Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

преди 1 час, Melmak ® написа:

Не бих го инсталирал само защото имам по-интересни проекти за пробване и просто няма накъде още една дистрибуция да сложа.

Надявам се един от тези проекти за пробване да е FreeBSD, те тогава ще ти се отвори и трето око :D

преди 32 минути, rado84 написа:

На някой случвало ли му се е това: слушате музика или гледате филм (на заден план върви Firefox - без заредена страница) и по някое време заедно със звука от медията се появява едно гадно пращене, все едно слушате радио от другия край на света. Затваряте Firefox и пращенето изчезва.

Според мен извънземните се опитват да се свържат с теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Сигурността е само един от важните моменти. Животът в Линукс си е просто по-лесен. За всичко е помислено - хранилища с проверен софтуер, удобно подредени менюта, софтуерен център с готови програми. Въ

Честит Рожден ден на KDE, преди 22 години през 1996 година е анонсирано графичната среда KDE https://www.kde.org/announcements/announcement.php

Публикувани изображения

преди 1 час, whitepixel написа:

Надявам се един от тези проекти за пробване да е FreeBSD, те тогава ще ти се отвори и трето око :D

Да, точно той.

Тръгна да се отваря покрай Cent-a. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, whitepixel написа:

Чудесно  ще е да се случи, да се хващат с Минт под ръчичка и да отиват на майната си.

Единствено Дебиан е от значение в тази deb категория,  а и въобще измежду 5-те най-значими  дистрибуции, откакто съществува Линукс.

Аз пък съм доволен от Ubuntu, дистрибуциите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, whitepixel написа:

Според мен извънземните се опитват да се свържат с теб.

Е дано успеят, че отдавна искам да се махна от тая скапана планета! :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази команда дали прави това, което си мисля? Видях я в една ФБ група и вероятно е бъзик с питащия.

sudo rm -rf /windows

"remove -reformat /windows"? :D  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако се изпише rm -r -f ? Аналогично е с fc-cache -vf/fc-cache -v -f, реформат не съм чувал. Да, бъзик е. Забрави за хелпа, май. Дава лесни отговори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, бат'начо написа:

А ако се изпише rm -r -f ? Аналогично е с fc-cache -vf/fc-cache -v -f, реформат не съм чувал. Да, бъзик е. Забрави за хелпа, май. Дава лесни отговори.

В момента не съм на моя комп и няма как да го проверя. Иначе нямаше да питам. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, rado84 написа:

Тази команда дали прави това, което си мисля? Видях я в една ФБ група и вероятно е бъзик с питащия.

sudo rm -rf /windows

Нищо няма да стане сети се  защо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, petie1 написа:

Защото устройството е монтирано, предполагам. Но пък ако е за премахване, това може да стане и ръчно под Линукс с shift+delete, така че терминална команда е безсмислена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rado84 написа:

Защото устройството е монтирано, предполагам. Но пък ако е за премахване, това може да стане и ръчно под Линукс с shift+delete, така че терминална команда е безсмислена.

Не тази команда не бачка на NTFS а само на ЕХТ4

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, току-що забелязах нещо интересно: свалянето на игри в Стийм под Бозата винаги заковаваше на 3 мегабайта в сек., докато под Линукс си вдигам макса, който е 6.25 мегабайта в сек. При това и под Бозата, и под Линукс локацията за сваляне е една и съща за Стийм - Румъния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Всяка команда съдържаща в себе си sudo rm -rf е потенциално опасна, аз винаги слагам и -v опция (за видимост) и преди ентъра се помайвам малко и "преговарям" дали отговаря, нищо че е за файл само (обикновено).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, бат'начо написа:

Всяка команда съдържаща в себе си sudo rm -rf е потенциално опасна, аз винаги слагам и -v опция (за видимост) и преди ентъра се помайвам малко и "преговарям" дали отговаря, нищо че е за файл само (обикновено).

Прав си да но неговата май се опитва да изтрие папка windows

преди 45 минути, rado84 написа:

Хм, току-що забелязах нещо интересно: свалянето на игри в Стийм под Бозата винаги заковаваше на 3 мегабайта в сек., докато под Линукс си вдигам макса, който е 6.25 мегабайта в сек. При това и под Бозата, и под Линукс локацията за сваляне е една и съща за Стийм - Румъния.

Кой знае какво е набичено под Бозата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, rado84 написа:

sudo rm -rf /windows

Не.
Тази команда е съкратена форма на:
sudo rm --recursive --force
sudo rm --recursive --force /път/до/папка/Windows  ще изтрие папка Windows.
Работи под NTFS, току що затрих една виртуалка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, petie1 написа:

Не тази команда не бачка на NTFS а само на ЕХТ4

Бачка и още как. Ако няма да тръгне е само защото надали някой би монтирал дял точно в /windows.

преди 15 часа, бат'начо написа:

Рекурсив е за директории принципно. :)  Може да оставиш само -f за по-голямо спокойствие. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора привет. Да ви попитам някой успял ли е да намери панацея срещу този проблем... Шрифтовете на места просто се изобразяват мъгляво. Има го и под гном и под КДЕ с настройки по подразбиране на шрифтовете.
Убунту 18.04... Предполагам и в други дистра се среща същото нещо за това и питам...

QLXNWtH.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Колчо написа:

Хора привет. Да ви попитам някой успял ли е да намери панацея срещу този проблем... Шрифтовете на места просто се изобразяват мъгляво. Има го и под гном и под КДЕ с настройки по подразбиране на шрифтовете.
Убунту 18.04... Предполагам и в други дистра се среща същото нещо за това и питам...

Аз не виждам нищо мъгляво на снимката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rado84 написа:

Аз не виждам нищо мъгляво на снимката.

На 1366 - 768 на лаптоп ми се струват като че ли тънки шрифтовете. Ще проверя довечера и на виртуална машина как изглеждатг. Или може би на лаптопа ги виждам така заради прекалено големите пискели на матрицата. Просто ползвам това което имам налично и сега чак ми направи впечатление...
А то не е никак зле 8 гигабайта рам с I3 и 1 ТБ Диск. Като за Убунту повече от прилична машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Melmak ® написа:

Бачка и още как. Ако няма да тръгне е само защото надали някой би монтирал дял точно в /windows.

Рекурсив е за директории принципно. :)  Може да оставиш само -f за по-голямо спокойствие. 

;) Командата за неща в домашната папка я изпълнявам без притеснение, както и да изглежда. Не ползвам "сложни команди" извън домашната, трия на единичен с помайване и повторно показване какво е "заминало". Цитата просто беше цитат.

В Убунту има "фабрични" точки на монтиране за ntfs дял /windows и /dos при графично инсталиране. Който е мързелив да си измисли име може да ги ползва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, бат'начо написа:

В Убунту има "фабрични" точки на монтиране за ntfs дял /windows и /dos при графично инсталиране. Който е мързелив да си измисли име може да ги ползва.

Като каза "точки на монтиране", се сетих да питам нещо: при инсталирането избирам точка на монтиране / , защото така ми казаха преди време, когато за първи път инсталирах Линукс и оттогава така по навик. Обаче сега ми хрумна нещо: ако вместо това избера точка на монтиране /home, това означава ли, че на потребителя ще му е забранен достъпът до файловата система?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, бат'начо написа:

В Убунту има "фабрични" точки на монтиране за ntfs дял /windows и /dos при графично инсталиране.

Стига бе!? Шашват ме тия хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rado84 написа:

Обаче сега ми хрумна нещо: ако вместо това избера точка на монтиране /home, това означава ли, че на потребителя ще му е забранен достъпът до файловата система?

Не, не означава. По-добре не ги барай засега, че ще трябва да обясняваме дълго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване