Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ние от провинцията втора ръка хора ли сме?

Препоръчан отговор

Момчета, след като ПОПУЛяРНО обяснявате на разни .... как се търси по фритата, отговорете ми защо от известно време от няколко различни места в провинцията( и от различни доставчици и IP-та) от DATA.bg с повече от 0.3 нищо не се тегли?

АЗ ЛИ СЪМ ТЪП, или ние от по-малките градове да пътуваме за чужбина?

С уважение - Optist

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ти не знаеш ли, че data - та си има огарничение т.е. има определена скорост, с която да теглиш. Аз дърпам от фен-а с 1000-3000 КБ, обаче от дата-та тегля най-много с 60 КБ... :eek

Редактирано от benzinn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В една друга тема цитирах, но е актуално и за тази http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...indpost&p=21613

Какво толкова има на тъпата Data, което не може да се намери другаде?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъшност Филипов има много неща (включае и моя акаунт Retro :)), особено програмки и драйвери. Не, че съм им фен - имах си разправии със Screwer (по-ранните им клиенти сигурно си спомнят) и от тогава не стъпвам във форума им и гледам да тегля от там само при нужда.

Проблема Optist в провинцията е, в самия достъп. Просто няма достатъчно оптични линии (да не говорим, че до някои градове Интернет стига през Wireless) и скоростта насам ви е ниска. Не гледай какво пишат по форумите - често се хвалят с високи скорости, без да осъзнават че съответния сървър е (примерно) на две преки от блока им!

Не ви взимаме за второ качество хора, но за да дойдат такива скорости и до вас ви трябва локален мирор или някой с много пари и амбиции, тъй-като инвестирането в отделна оптика е много скъпо начинание и трудно се изплаща.

benzinn, интересно ми е да видя как теглиш с 3-4 мб/с от rack 6 на FEN! Да, всички имаме добра скорост към тях (дават евтино 100 мбита) и всички можем да им се "радваме" на "разнообразието". Пробвай да теглиш със същата скорост от find-bg, bol.bg или centrum-group например...

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дата-та (data.bg) Вече не ме кефят имат интересни файлове но аз лично небих

си правил труда да тегля от там то същнос няма никакъв speed - неможеш да изтеглиш фаил по-голям от 10mb :) връзката им е отекчавашта

като си имате напредвид ,че съм със скъпо платен нитернет 512kb DL 256 UP

A ot data.bg teglq s 0.1

/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\

Ужас

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз free server-ите вече не ги употребявам почти. По принцип съм със 150KB/sec скорост, а И ОТ ДАТА, И ОТ ФЕН не тегля с повече от 60.. малко тъпо ми се струва, но какво да се прави... нищо че от торенти и p2p мрежи не тегля с повече от 20 ама карай...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото, което го има там пък го няма по света е ЧАЛГА. Само че мен не ме интересува, защото я мразя. Музика си имам предостатъчно, а там имало и идиоти, които смесвали музиката със собственото си мучене.

Нямам работа там, защото нямат видимост извън България. Така че не бих и качил нищо там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
benzinn, интересно ми е да видя как теглиш с 3-4 мб/с от rack 6 на FEN! Да, всички имаме добра скорост към тях (дават евтино 100 мбита) и всички можем да им се "радваме" на "разнообразието". Пробвай да теглиш със същата скорост от find-bg, bol.bg или centrum-group например...

<{POST_SNAPBACK}>

Доколкото разбрах, Benzinn просто даде пример на човека, че в някои случаи скоростта не зависи от доставчика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да отбележа нещо друго - все пак БГ сървърите са разположени в София, така че ви е ясно, че достъпът до тях е по-лесен за столичани, отколкото за хората от провинцията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се отзовахте на проблема ми. На мен ми е ясно (дори по-добре) как стоят нещата с нет-а в провинцията, но не е там въпроса. Въпросът е в това, че от datacom.bg аз в момента докарвам на пикове и до 60к. Така беше и към data.bg, а от известно време достъпът е бавен. А на всичкото отгоре съм убеден, че не ме ограничава доставчика ми. Нейсе. ... а освен чалги си има какво да закачи човек..

Благодаря отново на всички!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване