Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Росен Р. Александров написа:

Не казвам че е лоша идеята, така ще научиш в основи как работи линукс.

Много интересна е LFS, но е за безработни хора с много свободно време.

Или ако искаш да станеш добър в Линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да видя как се държи Манджата Xfce, но като буутна, изкарва

Цитат

До сега винаги съм ползвал руфус-а и нямаше никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Eclipse2G написа:

До сега винаги съм ползвал руфус-а и нямаше никакви проблеми.

Програмат има нещо като рецептурник как да записва различните дистрибуции. Сега свички минават от syslinux на grub за стартиране и вероятно не е вкарано още в речника. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Melmak ® написа:

Програмат има нещо като рецептурник как да записва различните дистрибуции. Сега свички минават от syslinux на grub за стартиране и вероятно не е вкарано още в речника. 

Аз пуснах Убунту и с неговия инструмент си направих буутваща флашка с Ментата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от eXXcal
      struct sembuf vop;
      vop.sem_num=0;
      vop.sem_op=1;
      vop.sem_flg=0;
      sem_op(semid,&vop,1);

• от eXXcal
      Как мога да създам масив от 3 семафора (1,0,0) ?
    • от cybercop
      Това е проблем, който се появи при мен преди няколко години  при  DELL 1700 с обновяването на версията на CUPS. Първият документ се отпечатва коректно. Всеки следващ документ се отпечатва, като хаотично нахвърляни символи или просто размазани и несъразмерно големи букви. Примитивно решение е да се изключва принтера от захранването или свързващият кабел след всеки документ, но това е кошмар при работа с много документи, както за потребителя, така и за принтера.
      Наскоро включих два принтера към машини под Linux - Lexmark и IBM, които се оказа, че имат същият проблем. Порових се и се оказа, че проблемът е в това, че не се разтоварва паметта на принтера след  завършването на печата.
      Проблемът се решава за около десет секунди по следният начин. Приемам, че принтерът вече е добавен в system-config-printers или през уеб интерфейса на CUPS.
      1. Засича се вида на принтера с командата :
      lpstat -p
      2. Копира се името, което се намира след "printer" . Същото име, трябва да го има и в списъка на system-config-printers при добавените принтери.
      3. Копираното име се поставя на мястото на "IBM-Infoprint-1222" (без кавичките) в долните два реда.
      sudo lpadmin -p IBM-Infoprint-1222 -R usb-unidir-default
      sudo lpadmin -p IBM-Infoprint-1222 -o usb-no-reattach-default=true
      4. Двете команди се копират и изпълняват последователно в терминала. Тези с мазохистични наклонности може и да ги препишат.
      5. Принтерът се изключва и включва от бутона за захранването.
      Проблемът е решен. Не се спомням, дали се наложи да рестартирам компютъра, но мисля, че няма нужда от това  допълнително усилие.
    • от Недко
      Здравейте !
      Не успявам да инсталирам VIBER на Linux Mint 18 XFCE 
      (заедно с лаптопа са описани в подписа ми)

Свалих си .deb пакет за Линукс Убунту от сайта на Вайбър
      Опитах от терминал и с GDebi
      Не става. Излиза ми съобщение, че това не е deb пакет.

Гугъл показа, че и други са имали същия проблем,
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=269712

има и решение :
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&t=258067&hilit=viber

но от постовете разбирам, че, изглежда VIBER има проблем с начина, по който създава .deb пакета 
      и решението е било, чрез изтегляне на .rpm , преформатиране в .deb
      и чак тогава инсталиране.
      Даже авторът на решението дава линк към файла, който е направил, но е за 64 битова версия ...
      а аз съм с 32 битова ...

Моля за съвет или линк, ако някъде вече е публикувано решение на конкретната или подобна ситуация.

Предварително ви благодаря !

P.S. Пиша същия въпрос и в темите за Минт и за начинаещи в Linux ... знам ли къде ще се види по-рано и ще се намери решението.
      Моля да ме извините !
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване