Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, petie1 написа:

При мен Линукс стартира за по малко от 10 секунди и то харддиск ,за Лудия Макс пробвай някоя виртуалка с Боза

Е и при мен стартира бързо. 5-6 сек. (измерено с аналогов часовник на телефона) от SSD-то, където някога стоеше Бозата. Точно това имах предвид в предния пост - че никоя боза не може да тръгне за 5 или 10 сек., дори и от SSD.

Пробвах с виртуалка. VMWare от началото на 14-та версия за нищо не става - преди време търсих инфо по въпроса и имаше някаква история с кърнелите, но вече не я помня каква беше точно.
Във VirtualBox, дори и да разреша 3D ускорение от видеокартата, максимумът, който VBox дава от видеокартата е 256 МБ памет, а Лудия Макс иска много повече от това. А други софтуери за виртуализация не знам, така че ако имаш идеи, казвай. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, rado84 написа:

Е и при мен стартира бързо. 5-6 сек. (измерено с аналогов часовник на телефона) от SSD-то, където някога стоеше Бозата. Точно това имах предвид в предния пост - че никоя боза не може да тръгне за 5 или 10 сек., дори и от SSD.

Пробвах с виртуалка. VMWare от началото на 14-та версия за нищо не става - преди време търсих инфо по въпроса и имаше някаква история с кърнелите, но вече не я помня каква беше точно.
Във VirtualBox, дори и да разреша 3D ускорение от видеокартата, максимумът, който VBox дава от видеокартата е 256 МБ памет, а Лудия Макс иска много повече от това. А други софтуери за виртуализация не знам, така че ако имаш идеи, казвай. :) 

WINE и QEMU пробва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го видя какво е това QEMU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колец ,всичко ти е наред ,стига рива :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
на 20.02.2019 г. в 18:14, дръндю написа:

тъй като не пиша в този подфорум,
не знам дали тук му е мястото да спомена, че преди месец е излязла нова версия на fluxion за тестващите сигурността
https://github.com/FluxionNetwork/fluxion

да ви попитам
някой дръпна ли това?
щот нещо не може да ми хване паролата на моя рутър
и сега се чудя, дали защото е добре защитен или програмата е нещо бъгава
и имам усещането, че нещо липсва, ама не мога да схвана какво
ако някой е пробвал и е забелязал недостатъка, ще ви бъда благодарен да споделите

пп
пробвано на двете 64х версии на wifislax

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, rado84 написа:

А други софтуери за виртуализация не знам, така че ако имаш идеи, казвай. :)

Общо взето си наточи един Wine и не се занимавай с простотии.

Ако искаш виртуалка, може да стане, но е екстремно трикозно и 100 пъти по-сложно за настройка. Там имаш две опции 1- директен достъп до видеокартата, 2- API translation.

Мисля че и двете стават през Qemu и KVM.

При директен достъп, ръгаш драйвърите за видеокартата във виртуализирания Windows. Което е чудесно, но не става с всяка карта, процесор, дъно.

При API translation разчиташ на вуду-магии за да се експортнат текстурите и ускорението от виртуалката към реалната машина. Само че това е бъгаво, лаги и има дефекти. Ако изобщо тръгне за определената игра, което почти никога не става. Зависи много от API-то на играта.

Докато Wine достъпва видеокартата директно. И изцяло прескачаш Win инсталацията, което е голям бонус за пестене на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета какво си писал, май ще е по-лесно да върна дюъл буута и да инсталирам бозата само за игри с един драйвер и стийм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може въпросът ми да не е за тук, но да попитам: На външен хард 500ГБ мога ли да инсталирам някакво Линукс дистро и след това да си го ползвам на различни машини (настолни, лаптопи) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш разбира се .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

Можеш разбира се .

Ок. Сега ще го тествам лично. Да видя какво ще се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мацай некое убунту,минт .Или убунту дериват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Можеш разбира се .

а ако са с различен хардуер машините ще бачка ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

а ако са с различен хардуер машините ще бачка ли ?

Да ще бачка, имах едно линуксче на външен диск.
Бутваше пез USB.
На 3 ралични хардуера съм го бутвал.

Що изненадан ли си , туй дан ти е уиндоус джам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително указваме GRUB да бъде написан в преносимия диск, иначе няма да изгрее.

spacer.png

Флашката бодната под флопито е моя. Тя не е LiveCD, a именно диск, на когото съм инсталирал Ubuntu 16.04. Преди 2 години се наложи, да работя нощна смяна. Офисите празни с разни запаролени XP-та. LiveCD не ми допадаше, защото с края на сесията трябваше всичко да ръгам наново. Затова инстал и под ръка с всичките "тенекии" на едно място нагиздени до следващото изригване. А да, Wi_Fi мрежата също бе запаролена, така че влачене на субнотбук отпада и флашката реши кардинално проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Profruit написа:

Задължително указваме GRUB да бъде написан в преносимия диск, иначе няма да изгрее.

spacer.png

Флашката бодната под флопито е моя. Тя не е LiveCD, a именно диск, на когото съм инсталирал Ubuntu 16.04. Преди 2 години се наложи, да работя нощна смяна. Офисите празни с разни запаролени XP-та. LiveCD не ми допадаше, защото с края на сесията трябваше всичко да ръгам наново. Затова инстал и под ръка с всичките "тенекии" на едно място нагиздени до следващото изригване. А да, Wi_Fi мрежата също бе запаролена, така че влачене на субнотбук отпада и флашката реши кардинално проблема.

Много ти е разхвърлени работното място

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче ми възниква една мисъл в младата кратуна: Как да направи буутлоъдъра-Bios или Uefi? Ако ползва по-нови машини с efi? ;)

Демек трябва ли задължително да има efi дял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Ползвай Rufus и си ти. И при старт на машина помпи в биоса, за да избереш бутващо устройство.
На снимката ми горе, вляво компа е с 7, дъно гигабайт с уефи. Включвах, DEL-DEL-DEl, посочвах флашката си и изгрявах. На този комп се води счетоводство и нищо не усетиха. Винаги бе изключен и се минаваше през разни шарении с катинари когато изгряваше 7. У дома имам няколко машини с UEFI и принципът е същия. Посочвам си флашката и Ubuntu изгрява с всичките пинизи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Пешеходецът написа:

Обаче ми възниква една мисъл в младата кратуна: Как да направи буутлоъдъра-Bios или Uefi? Ако ползва по-нови машини с efi? ;)

Аз съм старомоден, не ползвам уефита :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, GermanecaBG написа:

Може въпросът ми да не е за тук, но да попитам: На външен хард 500ГБ мога ли да инсталирам някакво Линукс дистро и след това да си го ползвам на различни машини (настолни, лаптопи) :)

Би трябвало да караш със еднакви драйвъри навсякъде, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Пешеходецът написа:

https://linuxmint-installation-guide.readthedocs.io/bg/latest/efi.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, бат'начо написа:

Би трябвало да караш със еднакви драйвъри навсякъде, нали?

Не схванх какво ме питаш, но искам да го ползвам (хард диска) на различни машини и да си го нося с мен. Например: вкъщи имаме общ лаптоп с Уин 10. Искам когато е  свободен да му бодна харда с Линукса и да си цъкам.

Иначе нещо омазах инсталацията, защото инсталирам Арч със Мате среда. Има вероятност външния хард  да не е читав. Тествах го с една програма тук и според мен има някой лоши сектори. Не знам каква роля играе това при форматиране на диска в ext4. Ще пробвам с по-малък размер 300ГБ. Пак ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на къщния лаптоп си с Невидимка, а този на приятеля, на който ще показваш Манджо - АМД, то се предполага, че си измислил начин по който да решиш как да се ползва подходящия. Иначе ще го ползваш със само свободните, разчитайки че свободата е по-добрия избор винаги и за всичко. И в случая говоря само за видео драйвърите. Дали ще има абсолютно пълна съвместимост навсякъде със всичкото накичено допълнително по разните места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи ги навсякъде по света и те откриваха автоматично като Терминатор как да се нагодят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, бат'начо написа:

Носи ги навсякъде по света и те откриваха автоматично като Терминатор как да се нагодят?

Не винаги но до голяма част,да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GermanecaBG
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
    • от MasterOfPupets2
      Здравейте преди няколко дена си инсталирах Kali Linux на стария ми компютър и започнах да разучавам. Целта ми беше и все още е една единствена: обучение. Пробвах се да разбия собствения си инстаграм но не стана. Някой има ли опит в тази сфера и може ли да отдели малко време да ми каже това онова. Отново казвам само с обучителна цел.
    • от The Piper
      Имам проблем с принтер HP M1120N,инсталирам му "hplip 3.19.5" и всичко се инсталира без проблем.След това иска някакъв плугин и ми дава грешка.
      Linux Mint 19.1
      Cinnamon 4.0.10
      Ядро 4.15.0-50
      Грешката е следната:
      HP Linux Imaging and Printing System (ver. 3.19.5) Plugin Installer ver. 3.0 Copyright (c) 2001-18 HP Development Company, LP This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to distribute it under certain conditions. See COPYING file for more details. Plug-in version: 3.19.5 Installed HPLIP version: 3.19.5 Number of files to install: 64 Plugin installation failed error: Python gobject/dbus may be not installed error: Plug-in install failed. Някой ако може да помогне,защото вече два дена са занимавам с този принтер.

• от eXXcal
      struct sembuf vop;
      vop.sem_num=0;
      vop.sem_op=1;
      vop.sem_flg=0;
      sem_op(semid,&vop,1);

• Дарение

• Добави ново...