Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Задължителната военна служба - безсмислица или необходимост?

Препоръчан отговор

преди 24 минути, язе написа:

но тя днешната младеж на тва трябва да му е свикнала.

от набор 86 до сега  за нищо не стават .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 37 минути, sennheiser написа:

Авиацията е това, което трябва на всяка държава. Добрата авиация разбира се, а не доблестните мъже, полетели за да срещнат смъртта си!

Именно!!! 

Просто някак ..... това е толкова красив пример за научния прогрес и сработването м/у машина и човек, че просто се заслужава. Не ща да гледам сините ангели - искам нашите, искам да се кача на наш изстребител, с наш пилот и така да откине, че да припадна. :Д

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

професионална армия=последици

https://www.liveleak.com/view?i=68f_1451209694 

Цитат

Bulgarian guards at the perimeter of their forward base at the Karbala University shot the suicide bomber as the gasoline tanker bore down on the front entrance. Nevertheless, the bomb exploded about 50 feet from the base's main building, killing five Bulgarian soldiers and wounding 27 other of which one died of his injuries the next day. The Bulgarian Army chief of staff, Nikola Kolev, said that they expected these attacks because Karbala was suspiciously peaceful.
Read more at https://www.liveleak.com/view?i=68f_1451209694#QYUzoeg1iXk3uEol.99

Не ми се качват снимки....

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, sound написа:

Именно!!! 

Просто някак ..... това е толкова красив пример за научния прогрес и сработването м/у машина и човек, че просто се заслужава. Не ща да гледам сините ангели - искам нашите, искам да се кача на наш изстребител, с наш пилот и така да откине, че да припадна. :Д

Бях във ВВС и мога да ти препоръчам самолет за целта- МиГ 29. Виждал съм как излитат- отлепя от пистата и право нагоре, като ракета. Ако ти е за сефте, може би наистина ще припаднеш. Но има и вариант, просто да одрайфаш всичко.  :) Иначе, в истинските армии, авиацията играе повече поддържаща роля.

Редактирано от язе (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, язе написа:

Бях във ВВС и мога да ти препоръчам самолет за целта- МиГ 29. Виждал съм как излитат- отлепя от пистата и право нагоре, като ракета. Ако ти е за сефте, може би наистина ще припаднеш. Но има и вариант, просто да одрайфаш всичко.  :)

Е то се одрайфваше и с L-29 ;)

ПП: Добри времена бяха тогава, въпреки че нямаше керосин за полети. 

Но ми се ще да направя едно сравнение. Навремето си копахме доматите и слушахме как L:-29 минават скоростта на звука. Викахме си - егати прахосмукачките ( макар че прахосмукачки ги наричахме доста по-късно). Днес няма ни един самолет, който да мине скоростта на звука и да ни направи нервни. Кое е по-доброто?

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, sennheiser написа:

Е то се одрайфваше и с L-29 ;)

Елките бяха за разходки. Макар че аз и на такава не съм се качвал. Ама ги помня новобранците (летци), като ги качиха сефте на Су 25 и за следващите полети всички бяха "болни".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, язе написа:

Бях във ВВС и мога да ти препоръчам самолет за целта- МиГ 29. Виждал съм как излитат- отлепя от пистата и право нагоре, като ракета. Ако ти е за сефте, може би наистина ще припаднеш. Но има и вариант, просто да одрайфаш всичко.  :) Иначе, в истинските армии, авиацията играе повече поддържаща роля.

Една година, но не мога да се сетя коя беше точно сме на Долна Митрополия - бях маниак моторист едно време ..... всъщност и сега съм, ала вече не карам мотори - та през деня се бяха завъртяли около нас едни пилоти, гледаха моторите там, кефеха се хората, Беленски, Кънчев мисля, че и Гришата беше още жив тогава, им показваха разни трикове. И на сутринта ти казвам, някъде около 5-6 часа, както спим, тихо спокойно, в съня си почвам да чувам някакъв мощен звук как се приближава и след няколко секунди, онези откачалки не знам сега на 50 ли 100 метра ли на колко, но като прелетяха и палатките изпопадаха. :Д  Лудница голяма - голям фен съм на самолетите. 

Ей - мечта ми е да се кача в такъв самолет мамка му, а баш пък МиГ 29 ........ боже. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Вacко написа:

Къде точно?Едва ли не самолет си управлявал?

Не е необходимо да управляваш и самолет, за да знаеш как стоят нещата. Аз самолет не съм управлявал, макар и да съм се качвал. Един пилот без поддържащ персонал е за никъде!!! Нека не омаловажаваме приноса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Вacко написа:

Къде точно?Едва ли не самолет си управлявал?

В Безмер. Не съм се и "возил" даже... на боен де. А МиГ 29 видях на учението в Равнец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, sound написа:

Една година, но не мога да се сетя коя беше точно сме на Долна Митрополия - бях маниак моторист едно време ..... всъщност и сега съм, ала вече не карам мотори - та през деня се бяха завъртяли около нас едни пилоти, гледаха моторите там, кефеха се хората, Беленски, Кънчев мисля, че и Гришата беше още жив тогава, им показваха разни трикове. И на сутринта ти казвам, някъде около 5-6 часа, както спим, тихо спокойно, в съня си почвам да чувам някакъв мощен звук как се приближава и след няколко секунди, онези откачалки не знам сега на 50 ли 100 метра ли на колко, но като прелетяха и палатките изпопадаха. :Д  Лудница голяма - голям фен съм на самолетите. 

Ей - мечта ми е да се кача в такъв самолет мамка му, а баш пък МиГ 29 ........ боже. 

Мммм...там имаше L-39. Може би бъркаш? Имаше и Mig 21  в Каменец, което е на хуй разстояние. 21 направо смразяваха. По мое време загинаха пилот и инстриктор над Каменец. Много тъжно. А бях на 15 дена служба. Невероятно! Наистина това бяха герои, лека им пръст! Опазиха Каменец от по-големи поразии. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, A.com написа:

Иначе, да не си създадеш благоприятни условия(и стратегически и тактически и политически) за спечелване на предстоящата битка е самоубийство. Равните условия ги има само в рицарските романи.

Именно за това нападащият е винаги в по-неизгодна позиция от окопалият се. Щяхме да се разпишем в историята ако с по-малобройна армия бяхме превзели противник в отбранитела позиция. Не обратното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, sennheiser написа:

Мммм...там имаше L-39. Може би бъркаш? Имаше и Mig 21  в Каменец, което е на хуй разстояние. 21 направо смразяваха. По мое време загинаха пилот и инстриктор над Каменец. Много тъжно. А бях на 15 дена служба. Невероятно! Наистина това бяха герои, лека им пръст! Опазиха Каменец от по-големи поразии. 

А - не знам с какви бяха точно, не казвам, че са МиГ- ове. Аз тогава не ги различавах много, много - със сигурност съм питал някой, който ги знае, ала беше наистина отдавна и съм забравил вече. То във въодушевлението, нали се сещаш как е - само да ги гледаш и ти се качва адреналина на макс, чак трепериш едно такова. Бе голям кеф. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Вacко написа:

Е какъв опит имаш със самолети тогава?

Къде казах, че имам опит със самолети? Тва за драйфането ли? Ми дойде на посещение некъф кашик от голямото добрутро и настоя да го "повозят". Не само че одрайфа самолета,ами си драйфаше и като слезе от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, sound написа:

А - не знам с какви бяха точно, не казвам, че са МиГ- ове. Аз тогава не ги различавах много, много - със сигурност съм питал някой, който ги знае, ала беше наистина отдавна и съм забравил вече. То във въодушевлението, нали се сещаш как е - само да ги гледаш и ти се качва адреналина на макс, чак трепериш едно такова. Бе голям кеф. 

Миг 21 имаше там. 29 бяха на юг. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, sennheiser написа:

Казах ти вече...на майка ти на шутката!!!

А аз да ти кажа на майка ти вагината заразена :)

преди 6 минути, язе написа:

Къде казах, че имам опит със самолети? Тва за драйфането ли? Ми дойде на посещение некъф кашик от голямото добрутро и настоя да го "повозят". Не само че одрайфа самолета,ами си драйфаше и като слезе от него.

Като нямаш трай,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване