Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

VESSSKO95 ™

Задължителната военна служба - безсмислица или необходимост?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Само лишени от разум хора са повярвали че нещо друго различно от силата (армията) определя положението на една държава като политика, сила и икономика. Света и до сега не е променил максимата " Правото на силата " и вероятно никога няма и да го промени . Не случайно най-развитите страни в икономическо оношение са и най-развитите във военното такова. Политика и отстояване на интреси без сила на която да се опреш са си просто празни приказки за простолюдието . За нашата държава която няма голям икономически и ресурсен потенциал по добро решение от наборната служба не е имало и няма и да има . Може да е по-кратка -6 месеца примерно ,но това е нещо което е необходимо отвсякъде. Това са го осъзнали нормалните хора отдавна и само някакви недъгави и непроумяващи истинската ситуация в света скачат като на митинг на 10 ноември и си мислят че това в което са ги заблудили е нещо "прекрасно ". Четете ли напследък какво се случва в нашия военен блок NATO ? Единствената страна която е решила че не и трябва армия е България и по план до 2015 година тази същата ярмия ще е колкото две агитки на стадиона 20 000 човека. Няма смисъл да казвам още и още..... Всяка уважаваща себе си държава има силна армия ,а когато няма ресурс да издържа платена такава си прави армия от наборници. Това е в цял свят ,но не и в България.Нима не виждате че сега един 22 годишен "мъж" е чувал звука от изстрел само на кино . Нима не забелязвате че повечето са страхливи и непознаващи никаква трудност . В казармата поне има моменти (наред с безсмислиците ) в който трябва и главата да мисли и волята да надделява . По кафетата дилемата и волята е "Дали да цепна още едно или не ". Е как тогава един мъж станал вече на 25 години ще има дори и онова чувство за самосъхренение по- развито когато никога не се е изправял пред нищо и още си валчи свалените до гъза дънки.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам го като човек, който сега трябва да е в казармата - аз съм твърдо ЗА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой смята,че две години и горница ангария на държавата е полезна-да отива и да служи.Наблягането на строевата подготовка,метенето на плаца и лъскането на коридори и спални помещения възпитавало мъжество-това са пълни глупости.Това са две загубени години от живота на човек,взети напълно безвъзмезно и напълно безмислено.Пълна заблуда,че в казармата се ставало мъж,дори не получаваш подготовка за реалния живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето на онези който не знаят какво значи това за което говорим . Да гледат и слушат какво се обяснява и къде сме били и къде сме сега . И с какво държавата е била силна . Това всичкото е било именно е тази прословута наборна служба ,след която има и запасни потенциял . Защото такъв по правилата вече и нямаме ,и не може и да имаме за в бъдеще след като бъдещите мъже на дървжавата ще са държали "оръжие" в ръцете си само когато на рожден ден са им подарявали пласмасова пушка с топчета. [media=]http://vbox7.com/play:81267b7e41

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос дали ще можеш да държиш правилно автомат, а че трябва да се научат идиотчетата, че не може да е винаги по тяхната и живота не и розов - коли, партита и безотговорност. Наблягам на безотговорността защото не си имал работа с '89 набор нагоре да разбереш какво е мъжка дума и ще има ли тя някога отново почва у нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой смята,че две години и горница ангария на държавата е полезна-да отива и да служи.Наблягането на строевата подготовка,метенето на плаца и лъскането на коридори и спални помещения възпитавало мъжество-това са пълни глупости.Това са две загубени години от живота на човек,взети напълно безвъзмезно и напълно безмислено.Пълна заблуда,че в казармата се ставало мъж,дори не получаваш подготовка за реалния живот.

Мели са всички ,но само идиотите метяха от влизането до уволнението .Останалите си бяхме войници и правехме и различни неща. А подготовката за реалния живот ако не си разбрал ,се състоеше в това че се научаваш да понасяш неща който не ти харесват ,защтото в живота са повечето такива. Мъж се казва на онзи който се е сблъскал с трудни неща ,неща който не са му привични ,и след това се е научил да може да стисне зъби и да продължи напред ,а не на оня дето постоянно реве че нещо все не му харесва и все трябва да му е угодно . Да, ама живота не това за което го мислят повечето мрънкачи . Е за това хората казваха ,че в казармата се става мъж ако не си го разбрал. поне го запомни завинаги .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мели са всички ,но само идиотите метяха от влизането до уволнението .Останалите си бяхме войници и правехме и различни неща. А подготовката за реалния живот ако не си разбрал ,се състоеше в това че се научаваш да понасяш неща който не ти харесват ,защтото в живота са повечето такива. Мъж се казва на онзи който се е сблъскал с трудни неща ,неща който не са му привични ,и след това се е нашчил да може да стисне зъби и да продължи напред ,а не на оня дето постоянно реве че нещо все не му харесва и все трябва да му е угодно . Да ама живота не това за което го мислят повечето мрънкачи . Е за това хората каваха че в казармата се ства мъж ако не си го рабрал поне го запомни завинаги .

Искаш да ме убедиш,че казармата е била създадена за доброто на всички,който са минали през нея.И живота на всички е умишлено утежняван и тормозен за да станат мъже?Струва ми се,че те гони носталгия по тези години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че наборният войник ще се оправи добре във военна ситуация, е нещо доста съмнително, като се има предвид какво представляваха нашите казарми. То се видя в Ирак как ни взривиха базата, защото някой е пропуснал да се сети да направи окоп около нея - нали уж са били обучени и трябва да знаят какво да правят във военна ситуация. На младите мъже не им трябва армия да ги възпитава, а да живеят в нормална държава - оттук идва проблемът. А тези, които много тъжат за казармата, могат да вземат да отидат да работят като професионални войници. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние нямаме армия, но си създаваме армия от "меки китки".. И ако (НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ!!!!) някой ни нападне, ще спираме врага с г*за на Азис и Ерик, или с "чара" на Урсула... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1,5 от най хубавите ми години абсолютно пропилени и безвъзвратно загубени. Е, не мога да върна времето назад. Тогава, 92-93 година, бяха много интересни години. Мои приятели и съученици направиха пари, ориентираха се в живота, изкараха висше образование. Имаше и такива, за които казармата определено бе от полза, момчета, които не знаеха какво е "асансьор"... Някои бяха дошли от селца и затънтени кътчета на България и за тях казармата определено бе от полза. За мислещи хора, казармата не може да е от полза. Абсолютно съм против задължителната военна служба, но би трябвало да има военно обучение, както го каза badsector, само не съм съгласен, че трябва да се заплаща. Ако се плаща, пак ще е за наша сметка и от нашия джоб ще се взимат/крадат парите. А в днешната армия трябва да мине една голяма метла или по-скоро прахосмукачка и да се разнищят всички далавери от 20 години насам, защото кражбите в българската армия винаги са били колосални. Винаги се е крадяло, още по мое време, а със сигурност и много преди това. От старшината, та чак до полковника и генерала...

В днешно време армията трябва да е платена, в силно намален състав професионална армия с модерно въоръжение и добре подготвена.

Никаква подготовка за реалния живот не е армията, освен ако за подготовка за живота се счита да се научиш да се скатаваш, да мързелуваш и да спиш при всяка една възможност. И естественото затъпяване и уравниловка, разбира се. Е, полза от армията извличат точно хората, малко по-тъпи от средното ниво, защото се предполага, че поне нещо са научили там. Аз съм служил в ШЗО в Плевен като танкист и имам само хубави спомени от казармата, но на черното да викам бяло, не искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а може ли да ми кажеш как един младеж на 20 години, ще има отговорност да пази парка, улицата, да изхвърля боклука в кощчетата и т.н, ако не си е нацапал ръцете и не е видял метла и лопата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а може ли да ми кажеш как един младеж на 20 години, ще има отговорност да пази парка, улицата, да изхвърля боклука в кощчетата и т.н, ако не си е нацапал ръцете и не е видял метла и лопата.

Ама то и тези, които са били в казармата, не ги пазят и си хвърлят боклука където им падне. :wink12:

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да ме убедиш,че казармата е била създадена за доброто на всички,който са минали през нея.И живота на всички е умишлено утежняван и тормозен за да станат мъже?Струва ми се,че те гони носталгия по тези години.

Като чета какво пишеш ,по скоро бих убедил някой който си мисли че демокрацията е за бедните в обратното, от колкото теб . На мен ми се струва че говориш празни приказки ,ей така,просто да си кажеш нещо . В момента драги приятелю живота ти не е ли усложнен до краиностти ????? Нима ти е весело да купуваш домати по 5 лв/кг. ????????? Сигурен съм че просто или си бил в таква среда в която отричането е било приоритет или просто не се замисляш за това което пиша. Независимо по какви причини възникват трудности пред един човек ,особено касаещи неговото чувство за оцелване и като сам индивид и като такъв в група го правят по-мислеш, по-силен и по-можещ. По-способен да се адаптира към ситуаций . Такова място беше казармата със всичките и недостаъци.Двата важни проблема който решаваше бяха да се поддържа що годе нормална армия и момчетата в тази армия да им се формят характерите. Ти сляп ли си какво се разхожда по улиците сега като мъже между 20-25 години ????? С малки изключения останалите са с манталитета на 16 годишни ученици . До тук с тази тема за мен . Винаги ще има за и против . За себе си и за огромната част от хората който знаят и са усетили по себе си как като влизаш си мислиш за колелета и за това как никой не може да ти каже копче ,а излизайки знаеш че винаги ще има нещо което да ти тежи ,но си научил че хленчене не става ,ще е правилно да има наборна служба ( може би различна от предишната ),но да я има .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Военна служба трябва да има, но трябва да се решат доста проблеми: 1.В казармата наистина има мизерия. повечето сгради са остарели, оборудването е старо, канализации, водопроводи, всичко е под всякаква критика. 2.Военната техника също е зле.С това всички сме съгласни. 3.Военния и личния състав, който командва също 80% е за смяна. Не може един генерал, полковник или капитан да се напива до безпаметност всяка вечер. Не може да не е запознат с новите военни технологии. 4.В казармата трябва да се спрат всякакви кражби на горова и боеприпаси. Вероятно има още много аспекти, които могат да се коментират и добавят. Но да казваме, без казарма, изгубено време и по-добре че няма казарма е неправилно и винаги ще споря затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но това да си хвърляш боклука в кошчето е въпрос на възпитание, което се предполага, че получаваш като дете, в семейството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос до домашно възпитание.Ако пресметнеш процента на служилите и неслужилите в армията,държавата ни трябва да чиста като сълза.Ама не е и периодично все провеждат акции за доброволно почистване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Военна служба трябва да има, но трябва да се решат доста проблеми:

1.В казармата наистина има мизерия. повечето сгради са остарели, оборудването е старо, канализации, водопроводи, всичко е под всякаква критика.

2.Военната техника също е зле.С това всички сме съгласни.

3.Военния и личния състав, който командва също 80% е за смяна. Не може един генерал, полковник или капитан да се напива до безпаметност всяка вечер. Не може да не е запознат с новите военни технологии.

4.В казармата трябва да се спрат всякакви кражби на горова и боеприпаси.

Вероятно има още много аспекти, които могат да се коментират и добавят. Но да казваме, без казарма, изгубено време и по-добре че няма казарма е неправилно и винаги ще споря затова.

2. Военната техника е зле, затова не се и знае къде потъват милиони, а м/би милиарди от нашите пари.

3. И от къде ще го внесем този личен състав? От САЩ ли? То така се сменя висш офицерски състав, голяма част от който се е обучавал в най-елитните военни учебни заведения и за обучението му са похарчени стотици хиляди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но това да си хвърляш боклука в кошчето е въпрос на възпитание, което се предполага, че получаваш като дете, в семейството.

Това не го оспорвам, но когато в семейството не е направено, в казармата може и да стане. Естествено не на 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ТЕЗИ КОИТО НАПРАВИХА ОТ МЕЧОВЕТЕ СИ РАЛА .....СЕГА ОРАТ НИВИТЕ НА ОНЕЗИ КОИТО ЗАПАЗИХА МЕЧОВЕТЕ СИ "

Ние от кои ли сме ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Военната техника е зле, затова не се и знае къде потъват милиони, а м/би милиарди от нашите пари.

3. И от къде ще го внесем този личен състав? От САЩ ли? То така се сменя висш офицерски състав, голяма част от който се е обучавал в най-елитните военни учебни заведения и за обучението му са похарчени стотици хиляди.

2.Крадат се доста пари, закриха се военните ни заводи и т.н. За това съм съгласен с теб.Както и всички други, които коментираме в момента.

3.Не казах целия офицерски състав. Има много кадърни хора, но повечето само получават заплата и после висока пенсия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Военна служба трябва да има

Не, не трябва да има, Казармата е част от една политическа доктрина, която доказа, че не е адекватна на реалността, и поради тази причина и самата казарма е неадекватна на реалността и няма причини тя да съществува.

Ти защо не отидеш да работиш като войник, щом толкова харесваш армията? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ТЕЗИ КОИТО НАПРАВИХА ОТ МЕЧОВЕТЕ СИ РАЛА .....СЕГА ОРАТ НИВИТЕ НА ОНЕЗИ КОИТО ЗАПАЗИХА МЕЧОВЕТЕ СИ "

Ние от кои ли сме ?

От никои. Ни армия имаме, ни производство. А армия се прави с пари, отминали са отдавна времената на Чингиз хан. А и какво предлагаш - да воюваме ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не трябва да има, Казармата е част от една политическа доктрина, която доказа, че не е адекватна на реалността, и поради тази причина и самата казарма е неадекватна на реалността и няма причини тя да съществува.

Ти защо не отидеш да работиш като войник, щом толкова харесваш армията? ;)

Щях да отида, но понеже носих очила и навремето бях доста пълен, не ме одобриха( Бях се записал във ВВУ Долна Митрополия)

В казармата влязох по-късно. На 26 години, тъй като карах висше образование. Можех и да не я карам, тък като можех да си изкарам НГСВ. Имам си здравословен проблем. Но отказах и я карах.

Сега ми е твърде късно да ставам войник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние от кои ли сме ?

Не искаш домати от 5 лева,но не искаш и рало.На всички е ясно,че в днешната икономическа ситуация е силен този,който държи здраво ралото,а не меча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искаш домати от 5 лева,но не искаш и рало.На всички е ясно,че в днешната икономическа ситуация е силен този,който държи здраво ралото,а не меча.

Напротив, този който държи меча в момента е силен и командва такива, които държат ралото. Помисли малко и ще говорим пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...