Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 15 часа, bozho76 написа:

Имам проблем с Ace Stream Player, Tomahowk  и други под CAE Linux- xubuntu 12.04 LTS.  След, като инсталирам Ace Stream Player или Tomahowk ми ги разпознава, като торент клиент, а се загубват Transmission, Deluge, QBittrorrent и KTorrent. На какво може да се дължи това.

Може би имаш в предвид, че вече не ти отваря файловете и връзките, но това се настройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Melmak ® написа:

Може би имаш в предвид, че вече не ти отваря файловете и връзките, но това се настройва.

Бихте ли ми казали как се настройва? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/29/2015, 9:47:00, bozho76 написа:

.

Редактирано от AlkatrazBG
Форума се изгаври и за това ще си изтрия поста . (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откогас "CAE Linux- xubuntu 12.04 LTS" е равно на Arch , та командите в него да работят?  Ми то а кое е равно - ще е на 17.некое-си най-малко. Та ... батка ко каза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батка    аз знам какво е CAE Linux много отдавна  но  форума си  прави гаври и  цитира без да съм искал   предното мнение.  Сега ще го фиксна (ако мога)  да не  става обърквация.

Със тази команда се трият  ненужни пакети във Arch pacman -R $(pacman -Qdtq)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/30/2015, 1:39:43, bozho76 написа:

Бихте ли ми казали как се настройва? Благодаря предварително.

Ако е това, което си мисля, настроките са две отделни. Едната е на работната среда XFCE, а другата на браузъра.

Ако предположим, че интернет браузъра е Firefox, става така: Edit > Preferences > Application. И там вече има списък на който можеш за дадена връзка да задаваш съответна програма за отваряне или опцията да те пита с коя да го отваря.

За торент файловете, които си смъкнал, се задава от падащото меню, което се появява при десен клик на файла. Следва Properties и после General. В този таб има бутон Open With и чрез него се избира от подобен списък с коя програма да се отваря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Убунту 15.04 има ли подразбиращо browser-plugin-freshplayer-pepperflash ?

От малцинството или мнозинството съм, на които няма лог-историята на synaptic в 15.10 (видях, че има бъг отпреди, ама сега ме хвана и мене)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте gnome-pie На 06.10.2015 излезе версия 0.6.8

http://simmesimme.github.io/gnome-pie.html

https://simmesimme.github.io/gnome-pie-changelog.html

http://simmesimme.github.io/news/2015/10/06/gnome-pie-068

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, къде се намират преводите на Simleburn ? От последните доклади, видях, че сърбите са я превели, но не мога да открия, откъде става това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид официално, а иначе - при мати , дето прави неофициално lm-lxde. Или като свалиш архива се вижда , примерно.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко тежи едно Ubuntu Buisness Pack гледам е 2.5 гигабайта сравнено със стандартното 900МВ тоест има всичко необподимо! В сравнение с ХР като тежина как са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едното е към 800 грама а другото е към кило и двеста :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, AlkatrazBG написа:

едното е към 800 грама а другото е към кило и двеста :)

Или, по- скоро, обратното. Win XP е ОС от 2002г., ако не се лъжа. Няма как, дистрибуция с графична среда от 2014-15г. да има същия или по- нисък разход на ресурси.

@ Beyond Wisdom : Ако искате компетентно мнение, без да се мери софтуера на кантар - посочете, с какъв хардуер разполагате  и за какви дейности ще ползвате операционната система.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Beyond_Wisdom написа:

Колко тежи едно Ubuntu Buisness Pack гледам е 2.5 гигабайта сравнено със стандартното 900МВ тоест има всичко необподимо! В сравнение с ХР като тежина как са?

Че правиш бизнес с него ли ? Малко старо и на Руски, но за инфо кое-кое-е става. Иии е много по-тежко от ХП (коя и да е версия) ако се ползва подразбиращо (то кво ли има у стандартно и най-тежко ХП).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой, който ползва Ubuntu-Desktop да ми изпрати иконата за Dash менюто. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете ми начин да  форматирам  един DVD-RW,че опитах  100 начина и   накрая ше метна диска в печката. Проблема със презаписваемите дискове е  грандиозен и като гледам още не е решен  след 5 години .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

Моля някой, който ползва Ubuntu-Desktop да ми изпрати иконата за Dash менюто. Благодаря предварително.

launcher_bfb.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с флашките се е  оакала работата яко в  Минт 17.3 . Ни може да запише ни да форматира  гадината недна. Какво направиха тия келеши та осраха хубавата дистрибуция не ми е ясано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, AlkatrazBG написа:

И с флашките се е  оакала работата яко в  Минт 17.3 . Ни може да запише ни да форматира  гадината недна. Какво направиха тия келеши та осраха хубавата дистрибуция не ми е ясано.

Аз съм с тази диструбуция. Няма проблеми, нито с форматирането, нито със записването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.01.2016 г. at 18:08, AlkatrazBG написа:

Кажете ми начин да  форматирам  един DVD-RW,че опитах  100 начина и   накрая ше метна диска в печката. Проблема със презаписваемите дискове е  грандиозен и като гледам още не е решен  след 5 години .

Ако е 5 годишен и се е ползвал яко - значи си е за печката. Аз моя го метнах в коша, по-практично е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, бат'начо написа:

Ако е 5 годишен и се е ползвал яко - значи си е за печката. Аз моя го метнах в коша, по-практично е.

Ако е 5 годишен и няма проблеми - направо си е за музея. RW диск повече от 3 години не ми е изкарвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска е купен преди 2 дена и се прецака още с първия опит да запиша на него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от cybercop
      Това е проблем, който се появи при мен преди няколко години  при  DELL 1700 с обновяването на версията на CUPS. Първият документ се отпечатва коректно. Всеки следващ документ се отпечатва, като хаотично нахвърляни символи или просто размазани и несъразмерно големи букви. Примитивно решение е да се изключва принтера от захранването или свързващият кабел след всеки документ, но това е кошмар при работа с много документи, както за потребителя, така и за принтера.
      Наскоро включих два принтера към машини под Linux - Lexmark и IBM, които се оказа, че имат същият проблем. Порових се и се оказа, че проблемът е в това, че не се разтоварва паметта на принтера след  завършването на печата.
      Проблемът се решава за около десет секунди по следният начин. Приемам, че принтерът вече е добавен в system-config-printers или през уеб интерфейса на CUPS.
      1. Засича се вида на принтера с командата :
      lpstat -p
      2. Копира се името, което се намира след "printer" . Същото име, трябва да го има и в списъка на system-config-printers при добавените принтери.
      3. Копираното име се поставя на мястото на "IBM-Infoprint-1222" (без кавичките) в долните два реда.
      sudo lpadmin -p IBM-Infoprint-1222 -R usb-unidir-default
      sudo lpadmin -p IBM-Infoprint-1222 -o usb-no-reattach-default=true
      4. Двете команди се копират и изпълняват последователно в терминала. Тези с мазохистични наклонности може и да ги препишат.
      5. Принтерът се изключва и включва от бутона за захранването.
      Проблемът е решен. Не се спомням, дали се наложи да рестартирам компютъра, но мисля, че няма нужда от това  допълнително усилие.
    • от Недко
      Здравейте !
      Не успявам да инсталирам VIBER на Linux Mint 18 XFCE 
      (заедно с лаптопа са описани в подписа ми)

Свалих си .deb пакет за Линукс Убунту от сайта на Вайбър
      Опитах от терминал и с GDebi
      Не става. Излиза ми съобщение, че това не е deb пакет.

Гугъл показа, че и други са имали същия проблем,
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=269712

има и решение :
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&t=258067&hilit=viber

но от постовете разбирам, че, изглежда VIBER има проблем с начина, по който създава .deb пакета 
      и решението е било, чрез изтегляне на .rpm , преформатиране в .deb
      и чак тогава инсталиране.
      Даже авторът на решението дава линк към файла, който е направил, но е за 64 битова версия ...
      а аз съм с 32 битова ...

Моля за съвет или линк, ако някъде вече е публикувано решение на конкретната или подобна ситуация.

Предварително ви благодаря !

P.S. Пиша същия въпрос и в темите за Минт и за начинаещи в Linux ... знам ли къде ще се види по-рано и ще се намери решението.
      Моля да ме извините !
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
    • от Недко
      Здравейте !

Днес опитах да задействам Скайп, но не иска да ме "впише".
      Завърта анимацията с кръжащите точки ... и изключва.
      Опитах да го деинсталирам със Софтуерния мениджър,
      стигна до 75 % и спря.
      Изпълних едни команди :
      sudo apt-get autoremove --purge && sudo apt-get clean && sudo apt-get autoclean

при което се появи и изречение, че почиства нещо, останало от Скайп.
      След това потърсих да инсталирам Скайп отново,
      но вече го няма в списъка на предлаганите пакети
      (или приложения, простете, аз съм начинаещ в Линукс вече около 9-10 години и 3 линукса).
      Вече без Скайп ли ще я караме ? 
      (Забравил съм откога не съм го ползвал)

А всъщност си търсех начин да изпробвам микрофона на едни мултимедийни слушалки втора употреба,
      без да звъня на никого. (В Скайп имаше такава възможност)

Моля за съвет или за линк, ако вече е отговаряно на тези въпроси.
      (Много теми виждам по темата, но докато ги прегледам всичките,
      ще стане ... утре... ).

Предварително ви благодаря !
    • от cybercop
      Пускам тема за един универсален метод за инсталиране на Firefox, независимо от дистрибуцията.
      Първо сваляте пакета от официалния сайт. Най- добре е да го направите от списъка с локализациите, за да се избегнат грешки с автоматичното разпознаване на локализацията и архитектурата.
      https://www.mozilla.org/bg/firefox/all/
      Браузъра е окомплектован с езиковата добавка, българските речници и дори шрифтове.
      Разархивирате пакета, отваряте файловия мениджър с администраторски права и поставяте папката firefox от архива в /opt директория.
      Снимка
      С това, браузъра е инсталиран.
      За да го ползвате комфортно е добре да направите един  стартер за менюто на програмите, който да сложите в /usr/share/applications и един пряк път до изпълнимия файл на приложението, който да сложите в usr/bin за да го ползва графичната среда за файловите асоциации (MIME типовете).
      Пускам един пакет  в който има готов стартер и пряк път и откъдето да поглеждате, кое, къде се намира, защото съм описал директориите подробно.
      Връзка
      При излизане на нова версия, браузъра ще ви покаже уведомление за това и автоматично ще ви препрати към връзка от която да я изтеглите. Сваляте архива с новата версия, разархивирате и  поставяте папката (firefox) на мястото на старата в /opt директорията. Цялата операция отнема няколко секунди. Прекият път и стартера си остават същите. Те се създават еднократно.
      Успех !

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване