Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

Spoiler

[email protected]:~# dmesg | grep 8723
[    8.219419] Using firmware rtlwifi/rtl8723befw.bin
[    9.161204] rtl8723be 0000:03:00.0 wlp3s0: renamed from wlan0
[    9.725760] Bluetooth: hci0: rtl: examining hci_ver=06 hci_rev=000b lmp_ver=06 lmp_subver=8723
[    9.725768] Bluetooth: hci0: rtl: loading rtl_bt/rtl8723b_fw.bin
[email protected]:~# 

Spoiler

[email protected]:~# lspci 
00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Root Complex
00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Kaveri [Radeon R6/R7 Graphics]
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Kaveri HDMI/DP Audio Controller
00:02.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1424
00:02.1 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1425
00:03.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1424
00:03.1 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Root Port
00:03.3 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Root Port
00:04.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1424
00:10.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB XHCI Controller (rev 09)
00:11.0 SATA controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SATA Controller [AHCI mode] (rev 40)
00:12.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB OHCI Controller (rev 11)
00:12.2 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB EHCI Controller (rev 11)
00:13.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB OHCI Controller (rev 11)
00:13.2 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB EHCI Controller (rev 11)
00:14.0 SMBus: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SMBus Controller (rev 16)
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH Azalia Controller (rev 01)
00:14.3 ISA bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH LPC Bridge (rev 11)
00:14.4 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH PCI Bridge (rev 40)
00:14.5 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB OHCI Controller (rev 11)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 0
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 1
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 2
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 3
00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 4
00:18.5 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 5
01:00.0 Display controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Jet PRO [Radeon R5 M230] (rev ff)
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 10)
03:00.0 Network controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8723BE PCIe Wireless Network Adapter

ето щом смяташ че не знам какво говоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 9 минути, Росен Р. Александров написа:
  Покажи скритото съдържание

[email protected]:~# dmesg | grep 8723
[    8.219419] Using firmware rtlwifi/rtl8723befw.bin
[    9.161204] rtl8723be 0000:03:00.0 wlp3s0: renamed from wlan0
[    9.725760] Bluetooth: hci0: rtl: examining hci_ver=06 hci_rev=000b lmp_ver=06 lmp_subver=8723
[    9.725768] Bluetooth: hci0: rtl: loading rtl_bt/rtl8723b_fw.bin

Покажи скритото съдържание

[email protected]:~# lspci 
00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Root Complex
00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Kaveri [Radeon R6/R7 Graphics]
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Kaveri HDMI/DP Audio Controller
00:02.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1424
00:02.1 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1425
00:03.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1424
00:03.1 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Root Port
00:03.3 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Root Port
00:04.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1424
00:10.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB XHCI Controller (rev 09)
00:11.0 SATA controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SATA Controller [AHCI mode] (rev 40)
00:12.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB OHCI Controller (rev 11)
00:12.2 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB EHCI Controller (rev 11)
00:13.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB OHCI Controller (rev 11)
00:13.2 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB EHCI Controller (rev 11)
00:14.0 SMBus: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SMBus Controller (rev 16)
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH Azalia Controller (rev 01)
00:14.3 ISA bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH LPC Bridge (rev 11)
00:14.4 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH PCI Bridge (rev 40)
00:14.5 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB OHCI Controller (rev 11)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 0
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 1
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 2
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 3
00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 4
00:18.5 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 30h-3fh) Processor Function 5
01:00.0 Display controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Jet PRO [Radeon R5 M230] (rev ff)
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 10)
03:00.0 Network controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8723BE PCIe Wireless Network Adapter

ето щом смяташ че не знам какво говоря.

Това устройство е описано в списъка с поддържаните от firmware-realtek.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, cybercop написа:

Това устройство е описано в списъка с поддържаните от firmware-realtek.

Той това пише - работи, ама като пробита каруца :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Росен Р. Александров Ако тръгнеш да я сменяш wifi картата, го пробвай дали ще запали с друга. На работа псувахме точно едно Lenovo. Имаше някакъв Whitelist в BIOS-a, след като сложиш друга wifi карта и не палеше изобщо (директно BIOS-a цепеше грешка за "untrusted hardware" или нещо от сорта). Из нета имаше пач за BIOS-a се сещам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При него най-лесния вариант е със usb wi-fi адаптер :) ,евтино и практично решение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, bvbfan написа:

Той това пише - работи, ама като пробита каруца :D

Е, може и устройството така да си работи. Но, това не е особен проблем. За 15-20лв. може да се намери перфектен usb адаптер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

А провери ли, на какъв стандарт, работи Wi-Fi адаптера и самият рутер? Също с друг рутер, имаш ли такъв проблем? Да работи еднаво зле, под две различни ОС, ме съмнява проблема да е само в лаптопа. Не че е невъзможно, тия в Леново, да са направи бозата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да ви обясня на всички че имам два лаптопа леново с тази карта единия е интелски другия с амд и при двата проблема е еднакъв. 

Без значение към кой рутер. Без значение на кой канал.

Друг проблем е че е хардуерно заключена на 20db TXPower когато би трябвало да може да се превключва до 30...

Споменах че на телефони таблети и един Dell Latitude с броадкомски боклук вътре няма проблеми. Само с лаптопи леново. А и показах че гугъл е пълен с тоя проблем единствено и само при леново... И на тези хора ли рутерите са им проблем? Още повече че те работят с Windows и имат същия проблем.

И аз имам същия проблем под всяка операционна която съм пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Как да ви обясня на всички че имам два лаптопа леново с тази карта единия е интелски другия с амд и при двата проблема е еднакъв. 

Без значение към кой рутер. Без значение на кой канал.

Друг проблем е че е хардуерно заключена на 20db TXPower когато би трябвало да може да се превключва до 30...

Споменах че на телефони таблети и един Dell Latitude с броадкомски боклук вътре няма проблеми. Само с лаптопи леново. А и показах че гугъл е пълен с тоя проблем единствено и само при леново... И на тези хора ли рутерите са им проблем? Още повече че те работят с Windows и имат същия проблем.

И аз имам същия проблем под всяка операционна която съм пробвал.

Нищо не разбираш - слагай Windows 10, проблемът ще се реши, а и е много по-удобен ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Росен Р. Александров Тази просотия пробва ли я: http://forums.debian.net/viewtopic.php?p=579154 Да изключиш 5GHz от рутера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От опита ми с разглобяването на старият ми ейсър аспайър 5741G. Видях че мрежовата карта може да се маха. Има си слот, и два проводника, най вероятно захранване + и - които се откачат лесно или май антени бяха? Не съм чел документацията.

Ако в твоят случай имаш подобна реализация на мрежовата карта бих ти предложил да я замениш с друга карта с друг чип.

Най лесният вариант е да си вземеш usb безжичен адаптер.

Аз съм имал ядове под линукс с airlive wn 370 нещо си..... Нямаше съпорт пълен в линукс.

Но виж с атерос и броадком никога съм нямал проблем под коя да е ос само с риалтек чипове проблеми колкото искаш..

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още едни добри иконки на хоризонта.

http://gnome-look.org/content/show.php/Vibrancy+Colors?content=167771

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, acnekt написа:

Още едни добри иконки на хоризонта.

Те от бая време са там, но от същия "производител" харесвам само rave-x (понеже са базирани на "елементарните", както и темата, ravex) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, бат'начо написа:

Те от бая време са там, но от същия "производител" харесвам само rave-x (понеже са базирани на "елементарните", както и темата, ravex) .

Добре тогава са обновлени.Защото аз сега ги виждам и си помислих , че са нови икони.

RAVE X

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталатора на Убунту 16.04 няма опции за ZFS, въпреки целия шум около подръжката на ZFS в тази версия. Защо ... някой би направил нещо подобно, най голямата функция на продукта, не е достъпна веднага и не е очевадна.

Друго ...новата версия Убуну би трябвало SecureBoot използва SecureBoot по подразбиране, но не го прави ...

Защо по дяволите тези щуротии ...
Стига с тия Десктопи, шарени jpg не са причина да ползвам някоя ОС, вместо да конфигурирате конки и да търсите картинки за десктопа, подпомагайте проектите по по директен начин :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Desdinova написа:

Инсталатора на Убунту 16.04 няма опции за ZFS, въпреки целия шум около подръжката на ZFS в тази версия. Защо ... някой би направил нещо подобно, най голямата функция на продукта, не е достъпна веднага и не е очевадна.

Друго ...новата версия Убуну би трябвало SecureBoot използва SecureBoot по подразбиране, но не го прави ...

Защо по дяволите тези щуротии ...
Стига с тия Десктопи, шарени jpg не са причина да ползвам някоя ОС, вместо да конфигурирате конки и да търсите картинки за десктопа, подпомагайте проектите по по директен начин :).

За какво тие файлова система за сървъри.  Освен ако нямаш сървър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Desdinova написа:

Поддържа я.  Погледни в хранилищата. Налични са модулите и инструментите за работа със zfs.

преди 39 минути, acnekt написа:

Добре тогава са обновлени.Защото аз сега ги виждам и си помислих , че са нови икони.

RAVE X

Тези, определено ми харесват. Разбира се, някой цветове са абсурдни за икони, но за всеки влак си има пътници. Неприятно впечатление прави, че са вкарали цели папки с изображения от faenza, без да редактират поне тези, които бият на очи и контрастират с Elementary. http://s19.postimg.org/5h0q56j1v/faenza.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

acnekt, как реши че е само за сървъри. Мислиш че експлодира компютъра ако няма табелка сървър?

cybercop, прочети какво съм написал. Поддържа я, да! Но няма опция в инсталатора да инсталирам на ZFS директно. Ако няма чекбокс и бутонче ок, опцията не съществува за 70% от потребителите, включително и за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

acnekt, как реши че е само за сървъри. Мислиш че експлодира компютъра ако няма табелка сървър?

cybercop, прочети какво съм написал. Поддържа я, да! Но няма опция в инсталатора да инсталирам на ZFS директно. Ако няма чекбокс и бутонче ок, опцията не съществува за 70% от потребителите, включително и за мен.

128 битова файлова система .Максимален дължина на файла 16 EiB ,максимален капацитет на хард диска ,256 ZiB .

Друго характерно е ,че има защита от загуба на файлове  .Има доста неща ,които са характерни само за сървър машина. Разлики има между домашен потребител и сървър.

http://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/OpenZFS-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-ZFS-%D0%BD%D0%BE-%D1%81-%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%BE-82786.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Desdinova написа:

Просто човека смята, че ще ти бави. Аз също. На сървъри е отлично, защото позволява лесен бекъп и бърз disaster recovery, което много по-важно. Освен това е по дизайн на SUN. С това се изчерпват хубавите работи.

Мога да предположа, че искат да заделиш boot дял. Тогава би трябвало да ти даде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се чудите ,коя е алтернативата на  FOOBAR  за линукс гну

DEADBEEF

http://deadbeef.sourceforge.net/plugins.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

acnekt, защита от загуба на файлове е доста неясно изказване.

Има няколко неща които играят роля.
1: Copy on Write (COW), което ти позволява евтини snapshots
2: ZFS съхранява за всеки блок checksum, което позволява да се поправят грешки автоматично или поне да забележиш че нещо не е наред.
3: Динамични zpools

Всичко това е не само добре за сървъри, но и за вкъщи, особено в момента с всички Ransomware проблеми.
Или инсталираш нещо и инсталацията файлва, може просто да се върнеш в работещо състояние.
Или програмираш и искаш да тестваш на реални данни, просто може да ревъртваш директно файловата система вместо да пишеш екстра код да връщаш състоянието.

и още куп неща за които можеш да помислиш.

Иначе браво че можеш да четеш википедиа или в твоя случай калдата. *Защо четеш новини от калдата? Чети от източника, не от преводи! И си използвай главата като четеш нещо, не повтаряй само неща без да ги разбираш.

Melmak,
Явно мисли грешно :).

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

acnekt, защита от загуба на файлове е доста неясно изказване.

Има няколко неща които играят роля.
1: Copy on Write (COW), което ти позволява евтини snapshots
2: ZFS съхранява за всеки блок checksum, което позволява да се поправят грешки автоматично или поне да забележиш че нещо не е наред.
3: Динамични zpools

Всичко това е не само добре за сървъри, но и за вкъщи, особено в момента с всички Ransomware проблеми.
Или инсталираш нещо и инсталацията файлва, може просто да се върнеш в работещо състояние.
Или програмираш и искаш да тестваш на реални данни, просто може да ревъртваш директно файловата система вместо да пишеш екстра код да връщаш състоянието.

и още куп неща за които можеш да помислиш.

Иначе браво че можеш да четеш википедиа или в твоя случай калдата. *Защо четеш новини от калдата? Чети от източника, не от преводи! И си използвай главата като четеш нещо, не повтаряй само неща без да ги разбираш.

Melmak,
Явно мисли грешно :).

Сега остана да си  отговориш , каква е разликата межу snapshots и bаckup ,колко вида backup има   ,колко вида UPS има,което също е добре за домашния потребител 

Потърси информация не от Wiki.Ти можеш да четеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !

Преди години в предаването "Микрофон и мишка" на Дарик Радио чух, че компютър с Linux може да се използва като антивирусен "филтър", или изобщо средство за защита на интернет трафика на компютър с Windows.
      В моя случай дори е належащо, защото имам компютър с XP, която вече не се поддържа от MS.
      Наскоро ме "светнаха", че такива машини не само са лесни за заразяване, но и били цел за някакви ботове, създадени да сканират нета и да откриват такива компютри. 
      Та, на въпроса с филтриращия Linux компютър. Дали все още е актуално такова решение, дали има ефект, 
      има ли писано някъде в нета за него и описано как се прави ?
      Моля за някаква информация, съвет, линк на български, руски, английски, немски ...
      или дори само за правилна формулировка на въпроса към Гугъл !

Предварително ви благодаря !

P.S. Да уточня, че имам други лаптопи с Linux Mint 20.2, но този с ХР искам да си остане така.

Евентуално, като вариант, инсталиране на XP във виртуална машина на Linux система,
      дали е ефективно решение за защита на ХР-то ?

• от vpvelev
      Здравейте!
      Отварям отделна тема за още една Linux дистрибуция - Gentoo.
      Много са чували за нея, но малко са я ползвали. Причината е, че трудно (това е относително) се инсталира и изисква много време, защото всичко се компилира от изходен код. Последното пък изисква по-мощен хардуер, а не всеки разполага с такъв.
      При мен се случи така, че първото ми запознаване с Линукс беше имено с Gentoo Linux (нямам точен спомен, но преди 2005 година беше). Но не защото знаех нещо за линукс или за Gentoo, а защото не знаех какво ме очаква.  Но се оказа, че съм имал късмет да попадна на тази дистрибуция, за да науча поне нещо за линукс.
      И от тогава, тъй като не съм имал подходящ компютър (поне така съм си мислел) до преди няколко дена не обръщах внимание на тази дистрибуция.
      Тия дни я инсталирах и засега работи нормално всичко. Затова и отварям тази тема за новини, дискусии, помощ и др.
      Инсталацията я направих от съществуваща при мен друга линукс дистрибуция - Arco Linux. По начало Gentoo може да се инсталира и от други дистрибуции. Този начин за инсталиране, поне за мен е за предпочитане, особено за тия, които не са много запознати, а и не искат да си загубят другата дистрибуция.
      При този вид на инсталация не са необходими никакви флашки и дискове, а освен това се инсталира в графична среда и се ползват и четат различни статии и разяснения. Така инсталацията става много лесно. Дори може и да се прекрати, ако някой се уплаши или му омръзне и след време може пак да я продължи.
      Ето няколко линка за това. И аз ще покажа по-нататък как протече при мен инсталацията и какви проблеми срещнах.
      https://www.wikihow.com/Install-Gentoo-Linux-from-Ubuntu

Отваряте терминала и започвате
      Използвах тия два линка в началото, но след това направих нещо средно м/у тях. Но това зависи от мощността на компютъра или какъв профил ще изберете:

Важното е да не се отказвате лесно след първите неуспехи.

• от Теодор Тодоров
      За забравената парола на BIOS-а нищо не reset-на самата парола ще инсталирам Windows 8.1 На друг диск, защото не знам как се инсталира plop boot manager под linux, Гледах клипове как се инсталира plop под linux но нищо не разбрах от него
    • от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване