друго място, да ми пусне съобщение. 

Те май отдавна я спряха. Ползва стари библиотеки, затова не върви почти никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Ubuntu 16.04 все още работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато калкулаторът в Линукс не те кефи и няма основна функция, задължителна за калкулатори... :P

41854604_10214418633674017_5589777018074

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте. Да попитам някой успял ли е да подкара глобалните менюта за GTK в Plasma 5.12 по долното описание и какви проблеми за решаване е срещнал.

https://blog.broulik.de/2018/03/gtk-global-menu/
Приложимо ли е в OpenSuse? И какви стъпки трябва да следвам за да мога да накарам въпросното нещо да проработи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали знаете, но от последните няколко дена се вихри полемика около Линус и дали ще продължи да е начело в развитието на ядрото.

Интересен материал за разбиращите английски:

Linus Leaves Linux, A New Code Of Conduct and Community In Conflict

И малко последващи мисли от Luke Smith:

THE ABSOLUTE STATE OF LINUX (Chad Stoicism)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте

метнах на един стар лаптоп/не този за когото може би си мислите/ Слако 6.3.2 32 бита FULL install.

Искам да кача Wine. Пиша Wine slacko 6.3.2 и ме препраща към един форум в който се регистрирах но явно още не ми е активен акаунта.

Свалям пакет за Slackware но нз как да го инсталирам.

.tar.xz е

Лаптопът е 1.7ghz 512+512RAM 64 video сложих 1 GB Swap. Какво да му сложа така като най-леко ако детето дето ще го ползва иска да пусне някакво видео локално.

благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.09.2018 г. в 17:58, Daylight Dancer написа:

Свалям пакет за Slackware но нз как да го инсталирам.

.tar.xz е

Би трябвало да стане така:

upgradepkg --install-new package.tar.xz

Като root. Разбира се, това инсталира без зависимости, както в оригиналния Slackware. Slacko имат някаква тяхна апликация за слагане на пакети, която обаче ползва файлове с разширение PET.

https://puppylinux.org/wikka/PPM

Slacko твърдят, че са съвместими на бинарно ниво с пакетите за Slackware 14.1. Може да потърсиш пакети от тук:

https://pkgs.org/

като избереш за 14.1 . Но ще трябва да разплиташ зависимостите ръчно.

Лаптопът е 1.7ghz 512+512RAM 64 video сложих 1 GB Swap.

С 1 GB RAM може и това да ти свърши работа:

https://www.salixos.org/download.html

Salix Xfce 14.2 DVD ISO (i586/i686, 32-bit)

Поддържа зависимости за пакетите, качени в тяхното репозитори. С графичен пакетен мениджър! Също може да сложиш старата Opera, ще върви по-добре от стария Firefox. Поне в 14.1 я имаше в хранилището, когато пробвах.

Какво да му сложа така като най-леко ако детето дето ще го ползва иска да пусне някакво видео локално.

Чистите mplayer и mpv ще вървят, но нямат графична обвивка. Бих заложил, че и xine ще върви. Не знам дали го имат в хранилището.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнах пак слакото. активирах swap-а настройх да се връзва сам нета към wifi мрежата, но ми трябва някакъв елементарен windows like manager да може да се разкача/закача определена мрежа, че детето едва ли е на ти с линукса :D Инсталирах PeasyWifi но не виждам къде се управляват мрежите.

Направих един сърч в гугъл за firefox 38.8.0 esr flash player но на първа страница нищо интересно.

GetFlash ми дава unable to connect и съответно няма как да свали нещо.

Това е всичко приятели :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

wicd-gtk е достатъчно лесен за работа управител на мрежите.

Копирай папка mozilla  от този архив в /usr/lib, рестартирай и тествай отново, дали браузъра разпознава флаш плеъра.

https://yadi.sk/d/BOCBcXvFqC-TsQ

Повечето сайтове са прехвърлили съдържанието си на html5, дори, когато за обявили, че поддържат flash съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, защо реши, че ще можеш да ползваш флаш плеъра за за html5 видео в You Tube. Трябват ти системните libavcodec и то точно версията, която се изисква от ползваната от теб версия на Firefox. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно доста интересно интервю за Linux + игрите + мултитрединг + рейтрейсинг. Този път на руски за разнообразие. :)  Считам доста добре отговаря на проблемите по мултитрединга и защо игрите "са много зле оптимизирани" и кога най-сетне "ще ги оптимизират". Не съм много съгласен с изводите му от първата част. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ibb.co/hDqzsU
https://ibb.co/mwqce9
https://ibb.co/csriK9

Това виждам в пакет мениджъра.

Някое от тях дали ще свърши работа или трябва по друг начин да действам?

Въпрос 2/последен/

Инсталирах Wine и един StarCraft

Влизам през файловия мениджър на Wine и се опитвам да направя Shortcut на десктопа, но не става.

Как да направя шорткът на този файл на десктопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

starter.thumb.png.a75d6b99612c661a260a4424722c00e6.png

Това е примерното съдържание на един "пряк път". Важните редове са 1,3,4,6.

Създаваш на десктопа файл 123.desktop и го отваряш с текстов редактор. Създаваш важните редове. Променяш  Name=проба_примерно и Exec=/път/до/скритaта/папка/файл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A №11 е добре да го премахнеш, ако не ползваш Unity, защото блокира ред №4 и българският му превод. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.09.2018 г. в 13:03, Melmak ® написа:

Едно доста интересно интервю за Linux + игрите + мултитрединг + рейтрейсинг. Този път на руски за разнообразие. :)  Считам доста добре отговаря на проблемите по мултитрединга и защо игрите "са много зле оптимизирани" и кога най-сетне "ще ги оптимизират". Не съм много съгласен с изводите му от първата част. :)

Дай го на английски - за разнообразие. Че точно този развален български диалект не го владея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Daylight Dancer написа:

https://ibb.co/fO83nU

https://ibb.co/eM6HE9

След рестарт на дистрото пак няма такъв шорткът на десктопа

Като гледам не ти е валидна Exec директивата. Аз имам нещо такова, ще погледна как съм го направил.

преди 20 часа, Daylight Dancer написа:

Влизам през файловия мениджър на Wine и се опитвам да направя Shortcut на десктопа, но не става.

Как да направя шорткът на този файл на десктопа?

Изпробвах два начина, които работят. Единия е да направиш Linux shortcut /link/ от файловия мениджър на Linux към EXE файла. Само че тогава ще ти стои иконка с виното на нея.

Вторият е с апликейшън стартер. Само че направи нещо подобно:

[Desktop Entry]
Name=7-Zip File Manager
Exec=wine 'Z:\opt\app\7Zip\7zFM.exe'
Type=Application
StartupNotify=true
Icon=/opt/app/7Zip/7zFM.png

Не слагай BASH  магиите, като ~ в пътя, защото според мен няма да сработят. Там където е Exec съм му подал пътя както го вижда Wine, затова чертите са обратни.

Ползвал съм /opt/app за да инсталирам програмата, но ще стане и в домашната директория, както е в твоя случай.

преди 13 часа, rado84 написа:

Дай го на английски - за разнообразие. Че точно този развален български диалект не го владея.

No Money - No Funny

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...