Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Би трябвало

Exec=wine '/root/.wine/drive_c/Program Files/Starcraft/StarCraft.exe'

да сработи. А кавичките са заради името с интервал (програмните файлове).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помогнете ми да инсталирам Multimedia Codecs в OpenSuse без VLC. Писано е вече но не мога да намеря командния ред който ми беше предоставен от колега потребител...
П.с: Не ме  убеждавайте че ми трябва VLC. Не искам да ползвам въпросния плеър заради различни нива на звука в mk2 и някои други формати предпочитам SMPLAYER.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Прясно инсталират Минт 19 ми разпознава флашката - но само мога да чета от нея, не ми позволява да пиша върху нея. Пробвах с chown -R /акаунт/dev/sdb - никакъв ефект. Малко помощ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега изпробвам Linux под Chrome Os

http://fs1.directupload.net/images/181009/vt68p8fd.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, deke написа:

Здравейте! Прясно инсталират Минт 19 ми разпознава флашката - но само мога да чета от нея, не ми позволява да пиша върху нея. Пробвах с chown -R /акаунт/dev/sdb - никакъв ефект. Малко помощ?

Дали тази флашка не е същата, с която си го инсталирал? На нея има нещо което е много по-близо до дискета и докато не стане на fat32 формат поне - пак ще е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, бат'начо написа:

...

Здравей, бат'начо! Не, това е картата ми от телефона - microSD -> SD -> USB. За по - бързо ползвах тоя метод, иначе с прехвърляне на файлове компютър -> телефон няма проблеми. Но става по - бавно, та реших така да го направя - microSD -> SD -> USB -> PC и греда ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.10.2018 г. в 17:31, deke написа:

Пробвах с chown -R /акаунт/dev/sdb - никакъв ефект.

Аз бих пробвал с chown -R /акаунт/dev/sdb1, ей така за пробата, щото не мисля че там ще ми е точката за монтиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, бат'начо написа:

...

Здравей! Хм, смених SD - адаптора и всичко е точно / без никакви команди в терминал/, но чудно е защо първия адаптор SD с microSD - картата, си бачка на цифровата камера без проблем? Пише, чете, трие, рисува :) - така ще я караме. Защото на цифровата камера съм с micro SD - 16 GB. Поздрави на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички колеги линуксари обичащи линукс отдавна съм на линукс дебиан 8 и не виждам никаква трудност за работа с него даже е  по лесно от прехвалената боза на М$ казвам това защото прочетох много хейт против ОС Линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Kopenhagen написа:

Дебиян точно не, ама виж убунту или линукс минт - да :) Всеки има право на мнение разбира се :)

Бихте ли споделили какво му е  труднпто на дядо Дебиян ? Разбира се имам и Убунту него се разсипах да го ѝблагословя"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда съм имал доста сериозен пропуск в познанията. Няколко години, след, като спях да ползвам Flash плеър, разбрах, че е можел да се инсталира и в потребителската директория.

https://i.postimg.cc/dtV56s68/flash.png

Не, че вече има за какво да го ползвам. Дори и Канал 1 не работи под него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък бях учуден колко лесно се инсталира флаш под Дебиан с мозила иначе си ползвам хтмл5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, petie1 написа:

Аз пък бях учуден колко лесно се инсталира флаш под Дебиан с мозила иначе си ползвам хтмл5

Ще го ползваш, дори да не ти се иска, защото почти всички сайтове преминаха на html5 съдържание. А, колкото лесно се инсталира в Debian, толкова и в останалите дистрибуции. Сваляш разширението от официалния сайт и го поставяш в папката на Mozilla. Пакетът flashplugin-nonfree за Deban не съм много убеден, че още внася коректно разширението. Последният път, когато го инсталирах, добави всякакви шаренийки и документация, но без никакъв плеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, cybercop написа:

Ще го ползваш, дори да не ти се иска, защото почти всички сайтове преминаха на html5 съдържание. А, колкото лесно се инсталира в Debian, толкова и в останалите дистрибуции. Сваляш разширението от официалния сайт и го поставяш в папката на Mozilla. Пакетът flashplugin-nonfree за Deban не съм много убеден, че още внася коректно разширението. Последният път, когато го инсталирах, добави всякакви шаренийки и документация, но без никакъв плеър.

наистина е лесно иначе преди беше бая зор с тоя флаш не че съм преритал за него де

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, бат'начо написа:

Колко "преди" - актуален Дебиан е  9? Ти си на 8.

Така е. Деб.8 /86 може да се качи на много слаб комп с РАМ  512мб ,а 8/64-цата  с РАМ от 1гб. Това е причината още да се ползва Деб.8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит Рожден ден на KDE, преди 22 години през 1996 година е анонсирано графичната среда KDE

https://www.kde.org/announcements/announcement.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, бат'начо написа:

Колко "преди" - актуален Дебиан е  9? Ти си на 8.

Първото ми дистро беше Редхат 7.3 когато ХР беше модерен а епохата на 98 беше към края си  после минах към Суси  а после заради игрите се върнах на бозата а сега останах сам на компа и сложих Дебиан 8  понеже смятам че старите версии са по изпитани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време ,когато умря ХР и се чудих какво да избера за Линукс /пробвал съм почти всички по -известни тогава дистрибуции/ .По това време на работата ми дойде един човек  пенсионер,после се оказа че е учител бил  и ме гледа, че се занимавам с компа. От приказка на приказка ми казва , че синът му иска да  му даде един лаптоп , който обаче нещо не работил. Донесе го с някакво ХР , направихме му профилактика и  на флашката имах един Дебиан 8 /https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5291167и му го качих.Той дори веднага не разбра , че е Линукс! Още е на него , може би година и половина!От тогава Човекът  когато мине покрай мен /на работата/ винаги се спира да си поговорим и ми донася кенче бира.:) От онова време съм превърженик на Дебиан и смятам , че той е най -доброто от линукс дистрибуциите . Поне за хора с по-ниски изисквания , като ползване и хардуер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ха късметлия аз откога дрънкам че Дебиан е най доброто ама тия около мен кат са решили че Убунту е най доброто от линукс света и край. пък за бозавите зомбита да не говорим даже имах идея за детско предаване за програмиране и линукс но си останах глас в пустинята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дебиан не е дистро.Едвам се инсталирва, после нищо не ти работи, трябва дни ровене в нета за да си подкараш видеокартата например.Не подлъгвайте хората.Даже ливе версиите не тръгват след като ги качиш на флашка.На този лаптоп дето си му сложил дебиян после кое точно му работеше че ми е любопитно?И този човек ако реши да си инсталира нещо какво ще прави?Всеки път ще идва до теб с лаптопа?Щото съм сигурен че сам няма да може и скайп да си сложи.Готови сте да пишете пълни лъжи само и само да си докажете някаква теза там, знаете че лъжете ама давай там нащо да се твърди.Минт и убунту и уйндълс са операционни системи, може нормален човек да се справи с инсталацията им, после да си работи на тях, повечето хардуер да работи, дебиян - НЕ.Дебияан е само градивен компонент за истинските операционни системи като убунту и минт, да най - важния градивен компонент без който не може, ако махнеш дебиян ще изчезнат убунту и минт, но е само градивен елемент, като въглерода :) Не, дебиян не става за ползване и никого не съветвам да се занимава с него.Професионалисти които с години работят на линукс - да, хора които искат да се занимават и имат време и им е интересно - да, но хора които просто искат линукс а не уйндълс, които искат за няколко часа да си инсталират на компътъра операционна система, РАБОТЕЩА и да им върви ВСИЧКИЯ хардуер и после да не се занимават повече с нея а да си правят каквото си правят с компютъра а не да се борят денонощно с операционната система - не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не му работи на Дебиян Столицата на Дания? Абсюлютно всичко си бачка за да не бачка значи имате недостатъчно знания всичко се инсталира в  пъти по лесно от бозата с един ред в конзолата .... Май има нещо гнило в Дания а не в Дебиян По принцип за да не бачка нещо на Линукс в 99 % от случаите е виновен хардуера (производителите) а не конкретно дистро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Kopenhagen написа:

Дебиан не е дистро.Едвам се инсталирва, после нищо не ти работи, трябва дни ровене в нета за да си подкараш видеокартата например.Не подлъгвайте хората.

Малко е прекалена тази оценка, поне според мен. 

https://i.postimg.cc/RCTYGnLp/Stretch.png

За мен е точно толкова лесно да инсталирам Debian, колкото и Ubuntu. И двете ги инсталирам от минимална система и от един и същ инсталатор. Драйвърите същи ги инсталирам идентично. 

Прав си само от гледна точка на човек, който очаква всичко да му работи, веднага след инсталацията. В този смисъл, деривати, наблъскани със софтуер от типа на LM са по- подходящи. Но, има и нещо друго. Не съм инсталирал Windows от 9-10 години, но нямам спомени, всичко да ми е работело след инсталацията. Така, че нямам представа, защо човек, свикнал с Windows ще иска това от Linux, ако няма аналогия в това отношение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Август, когато излезе официално Linux Mint Debian Edition 3 съм с него. Успоредно имам и LM 19. Няма нещо, което да не е тръгнало като хардуер или софтуер на LMDE. Даже забелязвам, че при пускането на пс, предимно влизам и използвам LMDE. Даже вчера си изтрих дяла с LM 18.3. Една 19-ка за резерва е достатъчна. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...