Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

Потърси по-нагоре error там е грешката, това на края не е конкретната грешка. Някой, ако има 3.13 да пробва да компилира, ако може и да види точно грешката :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потърси по-нагоре error там е грешката, това на края не е конкретната грешка. Някой, ако има 3.13 да пробва да компилира, ако може и да види точно грешката :D

Къде по-нагоре? След коя команда?

това открих

/home/mint/Свалени/mt7610u_wifi_sta_v3002_dpo_20130916/os/linux/../../os/linux/rt_linux.c:1110:20: error: incompatible types when assigning to type ‘kuid_t’ from type ‘kgid_t’

pOSFSInfo->fsgid = current_fsgid()

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят прикачен архив ли компилираш? Като гледам грешката - май не ;(

Добре може да има разминаване "include/os/rt_linux.h"

typedef struct _OS_FS_INFO_
 {
    kuid_t              fsuid;
    kgid_t              fsgid;
    mm_segment_t    fs;
 } OS_FS_INFO;
така го направи.

Не е било твоето, извинявам се!

С твоето не показа грешки. Сега как да разбера, че съм с антената, а не с в градената карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай изхода от

lsmod |grep -i sta
да видя зареден ли е, изпълни ли и 3-те команди? Ако е зареден трябва да се е появил долу вдясно при конекциите ти, незнам какъв десктоп ползваш KDE, МАТЕ?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай изхода от

lsmod |grep -i sta
да видя зареден ли е, изпълни ли и 3-те команди? Ако е зареден трябва да се е появил долу вдясно при конекциите ти, незнам какъв десктоп ползваш KDE, МАТЕ?

с KDE съм

[email protected]:~ > lsmod |grep -i sta
mt7650u_sta           927841  0 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ехее заредило се е :) На KDE долу вдясно аплета за безжичната връзка трябва да има 2 безжични интерфейса :) Може да избереш новият и да пробваш дали ще работи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ехее заредило се е :) На KDE долу вдясно аплета за безжичната връзка трябва да има 2 безжични интерфейса :) Може да избереш новият и да пробваш дали ще работи :)

Не се появява нищо. Ще пробвам да рестартирам компа да видя дали ще се появи нещо. А може да сменя и USB-та

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линукс няма нужда да се рестартира за абсолютно нищо освен ядро, скоро ще добавят live patching да не се рестартира и за него. Ако не се получи, изкарай изкарай и вкарай, ако не се оправи - нз :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линукс няма нужда да се рестартира за абсолютно нищо освен ядро, скоро ще добавят live patching да не се рестартира и за него. Ако не се получи, изкарай изкарай и вкарай, ако не се оправи - нз :)

Тц само за пачове ще да е :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо странно се получава!

Като включа антената, компа блокира.

Как да разкарам старите опити за инсталация и трябва ли да преместя папката с читавата инсталация някъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тц само за пачове ще да е :)

Няма ли да е примерно: 4.0 (очаква се да стане 4.0 след 3.19) и на целият релийз 4.0 само живи пачове, ако сложиш 4.1 тогава ще има рестарт, и би трябвало да има ново номериране, 4.0:20 т.е. 4.0 пач 20 :D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ifeq ($(TARGET), LINUX)
cp -f os/linux/Makefile.clean os/linux/Makefile
$(MAKE) -C os/linux clean
rm -rf os/linux/Makefile
endif 

;)

Ок, и аз мога да чета Makefile-ве :P, но за целта първо трябва да сваля файловете, и да погледна във тях, а аз не бях направил това, точно и затова казах, че не мога да съм сигурен, че го има като опция, иначе make clean би бил не нужен.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете, как да почистя старите опити, че ми е нужна тази антена, а не мога да я ползвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо за "почистване" - щом не работи такъв драйвер са написали т.е. скапан. Пиши им некъв мейл тестван ли е на 3.13, щот на сайта пише, че е за 3.11.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко помощ относно brightness control  и по специално как да го подкарам. Клавишите които са по дефоулт на клавиатурата само движат без да сменят реално светлоста. Аплети инсталирах , но не помогнаха

Желязото: Aspire E15 E5-572G

Системата: Mint 17.1 Cinnamon

Редактирано от sokoban (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в Power manager няма ли начин за намаляване на яркостта?

виж ТАЗИ тема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в Power manager няма ли начин за намаляване на яркостта?

виж ТАЗИ тема

не

ccyeriL.png

А описаният метод с xbacklight поне при мен не работи

Редактирано от sokoban (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо за "почистване" - щом не работи такъв драйвер са написали т.е. скапан. Пиши им некъв мейл тестван ли е на 3.13, щот на сайта пише, че е за 3.11.

Готина идея :D !

П.П (За адаша) Ако по някаква случайност не знаеш, как да намериш инфо за конкретният драйвер, пробвай така:

$> modinfo <име на драйверa>

После от изхода, който ще ти бъде даден, може да извлечеш и майл адреса на този/тези който е писал драйвера.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не

ccyeriL.png

А описаният метод с xbacklight поне при мен не работи

Виж в мениджъра на пакети дали има друг power manager ,инсталирай го ,тоя много обран,аз за тва ползвам КДЕ само

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моделът е на един месец, кажи-речи, така че поддръжка за това трябва да има в експерименталните ядра - инсталирай някое rc-kernel и виж дали ще се оправи настройването на яркостта.

Редактирано от vasettoo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моделът е на един месец, кажи-речи, така че поддръжка за това трябва да има в експерименталните ядра - инсталирай някое rc-kernel и виж дали ще се оправи настройването на яркостта.

Точно това си мислех да направя, обаче мисля, че намерих решение на проблема:

cat /sys/class/backlight/intel_backlight/actual_brightness

Даде нещо от сорта на 5273 =>става на 2636

После

sudo gedit /etc/rc.local

#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.

echo 2636 > /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness

exit 0

Сейв и рестарт

Заработи по този начин, и сега светлоста ми е по-тъмна а не е увеличена докрай!

Благодаря на всички отзовали се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честита Нова Година !

Някой има ли представа, какъв е смисълът на създаването на поддялове (subvolumes) в рамките на един и същ дял в btrfs ?

# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=c116acb3-aedd-45b7-939a-e39127b71ec5 /               btrfs   defaults,[email protected] 0       1
# /home was on /dev/sda1 during installation
UUID=c116acb3-aedd-45b7-939a-e39127b71ec5 /home           btrfs   defaults,[email protected] 0       2
# swap was on /dev/sda5 during installation
UUID=33939bb0-61c0-4419-89f4-b26064b7f0e3 none            swap    sw              0       0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !

Преди години в предаването "Микрофон и мишка" на Дарик Радио чух, че компютър с Linux може да се използва като антивирусен "филтър", или изобщо средство за защита на интернет трафика на компютър с Windows.
      В моя случай дори е належащо, защото имам компютър с XP, която вече не се поддържа от MS.
      Наскоро ме "светнаха", че такива машини не само са лесни за заразяване, но и били цел за някакви ботове, създадени да сканират нета и да откриват такива компютри. 
      Та, на въпроса с филтриращия Linux компютър. Дали все още е актуално такова решение, дали има ефект, 
      има ли писано някъде в нета за него и описано как се прави ?
      Моля за някаква информация, съвет, линк на български, руски, английски, немски ...
      или дори само за правилна формулировка на въпроса към Гугъл !

Предварително ви благодаря !

P.S. Да уточня, че имам други лаптопи с Linux Mint 20.2, но този с ХР искам да си остане така.

Евентуално, като вариант, инсталиране на XP във виртуална машина на Linux система,
      дали е ефективно решение за защита на ХР-то ?

• от vpvelev
      Здравейте!
      Отварям отделна тема за още една Linux дистрибуция - Gentoo.
      Много са чували за нея, но малко са я ползвали. Причината е, че трудно (това е относително) се инсталира и изисква много време, защото всичко се компилира от изходен код. Последното пък изисква по-мощен хардуер, а не всеки разполага с такъв.
      При мен се случи така, че първото ми запознаване с Линукс беше имено с Gentoo Linux (нямам точен спомен, но преди 2005 година беше). Но не защото знаех нещо за линукс или за Gentoo, а защото не знаех какво ме очаква.  Но се оказа, че съм имал късмет да попадна на тази дистрибуция, за да науча поне нещо за линукс.
      И от тогава, тъй като не съм имал подходящ компютър (поне така съм си мислел) до преди няколко дена не обръщах внимание на тази дистрибуция.
      Тия дни я инсталирах и засега работи нормално всичко. Затова и отварям тази тема за новини, дискусии, помощ и др.
      Инсталацията я направих от съществуваща при мен друга линукс дистрибуция - Arco Linux. По начало Gentoo може да се инсталира и от други дистрибуции. Този начин за инсталиране, поне за мен е за предпочитане, особено за тия, които не са много запознати, а и не искат да си загубят другата дистрибуция.
      При този вид на инсталация не са необходими никакви флашки и дискове, а освен това се инсталира в графична среда и се ползват и четат различни статии и разяснения. Така инсталацията става много лесно. Дори може и да се прекрати, ако някой се уплаши или му омръзне и след време може пак да я продължи.
      Ето няколко линка за това. И аз ще покажа по-нататък как протече при мен инсталацията и какви проблеми срещнах.
      https://www.wikihow.com/Install-Gentoo-Linux-from-Ubuntu

Отваряте терминала и започвате
      Използвах тия два линка в началото, но след това направих нещо средно м/у тях. Но това зависи от мощността на компютъра или какъв профил ще изберете:

Важното е да не се отказвате лесно след първите неуспехи.

• от Теодор Тодоров
      За забравената парола на BIOS-а нищо не reset-на самата парола ще инсталирам Windows 8.1 На друг диск, защото не знам как се инсталира plop boot manager под linux, Гледах клипове как се инсталира plop под linux но нищо не разбрах от него
    • от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване