Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

можете ли да ми дадете съвет какъв телефон да избера.

Изискванията ми са следните, подредени по приоритет:

1. Много добра камера, в смисъл като за телефон със светкавица. Редовно ходя на екскурзии и снимам интересни места. Досега използвах фотоапарат Kodak 3 MP и камерата на телефон Sony Ericsson Walkman 5 MP. Искам да използвам само едно устройство, което да прави качествени снимки.

2. Големина от 4 до 4.5 инча. Смартфона трябва да да е удобен не само когато се държи в ръка, а и в останалото преобладаващо време, когато стои в джоба. 

3. Да поддържа две сим карти. Едната за гласови услуги, другата за 2G/3G+ мобилен интернет на Мтел.

4. Цена до към 600лв. Не е определяща, но и не искам да купувам нещо, което няма да използвам. Не разбирам много и сигурно няма да се изкажа коректно, за което се извинявам, но 3D видео ускорител , 8 процесора и прочие, които се използват за за игри не ми трябват. 

5. Да записва видео с прилично качество, т.е. HD или Full HD.

Телефоните, които гледах до сега са:

Nokia 630 dual - въпреки, че хвалят оптиката няма светкавица

LG L70 dual - видеото е с ниска разделителна способност

Xiaomi Redmi 1S - има оплаквания за батерията и бъгове по ОС

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаеш какво искаш... Докато прочетох за двете сим карти, всичко горе-долу беше ок, но с тези изисквания...  М/би Moto G, двусимовия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си обикновен телефон за разговори и си сложи картата за Voice е него. Вече за интернет ще си имаш смартфон като искаш. Избягвам телефоните с 2 сим карти правят проблеми. Вярно имам Nokia Asha с 2 сим карти, но тя е телефон само за разговори и не прави проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си обикновен телефон за разговори и си сложи картата за Voice е него. Вече за интернет ще си имаш смартфон като искаш. Избягвам телефоните с 2 сим карти правят проблеми. Вярно имам Nokia Asha с 2 сим карти, но тя е телефон само за разговори и не прави проблеми.

Ама човека иска СМАРТФОН, не слушалка с две карти... И сигурно иска де е едно устройство, а не да има телефон + смартфон...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама човека иска СМАРТФОН, не слушалка с две карти... И сигурно иска де е едно устройство, а не да има телефон + смартфон...

Е аз предложих вариант. Не казвам да се съгласи с него. Може спокойно да си взема една Nokia C100 за разговори и да си има смартфон. Това е вариант, защото поне 10 мой колеги и познати карат по този начин. Все пак от форума ще му предложат варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз предложих вариант. Не казвам да се съгласи с него. Може спокойно да си взема една Nokia C100 за разговори и да си има смартфон. Това е вариант, защото поне 10 мой колеги и познати карат по този начин. Все пак от форума ще му предложат варианти.

Емо, след като малко по-внимателно му прочетох изискванията, няма нужда да взима два телефона, единия Нокия с фенерче, другия посредствен смърфон ширпотреба на Смасунг. MOTO G е сравнително добър вариант, влиза в бюджета и отговаря на претенциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, след като малко по-внимателно му прочетох изискванията, няма нужда да взима два телефона, единия Нокия с фенерче, другия посредствен смърфон ширпотреба на Смасунг. MOTO G е сравнително добър вариант, влиза в бюджета и отговаря на претенциите.

Не го оспорвам. Да добър вариант е. Просто дадох и аз един вариант.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GSmart GS202 бял

Камера 5-мегапикселова с автофокус и двойна LED светкавица - на гърба, 0.3-мегапикселова в предната част

2 сим карти

GSmart Rey R3 4.5" IPS, 2-ядрен, с две SIM карти

камера 8-мегапикселова с автофокус и LED светкавица, на гърба, предна VGA камера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вариант е Galaxy Core или Galaxy Trend Plus.

http://www.theverge.com/products/galaxy-core/7005

Редактирано от ````` (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли просто да вземеш сим карта с интернет и с гласова услуга и да си купиш един нормален телефон?

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4. Цена до към 600лв. Не е определяща, но и не искам да купувам нещо, което няма да използвам. Не разбирам много и сигурно няма да се изкажа коректно, за което се извинявам, но 3D видео ускорител , 8 процесора и прочие, които се използват за за игри не ми трябват. 

5. Да записва видео с прилично качество, т.е. HD или Full HD.

Ядрата и рам паметта на телефона не се използват от същия само при тежки игри, а и при снимане, видеообработка и качество на същите.

Тоест по-доброто качество върви с повече мощност в апарата, иначе като снимаш и докато запамети една снимка ще минат минута-две и ти няма как да чакаш.

Параметрите на желанията ти, както са зададени, са абсолютно неизпълними.

Казвам го толкова категорично, защото съм разучил в детайли пазара (и китайски и европейски и всякакъв) и съм търсил за мен горе-долу същото, но екрана да е до 4,7 - 5 инча.

Даден апарат или има перфектна камера (примерно Нокия 1020), с 4,5 инча екран, но е с една сим карта или е с две карти, мощен като хардуер, но с екран в диапазона 5,2 до 6 инча.

Не се лъжи, обаче, да гледаш само голямото число на мегапикселите в камерата, защото и не винаги това дава нужното качество.

Предложения по-горе Моторола Мото Г е един чудесен вариант, докато не стигнем до камерата.

Тя определено е компромисно решение за хора, които не търсят качество в снимките и няма да ти даде това, което търсиш.

Кажи доколко си склонен да допуснеш малко по-голям размер като екран, за да ти дам все пак някакви варианти, които да гледаш.

Ако държиш да си до 4,5 инча тогава пък определено отиваш на вариант с една сим карта - тоест дата картата няма да можеш да си я ползваш в апарата, а ще се наложи да си добавиш мобилен интернет на картата с гласови услуги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moto G е уникален, с всички крайници и полови органи съм за него!

Иначе, ако искаш истински телефон - X1-01. Три години вече си държи цената!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант ли е телефон с един SIM и освен него "бисквитка" за мобилния нет? Така възможният избор ще се разшири много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за предложенията. Ще прегледам връзките, които така любезно предоставихте.

За да разсея съмненията, които породих, смартфона ТРЯБВА да е с 2 карти. Едно устройство - 2 карти.

algor, Ако се увеличи диагонала на 5" може ли да се намери нещо подходящо?

Ще коментирам малко по-късно телефоните, които предложихте.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро,

прегледах телефоните и ми харесаха:

Samsung I9192 Galaxy S4 Mini, Dual SIM, 8GB, Черен

THL T100S 

ето тук:http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=6033&idPhone2=5506&idPhone3=5375

сравних качеството на камерите на S4 i нокиа 1020. За съжаление това THL липсва.

killchain, тази бисквитка е нещо, в което се слага сим карта и се свързва с телефона ли?

Сложих ограничение за 2 камери, големина 4-4.7" и камера над 8MP и излязоха 88 телефона.

Можете ли да ми помогнете да ги ограничим с параметри, които са нужни и да останат най-добрите?

Ето моят филтър: http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&idAvailability=0&YearAnnounced=0&nPriceLow=0&nPriceHigh=0&idCurrency=0&idFormFactor=0&idSIMType=0&idDualSIM=1&idQwerty=0&HeightMax=0&WidthMax=0&ThicknessMax=0&WeightMax=0&idOS=0&idOSVersion=0&idOSWhen=0&nminCPUMHz=0&nCPUCores=0&nminRAMMB=0&nminInternalStorageMB=0&idExpansionCard=0&idDisplay=0&nminDisplayX=0&nminDisplayY=0&nmaxDisplayX=0&nmaxDisplayY=0&fminDisplaySize=4.0&fmaxDisplaySize=4.7&nPixelDensity=0&idDisplayTech=0&idTouchscreen=0&idAccelerometer=0&idGyro=0&idCompass=0&id35mm=0&idCamera=9&idCameraFlash=1&idVideoRecorder=0&idSecondaryCamera=0&idGPS=0&idWLAN=0&idNFC=0&bEDGE=0&bGPRS=0&idBluetooth=0&bIR=0&bEmail=0&bWAP=0&bJava=0&idRadio=0&bMMS=0&idRingtones=0&sColor=&nBatteryCapacity=0&StandBy=0&TalkTime=0&sFreeText=

Хубав ден!

Редактирано от elmacho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сравних качеството на камерите на S4 i нокиа 1020.  

killchain, тази бисквитка е нещо, в което се слага сим карта и се свързва с телефона ли?

Сложих ограничение за 2 камери, големина 4-4.7" и камера над 8MP и излязоха 88 телефона.

Хубав ден!

Камерите на Нокия 8800, 1020 и 1520 няма сми да ги сравняваш с никакви други модели, защото ги отвяват още на старта.

Бисквитката на Макс телеком (примерно) си е едно мънинко устройство, което го зареждаш и си го носиш навсякъде с теб - няма сим карта и подобни изисквания.

Включваш го и през WiFi могат да се закачат към него до 8 устройства и да ползват интернет.

Преди това е избран самия план, разбира се, с включениет гигабайти.

Относно линка ти с резултатите - повечето модели в него са едносимови, а ние нали търсехме двусимов?!?!

Аз лично първо бих прегледал обстойно Huawei, LG, Oppo и HTC и ако измежду тях не си харесам нещо, тогава бих гледал останалите марки.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро,

...

Можете ли да ми помогнете да ги ограничим с параметри, които са нужни и да останат най-добрите?

Ето моят филтър: 

...

"Бисквитката" може и да е като тази, но е съвместима само с карти на Виваком.

Странно, но ако филтъра е както казваш, защо не присъства дори една Xperia...

И според мен, изискването ти за две SIM карти доста ограничава избора и става много трудно да се избере такъв телефон с качествена камера, което ти е приоритет. Не стана ясно, тази карта за мобилен интернет, вече купил ли си я или тепърва ще взимаш. Според мен, много по-добре е да се вземе карта с план за разговори и интернет, отколкото да са отделно. Или да се добави мобилен интернет към настоящия договор.

Ако отпадне изискването за две карти, както и лек компромис в цената (за телефон с договор), бих препоръчал Sony Z1 Compact. С договор е около 700 лева, мисля. Написал си, че цената не е определяща, затова и си позволявам да препоръчам по-скъп телефон. В случая, мощния хардуер не е само за игри, а и за обработката на снимки и видео. Казваш, че ходиш на екскурзии и според мен, водоустойчив телефон ще ти е от полза...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж отговорих преди 2 часа, а къде ми изчезна мнението....

Както и да е. Благодаря за поясненията, бисквитка не става.

Имам 2 карти и ще работя с тях.

Относно филтъра на gsmarena и представа си нямам защо ги няма определени модели. Сложих ограничение за големина 4-4.7, 2 сим карти и камера със светкавица над 8МП и излязоха тези 88 у-ва.

Май ще рискувам с Xiaomi RedMi 1s.

Ще огледам още малко сравнения на снимки и ще се гмуркам.

Поздрави на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж отговорих преди 2 часа, а къде ми изчезна мнението....

Както и да е. Благодаря за поясненията, бисквитка не става.

Имам 2 карти и ще работя с тях.

Относно филтъра на gsmarena и представа си нямам защо ги няма определени модели. Сложих ограничение за големина 4-4.7, 2 сим карти и камера със светкавица над 8МП и излязоха тези 88 у-ва.

Май ще рискувам с Xiaomi RedMi 1s.

Ще огледам още малко сравнения на снимки и ще се гмуркам.

Поздрави на всички!

Малко риск печели, риск губи си трябва.

Аз преди два часа взех това да пробвам и ако ме изчакаш ден-два ще ти кажа бива ли го и дали си струва да му рипнеш.

А и цената е трепач, което не е маловажно, разбира се.

пп. Споменатия от теб модел и аз го разучих, но из доста форуми наши и чужди се оплакват от камерата и батерията му, затова и не ти го препоръчах в предния си пост.

Иначе като софтуер бил читав, казват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко риск печели, риск губи си трябва.

Аз преди два часа взех това да пробвам и ако ме изчакаш ден-два ще ти кажа бива ли го и дали си струва да му рипнеш.

А и цената е трепач, което не е маловажно, разбира се.

пп. Споменатия от теб модел и аз го разучих, но из доста форуми наши и чужди се оплакват от камерата и батерията му, затова и не ти го препоръчах в предния си пост.

Иначе като софтуер бил читав, казват.

Този 5" Xperia C не е ли с ниска резолюция. Гледам, пускат 1920х1080 точки на 5" вече. Е, ще си трябват и очи за такава резолюция май. Качи някой друга снимка моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този 5" Xperia C не е ли с ниска резолюция. Гледам, пускат 1920х1080 точки на 5" вече. Е, ще си трябват и очи за такава резолюция май. Качи някой друга снимка моля.

Не знам какво ще правиш на телефона, но за мен критерия за качестов на снимката е компютъра, а не дисплея на апарата.

След малко ще прасна една - две снимки и ще видим.

Само да му туря картите и да го включа...

Едит: Сорка, ама не предвидих, че тръгнаха сто актуализации, от които две системни и още се ъпдейтва.

Като приключи ще пробвам да видим как са нощните снимки, а утре и дневните.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да дам едно предложение.Може би един от най добрите телефони в ценови клас до 500лв,но за съжаление не е от Бг сайт.Иначе излиза около 460лв с безплатна доставка.Аз лично съм поръчал 5/6 телефона от този сайт.Проблемът е ,ако те извикат на  митницата,тогава ще трябва да платиш ддс-20% + мито.Иначе имам леново на една година,и е страхотно добър и здрав телефон.

http://www.minideal.net/lenovo-k910-vibe-z-smartphone-snapdragon-800-quad-core-2-2ghz-with-5-5-inch-fhd-screen-2gb-16gb.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.