Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Задължителната военна служба - безсмислица или необходимост?

Препоръчан отговор

Офф, док :D Патологични убийци сме си и това е. НА село кой ще ми заколи кокошката, ако съм мека китка?

От мека китка до мека китка има голямо значение.Не всички меки китки са това ,което си представяте.И какво значение има секс. ориентация на човека.Дали харесва да го прави с мъже или с жени ?

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

...роблема е в това, че убийците с днешна дата, въобще не ги пазят.

...Не може да се правят заключения за нещо, което не е преживяно.

Шефке, ако полицията беше по-ефективна във вършенето на работата си, както и съдебната система, нямаше днес да има изброените от теб случаи. Трябва да отбележим, че повечето наркобарони, мафиоти и мутри са ходили в казармата. Явно не ги е научила на нещо.

За да знам нещо е достатъчно да направя представителна извадка или да заключа, че нещо не е маловажен фактор или еднократно събитие. Може да не съм бил там. Но и ти не си била на Шипка по време на битката. Но знаеш, че я е имало и в другите теми разправяш как си ходила там, нали?

ДА, мога да правя заключения за нещо, за което нямам личен опит. И без да съм си чупил ръката, знам че не е приятно. И без да съм бъркал с вилица в контакта, знам че токът убива. НЕ МОЖЕ всичко да преживееш и през всичко да минеш, за да знаеш. Трябва да използваш опита на тези преди теб. Така се е развивал човешкият род. Всеки надгражда над знанията на предишният.

Явно на теб не ти пука за хората, за гаврите, за нищо, което е документирано. Едно си знаеш и него си баеш. Казармата трябвала за дисциплина и страх, нищо че е документирано, че ред е нямало. Едно време татко ти ти е втълпявал нещо и него повтаряш. А аз си правя изводите на база на документирани неща. Не смея да говоря нещо, за което няма поне 1 пример.

Вижте сега, не знам защо всички се нахвърляте върху бедния simtech все едно ще го разпнете ?

Искам да ти кажа, че ако по-малко хора слушаха и повече мислиха, нямаше да има кой да застане зад тези, които искат да обявяват войни. ТЪП е индивидът, който само марширува, а не мисли. Хората не са пушечно месо и за всяка заповед трябва да има ПРИЧИНА. Ако някой е от хората, които следват сляпо, аз следвам само ако знам защо и ако това не противоречи на всякаква логика и здрав разум.

За това, че войникът не е мислил такива като Хитлер и Сталин са имали почва.

Не, аз НЯМА да изпратя момчета да убиват. Аз няма да убивам при заповед, но без причина и без обяснение защо. Да се поощрява безпричинна агресия и гавра, които да водят до физически, психически увреди и дори смърт на хора просто за експеримента - няма да стане.

И искаш ли да кажа още нещо? Защитниците на Шипка никога не са ходили в казарма. Българите са били доброволци. Когато знаеш за какво се биеш и каква е цената - ще го направиш. Някой просто да ти каже "Иди и умри" - такива заповеди не трябва да се изпълняват безпрекословно. Трябва да се държи отговорност. Само строй на безумие е такъв, в който лудостта на един може да причини масова разруха, благодарение на послушно стадо овце, което само слуша.

Не се възпитават положителни качества по този начин, а робско мислене. За това и днес сме роби в собствената си държава.

Казармата е само в полза на тези, които искат да управляват машини за убиване, които не мислят. Да могат да ги използват за собствените си цели и то без някой да им потърси отговорност или да зададе въпроса "Защо?". И аз на човек, който нищо не ми е направил никога не бих посегнал. Дори и на животно, което нищо не ми е направило - не посягам.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От мека китка до мека китка има голямо значение.Не всички меки китки са това ,което си представяте.И какво значение има секс. ориентация на човека.Дали харесва да го прави с мъже или с жени ?

Няма никакво значение, разбира се.

От жените стават не по-лоши убийци и грабители от мъжете, а в историята е пълно с примери на хомосексуални велики пълководци.

Тъй че сексът няма отношение към казармата и начина как да промиеш мозъка на нормалния човек и да го превърнеш в убиец.

........ Някой просто да ти каже "Иди и умри" - такива заповеди не трябва да се изпълняват безпрекословно. Трябва да се държи отговорност. Само строй на безумие е такъв, в който лудостта на един може да причини масова разруха, благодарение на послушно стадо овце, което само слуша.....

Ето - ти се замисляш.....

От теб войник няма да излезе или ще трябва първо да те посмачкаме за да станеш "човек" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кокошка , прасе, заек , котка и куче са едно....

Човек убивал ли си, като не си мека китка  ?

Замисли се - сериозно - би ли убил човек на улицата, ей така, само защото са ти казали , че трябва да го убиеш ?

Не си мисля че дори на война, някой ей така би убил човек на улицата. Но не пречи да е подготвен, поне да се опази от тези, които биха убили него.

Няма никакво значение, разбира се.

От жените стават не по-лоши убийци и грабители от мъжете, а в историята е пълно с примери на хомосексуални велики пълководци.

...

Да акъла си е едно на ръка за стратегия и тактика. Ама обикновено не много въпросните рядко са грабвали меча и влизали в битката. Освен спартанците, ма те са по-специална история. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето - ти се замисляш..... От теб войник няма да излезе или ще трябва първо да те посмачкаме за да станеш "човек" :)

Нищо не може да промени същността на човек. Нямам намерение да ставам жертвен агнец на човешката глупост.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да промени същността на човек. Нямам намерение да ставам жертвен агнец на човешката глупост.

Няма да има особена разлика, защото в момента си жертва на собствената си.

Ето - ти се замисляш.....

От теб войник няма да излезе или ще трябва първо да те посмачкаме за да станеш "човек" :)

Е и ти имаш мъдри проблясъци от време на време, мислителю  :)

Замисли се - сериозно - би ли убил човек на улицата, ей така, само защото са ти казали , че трябва да го убиеш ?

Във военно положение / разбирай ме - при истинска война /, когато или стреляш или умираш, аз не знам какво бих направила. Но не твърдя, че за да защитя себе си и семейството си, не бих убила. Може и да не мога да го направя, но може пък и да успея, кой знае... !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колко ли неща не се изписват тук а 2/3 от тези които пишат не са минали през този път да отидат в казарма, едно е да разсъждаваш пред клавиетурата друго е да си го изпитал , какви извръщения... нас когато ни пратиха ние бяхме съвсем деца едно дете завършило 7-ми клас и в казарма нито мама нито тати, сутрин ставаш 5:30 и цял ден си на крак и всичко е строго няма такива работи както сега да се лигавят повечето хлапета и такива индивиди и така за отрицателно време ти се превръщаш в един истински мъж  благодарение на казармата ние се научихме да бъдем самостоятелни да се оправяме с каквато и да е ситуация,а в днешно време с тези компютри , а това че нашата страна сега няма военно обучение е един много голям минус за нас и това ще се разбере според мен споделял съм го и в предишен пост за едни разлигавени младежи където се случиха при мен едни дупета където на втория ден и забравяха за тия глупости дет са им в главата, после КАЗАНА не та променял ли ?

ей, още им помня жалния поглед, направо се виждаха в ,,ЧУДЕНКА''....бяа''й, нямам думи - имах две, три такива на ,,главата'' ,... може да ни помнят физиономията, ама мен си ме помнят - ОНЯ, ЛУДИЯ ВАРНАТА, МАЙКАТА МИ ИБА ,
1. Дигни зила на трупчета.
2.Свали джантите (и 6-те)
3.Смени гумите.
4.Сложи джантите.
и това действие се повтори върху 10 камиона в рамките на един ден, без даги юркам, тормозя или нещо такова от познатите ебавки , а точно обратното, с музичка, базици, вицове и една голяма тръба (лост от скеле), като АЗ като Старши на групата СЪБЛЮДАВАХ работния процес излегнат удобно на предния капак
Вечерта вече ми бяха приятели и даже снимки си правихме...
Така им стана ясно, че ,,глупостите'' нямат място там.
п.с. просто им изчистих главите за нови, а за себе си получих РЕСПЕКТ и УВАЖЕНИЕ до УВОЛНЕНИЕ, а дали съм им взел страха - НЕ, точно обратното
Редактирано от Vanquisher (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодарение на казармата ние се научихме да бъдем самостоятелни

И как точно? Къде пък в казармата, където винаги има старши си самостоятелен? Как точно те учи на отговорност, като всичко дето трябва да правиш е написано буква по буква в устава и основно правило поне на редовия състав е "не мисли ами изпълнявай"? Това с устава щеше да ми харесва, ако целия живот е такъв (аз нямам проблем да се подчинявам, ако смятам че този над мен е компетентен) ама в живота устав няма. И хората трябва да мислят щото това ги прави такива.

Пък "тези компютри" са просто един инструмент и ако на теб ти се струват лоши, имай предвид че хората, които ги ползват по правилния начин, взимат единствените смислени средни заплати в БГ без да са шефове и мутри и измамници...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как точно? Къде пък в казармата, където винаги има старши си самостоятелен? Как точно те учи на отговорност, като всичко дето трябва да правиш е написано буква по буква в устава и основно правило поне на редовия състав е "не мисли ами изпълнявай"? Това с устава щеше да ми харесва, ако целия живот е такъв (аз нямам проблем да се подчинявам, ако смятам че този над мен е компетентен) ама в живота устав няма. И хората трябва да мислят щото това ги прави такива.

Пък "тези компютри" са просто един инструмент и ако на теб ти се струват лоши, имай предвид че хората, които ги ползват по правилния начин, взимат единствените смислени средни заплати в БГ без да са шефове и мутри и измамници...

Самостоятелен ставаш и то много защото няма ги мама и тати да ти оправят леглото , няма ги да ти дадат пари да си купиш каквото си искаш примерно няма кой да ти подреди гардероба самите ситуаций пред които си изправен в казармата ден на ден ти се променяш, да играеш на комютър олее, какви компютри ние издвам телевизор да сме гледали  вечерта сме  се събирали 50 човека и мърдаме 10 минути антената докато хване нещо , за ядене няма какво да ти говоря не ти харесва? цял ден стоиш гладен, има ли смисъл да пиша още неща кажи ми ? аз казах този който не го е изпитал и да му обесняваш няма да разбере за какво става въпрос да знам че компютъра е инструмент но да за мен са си лоши тъй като гледам какво става с днешната младеж заради тях не после да ми казвате че си 100 килограма заради ''ген и едър кокал'' аз преди да влезна в казармата бях някакъв дребен а след като излезнах промяната беше критична затова ставаш мъж, а не мърда както са сега... Това днешното детство ли е таблет , телефон да и той е инструмент ама да гледам как дете на 5 години цял ден играе на таблетчето , или момчета на 15 години цял ден се крият вкъщи вместо да спортуват няма смисъл да говоря ти може би си имал детство но следващото поколение ме съмнява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко гледах google maps къде съм служил

отгоре  изглежда нормално, но не знам от коя година са снимките

отдолу обаче разсипията е пълна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко гледах google maps къде съм служил

отгоре  изглежда нормално, но не знам от коя година са снимките

И аз съм служил там. Преди 2 години минах от там, за да избягам от тапите преди Бургас. Прав си - разсипията е огромна. Всичко е потрошено и откраднато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

третата снимка показва новите наборни войници там :

8068462N.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във военно положение / разбирай ме - при истинска война /, когато или стреляш или умираш, аз не знам какво бих направила.

При военно положение между "защитаваш се или умираш" и "иди за пушечно месо да мреш" има голяма разлика. Както има разлика между заповед, която има логика и такава лишена от здрав разум.

Аз никога не съм казвал, че ставам добър безмозъчен убиец. Пушка бих хванал с причина и бих я използвал само с причина. И не си давам живота за глупости. А и за религиозните - самоубийството е грях.

А ти, да ти кажа, изглеждаш като чист хейтър. Никакви аргументи с какво е полезна казармата и какво не може да се научи извън нея, което може да се научи в нея. Тъп е аргументът, че някой бил еди си какъв, защото не искал да прави еди си какво, което според друг било еди си какво.

..нас когато ни пратиха ние бяхме съвсем деца едно дете завършило 7-ми клас

Глупости. И като мушнеш трупчета под камиона, той няма да се вдигне сам. Има крикове. 7-ми клас 13 годишни в казармата с автомати? Ти мене за балък ми ме вземаш?

...Самостоятелен ставаш и то много защото няма ги мама и тати да ти оправят леглото , няма ги да ти дадат пари

...да спортуват няма смисъл да говоря ти може би си имал детство но следващото поколение ме съмнява.

Аха. Понеже аз не съм ходил, не знам как се оправя легло, подрежда гардероб или готви. Преди малко си правих пържени картофи и кюфтета. За яденето имам претенции. В нормалният живот човек сам си избира според вкусовете и възможностите. Между ядене, колкото да не умреш от глад и "вкусно" има разлика. Като работя и давам пари за яденето, поне гледам да ми е вкусно. И не съм 100кг, 65 съм. Който иска ще спортува, няма да даваш наклон на някой. На едната от работите ми цял ден съм спортувал с 3 секционна 3 метрова стълба(всяка секция по 3м). И парите от доста отдавна си ги вадя сам, купувам си ядене и си плащам разходите, включително и учене, та и коли си купувам. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... 7-ми клас 13 годишни в казармата с автомати? Ти мене за балък ми ме вземаш?

Мангала до толкова е успял да изкара като му е дошло времето да влиза в казармата.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мангала до толкова е успял да изкара като му е дошло времето да влиза в казармата.

Какъв мангал те гони бе момко, едно време се влизаше след 8 клас не като сега след 12 и то по пожелание , тогава лично аз започнах след 7 клас в Средно Сержантско Железопътно училище-гр.Горна Оряховица и след 2 години бях съвсем различен човек.. нямам намерение да споря с вас да Simtech ти може и да можеш да си го оправяш ама за съжаление не всеки е като теб някой  ''мърляци'' в днешно време могат само да пишат на клавиетурата, едни връзки на обувките си немогат да вържат доколкото за трупчетата това беше вече доста години след като аз започнах службата си и и доста неща се бяха променили , та какво не могат да го дигнат ли??хахахаха ти защото не си видял, и незнам защо като чуете казарма първото нещо което ви идва наум е явно някви с автомати и калашници то на един тапанар няма да му дадат ейтака калашника поне при нас беше така, за съжаление в днешно време хората са с много изкривена представа за казармата, жалко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Средно Сержантско Железопътно училище...

Между военно училище и казарма има разлика. А сам да вдигнеш ЗИЛ - успех. Изглежда съм по-умен от теб да ползвам крик като си сменям гумата. Изкривените представи ги имаме благодарение на мъртви хора от издевателство с маркуч от компресор в ануса. Повече доказателства за заключение на мен не са ми нужни.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Физзарядка на -10 голи до кръста не е извращение, гавра е. А 10кг се качват за 3 месеца и с хамбургери от Макдоналдс. Да, не искам прост тъп шапкар, който всъщност знае по-малко от мен, само заради пагона си да ме командва. Извращенията ако са преекспонирани, защо толкова много случаи има документирани, а? Да, свободно мнение. Някакво равенство. И ред. Да не може някой да злоупотребява с другиго. В казармата на кого ще се оплачеш, ако прекият ти висшестоящ злоупотребява с неговото служебно положение? Кой ще ти обърне внимание? А пък ако решиш да отвърнеш какво ще стане? Във всеки случай губиш. Да се смачква човешкото достойнство и да се "пречупва" волята на човек, да се създава изкуствена среда за конфликти и разединение, топене, крадене. Как ли пък не. Е, аз не съм за такива места. Проблемите ги решавам или с мила дума или с гаечният ключ в главата. В един момент от живота ми съм се научил и на второто. Щото има кретени, които от дума не разбират. И не позволявам някой да се опитва да се гаври.

Симчо, специално при теб казармата трябва да е повече от задължителна.Ти успяваш да компрометираш една твърде добре стояща теза, която уж защитаваш.Много талант се иска за това, но ти го имаш.

Физзарядката при минус 10 до кръста е наистина физзарядка.

Излизаш навън, строяваш се и с огромно, ама с огромно нетърпение чакаш командата "бегом марш".

И бягаш, иначе студ.Това е рядко полезно занимание.

Положителните неща от казармата ги има макар и малко, а твоите писания по въпроса правят тези малко да изглеждат колосални.Това е следствие от "многото ти умения и знания."

Казармата е интезивна, екстремална обстановка, която те принуждава да изработиш и усвоиш умения за да се адаптираш и оцелееш.Там при минимум свобода трябва да постигнеш резултати.Така или иначе това те изгражда.

Други са минусите, но ти като не ходил в казарма няма как да ги знаеш, а многото ти знания пък не ти подсказаха да не коментираш непозната за теб материя.

Ами Симчо момчето, което са надули с компресор е било в строителни войски.Ето това е безсмислено - строителни войски, безплатна работна ръка, която строеше.Там нямаше устави имаше бетон и пак бетон, но и отпуски като морков. 

Въобще повече от половината армия тогава се занимаваше със строителство.

Войниците най-добре знаеха не оръжието, лопатата и бетона.Ти нямаш и бегла идея що за количества бетон се изливаха от армията.

Войници работеха и в Девня, това бе вредно производство, в което нямаше желаещи да работят.Работеха войници, които се смяняха на няколко месеца.Ето това е престъпление.Имаше и жп войски.И това бе повечето ангария, и те бяха полустроителна войска.

А ти възразяваш глупаво нима извън казармите има на кого да се оплачеш, нима виждаш около себе си равенство.Нима никой пак не се възползва от другите и от служебното си положение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Там при минимум свобода...

Не, мерси. Свободата е човешко право и никой няма право да я отнема просто с регламент, който малко вълнува повечето индивиди. И много ми се е искало както си мюсюлманче, само мазно свинско да са ви сервирали.

...А ти възразяваш глупаво нима извън казармите има на кого да се оплачеш, нима виждаш около себе си равенство.Нима никой пак не се възползва от другите и от служебното си положение.

Има полиция и други компетентни органи. И ако тук са бездарни, в други по-бели държави действително вършат и някаква полезна работа. А равенство се налага. Зад всяко малцинство, което се ползва с привилегировано положение стои едно голямо мнозинство, което във всеки момент може да отнеме положението на първите. Въпрос на желание. Ако ти не си търсиш правата в цивилният живот, то тогава по-добре ходи яж мюсюлманско свинско в казармата. Малко или повече, законите са създавани именно, за да има някаква справедливост, а не всеки да прави каквото си иска.

...Ето това е безсмислено - строителни войски, безплатна работна ръка...

Това за безплатната работна ръка вече го коментирах. Пръста не си мърдам без пари да върша чужда работа. Освен благотворително или с други алтруистични подбуди и то с причини.

Физзарядката при минус 10 до кръста е наистина физзарядка.

Добре. А виждаш ли си някой в "цивилният ти живот" да излезе зимата в София гол, да постои, да се потъркаля в снега и да почне да бяга наляво-надясно? Колко такива видя? Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между военно училище и казарма има разлика. А сам да вдигнеш ЗИЛ - успех. Изглежда съм по-умен от теб да ползвам крик като си сменям гумата. Изкривените представи ги имаме благодарение на мъртви хора от издевателство с маркуч от компресор в ануса. Повече доказателства за заключение на мен не са ми нужни.

Не знам само кога съм писал че сам съм вдигнал или изобщо че съм вдигал зил та доколкото за крика всеки си го ползва ,но в казармата беше много много различно то ако съм искал да си го вдигам с моя цел нямаше никой да карам нали така?.. пак няма да започвам да ти обяснявам неща които отново ще ги разбереш на криво, но както и да е, няма смисъл да продължавам да пиша, то е ясно че ти знаеш по-добре от нас какво е било тогава , казарма и военно у-ще незнам,но режима си беше като на казарма слава Богу и ако има начин да върна тези години то бих го направил с удоволствие.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самостоятелен ставаш и то много защото няма ги мама и тати да ти оправят леглото , няма ги да ти дадат пари да си купиш каквото си искаш примерно няма кой да ти подреди гардероба самите ситуаций пред които си изправен в казармата ден на ден ти се променяш, да играеш на комютър олее, какви компютри ние издвам телевизор да сме гледали  вечерта сме  се събирали 50 човека и мърдаме 10 минути антената докато хване нещо , за ядене няма какво да ти говоря не ти харесва?

Ако мама и тати не са те научили на тия работи преди казармата, то проблемът ти изобщо не е в липсата на казарма... Относно парите - стига бе - това че на теб не са ти давали, не значи, че на мамините дечица не им даваха - кой и как ще ги спре? По устав не е забранено да имаш пари.

Играта на компютър е традиционният довод на хората врагове на новото време. Обясняват как децата не излизали навън и ставали 100кила. Интересната част е, че когато аз бях малък, родителите ни навикваха, че стоим по цял ден вън... Личното ми мнение е че във всяко едно време възрастните гледат да обяснят колко се е разхайтило новото поколение. Защото не са способни да го приемат... Нещата се променят по-бързо отколкото им харесва и те го обявяват за анатема.

гледам какво става с днешната младеж заради тях не после да ми казвате че си 100 килограма заради ''ген и едър кокал''

За сведение - аз в и извън работно време прекарвам по 12часа средно на ден пред компютър, преди казармата бях 70 +/- 5кг, в казармата бях 70 +/- 5кг и днес съм 70 +/- 5кг... Почти нямам дебели колеги. К'во общо викаш имат компютрите с теглото? Това какво правиш когато не си на комютъра е не по-малко важно, така да знаеш.

тогава лично аз започнах след 7 клас в Средно Сержантско Железопътно училище-гр.Горна Оряховица и след 2 години бях съвсем различен човек..

Много деца имат таланти в съвсем други области, че да ги попиляват в Средно Железопътно Училище. Някак си Математическите и Езиковите гимназии обират тези с 6иците, не мислиш ли?

Един доктор защо трябва да си попилява таланта в казармата? Ами един дизайнер или инженер? Кой ще му ги върне тези 2 години, за които ще е далеч напред в кариерата? Хайде моля да не мериш хората с един аршин. Който иска и става за военен, да ходи във военните училища и да става професионален войник/офицер. Но защо ще принуждаваш хора които не искат или не стават за това да влизат в казармата? Кои сте вие моралистите и възпитателите, че да казвате, кое качество е полезно и кое не?

Дисциплината е хубаво нещо, само дето, нито се изгражда единствено в казармата, нито всички дето са отишли в казармата са излезли и останали дисциплинирани. Всъщност двама от най-дисциплинираните хора които познавам не са били в казармата, а точно там съм видял най-големите хаймани, идиоти, неграмотници и недисциплинирани хора в живота ми - и казармата не ги поправи ама хич.

Я кажи честно - вика ли "у-в-о-л-н-е-н-и-е"? Аз не виках, между другото. Щото са ме възпитавали да спазвам правилата, не да ги нарушавам, независимо какви са - и това не в казармата. Интересното е, че всички викаха, а после обясняваха колко е хубава казармата... Някак бяха забравили как повтаряха "Ей мамка му, още само 2месеца до "Джака", още само 2 месеца и ще се махна, а тия гадни пагони ще стоят тука"... Аз си патрулирах 2 часа от край до край като бях часови, те спяха на пост... и после те защитават казармата, а аз я плюя - смешно, нали??

казарма и военно у-ще незнам,но режима си беше като на казарма слава Богу и ако има начин да върна тези години то бих го направил с удоволствие.

Ако сега искаш да си в казармата, значи животът ти се е развил много зле... А ако искаш да се върнеш на оная възраст - тва е съвсем друго...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 8 юни 1992 г. новобранецът от Плевен Цветан Булиев стана жертва на нечувана гавра от двама пияни стари войници от ромски произход. „Ветераните“ хващат и го надуват с компресор... през ануса!!! 

Надутият, е надут в новите "свободни" времена, от двама тъмнозелени. От тия които сега си имат 100 партии и разни (не)правителствени организации да ги защитават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, мерси. Свободата е човешко право и никой няма право да я отнема просто с регламент, който малко вълнува повечето индивиди. И много ми се е искало както си мюсюлманче, само мазно свинско да са ви сервирали.

..........................

Виждаш ли колко ти са нищожни знанията, за които тук уж плачеш.

Не можа ли да се усетиш, че ти претендираш свободата да е само за теб.Не виждам какво удоволствие е за теб да бъде принуден някой да яде нещо, което не иска.Ти няма никога да разбереш свободата, защото тя изисква и другите да са свободни.Само тогава тя е истинска.

Но за да те разочаровам, мюсулманин станах след университета, дотогава ядях и свинско.А в казармата ядях предимно шпеков салам и сирене.Артелчика и той беше шахматист.Сядахме вечер в артелната със щафета салам и буца сирене без хляб.Даже си бях занесъл шаматния часовник там.Храната иначе беше посредствена, имаше МНЗ консерви със скоро изтичащ срок на годност.В понеделник и четвъртък по едно от храненията бяха консерва телешки кебап или русенско варено.Разбира се това касае само поделението в което служих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можа ли да се усетиш, че ти претендираш свободата да е само за теб.Не виждам какво удоволствие е за теб да бъде принуден някой да яде нещо, което не иска.Ти няма никога да разбереш свободата, защото тя изисква и другите да са свободни.Само тогава тя е истинска.

Но за да те разочаровам, мюсулманин станах след университета, дотогава ядях и свинско.А в казармата ядях предимно шпеков салам и сирене.Артелчика и той беше шахматист.Сядахме вечер в артелната със щафета салам и буца сирене без хляб.Даже си бях занесъл шаматния часовник там.Храната иначе беше посредствена, имаше МНЗ консерви със скоро изтичащ срок на годност.В понеделник и четвъртък по едно от храненията бяха консерва телешки кебап или русенско варено.Разбира се това касае само поделението в което служих.

При нас в Казанлък манджата беше хубава... В отначало в Плевен обаче, беше  егати гаврата - червеи, порциите бяха нищожни... Аз не е като да не съм стоял гладен, нито пък ям кой знае колко, баси аз нормално забравям да ям, ако съм захванал нещо интересно, единствения период от живота ми, през който мислех единствено и само за следващото ми ядене и съответно след недохранването убийствена умора... Като ме преместиха в Казанлък се преродих просто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако мама и тати не са те научили на тия работи преди казармата, то проблемът ти изобщо не е в липсата на казарма... Относно парите - стига бе - това че на теб не са ти давали, не значи, че на мамините дечица не им даваха - кой и как ще ги спре? По устав не е забранено да имаш пари.

Играта на компютър е традиционният довод на хората врагове на новото време. Обясняват как децата не излизали навън и ставали 100кила. Интересната част е, че когато аз бях малък, родителите ни навикваха, че стоим по цял ден вън... Личното ми мнение е че във всяко едно време възрастните гледат да обяснят колко се е разхайтило новото поколение. Защото не са способни да го приемат... Нещата се променят по-бързо отколкото им харесва и те го обявяват за анатема.

За сведение - аз в и извън работно време прекарвам по 12часа средно на ден пред компютър, преди казармата бях 70 +/- 5кг, в казармата бях 70 +/- 5кг и днес съм 70 +/- 5кг... Почти нямам дебели колеги. К'во общо викаш имат компютрите с теглото? Това какво правиш когато не си на комютъра е не по-малко важно, така да знаеш.

Много деца имат таланти в съвсем други области, че да ги попиляват в Средно Железопътно Училище. Някак си Математическите и Езиковите гимназии обират тези с 6иците, не мислиш ли?

Един доктор защо трябва да си попилява таланта в казармата? Ами един дизайнер или инженер? Кой ще му ги върне тези 2 години, за които ще е далеч напред в кариерата? Хайде моля да не мериш хората с един аршин. Който иска и става за военен, да ходи във военните училища и да става професионален войник/офицер. Но защо ще принуждаваш хора които не искат или не стават за това да влизат в казармата? Кои сте вие моралистите и възпитателите, че да казвате, кое качество е полезно и кое не?

Дисциплината е хубаво нещо, само дето, нито се изгражда единствено в казармата, нито всички дето са отишли в казармата са излезли и останали дисциплинирани. Всъщност двама от най-дисциплинираните хора които познавам не са били в казармата, а точно там съм видял най-големите хаймани, идиоти, неграмотници и недисциплинирани хора в живота ми - и казармата не ги поправи ама хич.

Я кажи честно - вика ли "у-в-о-л-н-е-н-и-е"? Аз не виках, между другото. Щото са ме възпитавали да спазвам правилата, не да ги нарушавам, независимо какви са - и това не в казармата. Интересното е, че всички викаха, а после обясняваха колко е хубава казармата... Някак бяха забравили как повтаряха "Ей мамка му, още само 2месеца до "Джака", още само 2 месеца и ще се махна, а тия гадни пагони ще стоят тука"... Аз си патрулирах 2 часа от край до край като бях часови, те спяха на пост... и после те защитават казармата, а аз я плюя - смешно, нали??

Ако сега искаш да си в казармата, значи животът ти се е развил много зле... А ако искаш да се върнеш на оная възраст - тва е съвсем друго...

Не сега искам да съм в казармата защото всички бяхме като братя разбирахме се чудесно ,имаше великолепен колектив аз тъй като не съм от тия да се скатават всичко си вършех с удоволствие и си ми беше всичко наред , а доколкото за компютрите и килограмите ако ще и цяла вечер да ми пишеш няма как да ме разубедиш че ако цял ден си навън с приятели спортуваш и така отколкото цял ден пред компютъра както се казва в днешно време геймъри...А и до колкото твоите деца може и да им е традиция да стоят пред компютрите но на моите със сигурност не е така и съм горд с това. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можа ли да се усетиш, че ти претендираш свободата да е само за теб.Не виждам какво удоволствие е за теб да бъде принуден някой да яде нещо, което не иска.

По кое са ми нищожни знанията? Не съм казал, че претендирам свобода само за мен. Но щом толкова ми пожелаваш и имаш щения другите да не са свободни, то логично ти връщам обратно същите. Това отделно, че за мен човек, който си сменя религията не го гледам с добро око. Такива фундаментални разбирания, които веднъж и завинаги се приемат, да се променят за мен е конформизъм. Човек, който няма изградена стабилна ценностна система и не може да застане твърдо в името на убежденията си.

Други казаха, че казармата била да те мачка и да ти покаже, че ще се задоволяваш с това, което имаш, без претенции. Аз пък като ще работя и ще плащам, ще имам и претенции. И така и ти ще ядеш каквото ти дадат, независимо дали го харесваш. И аз нямам проблеми с консервите. Като ме мързи да приготвя нещо, купувам си една консерва "рибна закуска" за закуска. Хем има риба и е полезна, хем ми е вкусна.

А удоволствието е, щом твърдиш колко била нужна казармата на такива като мен, както и лишенията, да гледам и ти как се мъчиш и стоиш общо взето гладен пред 90% от времето. Така де, конформистче. Аз знам мюсюлмани, дето перат свинските пържоли и кебапчета. Такива безхарактерни хора не ме интересуват.

Надутият, е надут в новите "свободни" времена, от двама тъмнозелени. От тия които сега си имат 100 партии и разни (не)правителствени организации да ги защитават.

К'во кат. Нали е било в казармата. Не ме интересува. Повечето, които пишат тук, долу горе тия години са я карали. Като ще се претендира за ред и дисциплина в казармата като обобщено понятие, значи такива неща не може да има.

---

За младежите въобще няма да говорите и да ги задължавате да вършат нещо, което е безполезно, когато може да прекарат времето, за да развиват талантите си. Не всеки иска да е тъпа не мислеща машина за убиване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване