Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нова ТВ пак са номер едно в отразяването на събитията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой лъже?! Кой? Във Варна са паднали 107, 1 литра на кв.м, а не "официалните" 30 литра на кв.м Коментар, видиа и снимка - http://www.epochtimes-bg.com/201402/14060706.html

Вижте ужаса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да попитам:Можело ли е да се предотврати тази трагедия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можело е, но на времето никой не е взел мерки и сега цяла Варна ще пати. кои малко, кои повече...

Аз искам да попитам защо почнаха да събират пари от бедния народ за да спасяват положението? Бюджет за бедствени ситуации нямат ли си?

Ще сгреша ли ако предположа, че една голяма част от парите ще потънат мистериозно някъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория - да, би могло. Ако хората бяха по-разумни, и се съобразяваха с природата.

Спомнян си, че преди време, също след проливен дъжд, се беше образувало свлачище малко по-нагоре от засегнатия сега район - пак по протежението на въпросното дере, по което мина смъртоносният поток. Ако тогава се бяха взели мерки, може би сега нямаше да има трагедия.

Само че това означава да се изсели голяма част от ромското население, което е застроило дерето. И да се извършат големи вложения на средства, материали и труд, за да се направи канал, който безопасно да отвежда водата. 

Никой не го направи. Защото хората, които могат да наредят такова нещо, се интересуват от живеещите в района само в предизборно време.

А и здравият разум е качество, което в последно време липсва в държавата ни. Спомнян си преди години свлачищата в района на Златни пясъци. Беше страшна гледка. Тогава казваха, че са могли да бъдат избегнати, или поне намалени разрушенията, ако човекът се съобразяваше с особеностите на терена, преди да го застрои. И въпреки трагедията - в момента точно на тези места пак са вдигнати огромни сгради. Чакат следващото свличане, може би ...

Така че, за съжаление - някои неща са неизбежни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можело е, но на времето никой не е взел мерки и сега цяла Варна ще пати. кои малко, кои повече...

Аз искам да попитам защо почнаха да събират пари от бедния народ за да спасяват положението? Бюджет за бедствени ситуации нямат ли си?

Ще сгреша ли ако предположа, че една голяма част от парите ще потънат мистериозно някъде...

мани мани

До 325 лева еднократна помощ ще получат всички лица и домакинства, които са засегнати от пороя във варненския квартал "Аспарухово", както и във Велико Търново. Това съобщи министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов, цитиран от пресслужбата на Министерския съвет. Той обясни, че е разпоредил да се направят оценки на засегнатите лица и домакинствата, които имат право на получаване на помощи.В събота и неделя продължават оценките на щетите.От тази сутрин екипи на териториалните структури на Агенцията за социално подпомагане (АСП) и на Агенцията по заетостта (АЗ) във Варна оказват съдействие на всички институции, ангажирани с ликвидиране на последствията и щетите в града.Дирекция "Социално подпомагане" във Варна е в контакт с кризисния щаб в града и общинските власти в готовност за реакция, стана ясно от министърът.Дирекция "Бюро по труда" – Варна е започнала насочване на безработни за осъществяване на аварийно-спасителни дейности. 30 души вече са изпратени на конкретни места, при нужда може да отидат още, които са и от други части на страната.Същите експедитивни действия за оказване на помощ и извършване на социални оценки се предприемат от териториалните структури на двете агенции и в други засегнати от водната стихия райони – Софийска област, Килифарево и Дебелец (област Велико Търново), и Добрич, съобщават от пресцентъра на Министерски съвет.

standartnews.com 

е и работа ни намериха ламите надули се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бюджет за бедствени ситуации нямат ли си?

Бюджета е изяден.А парите от тези СМС ще си останат мистерия.Нуждите на бетсващите ще се поемат с европейски помощи.Но въпреки това пратих 4 СМС.4 лева са нищо,но ако наистина се помогне на някой в нужда ще е добре.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разочораван съм от една история, която ми разкаха едни близки. Те са от Варна и отишли да помогнат на тези хора, вземали са всичко необходимо (като екипировка) и тръгнали една група да помагат на тези хора. Евала им правя! Но уви, точно преди квартала, полицията ги спира и им казва, че не е разрешено да помогнат, защото след минути пристигали някъкви "министри", които щели да разгледат квартала. Представяте ли си? Щели да разглеждат квартала... Бок-лу- ци!

Няма по-тежко нещо от това да загубиш човек. Лека им пръст на починалите. Дано Бог да не дава повече подобни инциденти.. :(

Редактирано от Дженк Юсеин (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

18+ Приливната вълна, която помете Аспарухово и трупове на удавени хора

http://youtu.be/ScBYTWeOax8

Редактирано от novobranec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както по - горе писах - жалко за хората, но вина имат всички. 

Най напред, българина е свикнал да се прави на безсмъртен, да не спазва правила и предупреждения. 

Днин наред синоптици напомняха за опасни порои и ветрове, но сякаш никой не го интересуваше обявяването на оранжев или червен код. Вън трещи и вали но ние сме тръгнали на някъде вместо да се приберем по домовете или да се приютим на безопасно място.

В цял свят хората знаят как да постъпят в подобна ситуация, как да постъпят, как да се предпазят.

Държавните институции също показаха безхаберие. Все се поучават и все не са си научили урока.

Цялото това поведение не е от днес или плод на управление на това правителство. Държим се така от десетилетия - безхаберно, безотговорно и глупаво.

Днес по БНТ 1 в предаване водено от Цонев беше намекнато за всичко това, което и аз приемам като вярно и описвам!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живея точно на края на ул. Горна студена. Пред блока ми има къща, чиято ограда и първи етаж ги няма. Вълната идваща изотзад блока заля първия етаж, съседите бяха принудени просто да отворят входните си врати. Сестра ми и племенника ми бяха в кола на средата на тая река, едвам успях да ги изкарам, преди да отнесе колата. Водата беше почти до гърдите ми. Ударна вълна два метра? Пълна глупост, постепенно растеше вълната. А неадекватното отношение на Гражданска Защита, пожарната и полицията е отвъд всякакъв коментар. От съседния вход един мъж извади тялото на малко момиченце от водата, на сухо го извади. Пожарникарите трябваше да минат през реката там, където беше най-ниска, за да стигнат до него. А те подскачаха отстрани като манекенки, никой не посмя да се намокри. На другия ден (т.е. днес) машините отказват да почистят пред моя блок. Един багер + един камион се засилиха, но бригадира ѝм ги прати на ул. Народни Будители с думите: камерите трябва да виждат, че се работи, отивайте там. Мина Бареков, мина Портних, мина Орешарски. Прехвърляха си вината половин час пред камерите и отидоха на среща на местните власти в общината на центъра, на сухо и топло. Зад блока на Народни будители 47 има огромен нанос кал/тиня, две коли затънали минимум. Още не е почистено и няма да се учудя ако излезе човек изотдолу. Евала на пичовете от Енерго-Про. Въпреки забраната на шефовете ѝм да пускат тока на моя и съседния блок, дойдоха и огледаха, казаха, че трябва да се почисти само тинята около таблата в мазите, за да могат да стигнат до там и ще го пуснат. Това стана в рамките на час. В момента целия квартал има ток, не съм чул някъде да се е получило пренапрежение. По-навътре в Аспарухово не знам какви са пораженията, не съм ходил нататък, но новината за срутването на Аспарухов мост или е измислица или е силно преувеличена. Виж, подстъпа към моста е друго нещо. Движението за към квартала е временно пренасочено през магистралата > Боровец > Аспарухово, незнайно защо. Снимки нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бате, жив и здрав да си и ти и всички около теб!

Надали ще усетим чрез разказа ти и една стотна от всичко преживяно от вас, но аз лично стискам палци най-лошото да е отминало вече.

Ако нещо мога да бъда полезен - само кажи и ще го направя с удоволствие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На другия ден (т.е. днес) машините отказват да почистят пред моя блок. Един багер + един камион се засилиха, но бригадира ѝм ги прати на ул. Народни Будители с думите: камерите трябва да виждат, че се работи, отивайте там. Мина Бареков, мина Портних, мина Орешарски.

Напълно съм потресен от безхаберието на някой хора и то на ръководни постове.

Потника поне не направи или някакво изявление или е по-важно "камерите да виждат" колко е загрижен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

18+ Приливната вълна, която помете Аспарухово и трупове на удавени хора

Слава Богу че си добре, и ти и близките ти

Радвам се че се обади най-после

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Дадоха ми този адрес: ул. Иван Вазов 26 - Детската Къща.

Всеки, който има възможност, може да остави там или да изпрати дрехи, храна, детски храни, всичко необходимо.

За връзка  тел. 0884/195699 или 0876/616950

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Роми товарят чували хранителни помощи в "Мерцедеси"
21 юни 2014, 13:03 | Varnautre.bg

Публикувано изображение

Президентът без малко да остане без гумени ботуши

Роми товарят цели чували от хранителните помощи в скъпи "Мерцедеси", оплакаха се пред Varnautre.bg хора от опашката, пред пунктовете, където се раздават хранителни продукти, вода, дрехи и одеала за бедстващите. 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Пред кметството се тълпят стотици хора, имащи нужда от помощ. Най-много са тези от ромски произход, който товарят цели чували с дрехи, Някой пристигат дори с ръчни колички, които да пълнят. 

Публикувано изображение

Най-бързо свършили гумените ботуши. В момента, в който били извадени ромите веднага ги разграбили. Доброволците едва успели "да спасят" два чифта за президента Росен Плевнелиев и еврокомисарят Кристалина Георгиева, които се очаква да пристигнат всеки момент в "Аспарухово".

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Над 1000 човека са доброволците, който помагат за ликвидирането на щетите от наводнението. Пристигнаха хора от София, Пловдив, Бургас, Русе, Монтана. Доброволците са "пръснати" из целия квартал, като най-много са съсредоточени в невралгичните точки - на ул. "Моряшка", спирка "Калин" и улиците "Балкапан" и "Белгород".

http://www.varna.utre.bg/2014/06/21/237273-romi_tovaryat_chuvali_s_hranitelni_pomoshti_v_mertsedesi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кв. Аспарухово - Ден след трагедията

А бе само аз ли не виждам хора, които са запретнали ръкави и се опитват да почистят и помогнат по някакъв начин, а празни улици видях, много кибици и малко хора с лопати?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роми товарят чували хранителни помощи в "Мерцедеси"

за тия паразити ли събираме помощи а

След потопа: Цигани мародерстват в "Аспарухово"

Публикувано изображение

Момче от бедстващия кв. „Аспарухово“ се оплака, че роми мародерстват на улица „Розова долина“ в бедстващия квартал.„Аз и наши комшии си изкарахме покъщината навън, за да изчистим от калта и водата домовете си. Докато го правим, роми прибират каквото им падне пред къщите ни и след това го продават като тяхна собственост“, заяви момчето, цитирано от petel.bg.

Покрай ромите от квартала вече се заформи и друг скандал. Десетки интернет потребители, които са се отзовали на призивите за помощ, разказаха, че циганите се редели по няколко пъти на опашките за храна и вода. Те идвали направо с колите си и товарели продуктите. Имало даже и роми, които не живеели в „Аспарухово”, но се редели наравно с останалите на опашките в центровете на БЧК.

actualno.com

съжалявам че пратих няколко смс

съжалявам

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимките не се вижда нито един българин, да чака за помощи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да я бяха раздали водата на работниците и доброволците заети с разчистването, но истината че тея "помощи" бяха част от PR акцията за посещението на Плевнелиев и Кристалина Георгиева - така че трябваше да се раздадат на "най-нуждаещите се" - разбирай циганите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
съжалявам че пратих няколко смс

съжалявам

Ама вие наистина ли си помислихте, че дори и една стотинка от смс-ите ви ще отиде при някой нуждаещ се? Аз никога не пращам смс-и за нищо. И не защото нямам финансова възможност(наистина нямам), а защото знам че няма да има смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие наистина ли си помислихте, че дори и една стотинка от смс-ите ви ще отиде при някой нуждаещ се? Аз никога не пращам смс-и за нищо. И не защото нямам финансова възможност(наистина нямам), а защото знам че няма да има смисъл.

хора сме, трябва да си помагаме

ама за тва племе дет  го хрантутим че ни и краде и мародерства и една стотинка вече не

и аз като теб не вярвам

:(

я па тоя плевньо да не пропусне пиар да си направи

“Когато бъдат описани всички щети от комисиите, занимаващи се с това, и пристигнат до мен, тогава ще решим колко пари да отпуснем на бедстващите. Ще бъдем солидарни с Варна, Добрич и Велико Търново”.

http://frognews.bg/news_71980/Plevneliev_SHTe_badem_solidarni_s_Varna_Dobrich_i_Veliko_Tarnovo/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...