Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

ivoarch
 Сподели

Препоръчан отговор

:offtopic_s:

Тая тема ойде извръ брего, баси. Колкото и да спорите, винила не можете да преборите! :headphones:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Флак за мен никога не е бил еквивалент на качество и никога няма да бъде. При флак има смачкване на звуковата вълна чрез алгоритъм. Освен това има и квантуване. Няма как след като има квантуване да има чист и качествен звук.

Аз слушам в над 90% от случаите чист wav който сам си рипвам от собствените си оригинални дискове. Но имам и дискове които съм рипвам с ФХ мп3 и точно поради тази причина си търся именнно него за да мога да го ползвам когато ми е нужен.

Ти изобщо знаеш ли за какво говориш??

Първо, flac е алгоритъм без загуби, и има толкова смачкване, колкото ще ти се смени шрифта, като си зип-неш doc файл.

Второ квантуването е станало още при превръщането на записа в цифров и то е невъзвратимо, т.е. загубата я има и в "собствените ти оригинални дискове"

Трето резултата от квантуването зависи изцяло от качеството на АЦП-то и нивата на квантуване. Примерно ако имаш 64битов звук, едва ли има техника, която да ти възпроизведе грешката...

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ти ли почна да ръсиш бисери? Слушал ли си някога истинска флак?

Ти какво искаш да кажеш, аз не правя разлика слухово и мп3 ми стига. Но flac, като алгоритъм не може да се сравнява с mp3, качеството би трябвало да много по-добро, както вече писах слухово, аз слушам метъл, не правя разлика. Виж между 320CBR и някое по-ниско правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво искаш да кажеш, аз не правя разлика слухово и мп3 ми стига. Но flac, като алгоритъм не може да се сравнява с mp3, качеството би трябвало да много по-добро, както вече писах слухово, аз слушам метъл, не правя разлика. Виж между 320CBR и някое по-ниско правя.

Ако е от тези, които колят прасета то там и ако е 64кб трудно ще се направи разлика :) И ако намалите силата с която слушате ще чуете разликите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:D Общо взето от тези, дето колят прасета :D Разликата е голяма между 320 и по-малко, но имам закупени дискове и като рипна flac или vawe никава разлика не усещам с 320-то. Та и за това предпочитам мп3-ки.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликите се чуват  и със хубава техника  а не буклуци за по 300 лева от маркетите.  Акустиката в помещението  също е важна.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Илиане донякъде е така. Но замислял ли си се колко от качествените усилватели с упех ти изкарват супер звук от калпав източник ? Нима ще забележиш разликата ? Или ако говорим за качество дай да наримен 10000 лева за озвучение и да ползваме Линукс с RealTime ядро което е точно за аудио обработка и да няма никакви закъснения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като не си в тези среди е безсмислено да ти казвам че ФХ може да звучи доста близо до Уйев.

Флак за мен никога не е бил еквивалент на качество и никога няма да бъде. При флак има смачкване на звуковата вълна чрез алгоритъм. Освен това има и квантуване. Няма как след като има квантуване да има чист и качествен звук.

Аз слушам в над 90% от случаите чист wav който сам си рипвам от собствените си оригинални дискове. Но имам и дискове които съм рипвам с ФХ мп3 и точно поради тази причина си търся именнно него за да мога да го ползвам когато ми е нужен.

Ти пък как разбра от кои среди съм? Занимавам се с музика от 20 години, пък и посвирвам ;)

Ако е от тези, които колят прасета то там и ако е 64кб трудно ще се направи разлика :) И ако намалите силата с която слушате ще чуете разликите

Точно за метъл трябва високо качество, това е една от музиките, при които качеството е задължително. А 64кб са напълно достатъчни за рападжии и чалгаджии и поп. Хората си мислят, че като има думкане, това е качество. Много далеч са от истината.Там освен по високите, които се изразяват в изкуствен фус или чинел при ударните, друга разлика при битрейта трудно ще се усети. Там почти няма инструмент, който да е звуково капризен. Трудни са тези, които са с непостоянна амплитуда, именно като китара и цигулка например. До ден днешен никой не е успял цифрово да ги възпроизведе читаво, за разлика от тромпети, пиана, органи и пр. Та, човек, ако знае какво да слуша когато слуша, разликата между MP3 и FLAC е огромна и то точно при метъл, джаз и класика.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....

Точно за метъл трябва високо качество, това е една от музиките, при които качеството е задължително. А 64кб са напълно достатъчни за рападжии и чалгаджии и поп. Хората си мислят, че като има думкане, това е качество. Много далеч са от истината.Там освен по високите, които се изразяват в изкуствен фус или чинел при ударните, друга разлика при битрейта трудно ще се усети. Там почти няма инструмент, който да е звуково капризен. Трудни са тези, които са с непостоянна амплитуда, именно като китара и цигулка например. До ден днешен никой не е успял цифрово да ги възпроизведе читаво, за разлика от тромпети, пиана, органи и пр. Та, човек, ако знае какво да слуша когато слуша, разликата между MP3 и FLAC е огромна и то точно при метъл, джаз и класика.

ТОчно в стила, който споменах имаш много цигулки, китари и т.н. Хайде осмисли какво точно имах предвид  и тогава опонирай. Не искам да обиждам стила, който нарекох неособено лицеприятно, но там точно такива неща за които говориш просто няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой, който ползва AdBlock+, тествал ли е, дали тази добавка извършва процеси, различни от тези, за които е предназначена. Имам предвид, че, винаги, когато съм я инсталирал съм констатирал някакво забавяне на браузъра, което липсва в почти идентични клонове на добавката, ползващи същите филтри. Примерно - Ad Block Edge.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има дилей при начално стартиране на браузъра, но пък другите добавки с този уклон не се справят винаги толкова успешно с блокирането - визирам АВЕ и посочения от теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като сложих линк за тестове при 320CBR Lame-а е 20% по-добър няма какво да обсъждаме, това FH не струва. А да кажеш, че flac e по-зле от mp3 е ...

Намери си пълния Фраунхофер който го има в Steinberg Wavelab 5 и спри да говориш глупости.

С орязани версии на декодера никога няма да постигнеш претендираното от теб качество което ти презентира измисления Lame.

Не слушам flac - имам някои мп3. По принципи и те оредяват и са на път да бъдат изтрити от твърдия ми диск. WAV > Flac.

Причините поради които вярвам това са ушеизвадни. И не само ушеизвадни. Малко по надолу се обяснява защо. Стига да има кой да се наеме да чете...

Ти пък как разбра от кои среди съм? Занимавам се с музика от 20 години, пък и посвирвам ;)

Не ми пука дали свириш или не. Факт - За ФХ съм чул от супер професионалисти работещи в БНР 1.

И е факт че питах за FH PRO. И недей да говориш за думкане защото слушам музика предимно винили и wav на 3 чифта монитори в 90% от случаите на не повече от 76-85 db/w Genelec 8020A, Adam A7X, Dyanaudio BM6A предполатам достатъчно добре говорят за себе си... Не знам за другите но аз именно на такива колони слушам вкъщи музика. В 90% от случаите това става през дак или външна карта на Focusrite.

Cлед като питам за проклетия декодер следователно задавам въпроса  тук напълно целенасочено. И да те питам - сле като свириш - хайде обясни на простолюдната аудитория алгоритъма на Дитер и теорията за квантизацията на звука...

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТОчно в стила, който споменах имаш много цигулки, китари и т.н. Хайде осмисли какво точно имах предвид  и тогава опонирай. Не искам да обиждам стила, който нарекох неособено лицеприятно, но там точно такива неща за които говориш просто няма.

Ммм, защо се хвана за цигулките баш, като китарата е основен инструмент в рок музиката и за нея важи същото? И да, има много групи от този стил с цигулки. Да ти пратя едно-две парчета? И то музиканти, които заслужават грами за филмова музика, ако им е такъв вокалът...

Намери си пълния Фраунхофер който го има в Steinberg Wavelab 5 и спри да говориш глупости.

С орязани версии на декодера никога няма да постигнеш претендираното от теб качество което ти презентира измисления Lame.

Не слушам flac - имам някои мп3. По принципи и те оредяват и са на път да бъдат изтрити от твърдия ми диск. WAV > Flac.

Причините поради които вярвам това са ушеизвадни. И не само ушеизвадни. Малко по надолу се обяснява защо. Стига да има кой да се наеме да чете...

Не ми пука дали свириш или не. Факт - За ФХ съм чул от супер професионалисти работещи в БНР 1.

И е факт че питах за FH PRO. И недей да говориш за думкане защото слушам музика предимно винили и wav на 3 чифта монитори в 90% от случаите на не повече от 76-85 db/w Genelec 8020A, A7X, Dyanaudio BM6A предполатам достатъчно добре говорят за себе си... Не знам за другите но аз именно на такива колони слушам вкъщи музика. В 90% от случаите това става през дак или външна карта на Focusrite.

Cлед като питам за проклетия декодер следователно задавам въпроса  тук напълно целенасочено. И да те питам - сле като свириш - хайде обясни на простолюдната аудитория алгоритъма на Дитер и теорията за квантизацията на звука...

Сори, ти си говорел за монитори, а аз разбрах монитор и си представих, че слушаш музика на говорителчетата от монитора : D

Свиренето няма нищо общо с квантизацията. Сигурен съм, че и Тони Макълпайн да попиташ, няма да ти обясни, защото не знае.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, защо се хвана за цигулките баш, като китарата е основен инструмент в рок музиката и за нея важи същото? И да, има много групи от този стил с цигулки. Да ти пратя едно-две парчета? И то музиканти, които заслужават грами за филмова музика, ако им е такъв вокалът...

...

Използвах цигулките за да покажа колко различни са нещата. Но явно не си слушал подобен стил и заради това си нямаш и идея как звучи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко променен дизайн на системата ми.

[  747.822293] grsec: denied resource overstep by requesting 4096 for RLIMIT_CORE against limit 0 for /usr/lib64/firefox/firefox[firefox:1414] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/kdeinit4[kdeinit4:505] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  776.783069] grsec: denied resource overstep by requesting 31 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1181] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1180] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  776.784281] grsec: denied resource overstep by requesting 30 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1181] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1180] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  776.784483] grsec: denied resource overstep by requesting 29 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1181] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1180] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  776.784683] grsec: denied resource overstep by requesting 28 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1181] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1180] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  776.784882] grsec: denied resource overstep by requesting 27 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1181] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1180] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  776.785079] grsec: denied resource overstep by requesting 26 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1181] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1180] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  776.785281] grsec: denied resource overstep by requesting 25 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1181] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/pulseaudio[pulseaudio:1180] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  776.785473] grsec: more alerts, logging disabled for 10 seconds
[  801.165719] grsec: denied resource overstep by requesting 69632 for RLIMIT_MEMLOCK against limit 65536 for /usr/lib64/kde4/libexec/ktp-auth-handler[ktp-auth-handle:1350] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/lib64/systemd/systemd[systemd:1] uid/euid:0/0 gid/egid:0/0
[  801.286596] grsec: denied resource overstep by requesting 69632 for RLIMIT_MEMLOCK against limit 65536 for /usr/lib64/kde4/libexec/ktp-auth-handler[ktp-auth-handle:1350] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/lib64/systemd/systemd[systemd:1] uid/euid:0/0 gid/egid:0/0
[  819.223894] grsec: denied resource overstep by requesting 37 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /opt/bin/skype[skype:1374] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/kdeinit4[kdeinit4:1076] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  819.262900] grsec: denied resource overstep by requesting 30 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /opt/bin/skype[skype:1368] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/kdeinit4[kdeinit4:1076] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  819.264043] grsec: denied resource overstep by requesting 39 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /opt/bin/skype[skype:1370] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/kdeinit4[kdeinit4:1076] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  819.425234] grsec: denied resource overstep by requesting 39 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /opt/bin/skype[skype:1382] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/kdeinit4[kdeinit4:1076] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  819.979940] grsec: denied resource overstep by requesting 40 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /opt/bin/skype[skype:1388] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/kdeinit4[kdeinit4:1076] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  825.048286] grsec: denied resource overstep by requesting 40 for RLIMIT_NICE against limit 0 for /opt/bin/skype[skype:1423] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000, parent /usr/bin/kdeinit4[kdeinit4:1076] uid/euid:1000/1000 gid/egid:1000/1000
[  842.852891] grsec: denied kernel module auto-load of inet_diag by uid 65534
[  851.473950] grsec: denied kernel module auto-load of inet_diag by uid 65534

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За потребителите на Xfce. Ако не държите да имате ефекти на предпазителя на екрана, можете да премахнете light-locker и xscreensaver. Управление на захранването на Xfce поддържа изключване и приспиване на екрана и прави ненужно ползването на външна програма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Използвах цигулките за да покажа колко различни са нещата. Но явно не си слушал подобен стил и заради това си нямаш и идея как звучи :)

Слушал съм, бъди сигурен, ама ти май нещо се пообърка :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слушал съм, бъди сигурен, ама ти май нещо се пообърка :P

Не, не си. По начина по който коментираш конкретно този метал стил си личи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае решение на проблема с тъчпада на моделите на ACER E5-572.

с ядро 3,13 не бачка, но ако сложа 3,19 работи, тогава обаче пък не разпознава чат пат юсб-то или блутута. Да не говорим, че дори и с новото ядро десен бутон не бачка. Убунту 14.04 замина омазано за тестове на ядра и сега на минта не ми се иска пак да преинсталирам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се "омазва", ако ще тествай всичките ядра на света. 3.19 е тестово ядро и не е препоръчително да се ползва, ограничи използването на ядра с LTS поддръжка, която гарантира стабилност. Пробвай 3.12 или 3.14, ако с тях няма желаният ефект премини към 3.18.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на този етап официално разкарвам файловата система BTRFS. Добре оптимизирана е за SSD но все още не е оптимизирана за токови удари. Инструментите и изобщо не могат да поправят файловата система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уж преди месец я обявиха за стабилна.. Но за мен си остава експериментална.

Завръщам се на xfs. Поне докато reiser4 не излезе с завършена поддръжка за TRIM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напиши, как се държи XFS. Аз, засега оставам на brtfs. Съмнявам се, лаптопа да го застраши токов удар, а не знам, дали друга файлова система има инстарументи срещу удар с кирка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване