Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Задължителната военна служба - безсмислица или необходимост?

Препоръчан отговор

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 6 минути, Вacко написа:

РПТО знаеш ли какво е?

Не знам, ама на майка ти ...

ПП: Не го написах, ама разбирай "ШУТКАТА"!

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Вacко написа:

Та?
Драги хайде открии се та да се срещтнем,а?
Или си обикновенната форумна путка?

Е вече ти писах ЛС.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казвам се Кирил Кирилов?!?!?!?

Казвам се Васил Андонов ака Flexpoiint

преди 9 минути, sennheiser написа:

Абе урод, де си бе?

айде бе мърляк покажи какво военно образование имаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sennheiser написа:

Няма пленено българско знаме

Интересно ми е какво точно те накара да повярваш в тази измишльотина, че и да започнеш да я цитираш по форумите. Това, че няма доказателство за обратното?

За липсата на бог също няма доказателства, пък и много хора твърдят, че съществувал. Това обаче в научните среди не е достатъчно за да го обявят за факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, zemonti написа:

Именно за това нападащият е винаги в по-неизгодна позиция от окопалият се. Щяхме да се разпишем в историята ако с по-малобройна армия бяхме превзели противник в отбранитела позиция. Не обратното.

преди 1 час, zemonti написа:

Интересно ми е какво точно те накара да повярваш в тази измишльотина, че и да започнеш да я цитираш по форумите. Това, че няма доказателство за обратното?

За липсата на бог също няма доказателства, пък и много хора твърдят, че съществувал. Това обаче в научните среди не е достатъчно за да го обявят за факт.

За пленените български знамена - по-накратко тук.

Редактирано от A.com (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, A.com написа:

За пленените български знамена - по-накратко тук.

Малко извън дискусията, обаче гугльо и сураттефтера вече са почнали с цензурата, такова - борбата с новините. boinaslava вече е маркиран като вреден сайт :) :

Цитат

Deceptive site ahead

Attackers on forum.boinaslava.net may trick you into doing something dangerous like installing software or revealing your personal information (for example, passwords, phone numbers, or credit cards).

Automatically send some system information and page content to Google to help detect dangerous apps and sites. Privacy policy

Не знам как да коментирам такива циркове.

Колкото до военното обучение, аз съм твърдо ЗА. Но да не се бърка с бившата, военна служба. Минал съм от там. Влязох с доста патриотизъм и желание да се доказвам и го направих. Излязох с чист пагон, а както се казваше там, в такива случаи - чиста съвест. И макар да не съм видял гаври и гърч, се сблъсках с шуробаджанащина и дребна, човешка подлост, характерни като цяло и за държавата, в тези години. С каквито, май по скоро за лошо, животът не бе беше сблъсквал до тогава. Но тогавашното виждане за военната повинност беше като комбинация от ТВУ и трудов лагер, работещи на принципите на макаренковската система, като в лагерите. Всичко това беше неадекватно и неработещо и правилата съществуваха само за да се заобикалят. Единствено военното обучение, първите месеци на тази служба, е нещото което е полезно и необходимо. Трябва обучение на ред, дисциплина, отговорности и военна и физическа подготовка. Всяка, независима държава има нужда от боеспособна армия и население. Няма нужда да споменаваме клишета като - "който не храни своя армия, храни чужда", нито да се огледаме какво става около държавата ни, дори вътре в нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RagnerBG написа:

Малко извън дискусията, обаче гугльо и сураттефтера вече са почнали с цензурата, такова - борбата с новините. boinaslava вече е маркиран като вреден сайт :) :

Отдавна е така с бойнаслава. Модераторите и собственикът така и не успяха да решат проблема. Това обаче не ми пречи да го посещавам всеки ден по няколко пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, RagnerBG написа:

Единствено военното обучение, първите месеци на тази служба, е нещото което е полезно и необходимо.

Именно. Останалото си беше чист трудов лагер/затвор.

Казармата била правела от момчетата мъже?!? Все се сещам за филма Meet the Spartans, където Леонидис млатеше и риташе синът си за да го научел да поема удари.

008MTS_Hunter_Clary_002.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да проумея защо 2год една и съща тема се дъвчи в тоя Парламент, след като 2016г. беше категорино отказано за тая наборна служба.... Явно това е някаква ''политическа цел'', и аз незнам... След като всички поделния са разрушени, и възстановяването е почти невъзможно, а да не говорим за издръжката, говори се за около 60-65хил младежи като мен.. Държавата е в дестабилизация, абсолютна безотговорност на депутатите, след това откъде ще намерят пари за професонална армия?- Нали има балами за тая цел... Тиинеджърите> биле безотговорни, мързеливи, още малко ще ни изкарат и неграмотни. 

И да спомена че ЗА сега не се говори за задължителна служба, а за ''Доброволна воеена служба'', ''Военно обучени в училище''- поне Военния министър спомена тези 2 неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, NBS 9322 написа:

Аз не мога да проумея защо 2год една и съща тема се дъвчи в тоя Парламент....

Щото масата лесно се върже на кауза пердута - ето на, хората в парламентЯ вършат работа, обсъждат толкова спешни и належащи теми. А после в обедната почивка на кафенце се подхилкват, как народа е ангажиран с тоталните безсмислици, за следващите еди колко си дена/ седмици/ месеци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бях мъж на 19г. и готов да бъда войник! Тормоза от стари войници няма да коментирам. То всички бехме стресиране направо.

Строги офицери и не пускаха отпуска и старите войници беха полудели.

Ся примерно мога да отида и няма да бъде драма.

Но тогава беше ужас некакъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, A.com написа:

Отдавна е така с бойнаслава. Модераторите и собственикът така и не успяха да решат проблема. Това обаче не ми пречи да го посещавам всеки ден по няколко пъти.

Хм, или не помня, или доста отдавна съм влизал последно, щом не ми е правило впечатление до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, RagnerBG написа:

Хм, или не помня, или доста отдавна съм влизал последно, щом не ми е правило впечатление до сега.

От месеци е такова положението. До колкото знам, ако използваш IE или Chrome няма да имаш такъв проблем, ама не съм сигурен. С Firefox задължително ще бъдеш посъветван да не посещаваш сайта. Оправиха проблема за около седмица, ама после пак се появи. Според някой е заради нещо нередно в нечии подпис, ама знае ли човек. Може и да е нелоялна конкуренция. Проблема се случи, след като част от потребителите станаха много по-активни в един друг форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, A.com написа:

До колкото знам, ако използваш IE или Chrome няма да имаш такъв проблем, ама не съм сигурен. 

Поне при мен има проблем и с двата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Военно обучение е училищата е съвсем друга работа. Малцина си въобразяват, че няма НИКАКВА вероятност да се наложи да се мобилизираме срещу някакво чуждестранно окупационни нашествие, гражданска война, зомбита, извънземни...

2 години казарма обаче бяха извращение. И по-скоро оправдание за безплатен труд. Реално военното обучение беше месец-два.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, zemonti написа:

Военно обучение е училищата е съвсем друга работа.

В 11 или 12 клас се записах на курсове за радиотлеграфист към ОСО(или както там ѝ беше името по това време). Научих морзовата азбука, взех си изпита, стреляхме с АК-47, "флобер"-ка, спортен пистолет. Интересно беше. И то само по 2 часа седмично.

Редактирано от A.com (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и ко 

сега  нищо не помниш 

армията трябва да е професионална и само за хора с желание да се занимават на сила хубост не става.

аз имах желание но българската система  ме отврати и ми секна желанието .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

и ко 

сега  нищо не помниш 

армията трябва да е професионална и само за хора с желание да се занимават на сила хубост не става.

аз имах желание но българската система  ме отврати и ми секна желанието .

Напротив. Помня. И ако ми дадат  телеграфен ключ знам как да го ползвам. Оставям на страна, че радиотелеграфията тренира слуха. Преди 600 години като сме имали само професионална армия нали знаеш до къде сме я докарали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване