Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

ivoarch
 Сподели

Препоръчан отговор

Ей така докато си чешеме клавиатурите се пръкнаха  още 3 теми в раздела  и едната е как да си разкарам Лимпус  линукс от новия Ейсър :) Тия от Ейсър тъпи ли са  ,че  предлагат дистро без графична среда ? Как един потребител да  си направи изводи дали му върши работа като няма  нищо на екрана ? Може ли да има 15 графични среди и те да не сложат барем 1 ей така за цвят ?

Щото са олигофрени :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Линукс != собственически софтуер, Windows == собственически софтуер, може би сега се изяснява картинката? Когато ползваш Линукс не разчиташ на софтуер от 3-ти страни, Линукс не е коорпоративен софтуер и не живее с него, напоследък има много игри, заради Valve, но идеологията е съвсем различна. Софтуер има колкото искаш http://en.wikibooks.org/wiki/Movie_Making_Manual/Linux_in_film_production http://news.softpedia.com/news/KDE-Plasma-Used-in-The-Hobbit-The-Desolation-of-Smaug-Production-Video-461707.shtml дори много добър софтуер, стига да искаш да го ползваш.

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то последният филм със Сандра Бълок -  Гравитация, е правен само на Линукс с КДЕ. Космическата станция се управлява от Линукс, ЦЕРН се управлява от линукс, само нашите цъкачи не могат да си използват фейсбуук с Линукс... Все нещо не можело и не ставало...

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го ползват щото не го познават ,не им се чете да го опознаят .Ако разберат КДЕ кви шаренийки има и възможност за къстъм :whist:  ще се зарибят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми добре де  :) Хайде сега да зарибим пича с Ейсъра  да не мигрира на Windows :P Имаме нов  потенциален клиент , който най малкото от любопитство може да го пробва за 1 седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно........не му ли покажеш виртуалните плотове и куба и да цъка с език файда няма :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми добре де  :) Хайде сега да зарибим пича с Ейсъра  да не мигрира на Windows :P Имаме нов  потенциален клиент , който най малкото от любопитство може да го пробва за 1 седмица.

И аз си взех айсър миналата седмица, но за разлика от споменатия "пич" махнах оригиналния Линукс само за да го сменя с Минт 17.1 Ребека

И както отблеяза някой по-горе игрите си ги цъкам с помоща на PlayOnLinux

Единствено видях зор да подкарам драйвера за видеото GeForce 840M но вече повече от седмица не съм пускал джама и съм си един потенциален Линукс потребител за сега :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз си взех айсър миналата седмица, но за разлика от споменатия "пич" махнах оригиналния Линукс само за да го сменя с Минт 17.1 Ребека

И както отблеяза някой по-горе игрите си ги цъкам с помоща на PlayOnLinux

Единствено видях зор да подкарам драйвера за видеото GeForce 840M но вече повече от седмица не съм пускал джама и съм си един потенциален Линукс потребител за се

Каква среда си сложи?Ребека все още е в RC версия поне месец ще мине докато изкарат стабилна .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква среда си сложи?Ребека все още е в RC версия поне месец ще мине докато изкарат стабилна .

Cinnamon

може би за това и не мога да подкарам драйвера за видеото(имам го като опция в driver managera но в инфото за системата засича само вграденото

Ieqv00D.png

Сега изобщо не съм сигурен че системата ползва Nvidia-та . Та ако има някой който може да помогне относно драйвера няма да откажа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скопил си лаптопа с тоя Cinamon  сложи си едно KDE ,за Nvidia  ти трябва Optimus  виж в сайта им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стабилните версии на Linux Mint 17.1 “Rebecca” Mate и Cinnamon вече излязоха. 

Засега KDE и Xfce още са RC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sudo apt-get install nvidia detect

sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-settings nvidia-xconfig

След това няма да затваряш конзолата пишеш:

sudo nvidia-xconfig

Редактирано от McLane (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скопил си лаптопа с тоя Cinamon  сложи си едно KDE ,за Nvidia  ти трябва Optimus  виж в сайта им.

Откога средата взе да скопява? Доста некомпетентно :no-no: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стабилните версии на Linux Mint 17.1 “Rebecca” Mate и Cinnamon вече излязоха. 

Засега KDE и Xfce още са RC.

Да видях одеве ,но за тази машина само KDE 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тук го свалихhttp://linuxmint.com/download.php, но не виждам със KDE среда. Възможно ли е да махна чинамона и да сложа КДЕ?

За драйвера може ли сайта на Optimus

sudo apt-get install nvidia detect

sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-settings nvidia-xconfig

След това няма да затваряш конзолата пишеш:

sudo nvidia-xconfig

[sudo] password for sokoban:

Reading package lists... Done

Building dependency tree      

Reading state information... Done

Package nvidia is not available, but is referred to by another package.

This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or

is only available from another source

E: Package 'nvidia' has no installation candidate

E: Unable to locate package detect

Редактирано от sokoban (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ти трябва  Минт КДЕ 17 

за драйвера ,отвори мениджъра на пакети и напиши в търсачката nvidia  да видим какво ще ти покаже

ЗА драйвера може и да прочетеш ТАЗИ   тема .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ти трябва  Минт КДЕ 17 

за драйвера ,отвори мениджъра на пакети и напиши в търсачката nvidia  да видим какво ще ти покаже

ЗА драйвера може и да прочетеш ТАЗИ   тема .

nvidia-340-uvm

NVIDIA Unified Memory kernel module-Installed

-------------------------------------------------------------

nvidia-opencl-icd-340

NVIDIA OpenCL ICD-Installed

--------------------------------------------------------------

nvidia-340

NVIDIA binary driver - version 340.65-Installed

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се наложи именно защото е безплатна. Точно тук е куриозът, но е факт. Няма далавера в него, няма комисионни, ням зомбиране на потребители, което е супер ценно за корпорациите, ето защо не се е наложил - именно защото е безплатен.

Да, това е факт - хората дори не знаят, че Линукс съществува. Когато кажа на някого, че използвам Линукс, реакцията винаги е  "какво е това"... Влизам отдалечено вкъщи, показвам им и определено им харесва и започват да се зарибяват, но това е капка в морето. Хората масово не са чували :huh:

Иначе от половин година не ми се е наложило да пускам Windows заради игра. Всичко си ми върви, Wine просто къртят в последно време :yanim:

Един от примерите:

После играх Homefront, след това Rise Of Nations, Serious Sam, Wolfenstein New Order, Raiden III, Transistor... Сега пък цъкам последното King's Bounty - The Dark Side, та никак не ми липсва Windows напоследък. Напротив, супер доволен съм, че все по-рядко ми се налага да го използвам.

А да не забравяме и Steam, от как го има wine не слагам само да си цапам линукса с лайнарщини.

Ей така докато си чешеме клавиатурите се пръкнаха  още 3 теми в раздела  и едната е как да си разкарам Лимпус  линукс от новия Ейсър :) Тия от Ейсър тъпи ли са  ,че  предлагат дистро без графична среда ? Как един потребител да  си направи изводи дали му върши работа като няма  нищо на екрана ? Може ли да има 15 графични среди и те да не сложат барем 1 ей така за цвят ?

Линпус си има десктоп. Вероятно са правили някаква минимална инсталация.

Cinnamon

може би за това и не мога да подкарам драйвера за видеото(имам го като опция в driver managera но в инфото за системата засича само вграденото

Ieqv00D.png

Сега изобщо не съм сигурен че системата ползва Nvidia-та . Та ако има някой който може да помогне относно драйвера няма да откажа :)

Оптимус е голяма клизма да се подкара.

От тук го свалихhttp://linuxmint.com/download.php, но не виждам със KDE среда. Възможно ли е да махна чинамона и да сложа КДЕ?

За драйвера може ли сайта на Optimus

Не слушай глупости. КДЕ е много по-натоварващо. Особено за хилавата видеокарта, която като гледам е от поколението Ферми. Cinnamon си е достатъчно добре а и Минт не се интересуват от КДЕ те самите разработват МАТЕ и Цинамон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам има някакво раздвижване сред уиндоус фанатиците по другите форуми. Нали се заговори за TURLA и ония си умират от кеф че имало прототип за линукс който отваря задна врата.

И за колко време я отвори ? https://www.virustotal.com/en/file/3e138e4e34c6eed3506efc7c805fce19af13bd62aeb35544f81f111e83b5d0d4/analysis/

Появиха се отново камара антивирусни с линукс продукти. Предполага се че Линукс общността играе игри някакви, не че не могат да запушат тази дупка ами вероятно изкуствено целят да увеличат пазарния си дял, печелейки антивирусните гиганти като клиенти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А да не забравяме и Steam, от как го има wine не слагам само да си цапам линукса с ла**арщини.

Линпус си има десктоп. Вероятно са правили някаква минимална инсталация.

Оптимус е голяма клизма да се подкара.

Не слушай глупости. КДЕ е много по-натоварващо. Особено за хилавата видеокарта, която като гледам е от поколението Ферми. Cinnamon си е достатъчно добре а и Минт не се интересуват от КДЕ те самите разработват МАТЕ и Цинамон.

Nvidia GeForce 840M ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой забелязал ли е, дали има разлика при работата на системата, ако дяла за виртуална памет е на главен или логически дял.

До момента, винаги  съм задавал  SWAP да е на логически дял. Грешка ли е това и има ли изобщо значение.

Почти никога не правя повече от три дяла, така, че изборът ми не е бил продиктуван от обективни причини, а чисто субективен.

# /etc/fstab: static file system information.
#
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=71409070-7b55-40c1-abd4-979ee66e6cfa /               btrfs   defaults        0       1
# /home was on /dev/sda2 during installation
UUID=76839ccf-061c-47c7-ac3a-0e7b30a6a4c7 /home           btrfs   defaults        0       2
# swap was on /dev/sda5 during installation
UUID=70cbc5cf-135c-4932-bc83-e053ef125344 none            swap    sw              0       0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другари кажете някой откривал ли е пълноценно работеща версия на Fraunhofer Mp3 Decoder за линукс?

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...