Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

ако има компания която да не харесвам повече от M$ с неѝните номера и фирмена политика, то това определено е компанията "Епъл"!

Баш! Продават ти мобилен процесор на AMD, който таксуват за настолен, с петорна цена. Само бунак би се вързал на такава "далавера".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Първата стабилна версия 1.0, на текстовия редактор от ново поколение "Atom", пряк съперник на "Brackets" от Adobe, е факт. :)

http://blog.atom.io/2015/06/25/atom-1-0.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
.deb пакет - https://atom.io/download/deb

.rpm пакет - https://atom.io/download/rpm

сорс - https://github.com/atom/atom/blob/master/docs/build-instructions/linux.md

Редактирано от Tsurugi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръководство на новия Линукс потребител, за закупуването на хардуеър.

http://www.itworld.com/article/2931077/linux/the-new-linux-users-hardware-buying-guide.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Tsurugi

Хубави новини слагаш, но това все пак това е български форум, и щеше да е още по добре, ако можеше да ни обясняваш какво точно пише, или се разглежда във новините, поне най основното, не всеки знае чужди езици. Иначе така споделените линкове, за мене са си просто спам към разни сайтове или новини където ги пише на всякъде, и всеки може да си ги прочете от истинските им източници, не това е целта на форума мисля, щеше да е по хубаво тука да пишем на български и да обменяме знаения, на същият език. Моля не го приемай като заяждане, но просто ми направи впечатление, че повечето ти постове са просто препратки към чужди сайтове, които почти всеки тук чете, и не виждам смисъл от тях да бъдат още веднъж споделяни и тук, ако не са обяснени на български, или пък ако имаше подобна тема да бъдат споделяни там, тогава щеше да е приемливо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Tsurugi

Хубави новини слагаш, но това все пак това е български форум, и щеше да е още по добре, ако можеше да ни обясняваш какво точно пише, или се разглежда във новините, поне най основното, не всеки знае чужди езици. Иначе така споделените линкове, за мене са си просто спам към разни сайтове или новини където ги пише на всякъде, и всеки може да си ги прочете от истинските им източници, не това е целта на форума мисля, щеше да е по хубаво тука да пишем на български и да обменяме знаения, на същият език. Моля не го приемай като заяждане, но просто ми направи впечатление, че повечето ти постове са просто препратки към чужди сайтове, които почти всеки тук чете, и не виждам смисъл от тях да бъдат още веднъж споделяни и тук, ако не са обяснени на български, или пък ако имаше подобна тема да бъдат споделяни там, тогава щеше да е приемливо.

Оценявам "високо", това че Вие определяте новините които поствам като "Хубави, НО"! Какво по точно, искате да обяснявам за нещо което е достатъчно ясно, и за средно интелигентен човек, а се предполага че тук аудиторията е над това равнище на интелект, и от заглавието.Общата култура, компютърните умения и езиковата подготовка, са обект на доброволно ошлаѝфване от всеки индивид, и тази деѝност е изключително в неговите ръце и въобще не е моѝ проблем.Нямам нито времето, нито желанието да се изявявам като щатен преводач, или преразказвач на форума.Относно писането на Български език, постовете ми, до един са писани на кирилица, никъде не съм си позволил да ползвам шльокавица, или латиница извън абсолютната необходимост за това! Каква, по-профилирана и точна за целта тема искате, от "Linux - обща дискусия 3" за новини от света на Линукс, от общ характер, не ми е ясно!!!

Интересно как точно, става този номер със "които почти всеки тук чете", след като твърдите че "не всеки знае чужди езици".Доколкото ми е известно, не сте модератор следователно вашите виждания относно моѝте постове, си остават просто ваше субективно мнение, което малко ме интересува, това което определяте като "спам", ако деѝствително беше такъв, щеше да бъде санкциониран незабавно!!!

И, едно малко допълнение, не сте Вие човекът, коѝто ще определя, какво е и какво не е приемливо, от моя страна като поведение!!!Само в рамките на два дена, ми налитате абсолютно незаслужено от моя страна, така че за мен, е проява на грубо заяждане! Поздрави!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Значи ти явно се засегна, ОК!

Не ви налитам, когато не съм съгласен със нещо го казвам, и обратното, когато ми е харесвал ваш коментар, съм го отбелязвал със "Харесва ми", но това не го забелязахте, нали?  Идеята ми бе съвсем друга, а тя е да бъде обяснена информацията към адреса която давате, или просто не я давайте. Да, може да звучи грубо, но както казах това е български форум, и основната цел на раздела, трябва да е да можем да бъдем информирани, и да решаваме проблемите си на български език.

Щом казваш, че нямаш времето да се изявяваш като, цитирам "щатен преводач"  или "преразказвач на форума", тогава не ни заливай с поредните новини на чужд език, всички тука ползват RSS/Feed четец, или социални мрежи, и повечето новинарски блогове и други, са ни напълно известни.

Искаш да споделяш новини, нищо против, тогава прави го като хората, като отделиш малко свободно време за нас българската Linux общност, да можем и ние да го разберем!

Ако забележиш, всички новини в Калдата са на български език, все за нещо ще е така.

Поздрави и на тебе!

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти явно се засегна, ОК!

Не ви налитам, когато не съм съгласен със нещо го казвам, и обратното, когато ми е харесвал ваш коментар, съм го отбелязвал със "Харесва ми", но това не го забелязахте, нали?  Идеята ми бе съвсем друга, а тя е да бъде обяснена информацията към адреса която давате, или просто не я давайте. Да, може да звучи грубо, но както казах това е български форум, и основната цел на раздела, трябва да е да можем да бъдем информирани, и да решаваме проблемите си на български език.

Щом казваш, че нямаш времето да се изявяваш като, цитирам "щатен преводач"  или "преразказвач на форума", тогава не ни заливай с поредните новини на чужд език, всички тука ползват RSS/Feed четец, или социални мрежи, и повечето новинарски блогове и други, са ни напълно известни.

Искаш да споделяш новини, нищо против, тогава прави го като хората, като отделиш малко свободно време за нас българската Linux общност, да можем и ние да го разберем!

Ако забележиш, всички новини в Калдата са на български език, все за нещо ще е така.

Поздрави и на тебе!

Тези, са само от последните няколко страници, на темата "Новини от света на Linux дистрибуциите"!!!!

Голямо обясняване пада определено, как го казахте Вие, маѝ че беше цитирам "Искаш да споделяш новини, нищо против, тогава прави го като хората", а също и "Идеята ми бе съвсем друга, а тя е да бъде обяснена информацията към адреса която давате, или просто не я давайте."!!!

Относно това какво забелязвам, забелязвам доста повече отколкото си мислите, например """абсолютната липса на тенденциозност""" от ваша страна към мен, която липса се потвърждава от приложените примери по безспорен начин!!! И за човек, коѝто постоянно употребява определението български, ще Ви кажа, че употребата на фамилярната форма Ти, и учтивата Вие не е особено удачно да се смесват, ако въобще ви е непосилно да се отървете от първата, спрямо човек коѝто употребява втората когато се обръща към Вас!!!

--------------------------------------------------------

Публикувано 26 април 2015 - 12:04

:D  http://www.improgram...oza-d5xa079.jpg

----------------------------------------------------------

Публикувано 06 юни 2015 - 11:02

Доста активно се работи по Cinnamon.

http://segfault.linu...6/cinnamon-2-6/

----------------------------------------------------------

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tsurugi, вместо да пишеш километрични на никому ненужни постове, да беше се вслушал в молбата на ivoarch. Аз съм на същото мнение и не само в тази тема си пускал такива линкове, които по правило на форума трябва да са тагнати м/у впрочем. В темата Конзолни решения също и то такива, които нямат общо с нея. Форума се чете от всякакви хора - млади, неопитни, опитни, напреднали т.н. Почти всички знаят много добре, как  да ползват търсачките, но не всички разбират достатъчно добре материята. Целта на форума, е не просто да има някаква препратки към нещо си, а и то бъде коментирано поне или пояснено.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tsurugi, вместо да пишеш километрични на никому ненужни постове, да беше се вслушал в молбата на ivoarch. Аз съм на същото мнение и не само в тази тема си пускал такива линкове, които по правило на форума трябва да са тагнати м/у впрочем. В темата Конзолни решения също и то такива, които нямат общо с нея. Форума се чете от всякакви хора - млади, неопитни, опитни, напреднали т.н. Почти всички знаят много добре, как  да ползват търсачките, но не всички разбират достатъчно добре материята. Целта на форума, е не просто да има някаква препратки към нещо си, а и то бъде коментирано поне или пояснено.

Ето Ви, едно късо-У НАС ТУТ НЕ ДЕМОКРАТИЯ!

Всичко хубаво, и със здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Случайно някой да знае как да се справя с това? Опитвам се да си калибрирам дисплея, тъй като показва нереални цветове при сравнение с дисплея на фотоапарата, първо ми даде предупреждение, че трябва да инсталирам Gnome Colour Manager, след като инсталирах пакета, ми дава това?

post-179945-0-11957900-1436203909_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бързо въпросче. В момента в линукс добавени ли са разширените функции за енергоспестяване (нещата за broadwell) ? Четох че един направи пач, който значително подобрява времето за работа на лаптопи, но не знам дали е вкаран в някои готови дистрибуции (ubuntu например).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа е от подписа. Мисля си, да го направя с уиндоус и линукс, и се чудя колко ще държи батерията. В момента консумацията ми пада на 4-5 в idle. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HotMusicFan инсталирал ли си colord - демона за корекцията?

sudo apt-get install colord

Инсталирани са colord, colord-gtk, colord-kde...освен да е изключен от systemd?

Редактирано от HotMusicFan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирани са colord, colord-gtk, colord-kde...освен да е изключен от systemd?

Какво връща тази команда?

colormgr get-devices
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво връща тази команда?

colormgr get-devices
Object Path:   /org/freedesktop/ColorManager/devices/xrandr_LVDS1_hotmusicfan_1000
Owner:         hotmusicfan
Created:       July  7 2015, 04:01:50 PM
Modified:      July  7 2015, 04:01:50 PM
Type:          display
Enabled:       Yes
Embedded:      Yes
Model:         HP ProBook 4540s
Vendor:        Hewlett Packard
Serial:        unknown
Seat:          seat0
Scope:         temp
Colourspace:   rgb
Device ID:     xrandr-LVDS1
Profile 1:     icc-7d16dbd909c4084ee1fb167c28690f10
               /home/hotmusicfan/.local/share/icc/edid-1e8a66e511d322b86dda34fcc203478a.icc
Metadata:      OutputPriority=primary
Metadata:      XRANDR_name=LVDS1
Metadata:      OwnerCmdline=kded5 [kdeinit5]                                       
Metadata:      OutputEdidMd5=1e8a66e511d322b86dda34fcc203478a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре какъв по точно бе проблема, че много не те разбрах?

Не намира другите устройства ли, или просто искаш да създадеш нов профил за това устройство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре какъв по точно бе проблема, че много не те разбрах?

Не намира другите устройства ли, или просто искаш да създадеш нов профил за това устройство?

Да, ако не мога да създам свой светови профил, искам поне да ползвам някой от наличните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако не мога да създам свой светови профил, искам поне да ползвам някой от наличните.

xcalib /път/към/файла/профил.icc

Така е най-лесно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш, може да погледнеш някои готови допълнителни цветови профили, за RHEL/CentOS/Fedora има пакета shared-color-profiles и shared-color-profiles-extra погледни за твоето дистро дали има нещо подобно. После само xcalib както е казал колегата по-горе, за да го заредиш, може да го добавиш във скрипт или нещо такова , и после да го стартираш със твоето DE което ползваш.

За да създадеш твой профил, ще трябва да инсталираш например argyllcms, и после мисля, чe отново от gnome-color-manager ставаше трика, от опцията за създаване на профил за устройството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека някой, който ползва Debian Wheezy или Jessie да ми каже, работи ли българската локализация на стандартната версия на Iceweasel - 31.8.0 без да се налага редакция. Благодаря предварително за съдействието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш предвид 38.1.0?

За този Iceweasel не знам, но от версия 38.X на FF забелязвам, че вече локализация-та работи без да трябва да се едитва както беше със предишните версии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване