Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

ivoarch
 Сподели

Препоръчан отговор

Не съм съгласен. Ядрото си е както преди, четна версия стабилна, нечетна - експериментална, има LTS в момента са 3.10, 3.12, 3.14 какви замръзвания имаш при тях? KDE е супер и всяко има доста голяма разлика, под чаршафите, и Линукс DE-тата не са out-of-the-box - това също противоречи със свободата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

КДЕ-то е мнало покрай супера и се е спряло на Илиенци :)  Я ми обясни за какво са сложили тая тънка светеща лента в КДЕ 5 ? Я ми кажи защо трябва 20 минути да  ровя за шрифтове и да ги нагласям ? Като сега е  апогея на смарт телефоните,и тъч у-вата   дали  дистрибуциите имат 1 приложение с което да можеш да си  прехвърлиш на компютъра информацията . Е та тия работи ако ги няма за една домашна машина  за какво ми е изобщо да я инсталирам. Като ми трябва  сървър ше си го купя или ще мина на NAS  и външни дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, сега. Кажи какво искаш да ти кажа как се прави, но питай едно по едно и разбираемо.

1. Каква тънка светеща лента?

2. Искаш едно приложение за прехвърляне на информация от телефона към компа?

Разликата между Линукс и всички останали, е, че всичко си има и няма нужда от странични приложения, написани от куп за грош. Аз ползвам KDE и мога да те уверя, че когато свържа телефона с лаптоп-а и като MTP и като камера мога прехвърлям каквото си искам. Да но мен ме мързи да свързвам кабели, щото е много досадно, и ползвам KDE-connect, което няма равно :) Проучи възможностите не търси някой да ти налива акъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе да направят 3   ама като хората. Да им сложат хубави шрифтове,драйвери ,меню  и тн. Има 4 версии на КДЕ  и разликата им е  само в  функционалността. Има 10 вида Гном 3 среди  и пак разликите са само козметични. Да направят 2 линии за ядрата  и да мирясат  вече. Едните да са само със не стабилни  ядра  и да си знаят ,че са бета тестери  а другите да си знаят ,че като инсталират ще получат съпорт  поне 5 години  и  няма да им цикли,лагва,замръзва и бъгва нищо. Десктопите във момента са ужасни и наистина човек се побърква какво да избере. Дай ми  разумно обяснение защо ми цикли Кубунту 14.04  а на Windows 8.1 всичко върви мазно и не се бъгва нищо. Как може 10 години да не  направят 1 крачка напред  и само да бълват  нови и полуготови работи. Защо ми трябваше да влизам във някакви скрити менюта на Chrome само и само да си пусна функции които на Windows   са  активирани?  За какво им е на пичовете да се мучат да направят драйвер  за видео картите като самите производители могат да напишат  един работещ на 100%  и като си купа карта за 800 лева да мога да я ползвам ? Ей това им се чудя на всичките тия екипи от хора дето  седят и пишат кодове за щяло и нещяло .

Нещо не е така... В момента драйвърът на Nvida за Linux аутпърформва този за Windows. Аз съм GTX980, доволно нова карта, имам драйвъри и то по-добре работещи, отколкото при Windows. Къде тук видя проблем? А това със замръзванията - на какви ли не кошници съм слагал Linux и не съм имал каквито и да било замръзвания, проблемът е нещо при теб. А за настройките на Хром пък, ако не знаеш какво значи Хром на български, ще ти кажа - означава куц, използвай читав браузър и няма да имаш подобни проблеми. Повечето неща, да не кажем голяма част, които имат еквивалент при двете ОС, си работят out of the box, по абсолютно същия начин, както при Windows. А оня от клипа нека да си псува. То трябва и да имаш капчица акъл, за да използваш нещо различно от бозата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искате ли да направим един експеримент ? Да кача сега един Арч КДЕ  и да ви пусна един TeamViewer  и да ви оставя да го нагласите както трябва. Та то и под хаки не ми  бъгва така средата както в КДЕ .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе както ви е по-удобно :)  Казвате ,че сте навити и почваме . Не съм хептен неук  ама ми е интересно вие какво толкова по-различно правите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

престани да се оплакваш тогава и ходи ползвай калпав кракнат Мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето да не кажете ,че лъжа :)  Защо в полето за търсене  е черно ?

snapshot1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. да гледам кода ли? Как да отговоря, при мен не е черно, едва ли те удовлетворява :D Смени темата или ако тя ти харсва цветовете за прозорец и виж каквъв е бекграунд-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата я сменевах 17 пъти . Ей за такива  бъгове говоря  ама вие  си мислите,че се оплаквам. Има и много хубави работи в това КДЕ  ама ей такива дребни бъгове ме побъркват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не са бъгове. А някой който учил и недонаучил пише теми който имат дефекти.. Не мисли че в Мак не е тъпкано с бъгове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MAC е грозен и адски неудобен за работа, скърпен Франкенщайн. А фактът, че е уж безпроблемен, се дължи само и единствено на това, че поддържа едва няколко устройства и бъговете се изчистват само за тях. Елементарно, а? Иначе се бият в гърдите.

Полето ти е черно заради темата. Нито KDE, нито Linux са виновни, че някой си не може да напише тема. Моето защо не е черно и никога не е било?

0db8df206a3f64ed.png

Ето, и шота го правя отдалечено, дори не съм си вкъщи и то от Windows машина, през mstsc, без да инсталирам нищо допълнително на Windows машината. Това, когато го направи Windows, здраве му кажи. Ама трябва да се чете, няма как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове как да използвам хардуерно ускорение под хром в CENT OS 6.6?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поиграй си тука Enable Hardware Acceleration In Chrome / Chromium  и от тука още малко екстри 10 Speed Hacks That'll Make Google Chrome Blazing Fast ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поиграй си тука Enable Hardware Acceleration In Chrome / Chromium  и от тука още малко екстри 10 Speed Hacks That'll Make Google Chrome Blazing Fast ...

Плюс това и Хрома ,ще е супер  :)

https://anonymous-proxy-servers.net/index.html

http://browserspy.dk

Колко неща ми каза тези сайтове ??? :no-no: То само с един  отворен браузер ми разкри цялата биография.

http://browserspy.dk/geolocation.php

http://browserspy.dk/mimetypes.php

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Реших тая вечер да ви задам серизен въпрос относно един прооблем  който имам.  Дистрибуцията е Минт 17.1 КДЕ а проблема е ,че когато гледам  телевизия дали във браузер или чрез VLC  идва момент във който  стрийма фрийзва за секунди и звука изчезва след което не се възстановява . Това ми се е случвало и във предни версии и на различни дистрибуции. Ръчно съм задал във миксера и във плеара  кое да се ползва  ,като във VLC настройката е :ALSA и Intel ALC 888 Analog  така  се надявам да го елиминирам тоя проблем. От тука изниква пък следващ проблем защото със така направената настройка  не може да се слуша музика и да се гледа телевизия примерно. Едното от двете неща веднага вади грешка ,че сървъра се  ползва и трябва  да се слуша само 1. Ако някой ми звънне на Скайпа няма да го чуя  поради тоя проблем.Ако и на вас ви се е случвало ще се радвам да споделите работещо решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам често телевизия онлайн в браузър и досега не съм имал проблеми. Ползвам Pulseaudio. С потоците на радиото също нямам проблеми под VLC и Deadbeef. Не си спомням да съм имал проблеми под който и да е плеър. При лоша връзка, звукът прекъсва, но след това се възстановява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава защо във тая мента има и Pulse и ALSA . Ако трябва кажете кое да махна и да карам само със едното. И ми кажете защо ми бие тая грешка ? Да го махам ли ?

[email protected]:~$ sudo apt-get autoremove pulseaudio
[sudo] password for alkatraz: 
Четене на списъците с пакети... Готово
Изграждане на дървото със зависимости       
Четене на информацията за състоянието... Готово
Следните пакети ще бъдат ПРЕМАХНАТИ:
  libcanberra-pulse paprefs pulseaudio pulseaudio-module-bluetooth
  pulseaudio-module-gconf pulseaudio-module-x11 pulseaudio-module-zeroconf
0 актуализирани, 0 нови инсталирани, 7 за премахване и 0 без промяна.
След тази операция ще бъде освободено 4887 kB дисково пространство.
Искате ли да продължите? [Y/n] 

Едит : след командата sudo apt-get autoremove pulseaudio* и изтриването  на pulseaudio  всичко си дойде на мястото и сега го карам само на ALSA  и работят 3 плеара и 2 браузера без да спира звука никъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И няма да имаш звук в скайп ;)

Пробвай така, поне е лесно обратимо, само триеш файла, ако не става:

http://www.kaminata.net/sled-instalatsiya-na-pulseaudio-v-linux-nyama-zvuk-v-wine-ako-e-pusnat-skype-i-obratnoto-t88614.html

Но трябва да върнеш pulseaudio. И се сърдѝ на същите тия от Майкрософт, на които се кланят всички, защото те я измислиха тая глупост с pulseaudio.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mozo  да знеш колко си прав да го ева :) Тамън сега това  се чудех как да фиксна. Ей тамън да се зарадвам за нещо и нещата се осират тотално :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега не вади грешки  тая гад. Ще почна да си събирам във една папка ей такива шмекерии щото с гаранция  ше ми притрябват . Май рано се израдвах :)

Неуспех при аудио извеждането:
Аудио устройството "sysdefault:CARD=Intel" не може да се използва:
Заето устройство или ресурс.

Диагнозата е ясна и лечение няма  за сега пичове . Ще чакаме умните глави  да го измислят  както трябва да е . зададох на VLC да ползва Pulse   ръчно  да видим ше се  омаже ли пак звука. Това  да си  със 2 сървъра за звук е ега си простотията  . Към това като се добави и камерата  дето е със микрофон и видеото дето е със HDMI  и отиде един до обед само да конфигурираш кое от де да мине  и кое да е дефолт :) Работата е весела  от всякъде.  И за капак като минах  от Мате на КДЕ и си оставих home папките  всичко което беше  писано на БГ се бъгна и трябваше и в root  да ръчкам из конфиг файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай начисто, защото аз подобни ядове нямам и съм почти сигурен, че е нещо от миграцията. Затова винаги си правя имидж на система, която работи с абсолютна сигурност, и когато имам съмнения, за точно 29 секунди връщам и съм готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да беееееееее ей сега ше преинсталирам аз по-нощите :) Така ше работи докато изгние ламарината на компютъра.  Играя си 1 седмица да  го лустросвам и да го  конфигурирам  и няма да седна сега пак с начале да се занимавам . Така ше си мре докато не ми писне и мина на  среда дето е само със 1 сървър за звук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване