Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

• Отговори 6,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Сигурността е само един от важните моменти. Животът в Линукс си е просто по-лесен. За всичко е помислено - хранилища с проверен софтуер, удобно подредени менюта, софтуерен център с готови програми. Въ

Може би ако твърдия електорат на Линукс използва по-мек тон за комуникации и не твърди постоянно че света започва и завършва с Линукс дискусията ще е по-полезна за всички

Публикувани изображения

Това ми е ясно. :)

Идеята ми бе, че читавия сотфтуер не зависи от ОС-а. :)

Е това са пълни глупости. Айде подкарай ми AutoCad 2013 и Radimpex Tower на Linux.

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това са пълни глупости. Айде подкарай ми AutoCad 2013 и Radimpex Tower на Linux.

Аде давай го по-кротко. Това какво общо има с нещата, които си обсъждат момчетата, а? AutoCad, мaутукад и още куп подобен софтуер е тясно специализиран и се ползва от сравнително малък процент потребители, и никак не е база за сравнения. Освен всичко, една операционна система като Линукс дистрибуциите, нямат нищо общо с това, че дадена фирма разработваща софтуер е алчна до безобразие или е некадърна да напише нещо смислено и работещо под същата тази операционна система. И така както сме тръгнали има още 1 000 000 други неща, но няма смисъл да се коментират.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Firefox има и за Linux, ама не е ОС :)

А ми, как да няма, има FFOS :D

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно. :)

Идеята ми бе, че читавия сотфтуер не зависи от ОС-а. :)

Така е :)

Не, ти говориш пълни глупости. Ако ги напишат, ще работят. Linuxне е виновен, че Microsoftплащат, за да не ги пишат ;)

А ми, как да няма, има FFOS :D

Хаха, добър удар :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

sudo apt-get install kwin-style-qtcurve kde-window-manager-common kde-window-manager kdeartwork-theme-window qtcurve kde-window-manager-active

Eто какво ми вади след като пробвах да инсталирам с командата която сте ми дал по горе:

E: Unable to locate package kde-window-manager-common
E: Package 'kde-window-manager' has no installation candidate
E: Unable to locate package kdeartwork-theme-window
E: Unable to locate package kde-window-manager-active
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто какво ми вади след като пробвах да инсталирам с командата която сте ми дал по горе:

E: Unable to locate package kde-window-manager-common
E: Package 'kde-window-manager' has no installation candidate
E: Unable to locate package kdeartwork-theme-window
E: Unable to locate package kde-window-manager-active

Добавили сте https://launchpad.net/~kubuntu-ppa/+archive/ubuntu/ppa ?

Изписва ,че не може да намери следните пакети.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавили сте https://launchpad.net/~kubuntu-ppa/+archive/ubuntu/ppa ?

Изписва ,че не може да намери следните пакети.

Ще оставя дискусията за утре защото сега отивам на работа а там няма интернет заради интереси на работодателя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ти говориш пълни глупости. Ако ги напишат, ще работят. Linuxне е виновен, че Microsoftплащат, за да не ги пишат ;)

По скоро от Autodesk са зяпнали да лапнат ... света. Факта, че всяка нова версия е отделна продава и се продава отделно - не е просто ъпгрейт, е достатъчен. Всяка година по 4 - 6,000 евро за индивидуален лиценз !!!

Затова има фирми - още работят на Acad 2008.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро от Autodesk са зяпнали да лапнат ... света. Факта, че всяка нова версия е отделна продава и се продава отделно - не е просто ъпгрейт, е достатъчен. Всяка година по 4 - 6,000 евро за индивидуален лиценз !!!

Затова има фирми - още работят на Acad 2008.

Не мога да разбера какъв ти е проблема - ако софтуерът им е скъп, да не го ползват. Никой не принуждава никой да ползва точно Autocad. Има отворени варианти и хората в темата ще ти докажат моментално, че те са по-добри :D

П.П. Годишния лиценз (ако желаеш да си винаги с последната версия) за Autocad е 2-3 пъти по-евтин от цитираното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
flare когато във университета са те учили на Acad и колегите ти ползват същата програма няма как да мигрираш на друга. Проект на една сграда или мост не се прави за 3 дена,че да си позволяваш  да експериментираш.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

flare когато във университета са те учили на Acad и колегите ти ползват същата програма няма как да мигрираш на друга. Проект на една сграда или мост не се прави за 3 дена,че да си позволяваш  да експериментираш.

Това с обучението (дори да е вярно, а то не е) с какво оспорва това, което казах, изключаем ироничната част?

Ако един инструмент ти е нужен, или си го купуваш или се научаваш да работиш с друг. Ти казваш, че потребителите му не са способни да се научат - значи ще плащат. Ако искаш да работиш една работа, "това ми преподаваха в университета и друго не знам" е смешно оправдание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питане имам към по-запознатите.

Нужен ми е инструмент за бекъп на сегашната ми система(мента 17.2). Желателно е да има възможност, както и за цялостно копие, така и за определени програми и настройки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужен ми е инструмент за бекъп на сегашната ми система(мента 17.2). Желателно е да има възможност, както и за цялостно копие, така и за определени програми и настройки

Mintbackup или aptik само за тях се сещам, но мисля че и двата инструмента правят бекъп-и само на файлове и програми но не и на цялата система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mintbackup или aptik само за тях се сещам, но мисля че и двата инструмента правят бекъп-и само на файлове и програми но не и на цялата система.

Благодаря за отговора, но мен ми е целта точно за копие на системата да има опция. Преди да мина изцяло на линукс, бях фен на продуктите на Акронис, та мисълта ми е за нещо подобно за линукс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акронис може да направи копие и на Линукс, него не го интересува каква е ОС. Щом си свикнал с него, ползвай си го, няма проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но мен ми е целта точно за копие на системата да има опция. Преди да мина изцяло на линукс, бях фен на продуктите на Акронис, та мисълта ми е за нещо подобно за линукс

http://www.kaminata.net/topic96306.html

Редактирано от ARES_08 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да направиш виртуален диск и да си прихванеш каквото те интересува с rsync. От моите страдалчески опити за бекъпи стигнах до тоя извод. Лошото е че в момента не мога да ти предложа готова рецепта, защото не ми е притрябвало. Ако ти дам нещо, няма да е изпипано и тествано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само още малко и най-добре да спираме с приказките, защото ще ни изпъдят от темата. Пък може и да ни "набият".

Това с обучението (дори да е вярно, а то не е) с какво оспорва това, което казах, изключаем ироничната част?

Ако един инструмент ти е нужен, или си го купуваш или се научаваш да работиш с друг. Ти казваш, че потребителите му не са способни да се научат - значи ще плащат. Ако искаш да работиш една работа, "това ми преподаваха в университета и друго не знам" е смешно оправдание.

Какво си учил - в унито или на друго място - е едно, трябва да можеш да се развиваш и сам.

Но има и друго - казва се споделена работна среда. Когато всички преди и след теб работят в една среда - няма как ти да си в друга.

Работил съм - преди мен ArchiCad, аз на AutoCad - мъка.

В едната фирма си държаха на продукти на Dassault - Solidworks, SW electrikal, SW PDM ... Много добра синхронизация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акронис може да направи копие и на Линукс, него не го интересува каква е ОС. Щом си свикнал с него, ползвай си го, няма проблем.

Мне, Acronis не може да направи бекъп на ext4 и други подобни файлови системи.

Най-добре е да направиш виртуален диск и да си прихванеш каквото те интересува с rsync. От моите страдалчески опити за бекъпи стигнах до тоя извод. Лошото е че в момента не мога да ти предложа готова рецепта, защото не ми е притрябвало. Ако ти дам нещо, няма да е изпипано и тествано.

Fsarchiver си работи чудесно точно както Acronis, To Do Backup. Norton Ghost и пр. програми за Windows. Всичко се връща, както си е било. Бърза и лесна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fsarchiver си работи чудесно точно както Acronis, To Do Backup. Norton Ghost и пр. програми за Windows. Всичко се връща, както си е било. Бърза и лесна.

Което вероятно го прави чудесен за начинаещи, но се съмнявам да ми оправдае очакванията. :)

По-точно, с rsync-a и томчето можеш да си го прехвърляш през мрежата, да си го надграждаш, да си сменяш файловата система, да достъпваш файлове от бекъпа, да му кажеш кои директории или файлове да не копира и др.

Също тъй се ползват изпитани тулове от Linux средата, а ако се повреди образът щетите ще са локализирани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне, Acronis не може да направи бекъп на ext4 и други подобни файлови системи.

Благодаря

Ще пробвам тази програма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Remastersys ти прави готово лайв инсталационно копие, настройките си ги копираш от домашната папка в /etc/skel и им променяш правата "да мязат". Проекта вече не се поддържа, но пакетите му ги има по други хранилища, леко модифицирани. Лично аз съм най-доволен от тези, в хранилището на УСУ (deb http://download.learnfree.eu/repository/usu/9.0/). Ако се пробва/ползва ще трябва и подписващ ключ (за Убунту  става така "sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 8095DBD6EA79208A").

Съществува и вариант - за пълно копие, но никога не съм го ползвал.

При "нормалния" вариант - за приятели : ако си потребител Иван, задай същото име и за правещото се копие (по-лесния начин) за автоматичен вход в системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което вероятно го прави чудесен за начинаещи, но се съмнявам да ми оправдае очакванията. :)

По-точно, с rsync-a и томчето можеш да си го прехвърляш през мрежата, да си го надграждаш, да си сменяш файловата система, да достъпваш файлове от бекъпа, да му кажеш кои директории или файлове да не копира и др.

Също тъй се ползват изпитани тулове от Linux средата, а ако се повреди образът щетите ще са локализирани.

За това, което им трябва на 99% от потребителите си я върши и то точно по начина, по който са свикнали. За това го предлагам :)

Remastersys ти прави готово лайв инсталационно копие, настройките си ги копираш от домашната папка в /etc/skel и им променяш правата "да мязат". Проекта вече не се поддържа, но пакетите му ги има по други хранилища, леко модифицирани. Лично аз съм най-доволен от тези, в хранилището на УСУ (deb http://download.learnfree.eu/repository/usu/9.0/). Ако се пробва/ползва ще трябва и подписващ ключ (за Убунту  става така "sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 8095DBD6EA79208A").

Съществува и вариант - за пълно копие, но никога не съм го ползвал.

При "нормалния" вариант - за приятели : ако си потребител Иван, задай същото име и за правещото се копие (по-лесния начин) за автоматичен вход в системата.

И за какво да инсталира цяла ОС наново, вместо да върне от имидж за 30 секунди :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване