Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Не е толкова просто, но доколкото четох, там се слага .so файла с добавката. Останалите се разхвърлят в посочените директории, каквото и представлява всяка инсталация. Днес ще тествам метода на практика и ще видя, има ли резултат.

П.П.: Инсталирах го лесно, но, на този буклук адобския флаш плеър изобщо не работи. Спасението се оказа стара версия на Google-Chrome, която е с отлично работещ плеър и с по- ниски системни изисквания.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да набутам субтитрите на SMPlayer  в чернта лента,да не са във видеото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тук отговорът на "Q. I want the subtitles to be displayed on the black border instead of the image, how can I do it?"

е    "Select the option "Add black borders" in the video filters menu."
Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря батка...........получи се:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От известно време звукът през Хрома е отвратителен,флаш,музика с много лошо качество.С лиско всичко е наред.Xubuntu 14.04

Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От известно време звукът през Хрома е отвратителен,флаш,музика с много лошо качество.С лиско всичко е наред.Xubuntu 14.04

Идеи?

Ехее баце ти къде остана :D 

Относно темата тук са предложени 1-2  решения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеи?

При мен е точно обратното от появата на pepperflash. Не виждам, как може всичко да е наред под Firefox с тази остаряла версия на адобският флаш плеър. Разликата при възпроизвеждане на флаш видео е очевадна. Ако ползваш Ubuntu, защо ползваш Google Chrome, а не Chromium + Pepperflashplugin-nonfree ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига с тая версия де. Всички уважаващи себе си сайтове вече имат HTML5, да не говорим и че със старата версия няма проблеми. А freshplayer? Или това не важи... Аман с тоя глупав Хром.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хрома е за непретенциозни потребители,няма кой знае какви възможности за къстъм.Лично аз ползвам и Лиско и Хрома и под Линукс и по Джама,даже в джама съм на IE по-често.Аз досега не ми е крашвал нито един браузър..........не знам кво правите ,че имате такива кахъри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах SRWare Iron като втори браузър. След като  установих, че не възпроизвежда тубата инсталирах pepperflash...nonfree от официалното хранилище чрез Синаптик, но без резултат. Браузърът не може да възпроизвежда клипчета. Изкарва предложение за инсталиране на Адойбифлаш въпреки че го имам в Мозилата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига с тая версия де. Всички уважаващи себе си сайтове вече имат HTML5, да не говорим и че със старата версия няма проблеми. А freshplayer? Или това не важи... Аман с тоя глупав Хром.

Аман от любителски проектчета. И, нито една алтернатива на адобският плеър и този на google не са достигнали до използваемо състояние. 

Колкото до уважаващите себе си сайтове : http://s19.postimg.org/nh1yn4u2b/flash.png

И аз искам да го гледам html5 видео, но гадината си иска флаш плеър.

Така и не разбрах, защо уеб браузър, който изобщо не ползва адобският флаш плеър, разпознава Pepperflash като такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да се опъват глупаците от vbox, ще клекнат. Тяхното е малоумие в случая. И хайде HTML5 да не е "любителско проектче". Да не говорим, че всичко си го има в ютюб, та vbox са ми точно през...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ползвате minitube, Youtube Browser, QMplay2, etc да гледате видеа? Нагласяш си желаната резолюция, в която искаш всички клипове и кеф ти хардуерно ускорение, кеф ти качество. Всички ползват питонският скрипт yuoutube-dl

a66c66c6cc2ad230.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да се опъват глупаците от vbox, ще клекнат. Тяхното е малоумие в случая. И хайде HTML5 да не е "любителско проектче". Да не говорим, че всичко си го има в ютюб, та vbox са ми точно през...

html5 ми е любим стандарт. Ползвам html5 видео при всяка възможност. Нямах предвид него, а любителските браузъри и любителски алтернативи на адобският плеър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ползвате minitube, Youtube Browser, QMplay2, etc да гледате видеа? Нагласяш си желаната резолюция, в която искаш всички клипове и кеф ти хардуерно ускорение, кеф ти качество. Всички ползват питонският скрипт yuoutube-dl

a66c66c6cc2ad230.png

Наистина тези native плеъри са доста добри но им липсват някои възможности като харесване,споделяне на видео,добавяне в плейлиста за гледане по-късно и т.н.

Честно казано не знам дали API-то на Youtube изобщо позволява тези неща.

Иначе аз от време на време използвам SMPlayer Youtube Browser и като качество и време за реакция е доста добър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

a66c66c6cc2ad230.png

Защото мога да си ги гледам и през моя си браузър, за какво са ми заместители :)

html5 ми е любим стандарт. Ползвам html5 видео при всяка възможност. Нямах предвид него, а любителските браузъри и любителски алтернативи на адобският плеър.

Shumway, който не използвам, е официално подкрепен от FF, така че е най-малкото любителски. Да не говорим, че pepper flash също не е никак любителски. До момента, вече трети месец, нямам абсолютно никакъв проблем с freshplayer.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mozo  като ги  пишеш тия работи вярваш ли си ? Този freshplayer  е правен във час по труд и техника от дечица в 6 клас  :) Картината сече та се не трае и има тиаринг  яко. Ускорения няма никакво  и е по зле и от вградения в хрома плъгин . То ти показва  едионственно вярно  версията на флаша и от там на сетне всико друго е тотал щета.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Shumway, който не използвам, е официално подкрепен от FF, така че е най-малкото любителски.

Подкарвал ли си дори един клип с flash съдържание с Shumway ? Аз, досега не съм успял. За html5 за Firefox, вече не е необходимо допълнително разширение, защото браузъра поддържа този стандарт по подразбиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш  ли да ти дам достъп до компютъра си и да се убедиш сам колко не си прав ?

Ами оправѝ си инсталацията, аз какво съм виновен :) Може би аз нямам тиъринг, защото съм си пуснал трипъл буферинга в xorg, нямам идея. Наистина нямам никакви проблеми и съм супер доволен.

Подкарвал ли си дори един клип с flash съдържание с Shumway ? Аз, досега не съм успял. За html5 за Firefox, вече не е необходимо допълнително разширение, защото браузъра поддържа този стандарт по подразбиране.

На времето го пробвах, аз също не успях :whist: Естествено, че не трябва допълнителна приставка за HTML5 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мозо не че си виновен   ама подвеждаш хората ,че  няма проблеми а то е пълно с недостатъци във тоя плъгин. Инсталацията си ми е перфектна и няма какво да и оправям . Ако има нещо което се донастройва  вземи та го кажи а не да се правиш на интересен.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Посочил съм евентуална причина с пуснатия трипъл буферинг. Нямам идея защо нямам проблеми. Едната машина е с Arch, другата с Mint, като тази с Mint е слабата, но и двете машини работят безпроблемно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли ефективен начин за блокираране на повредена клавиатура на лаптоп. В BiOS няма такава възможност. Искам блокирането да е за постоянно, а, не само за една сесия. Благодаря предварително, ако някой ми даде решение !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване