Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

http://gnome-look.org/content/search.phpтук, ако няма значи - ц :)

Вече ги бях прегледал и от там взех Breeze. Но, истински Oxygen не намерих или съм ги пропуснал, защото ровенето си е трудоемко. намерих прилични неонови, но не съм свикнал с тях. Прекалено новаторско ми идва, иначе, идеята е добра.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Ужасна грозотия е за съжаление...

За мен честно казано е много по-красиво от недоразумението КДЕ 4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората са различни, предпочитанията също. На, мен Gnome 3 не ми допада, но за други хора не е така. Вероятно, някой ще каже, че по- красиво нещо от терминала няма. Той е с изчистен черен цвят, а буквите са толкова бели и подредени. А, и много по лесно е да опишеш пътя до един документ, отколкото да кликнеш върху него за да го отвориш. Та, разни хора, разни идеали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То като стана дума за Гном 3.

Като цяло си е красив и с добър замисъл но реализацията далеч не беше добра.

Може би ще се повтори сценария като с гном 2. Ще минат 20 релиза докато стане годен за ползване.

Бих ползвал КДЕ 5 но трябва още да се стабилизира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, това, от което действително Linux има нужда е една опростена версия на KDE. Идеалният вариант за мен е една XFCE - подобна среда, изцяло изработена на QT5. С малко настройки, но с всичко необходимо за пълноценна работа. И, с изнасяне на допълнителните функции като отделни разширения. Това за мен ще е нещо наистина уникално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой, може ли да ми каже, откъде да си сваля качествени Oxygen теми за курсора на мишката, съвместими с GTK базирани графични среди. Тези за KDE не ми вършат работа. Благодаря предварително !

Незнам дали си проверил, но виж дали ти върши работа. Свалил съм ги и съм си ги анимирал (комбинирал) в Гимп. Ползвам ги в Xubuntu 14.04. (12.04). Успех!

ПОКАЖИ

tPKyqtm.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LXQt е точно опростена версия на KDE и е базирано на Qt5.

Това, което аз разбрах за тази компилация (не съм сигурен дали е графична среда), е, че има няколко елемента от LXDE, преработени на QT. Не съм сигурен, дали има изобщо пряка или непряка връзка с KDE, освен общата платформа за изработка. Не знам кой network-manager ще ползва. WICD-KDE и Network-Manager-KDE са силно обвързани с KDE и не ги интересува общата платформа. Не знам, и кой мениджър ще ползва за управление на захранването. Дано това чудо (силно е да напиша DE) се развие, но има още много работа. И, дано се появят повече QT, но необвързани с KDE приложения, като Clementine, VLC и Qbittorrent, за да се ползват във всички графични среди, без да ги обременяват с десетки KDE зависимости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой, може ли да ми каже, откъде да си сваля качествени Oxygen теми за курсора на мишката, съвместими с GTK базирани графични среди. Тези за KDE не ми вършат работа. Благодаря предварително !

Няколко които наистина си струват:

Във терминала:

- команда за смяна на курсора - xsetroot -cursor_name

- тема mouse

xsetroot -cursor_name mouse

За списък на всички теми:

[[email protected] ~]$ cat /usr/include/X11/cursorfont.h | awk 'NR==30,EOF {print $2}' | cut -d_ -f2-9
X11_CURSORFONT_H_

num_glyphs
X_cursor
arrow
based_arrow_down
based_arrow_up
boat
bogosity
bottom_left_corner
bottom_right_corner
bottom_side
bottom_tee
box_spiral
center_ptr
circle
clock
coffee_mug
cross
cross_reverse
crosshair
diamond_cross
dot
dotbox
double_arrow
draft_large
draft_small
draped_box
exchange
fleur
gobbler
gumby
hand1
hand2
heart
icon
iron_cross
left_ptr
left_side
left_tee
leftbutton
ll_angle
lr_angle
man
middlebutton
mouse
pencil
pirate
plus
question_arrow
right_ptr
right_side
right_tee
rightbutton
rtl_logo
sailboat
sb_down_arrow
sb_h_double_arrow
sb_left_arrow
sb_right_arrow
sb_up_arrow
sb_v_double_arrow
shuttle
sizing
spider
spraycan
star
target
tcross
top_left_arrow
top_left_corner
top_right_corner
top_side
top_tee
trek
ul_angle
umbrella
ur_angle
watch
xterm

/*

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LXQt си има всичко, тъй като е базирано на Qt прилича на KDE, но няма нищо друго общо. https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Minimal_LXQt_installationИма всичко и не зависи от KDE.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва КДЕ 5 мяза на Джам 8  :huh:  грозна работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излезе ли финална и стабилна версия на КДЕ 5 ? Или ако няма  кажете някоя тема дето да го  доближава като визия.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Август чак, ама като ги знам какви са кретени от КДЕ може и да се забавят.

Аз не виждам по нищо да прилича на уиндоус 8. уиндоус 8 прилича на КДЕ. Както и всеки уиндоус прилича на КДЕ изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важното е ,че е грозно тва КДЕ па дали прилича на 8 или обратното не е от значение :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДОбре де не се карайте и 4 и 5 са грозни, 3 беше най хубаво, макар че като GNOME потребител ще кажа, че и то беше ГРОЗНО! :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДОбре де не се карайте и 4 и 5 са грозни, 3 беше най хубаво, макар че като GNOME потребител ще кажа, че и то беше ГРОЗНО! :P

В момента всичко е грозно. От как няма Гном 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !

Преди години в предаването "Микрофон и мишка" на Дарик Радио чух, че компютър с Linux може да се използва като антивирусен "филтър", или изобщо средство за защита на интернет трафика на компютър с Windows.
      В моя случай дори е належащо, защото имам компютър с XP, която вече не се поддържа от MS.
      Наскоро ме "светнаха", че такива машини не само са лесни за заразяване, но и били цел за някакви ботове, създадени да сканират нета и да откриват такива компютри. 
      Та, на въпроса с филтриращия Linux компютър. Дали все още е актуално такова решение, дали има ефект, 
      има ли писано някъде в нета за него и описано как се прави ?
      Моля за някаква информация, съвет, линк на български, руски, английски, немски ...
      или дори само за правилна формулировка на въпроса към Гугъл !

Предварително ви благодаря !

P.S. Да уточня, че имам други лаптопи с Linux Mint 20.2, но този с ХР искам да си остане така.

Евентуално, като вариант, инсталиране на XP във виртуална машина на Linux система,
      дали е ефективно решение за защита на ХР-то ?

• от vpvelev
      Здравейте!
      Отварям отделна тема за още една Linux дистрибуция - Gentoo.
      Много са чували за нея, но малко са я ползвали. Причината е, че трудно (това е относително) се инсталира и изисква много време, защото всичко се компилира от изходен код. Последното пък изисква по-мощен хардуер, а не всеки разполага с такъв.
      При мен се случи така, че първото ми запознаване с Линукс беше имено с Gentoo Linux (нямам точен спомен, но преди 2005 година беше). Но не защото знаех нещо за линукс или за Gentoo, а защото не знаех какво ме очаква.  Но се оказа, че съм имал късмет да попадна на тази дистрибуция, за да науча поне нещо за линукс.
      И от тогава, тъй като не съм имал подходящ компютър (поне така съм си мислел) до преди няколко дена не обръщах внимание на тази дистрибуция.
      Тия дни я инсталирах и засега работи нормално всичко. Затова и отварям тази тема за новини, дискусии, помощ и др.
      Инсталацията я направих от съществуваща при мен друга линукс дистрибуция - Arco Linux. По начало Gentoo може да се инсталира и от други дистрибуции. Този начин за инсталиране, поне за мен е за предпочитане, особено за тия, които не са много запознати, а и не искат да си загубят другата дистрибуция.
      При този вид на инсталация не са необходими никакви флашки и дискове, а освен това се инсталира в графична среда и се ползват и четат различни статии и разяснения. Така инсталацията става много лесно. Дори може и да се прекрати, ако някой се уплаши или му омръзне и след време може пак да я продължи.
      Ето няколко линка за това. И аз ще покажа по-нататък как протече при мен инсталацията и какви проблеми срещнах.
      https://www.wikihow.com/Install-Gentoo-Linux-from-Ubuntu

Отваряте терминала и започвате
      Използвах тия два линка в началото, но след това направих нещо средно м/у тях. Но това зависи от мощността на компютъра или какъв профил ще изберете:

Важното е да не се отказвате лесно след първите неуспехи.

• от Теодор Тодоров
      За забравената парола на BIOS-а нищо не reset-на самата парола ще инсталирам Windows 8.1 На друг диск, защото не знам как се инсталира plop boot manager под linux, Гледах клипове как се инсталира plop под linux но нищо не разбрах от него
    • от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване