Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

Не хващам какво кое ви мъчи?

Аз съм написал какво ме мъчи - бял лист с квадрат. Всичко плоско, без бордъри, като ваденка, някакви символи, вместо добре очертани бутони. Кое по-точно трябва да ми харесва :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Здравейте инсталирах Arch, с коя команда мога да инсталирам Unity от Aur, за да мога да работя с графична среда.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Unity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дразни ни еднаквата визия  на mac,kde и windows . Вместо да  подобрят  КДЕ 4  което  се  оптимизира вече  няколко години те се юрнаха да правят изцяло нова визия. А и  супер грандиозната простотия  да заменят  LXDE със LXQT  само и само да добавят шарения на уж лека графична среда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм написал какво ме мъчи - бял лист с квадрат. Всичко плоско, без бордъри, като ваденка, някакви символи, вместо добре очертани бутони. Кое по-точно трябва да ми харесва :no-no:

Все още могат да се сменят темите на плазмата и пграмите - сложи си Oxygen и е пак същото :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте инсталирах Arch, с коя команда мога да инсталирам Unity от Aur, за да мога да работя с графична среда.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Unity

Следвай стъпките описани в линка който си дал.

имай в предвид обаче, че ubuntu темата за lightdm не работи.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте инсталирах Arch, с коя команда мога да инсталирам Unity от Aur, за да мога да работя с графична среда.https://wiki.archlinux.org/index.php/Unity

sudo nano /etc/pacman.conf
и добаваш редовете
[Unity-for-Arch]
SigLevel = Optional TrustAll
Server = http://dl.dropbox.com/u/486665/Repos/$repo/$arch
[Unity-for-Arch-Extra]
SigLevel= Optional TrustAll
sudo pacman -Syusudo pacman -Slq Unity-for-Archsudo pacman -Slq Unity-for-Arch-Extra
Редактирано от bvbfan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sudo nano /etc/pacman.conf
и добаваш редовете
[Unity-for-Arch]

[Unity-for-Arch-Extra]
sudo pacman -Slq Unity-for-Arch-Extra

Тия адреси на сървъра май не бачкаха. Преди около месец се пробвах да го инсталирам и не работеха. Инсталирах го от AUR ама и там бъгава работа. След инсталацията не искаше да се стартира и кат ми изкара един лог от 1000 реда и се уплаших и се отказах да го оправям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дразни ни еднаквата визия  на mac,kde и windows . Вместо да  подобрят  КДЕ 4  което  се  оптимизира вече  няколко години те се юрнаха да правят изцяло нова визия. А и  супер грандиозната простотия  да заменят  LXDE със LXQT  само и само да добавят шарения на уж лека графична среда.

Тук за замяната си прав. Не съм сигурен, обаче, дали концепцията на LXQT е лишена от смисъл. Qt-то е много сериозна фондация за графични приложения. Другите общо взето или нямат или са няколко различни проекта с няколко различни версии, писани най-вече на чисто C. /разгледай зависомостите в web старницата на Arch, примерно/

А това си бави нещата много. Обзалагам се, че отделят повече време да си правят framwork-а, отколкото да пишат функционалност по програмите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Арча бате е за мазохисти . Всичко което  не е  в тяхното официално хранилище се прекомпилира и ти се отелва вола от чакане . Може би само Gentoo Linux го бие по дебилност и трудност за ползване от начинаещи потребители.

LXQТ си е орязано на 60% KDE  само са сменили името да лъжат потребителите ,че е нещо ново. Се едно да вземеш  едно комби и да му резнеш тавана и да стане пикап .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От AUR ще компилираш цялото Юнити - може се обръснеш 2 пъти през това време. :D

И след това да видиш, че не работи, и да влезнеш за още един душ :D

Как тогава се прави :D

Моят съвет е, да не се захващаш с това, вярно че сега може малко да са се подобрили нещата със unity за Arch, но пак ще трябва да правиш куп гимнастики, и все нещо няма да ти работи както ти искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Арча бате е за мазохисти . Всичко което  не е  в тяхното официално хранилище се прекомпилира и ти се отелва вола от чакане . Може би само Gentoo Linux го бие по дебилност и трудност за ползване от начинаещи потребители.

LXQТ си е орязано на 60% KDE  само са сменили името да лъжат потребителите ,че е нещо ново. Се едно да вземеш  едно комби и да му резнеш тавана и да стане пикап .

Ами някои си ги билдваха пакетите отделно и ги качваха. Въпрос на отношение и възможности. :) Принципно не чакаш, защото няма големи пакети, а и поради други причини. Но не ми се спори сега за Arch-a.

Че точно това е част от идеята. ;)

Проблемът на "голямото" KDE е че е огромно, някои неща не му работят като хората, пък и не се ползват. Но съм склонен да мисля, че framwork-а претендира да е най-добрия за Linux. Поне сред тези, които притежават изчерпателност и разнообразие на функциите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затова Arch с KDE и ти е мирна душата. Всичко работи по мед и масло. На времето просто за проба опитах с Cinnamon, трагедия :)

Айде стига де. в Ubuntu като не ти е нещо в официалното хранилище и нямаш PPA ко прайм? Пак компилираш, ама по трудния начин. А моята машина я използвам за постоянен десктоп и има едва 25 чужди пакета. Ще прежаля 5 минути на месец да ми се ъпдейтнат, не ми пречи ;) Още повече, че е повече от елементарно да изкараш компилирането да се извършва в RAM и въобще не е толкова трагично, колкото се опитваш да го изкараш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на "голямото" KDE е че е огромно, някои неща не му работят като хората, пък и не се ползват. Но съм склонен да мисля, че framwork-а претендира да е най-добрия за Linux. Поне сред тези, които притежават изчерпателност и разнообразие на функциите.

Кое точно не работи? Аз инсталирам всичко без Kdeedu ;)

И извън темата, ония Виндовсарите нали разправяха, че нямало bluray за Линукс, тогава къв е тоя libbluray :)

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз получих ъпдейта :)

Да им помогна малко:

"Library to access Blu-Ray disks for video playback"

Ама сигурно нещо лъжат :clown:

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След команда sudo apt-get upgrade на Mint 17.1 Mate забелязах това:

update-initramfs: deferring update (trigger activated)
Setting up plymouth-label (0.8.8-0ubuntu17.1) ...
Setting up libsystemd-daemon0:amd64 (204-5ubuntu20.11) ...
Setting up systemd-services (204-5ubuntu20.11) ...
Setting up libpam-systemd:amd64 (204-5ubuntu20.11) ...
Installing new version of config file /etc/init/systemd-logind.conf ...
systemd-logind start/running, process 25408
Setting up libsystemd-login0:amd64 (204-5ubuntu20.11) ...

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След команда sudo apt-get upgrade на Mint 17.1 Mate забелязах това:

:)

Ubuntu 14.04 - dpkg--get-selections | grep systemd : 

libpam-systemd:amd64				install
libsystemd-daemon0:amd64			install
libsystemd-journal0:amd64			install
libsystemd-login0:amd64				install
systemd-services				install
systemd-shim					install

И при мен съм забелязал че ги има тези пакети но за какво точно се използват не можах напълно да разбера.

Редактирано от TheSmoKeR (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно няма. Някои приложения има за зависимости systemd библиотеки и затова, тези пакети са инсталирани. Системата за инициализация е upstart. Systemd e заглушена със systemd-shim.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи само във 15.04 е пусната така ли?

По подразбиране - да.

В 14.10 е достатъчна само инсталацията на systemd-sysv, за да се мигрира към другата система, въпреки, че е по- стара версия. Но, не виждам причина да се ползва повече Ubuntu 14.10. Излезе калпаво и си остана такова. Само ядрото бяха уцелили. Бета версията на 15.04 беше по- стабилна от актуализираната версия на 14.10.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затова Arch с KDE и ти е мирна душата. Всичко работи по мед и масло. На времето просто за проба опитах с Cinnamon, трагедия :)

Айде стига де. в Ubuntu като не ти е нещо в официалното хранилище и нямаш PPA ко прайм? Пак компилираш, ама по трудния начин. А моята машина я използвам за постоянен десктоп и има едва 25 чужди пакета. Ще прежаля 5 минути на месец да ми се ъпдейтнат, не ми пречи ;) Още повече, че е повече от елементарно да изкараш компилирането да се извършва в RAM и въобще не е толкова трагично, колкото се опитваш да го изкараш.

Как става тоя номер с компилирането в рам-а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от vpvelev
      Здравейте!
      Отварям отделна тема за още една Linux дистрибуция - Gentoo.
      Много са чували за нея, но малко са я ползвали. Причината е, че трудно (това е относително) се инсталира и изисква много време, защото всичко се компилира от изходен код. Последното пък изисква по-мощен хардуер, а не всеки разполага с такъв.
      При мен се случи така, че първото ми запознаване с Линукс беше имено с Gentoo Linux (нямам точен спомен, но преди 2005 година беше). Но не защото знаех нещо за линукс или за Gentoo, а защото не знаех какво ме очаква.  Но се оказа, че съм имал късмет да попадна на тази дистрибуция, за да науча поне нещо за линукс.
      И от тогава, тъй като не съм имал подходящ компютър (поне така съм си мислел) до преди няколко дена не обръщах внимание на тази дистрибуция.
      Тия дни я инсталирах и засега работи нормално всичко. Затова и отварям тази тема за новини, дискусии, помощ и др.
      Инсталацията я направих от съществуваща при мен друга линукс дистрибуция - Arco Linux. По начало Gentoo може да се инсталира и от други дистрибуции. Този начин за инсталиране, поне за мен е за предпочитане, особено за тия, които не са много запознати, а и не искат да си загубят другата дистрибуция.
      При този вид на инсталация не са необходими никакви флашки и дискове, а освен това се инсталира в графична среда и се ползват и четат различни статии и разяснения. Така инсталацията става много лесно. Дори може и да се прекрати, ако някой се уплаши или му омръзне и след време може пак да я продължи.
      Ето няколко линка за това. И аз ще покажа по-нататък как протече при мен инсталацията и какви проблеми срещнах.
      https://www.wikihow.com/Install-Gentoo-Linux-from-Ubuntu

Отваряте терминала и започвате
      Използвах тия два линка в началото, но след това направих нещо средно м/у тях. Но това зависи от мощността на компютъра или какъв профил ще изберете:

Важното е да не се отказвате лесно след първите неуспехи.

• от Теодор Тодоров
      За забравената парола на BIOS-а нищо не reset-на самата парола ще инсталирам Windows 8.1 На друг диск, защото не знам как се инсталира plop boot manager под linux, Гледах клипове как се инсталира plop под linux но нищо не разбрах от него
    • от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
    • от Гошко21
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване