Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AccessDenied

Нямам достъп до файлове "Access is denied"

Препоръчан отговор

Значи имам много сериозен проблем - Наложи ми се да преинсталирам Windowsa и след това много от файловете които си бях копирал от C в D немогат вече да се местят немогат да се отварят абе изобщо неможе да се работи с тях - Пише Access is denied. Текста под тях е зелен това май значи че са криптирани или нещо такова - и преди ми сее получавало но като натисна "Compress contest to save disk space" и се оправяха ставаха си отново с черни букви но сега като се опитам да го направя и ми пише Access is denied

Както казвам изобщо нищо ниможе да се направи с тях освен да се изтрият а на мен ми трябват тези файлове. Мисля че е свързано нещо с потребителските акаунти но несам сигурен и незнам как да го оправя. Някой да знае на какво може да се дължи и как се оправя ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи имам много сериозен проблем - Наложи ми се да преинсталирам Windowsa и след това много от файловете които си бях копирал от C в D немогат вече да се местят немогат да се отварят абе изобщо неможе да се работи с тях - Пише Access is denied. Текста под тях е зелен това май значи че са криптирани или нещо такова - и преди ми сее получавало но като натисна "Compress contest to save disk space" и се оправяха ставаха си отново с черни букви но сега като се опитам да го направя и ми пише Access is denied

Както казвам изобщо нищо ниможе да се направи с тях освен да се изтрият а на мен ми трябват тези файлове. Мисля че е свързано нещо с потребителските акаунти но несам сигурен и незнам как да го оправя. Някой да знае на какво може да се дължи и как се оправя ???

А тези файлове да си ги защитавал по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са в една папка, си дай права на цялата папка п оследния начин :

Щракваш с десния бутон на папката и избираш Properties. Отиваш на таб Security и се добавяш в списъка на потребителите като си даваш Full control права. Ако не ти позволява, се направи Owner на папката от бутона Advanced в долната част. В новия прозорец има таб Owner където можеш да станеш собсвеник на папката.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми при мене няма такъв таб Security има само General Sharing Customize

Отдолу пише че папката е Read Only да не би да е оттва ама неще да се оправи.А иначе несам ги защитавал тези файлове по никакъв начин просто ги копирах от десктопа в D то преди да преинсталирам Windowsa.

И после бяха така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми при мене няма такъв таб Security има само General Sharing Customize

Отдолу пише че папката е Read Only да не би да е оттва ама неще да се оправи.А иначе несам ги защитавал тези файлове по никакъв начин просто ги копирах от десктопа в D то преди да преинсталирам Windowsa.

И после бяха така...

За да се появи Security отиваш на Tools->Folder Options->View и най-долу махаш отметката от Use Simple File Sharing

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи дотука направих всичко и пробвах почти всичко но нестава все така продалжава да ми изписва сащото.Тва вече незнам кво е ще ги съда тия. :P Не наистина толкова файлове програми и др... Ако не ги оправя много зле.Един познат ми каза че тва можело да се оправи от регистрите някой да знае нещо по въпроса???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е веднъж.Трябва да смениш притежателя на диска "Change Owner".Само че откъде ставаше магията в момента не мога да ти кажа (не съм под Прозорец).Впрочем когато са компресирани папките излизат сини.Ако предположението ти че са криптирани е вярно,много е възможно да ти поиска парола или нещо такова.Изобщо зеленият цвят малко ме озадачава.Досега не съм криптирал драйв да видя какво ще стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи нее целия диск криптиран - няколко папки и теса доста важни замен и работата ми.Сериозен проблем наистина - как ще ги оправя.

А пък аз несам ги криптирал както казах погоре само ги копирах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само до тези няколко папки ли нямаш достъп или до всички на този диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само до тези няколко. Този линк и аз вече го намерих но не помага това дето пише в него Много странно

http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;en-us;810881

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи интересното е че в таб Security вече съм си дал Full Control и съм се направил Owner на папката но пак немога да работя с нея а има и някакъв Creator Owner в Group and user names които немога да махна и на които немога да дам права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Значи има една програмка Unlocker се казва. Понякога помага с проблемни файлове за които Уиндоуса се инати. След инстала чукваш с десен бутон върху проблемния файл (папка) и я "отключваш". Пробвай с нея не е голяма, а прави чудеса. Мисля че в калдата я има и е няколко кб. Надявам се да ти помогне.

Редактирано от ILIANKO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз Unlocker я имам но тя само може да истрие папката.Пробвах с нея примерно да преместя папката ами нестава.А искам да отбележа че мен не ме интересуват папките а файловете вътре в тях имам снимки музика файлове от програми и тн... Примерно снимките немога даже да ги разгледам. Имам фаилове от 3ds max ot Photoshop ot Flash и всичките са криптиране немогат да се отворят.Просто незнам вече кво да правя май ще мина на друга OS за какво са го направили това нещо трябвало е да направят опция с която да си слагаш парола на папките които искаш и след това каквото и да правиш да си знаеш паролата и да си влизаш ама на кои да му дое на акъла ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам доколко ще ти е от полза,но можеш да използваш knoppix или друг live Linux CD.Номера е че драйвъра за NTFS там игнорира притежателя на папката и другите права.Само че в този случай няма къде да прехвърлиш файловете освен на меил sad.gif .Иначе трябва и от самия уиндоус да се сменят разбира се.Само дето не мога да симулирам същите условия като притеб за са видя откъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за което се сещам е, под save-mod със administrator акаунта да се сменят, де що има права и собственици на тези файлове. administrator-a би трябвало да има правомощия за такива работи, за които твоя акаунт, вероятно с админ привилегии няма. не е едно и също все пак.

Идеята на [email protected] за животоCD е супер и ако файловете не са много големи, а са много важни, могат да се пекнат, евентуално. Другия вариант на животоCD включва мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не ми е много ясно какво трябва да направя с това живоCD имам един такъв диск с LinuxSlax но неразбирам каде могат да се пекнат тва нещо ме обърка.И какъв е този вариант с мрежата.

Редактирано от AccessDenied (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако файловете са криптирани, мисля че ще ти е от полза да прочетеш това

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз това отдавна сам го прочел и съм го пробвал ама нестава.То пише май че само които ги е криптирал може да ги декриптира.Ама тва е странно... искам да кажа като съм форматирал С то и всичко е изтрито включително и акаунта ми кво мога да направя.Ако може да ми дадете линк или пък да ми кажете за тези живиCD та как точно да направя това което ми предлагате да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отпиши ги тия фаилове щом си форматирал дяла дето ти е бил инсталиран Уиндоуса

като начало номера на дяла се е сменил после си изтрил ключовете от тази папка

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Crypto\

регистрите също

както и C:\WINDOWS\system32\config\

много кофти си направил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отпиши ги тия фаилове

Аве ти майтапиш ли се с мене те са много и са важни как така ще ги отпиша.Тряаа да има няккав вариант ано мина на Linux там няаа ли да мога да ги отворя или пък както разправят тези колеги с живоCD някак си - както и да е.Не се базикайте така.Аз няма да ги изтрия все някакъв начин ще има все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аве ти майтапиш ли се с мене те са много и са важни как така ще ги отпиша.Тряаа да има няккав вариант ано мина на Linux там няаа ли да мога да ги отворя или пък както разправят тези колеги с живоCD някак си - както и да е.Не се базикайте така.Аз няма да ги изтрия все някакъв начин ще има все пак.

И аз съм на мнение, да ги отпишеш. А иначе, яно не е имало кай да те научи, на основни неща за сигурност на данните. Ако трябва да се криптират, то те се крипштират с необходимия за това софтуер, и се декриптират пак с такъв софтуер. Съхраняват се на външни носители. Това се прави точно с тази цел - да си осигуриш достъп до непобходимата информация. Не си първия който се бори с този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е там че аз несам искал да ги криптирам аз само ги копирах тва вече незнам за кои път го казвам.И тва е много странното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Работата е там че аз несам искал да ги криптирам аз само ги копирах тва вече незнам за кои път го казвам.И тва е много странното.

Ами какво да се прави! Потърси и в сайта на Microsoft.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като препрочетох темата, в крайна сметка ще се окаже, че файловете са били криптирани. Windows оцветява криптираните файлове в зелено, при компресиране се отменя криптирането. Възможно е точно тези файлове да са останали криптирани. Ако не си успял да се справиш с проблема по начина описан от Microsoft за Share Access to an Encrypted File in Windows XP, колкото и да ми е неприятно, мисля че файловете ти са загубени. Съжалявам, че не мога да ти помогна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...