Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

Тая пък глупост за кво ти е?

Защото звука на мп3 под фраунхофер е много по изчистен отколкото под лейм. Качеството с което Фраунхофер създава мп3 е в пъти по добро от това на лейм. Който е слушал мп3 от лейм и франунхофер на читави монитори може да чуе разликата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Росене на колегата с Айсъра вградената графика в процесора му е HD 4600 ако на тва казваш слабо видео ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото звука на мп3 под фраунхофер е много по изчистен отколкото под лейм. Качеството с което Фраунхофер създава мп3 е в пъти по добро от това на лейм. Който е слушал мп3 от лейм и франунхофер на читави монитори може да чуе разликата.

Аве, човече, и ти като останалите офсе, как може да напишеш такава глупост! Или слушаш мп3 няма никакво значение какъв е алгоритъма, щом е със загуба е се тая, слушaй flac или wav като искаш качество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да ползва някакви много ефективни декодери, но няма как mp3 компресиран файл да достигне качеството на flac. Но, ако бяха толкова ефективни ще се ползват навсякъде и да са се нароили хиляди клонове на програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като "ефективни декодери". Гениалното е измислено - алгоритъма, оттам нататък козметични промени http://audiophilesoft.ru/news/lame_vs_fhg/2013-05-24-77

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Росене на колегата с Айсъра вградената графика в процесора му е HD 4600 ако на тва казваш слабо видео ;)

Ами слабо е. Да не би да казваш че е силно? Сигурно с него може да включи Crysis 3 или BF4 на супер дупер хипер мега ултра графики, за кво му е дискретно видео като това интелското е супер дупер хипер мега ултра ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че е слабо, стига спорихте за глупости, но в същото време е абсолютно достатъчно за каквато и да било графична среда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че под линукс има 5 игри на кръст  за какви външни карти говорите изобщо. Видео драйверите са си били винаги умрели  с тия хибридни технологии  и скоро няма и да я оправят тая работа. Те са се нацелили сега в линукс средите  да измислят  поредната бозава и никому не нужна графична  среда та от 15 да станат 20  вместо да оптимизират наличните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва видео не е за игри ,предостатъчно е за мултимедия и за KDE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че под линукс има 5 игри на кръст  за какви външни карти говорите изобщо. Видео драйверите са си били винаги умрели  с тия хибридни технологии  и скоро няма и да я оправят тая работа. Те са се нацелили сега в линукс средите  да измислят  поредната бозава и никому не нужна графична  среда та от 15 да станат 20  вместо да оптимизират наличните.

Стига де, стига шляпа наизуст. По-горе ти дадох примери, клипче, новини, много си назад с информацията, а на всичкото отгоре и не искаш да си я обновиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мозо остави ги тия емулации :) Като почнат  да портват игрите както си трябва  тогава  ще си обновя и информацията .  Това с тия  емулатори е през Кайлъка  за гарата и  едва ли ще седна да си играя 5 часа само и само да пусна някаква игра от 2000  година. като ми пуснеш  Фар Край 4 на  някое дистро с прилична производителност ела ми се обади да пием по бира. И да не забравиш  за драйверите на мишките с повече от 2 копчета ,че и те са много важни  барабар с геймърските клавиатури . И тука пусках тема как да се  оправи тиеринга на дъртата ми 9600 (предаде богу дух ) ,та после ръчках  тук и там докато нагодя нещата. Ако не си забелязал хората дават по 700 лева за видео карти  и процесори заради тия пусти игри,които  нямат пускане под което и да е дистро.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май написах, че играх Homefront, Wolfenstein New Order, която е последната. В момента също играя игра на два месеца, клипчето, което съм дал е на игра от миналата година и всичко се подкарва за нула време. Инфо в нета колкото искаш. Нещата отдавна са много добре и ще стават все по-добре. Както споменах, от половин година играя само на Линукс, без особени проблеми. Да, някои най-нови игри не тръгват, но пък други тръгват. А тези, които не тръгват, ще тръгнат, рано или късно. тиъринг нямам, защото съм си решил проблема генерално, а не пер апликейшън. Един ред в xorg.conf.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фар Край 4 е единствената игра на света !? Аз ползвам само мишки с 5-6 бутона, никога не съм слагал драйвери, освен това мога да си направя бутоните да ми пращат какви си искам ивенти, това на Windows можеш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък що се хвана баш за нея ? Ти може и да можеш ама масата народ не го може  а и не искат да го могат.  Докато той се бъхте да си настрои мишката ще му мине и мерака за играта и ще си е форматирал и харда . Вие май не искате да разберете ,че хората не са свободясали като някой от вас  и  си ползват компютрите за забавление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм ползвал компютъра за забавление, дори в момента на работа. Ама какво има да наглася пак питам? Винаги като съм си взимал, 2 Canyon и 1 Logitech, нищо не е нужно да нагласяш освен да я сложиш в USB-то. Мен примерно не ме кефи, че горният бутон е бак, искам е фор и си ги сменям или нещо от тоя род.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей ти един пример за мишка  която  може и да не я настроиш . Тая мишка струва 150 лева и върви със  софтуер  за нея с 1000 опции вътре. Ако е за някое  елементарна мишка е логично нищо да не бараш.

razer-naga-mouse.jpg

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще я настроя, то е елементарно. Всеки би го разбрал, когато се натиска бутон се изпраща неговият код, тъй като тези кодове са различни от стандартните, никой не ги обработва. https://wiki.archlinux.org/index.php/XbindkeysМоже да направиш всеки бутон да прави каквото си поискаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм използвал подобно чудо и няма и да използвам. Не съм и виждал никой да използва подобна мишка, а съм обикалял доста. Та колко хора използват нещо такова? 0.5%? И нищо не пречи като потръгнат нещата с игрите на Линукс, същите тия дето са написали софтуера за Уиндоус, да седнат и да напишат софтуер и за Линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама човекът го слуша на монитор и търси качество :no-no::whist:

След като не си в тези среди е безсмислено да ти казвам че ФХ може да звучи доста близо до Уйев.

Флак за мен никога не е бил еквивалент на качество и никога няма да бъде. При флак има смачкване на звуковата вълна чрез алгоритъм. Освен това има и квантуване. Няма как след като има квантуване да има чист и качествен звук.

Аз слушам в над 90% от случаите чист wav който сам си рипвам от собствените си оригинални дискове. Но имам и дискове които съм рипвам с ФХ мп3 и точно поради тази причина си търся именнно него за да мога да го ползвам когато ми е нужен.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали има как, не знам. Но за мен, flac е предпочитан формат. Със сигурност, качеството е по- добро от mp3. Поне при мен е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като сложих линк за тестове при 320CBR Lame-а е 20% по-добър няма какво да обсъждаме, това FH не струва. А да кажеш, че flac e по-зле от mp3 е ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като не си в тези среди е безсмислено да ти казвам че ФХ може да звучи доста близо до Уйев.

Флак за мен никога не е бил еквивалент на качество и никога няма да бъде. При флак има смачкване на звуковата вълна чрез алгоритъм. Освен това има и квантуване. Няма как след като има квантуване да има чист и качествен звук.

Аз слушам в над 90% от случаите чист wav който сам си рипвам от собствените си оригинални дискове. Но имам и дискове които съм рипвам с ФХ мп3 и точно поради тази причина си търся именнно него за да мога да го ползвам когато ми е нужен.

Колко много глупости написа направо...

Значи най-малкото като прочетеш за форматите пише

MP3 и подобни формати с загуби.

FLAC DTS формати без загуби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като сложих линк за тестове при 320CBR Lame-а е 20% по-добър няма какво да обсъждаме, това FH не струва. А да кажеш, че flac e по-зле от mp3 е ...

И ти ли почна да ръсиш бисери? Слушал ли си някога истинска флак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване