Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Подарък за класен ръководител

Препоръчан отговор

Здравейте! Завършваме и се чудя какъв подарък да купим... Момичетата искали пръстен за класната  :mad:  Ние пък момчетата не мислим така... Вашето мнение какво е? Какъв подарък ще е подходящ за класният ни ръководител (по-точно ако бяхте вместо нас какво щяхте да вземете)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре са решили момичетата. Хем е личен подарък, който ще носи постоянно и ще й напомня за вас, хем е бижу, което при всички случаи се харесва на всяка жена.

Когато купувате подарък за жена на възрастта на майките ви, трябва да мислите какво ще й хареса на нея, а не на вас - млади момчета, които естествено си мислят, че пръстена е банален подарък. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами банален подарък е, ние дори и цветя не и подарихме

И така по-оригинални и интересни ли се почувствахте?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами те повечето нищо не подариха, поне нашата събра 4-5 букета а някои класни и толкова не получиха

Няма нищо. И вие ще порастнете. Времето минава и всичко си идва по местата. Нито госпожата е умряла без подарък или цветя, нито вие сте станали по-интересни с това, че без да съзнавате сте огорчили някого... Годините минават безкрайно бързо. Времето винаги намира начин да ни постави в ситуации, които не сме оценявали подобаващо, за да ги разберем, макар и късно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 11 години не си спомням вече, ама купихме или бижу или някакъв сервиз.

Истината е, че женската част се ориентира много по-добре в тая ситуация - доверете им се. Освен ако не са някакви тъпи кокошки, разбира се, все пак говорим за 18-годишни момичета, не всички са с акъл на тази възраст, че и по-късно :) . Аз съм сигурен, че ти искаш геймърски лаптоп примерно да й подарите, ама не върви, а и жената сигурно си има други виждания за света.

Специално пръстен, не съм съвсем сигурен до колко е удачно, щото може и да не уцелите вид и размер. Вярно подлежат на стесняване, но все пак. Освен това е леко интимен подарък.

Но както казах - бижу не е лошо като идея, просто трябва да е подходящото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портрет на класната нарисуван от уличен художник. Или пък от Уиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка с вас - в подходяща рамка

Да ви помни завинаги

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 11 години не си спомням вече, ама купихме или бижу или някакъв сервиз.

Истината е, че женската част се ориентира много по-добре в тая ситуация - доверете им се. Освен ако не са някакви тъпи кокошки, разбира се, все пак говорим за 18-годишни момичета, не всички са с акъл на тази възраст, че и по-късно :) . Аз съм сигурен, че ти искаш геймърски лаптоп примерно да й подарите, ама не върви, а и жената сигурно си има други виждания за света.

Специално пръстен, не съм съвсем сигурен до колко е удачно, щото може и да не уцелите вид и размер. Вярно подлежат на стесняване, но все пак. Освен това е леко интимен подарък.

Но както казах - бижу не е лошо като идея, просто трябва да е подходящото.

:D Може би са кокошки... Не сме 18годишни, а завършваме 8-ми клас  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти уби всичко детско в мен :) Аз мислех, че сте абитуриенти. Аватара, подписа.. да не караш Голфа без книжка :P

Иначе при това положение не знам дали не се изхвърляте малко с цената на подаръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе при това положение не знам дали не се изхвърляте малко с цената на подаръка.

А ти на колко години си?!

Един пръстен от два грама струва не повече от стотина лева. При клас от 20 човека се пада 5 лв на човек. Много ли е за подарък на класен ръководител в края на учебна година... та дори и да не са абитуриенти! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти на колко години си?!

Един пръстен от два грама струва не повече от стотина лева. При клас от 20 човека се пада 5 лв на човек. Много ли е за подарък на класен ръководител в края на учебна година... та дори и да не са абитуриенти! 

Те предполагам, че няма да се натискат за съпрузи на класната си. Айде това материалистки страшни сте станали.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Главно все още не карам аз голфа... и това ще стане някой ден  :P  :(  Та относно подаръка сметнах, че трябва букет на сегашната ни класна,старата и от началният курст  ;) отделно подарък.... Та мислех, че най-удачно ще е една снимка на целия клас с хубава рамка и още нещо... давайте идеи, че имам чувство, че пръстен не е най-удачният избор! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерил, Аз съм на 30, и ако го гледаш чисто като цена на човек, да сигурно не е много. Въпроса е - подходящо ли е (според мен и според колегата по-горе - не съвсем, а от тийнейджъри поднесен тоя подарък пък ми е съвсем смешен).

Също правилно казаха по-горе: какво бихте купили на майка си се гледа, щото класната не е училищно гадже, а училищната майка по-скоро - като съм бил на 15 определено не съм подарявал пръстени и обеци на майка ми. Тя си има мъж за тая работа. Дрънкулки съм купувал тогава на гаджетата си ("дрънкулки" казвам, че с тогавашните ми финанси не са били върха на бижутерията :)).

Не на последно място, комерсиализацията и пошлостта на днешното време ми идват в повече. Не е нужно подаръците да струват много пари, еле пък когато са от деца. Подарък за 100 лв в 8-ми клас значи, че за абитуриентския ще трябва да е за поне 1000. Логично е, някак си.

Също нещо, което ние не знаем, е какво е училището и какви са отношенията с класната, от колко години им е и ще им бъде ли пак и така. Тези неща правят огромна разлика в отношението и големината на подаръка.

Букета е задължителен и е в рамките на възпитанието. Оттам нататък идва отношението, но си мисля, че може да е нещо символично като подарък. Смятам, че автора на темата добре се ориентира, просто трябваше да чуе едно-две противоположни мнения, за да е сигурен, че си е бил прав от началото :)

п.с. За такъв въпрос няма лошо да се допитате и до родителите, за някоя идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те предполагам, че няма да се натискат за съпрузи на класната си. Айде това материалистки страшни сте станали.  :)

Поредният ти нищо незначещ и провокативен пост. Ами нека да й купят една книжка за оцветяване, за най-оригинално според твоите критерии...

Мерил, Аз съм на 30, и ако го гледаш чисто като цена на човек, да сигурно не е много. Въпроса е - подходящо ли е (според мен и според колегата по-горе - не съвсем, а от тийнейджъри поднесен тоя подарък пък ми е съвсем смешен).

Също правилно казаха по-горе: какво бихте купили на майка си се гледа, щото класната не е училищно гадже, а училищната майка по-скоро.

Осми клас е също раздяла с учителя и поемане по нов път. Не е като завършване на всеки един клас. Аналогията, че ако в осми клас подаръка е сто лева, в гимназията трябва да е хиляда, е повече от глупава! По твоята логика за всяка година от познаването ни с някого, трябва да увеличаваме цената на подаръка ли?! Много усложнявате прости неща и страшно елементаризирате важните...

Сам казваш, че учителката е училищната майка. И точно по тази логика по-добре би било нещо запомнящо се, а не тинейджърско шегаджийско, както се прави на гадже...

Но... Няма смисъл да спорим за глупости. Всеки с мнението си. Аз изказах своето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредният ти нищо незначещ и провокативен пост. Ами нека да й купят една книжка за оцветяване, за най-оригинално според твоите критерии...

Осми клас е също раздяла с учителя и поемане по нов път. Не е като завършване на всеки един клас. Аналогията, че ако в осми клас подаръка е сто лева, в гимназията трябва да е хиляда, е повече от глупава! По твоята логика за всяка година от познаването ни с някого, трябва да увеличаваме цената на подаръка ли?! Много усложнявате прости неща и страшно елементаризирате важните...

Сам казваш, че учителката е училищната майка. И точно по тази логика по-добре би било нещо запомнящо се, а не тинейджърско шегаджийско, както се прави на гадже...

Но... Няма смисъл да спорим за глупости. Всеки с мнението си. Аз изказах своето.

Според мен не си струва да се взема пръстен.... Както казвате 2 грама правят 100 и нещо лв... пък и нещо не ми идва добра идеята за пръстена... Та просто исках да чуя малко вашите мнения, но нашите момичета малко трудно ще ги разубедя сам, защото останалите са неотрална позиция..(нещо като- все ми е едно;както и е да е)... Благодаря на всички :) Ще пиша пак ако решим да направим нещо... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерил, Донякъде съм съгласен с теб и затова казах, че е важно и какво е училището и от колко време им е класна. На мен лично 8-ми клас не ми е бил последен в едно училище и с една класна, а първи в езиковата гимназия (подготве). Има разлика. Да не говорим, че тогава повечето ми тъпи съученици не я харесваха и накрая и дума не ставаше за подарък, което според мен не е повод за гордост.

Джани - не можеш винаги да се наложиш над мнението на групата. Понякога в социалните групи се взимат и тъпи решения, дори и единични членове да го осъзнават. Ако повечето са го решили вече, а другите са неУтрални, не си хаби нервите, дай си 5-те лева и се потопи в груповата (без)отговорност. :) Пръстена не е лош подарък, просто не ми се струва подходящ за повода. Да не вземете да се откажете от пръстена и да се роди още по-тъпа идея, че понякога и това става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О,  има смисъл. Защо ти не се бръкнеш за кеша, пък те ще купят златото. Ей само това ви е в главите на маците. Злато, диаманти пот, кръв...Да се учи младия колега, че ако ви се отпусне края ще го изядете и ще го изплюете като просяк на пътя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че тогава повечето ми тъпи съученици не я харесваха и накрая и дума не ставаше за подарък, което според мен не е повод за гордост.

В крайна сметка всичко опира до това, нали?! :)

О,  има смисъл. Защо ти не се бръкнеш за кеша, пък те ще купят златото. Ей само това ви е в главите на маците. Злато, диаманти пот, кръв...Да се учи младия колега, че ако ви се отпусне края ще го изядете и ще го изплюете като просяк на пътя.

Ще те помоля да не ме цитираш, когато изказваш малоумните си мнения като това, на които няма какво да отговоря!

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка всичко опира до това, нали?! :)

Ще те помоля да не ме цитираш, когато изказваш малоумните си мнения като това, на които няма какво да отговоря!

Благодаря!

Ще те помоля да ме игнорираш, за да не ти пука от това какво пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не си струва да се взема пръстен.... Както казвате 2 грама правят 100 и нещо лв... пък и нещо не ми идва добра идеята за пръстена... Та просто исках да чуя малко вашите мнения, но нашите момичета малко трудно ще ги разубедя сам, защото останалите са неотрална позиция..(нещо като- все ми е едно;както и е да е)... Благодаря на всички :) Ще пиша пак ако решим да направим нещо... 

Защо пръстена трябва да е златен? Купете и сребърен пръстен на жената , ако не някой букет или изобщо не си правете труда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пръстена трябва да е златен? Купете и сребърен пръстен на жената , ако не някой букет или изобщо не си правете труда. 

Еми ади де... злато де злато.. не са чували друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както споменаха най добре идна картина в рамка и едно изкуствено цвете на кутията

пръстен са глупости

Нали се досещате, че от 20 човека като вас мислят макс 3-4... което е трагично  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се досещате, че от 20 човека като вас мислят макс 3-4... което е трагично  :mad:

знаеш ли какво измислих - така или иначе няма да стигнете до консенсус и само ще се дърлите

та идеята ми е да си гласувате класа - и например едни ще напишат пръстен, други картина (снимка)... - взимате двете преобладаващи мнения

и кой каквото решил - да дава пари и да се купува, делите на бройката и тъй

букета общ разбира се

да си има два подаръка госпожата кво пък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знаеш ли какво измислих - така или иначе няма да стигнете до консенсус и само ще се дърлите

та идеята ми е да си гласувате класа - и например едни ще напишат пръстен, други картина (снимка)... - взимате двете преобладаващи мнения

и кой каквото решил - да дава пари и да се купува, делите на бройката и тъй

букета общ разбира се

да си има два подаръка госпожата кво пък

Това е, че момичето събира пари за златен пръстен от началото на 1 май, но никой не и дава пари  :)  фактически никой не иска пръстен... Пък и трябва да купим подарък също и на старата ни класна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за картина. Може би ако дадете някоя снимка на класа на някой художник, да ви направи портрет, но не знам колко пари струва това. Пръстен/бижу е първото нещо, за което се сещат повечето хора, когато се прави подарък - пълна липса на въображение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...