Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Преди да бъдат закрити, при бедствия се включваха Строителни войски.

Според мен закриването им беше огромна грешка.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хронология на реакциите по време на и след трагедията

http://gospodari.com/?go=video&p=detail&videoId=9734

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема взе да досажда!

Не е само Варна, но другите си мълчат и се справят с проблемите. Нещо го ударихме и на смрадлива политика!!!!

Впрочем искам отговор!

В по голямата си част, българи или хора от други етноси са пострадали - във Варна ???

Вчера гледах един рапортаж на "жълта" телевизия, който изглеждаше така:

- Много "батя" мързеливи и хленчещи, чакаха помощ, но на самите тях като ли не им се работеше се жалваха кански. Не били виновни за незаконните постройки, не били виновни за изсечените дървета, не беле виновни за незаконните сметища! Българите ги били набеждавали в глупости, които нямали значение!!!! Българите не помагали! 

Ха, сега ако някой модератор съзре етническа тема, то да трие, но репортажа на телевизията няма да може да изтрие при твова видян от много хора!!!!

Ако трябва да говорим за реакция, то да, в другите страни при подобни бедствия има страхотна координация и се вклячват всички държавни силови структури т.е Пожарна, Полиция, Жандармерия, Армия, Гражданска защита. Включват се хеликоптери и специализирана техника, а не се стои в калта за да покажем колко сме близко до народа, колко сме съпричастни!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами след като чистихме и събота и неделя, от понеделник хората като мене са на работа. Докато ромите имат много свободно време и да се редят за помощи и да протестират че не им обръщат достатъчно внимание. Близки на изчезналия 6-годишен Марин са блокирали Аспаруховия мост

Бареков нали беше много гъст с ромите преди изборите - защо не дойде да изрови детето на ромката или поне да прати хора от ББЦ.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да почистя темата от спам и безмислени коментари с постове, нарушаващи правилата на форума, то би следвало да останат не повече от 10 мнения.

Не знам удоволствие ли ви прави да се вживявате в ролята на съдници и да раздавате тежки присъди и то на хора, които поне са се опитвали да помогнат...

А вие какво (не всички, но повечето коментиращи) направихте - седяхте по фотьолите, хрупайки чипс и бира, гледахте ТВ и писахте по форуми и ФБ, а?!?!

И това ви дава правото да съдите кой как е помогнал, кой къде се е заврял, кои роми са взели помощи и кои българи не са?!?!

Жалка картинка, а да не говорим за тези, които са пратили няколко СМС-а  и сега съжалявали и псуват като хамали.

Е нали дарителството прави така, че да се чувстват добре дарилите, че поне с нещо са помогнали на бедстващите?!?!

За вас има ли значение дали мъртвите са роми, българи или американци?

И как преценявате вашите 1-2-5 или 500 лева дали са отишли за вода за ромите, които са се редили по 5 пъти на опашка или с вашите пари са нахранени пет българчета с майките и бабите им?!?!

За коментара, който си позволява да критикува момчета и момичета доброволци, че не знаели какво да правят - е в колко наводнения с толкова жертви са участвали тези хора, че ги съдите?

А вие колко пъти сте вадили трупове изпод къщи, във водна стихия или след земетресения?!?!

пп. И последно да кажа на всички, които си позволяват да ползват темата, за да хранят модераторите на форума - бъркате адреса, момчета и момичета.

Няма да ви трия коментарите, за да видят всички жалките ви опити да търсите уж справедливост и то точно в тема, която е пълна със смърт и мъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вие какво (не всички, но повечето коментиращи) направихте - седяхте по фотьолите, хрупайки чипс и бира, гледахте ТВ и писахте по форуми и ФБ, а?!?!

И това ви дава правото да съдите кой как е помогнал, кой къде се е заврял, кои роми са взели помощи и кои българи не са?!?!

А ти, ти лично какво направи. Кое ти дава право пък нас да съдиш. Това защото имаме друго мнение ли т.е. различно от това на стадото! Всеки има право на лично мнение, което не мисля, че трябва да съвпада с твоето.

Та да не стане офтопик, то бих казал, че е функция на държавата да помага в подобни ситуации, да организира, да контролира. Н е е работа на обикновените хора. Макар, че - евала на доброволците.

Аз пр. знам кои съфорумници с какво са помагали и как. 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да ми покаже снимка на ром, дето помага и чисти.

Чакам с нетърпение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам с нетърпение.

И аз по-горе зададох въпроси, но никой не отговаря.

С какво ти ставаш по-различна от това дали помагаш на семейство на починал българин, на починал ром или на починал американец?

Или искаш да помагаш само на семействата на починалите българи, така ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам с нетърпение.

http://vbox7.com/play:ddf6ca46

Сашо, заключвай и чисти, че ако темата е отворена няма да смогнеш на троловете. Неприятно съм изненадан от колеги, от които не очаквах такива действия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората ще живеят на палатки  и във фургони поне още 2 месеца  и целия им  съзнателен живот е закопан от 3 метра кал и тиня  а вие се дърляте като хлапаци  и политизирате темата !!!!  Помогнете си на комшиите а не да  си чешете клавиатурите  с никому ненужни изречения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз по-горе зададох въпроси, но никой не отговаря.

С какво ти ставаш по-различна от това дали помагаш на семейство на починал българин, на починал ром или на починал американец?

Или искаш да помагаш само на семействата на починалите българи, така ли? 

Хайде да се разграничим от етноса като за начало.

За мен всички са хора и не деля никого.

Моите съболезнования още веднъж.

Но... има хора и какво - има паразити -

не стига че затлачили дерето, построили и бараки върху него и т.н. още подробности довели до тоя безумен ад - ами ще ги хрантутим още а и ще им чистим.

Боли да те правят на глупак нали ?

В трагедията хората би трябвало да са заедно и да са равни - така мисля, а не да се делят на помагащи и лапащи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефон за дарения разкри община Варна

Специален телефон за дарения за пострадалите жители на „Аспарухово” разкри община Варна. Желаещите да подпомогнат пострадалите могат да получат актуална информация за необходимите консумативи и финансови средства на телефон 0886-870-355.

От днес функционират и два пункта за събиране на помощи за пострадалите от бедствието в „Аспарухово” - техника и домакински пособия. Единият е разположен на служебния паркинг на община Варна, а другият в дом „Другарче“ - на ул. „Генерал Колев“. Пунктовете работят от 9 до 17 часа.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1286124

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сашо, заключвай и чисти, че ако темата е отворена няма да смогнеш на троловете. Неприятно съм изненадан от колеги, от които не очаквах такива действия.

Уважавам и докладите, знаеш, но повода да оставя написаното го споменах по-горе.

Ще трия от тук нататък, защото явно не всеки се усеща до къде може да стигне в тема като тази.

А като се прекали тотално - знаем какво следва.

Все пак се надявам да не се стига до там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не дойде да ми изрине пред блока, да отрине колите, да изхвърли боклуците, клоните, мебелите придошли с водата, да издърпа колите, да ми изрине мазата. Това всичкото го свършихме аз и един мангал от моя блок. За сверка - ул. Балкапан 3, водата на улицата ми беше до шията. Стига сте се били в гърдите, че знаете какво трябва да се свърши, че можете по-добре да координирате работата на доброволците, че можете по-справедливо да раздадете помощите. Тия неща не ги казвате в прав текст, ама то си личи, че това искате да кажете. И да, мангалите злоупотребяват, мързи ги, крадат (окрадоха ми мазата за няма половин час). Ама тва е положението. Спрете вече с градивната критика, с хейта, с омразата, с хуленето, с обвиняването, с прехвърлянето на топката, с форумните дрязги, с личностните разправии. 95% виртуални че**джори, вас тук ви нямаше по време на потопа, съмнявам се повечето от вас да са виждали такова нещо извън телевизора. Имаше да ревете, да се вайкате. Сурни две лопати кал и "Господи, защо на мене", па пак сурни две лопати кал. Отвратен съм от вас.

Специално до Black Power: знаеш ти кой съфорумец какво е свършил ама трънци знаеш, к*ра му знаеш, нищо не знаеш. Не се бий в гърдите излишно.

До всички останали: Като не правите и не помагате с нищо, затваряйте си устите и си гледайте новините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не дойде да ми изрине пред блока, да отрине колите, да изхвърли боклуците, клоните, мебелите придошли с водата, да издърпа колите, да ми изрине мазата. Това всичкото го свършихме аз и един мангал от моя блок. За сверка - ул. Балкапан 3, водата на улицата ми беше до шията. Стига сте се били в гърдите, че знаете какво трябва да се свърши, че можете по-добре да координирате работата на доброволците, че можете по-справедливо да раздадете помощите. Тия неща не ги казвате в прав текст, ама то си личи, че това искате да кажете. И да, циганите злоупотребяват, мързи ги, крадат (окрадоха ми мазата за няма половин час). Ама тва е положението. Спрете вече с градивната критика, с хейта, с омразата, с хуленето, с обвиняването, с прехвърлянето на топката, с форумните дрязги, с личностните разправии. 95% виртуални че**джори, вас тук ви нямаше по време на потопа, съмнявам се повечето от вас да са виждали такова нещо извън телевизора. Имаше да ревете, да се вайкате. Сурни две лопати кал и "Господи, защо на мене", па пак сурни две лопати кал. Отвратен съм от вас.

Специално до Black Power: знаеш ти кой съфорумец какво е свършил ама трънци знаеш, к*ра му знаеш, нищо не знаеш. Не се бий в гърдите излишно.

До всички останали: Като не правите и не помагате с нищо, затваряйте си устите и си гледайте новините.

Това е...

Аз нямам какво да допълня повече по темата с хейтърите и съдниците - момчето каза всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам с нетърпение.

Всъщност 99% назначени на работа в ТИТАН АС са роми, и сега надзирателите им скъсват г**** от бачкане.

Нямам нищо против такива роми дето работят, а не практикуват традиционните ромски занаяти, да не ги изброявам кои са...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност 99% назначени на работа в ТИТАН АС са роми, и сега надзирателите им скъсват г**** от бачкане.

Нямам нищо против такива роми дето работят, а не практикуват традиционните ромски занаяти, да не ги изброявам кои са...

Тук има тема

http://www.kaldata.com/forums/topic/166439-%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред природните стихии, болестите и смъртта всички сме равни и трябва да си помагаме кой с каквото и както може.

Така мисля аз и не съдя тези, които не мислят като мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред природните стихии..... всички сме равни и трябва да си помагаме кой с каквото и както може.

Най-новата и гнусна измама на телефонната мафия в тая никаква страна на полицейщина стигна и до мен.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алгор, не си ти човека, който ще ми дава наклон и ще ме съди за приказките ми. Не ми слагай и различни думи в устата, от тези, които съм казал! Пункта на БЧК е смешка, поради простата причина, че няма кой да организира доброволците. Трима побелели чичака (няма да казвам имена, познавам ги лично) седяха под шибаната си шатра, с хладилните чанти и кафе машината, пиеха кафе, плюскаха кроасани и сандвичи и си бъркаха по дупките цялата неделя. В петък сутринта им закараха 1 голям бус, дълга база, пълен с лекарства, превързочни материали и дезинфектанти, дарени от Марешки (не е реклама, истината е,че не мога да го понасям), а те казаха, цитирам: "Тези работи за какво ни ги носите тука?".... Когато им занесохме дрехи, одеала, памперси, обувки и какво ли още не, на въпроса къде да ги складираме, ми беше отговорено "Ами хвърлете ги някъде нататък"! Какво искаш да ти кажа за БЧК??? Един наистина подготвен човек няма, който да организира и координира тези младежи! С 40-50 човека се свърши повече работа от тия 300 там, шефа на БЧК - Варна идва да хвали групата и прати техни доброволци да помагат! 

Някой писа за пожарна, полиция и пр. - на въпрос към шефа на Пожарна безопастност комисар Тотев, защо няма пожарни коли, които със силни струи вода да помагат и да отмиват калта и лайната, отговора беше "Кметство Аспарухово нямат пари и не могат да ни платят". За армията и полицията.....или за жандармерията.....освен да пазят политиците ни от народната "любов", друго не знам какво правят.

Има много хора, които работят.....работят много. Просто държавната организация я няма.

Всеки помага както може, без значение дали с лопатата или с организация, пари и пр.

П.С.: Бивш морски спасител съм, със 7 години стаж. Имам спасени повече от 100 човека, сам или с колеги. Виждал съм доста неща, не ми се влиза в полемики....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам удоволствие ли ви прави да се вживявате в ролята на съдници и да раздавате тежки присъди и то на хора, които поне са се опитвали да помогнат...

Като се гледа, че държавата не прави нищо какво очакваш да бъде написано. Да се лъжем взаимно като премиера, че организацията е много добра и че положението е овладяно?

Проблема е сега къде ще живеят тези хора? И да не стане да ги настанят в общински жилища и да видим тогава какво значи кражба от "комшията" ром.

Жалка картинка, а да не говорим за тези, които са пратили няколко СМС-а  и сега съжалявали и псуват като хамали.

Обикновено човек като загуби пари и знае, че са отишли не където иска съжалява и се ядосва.

Писах вече, че цялата кампания за събиране на средства е с цел прикритие на още кражби. Колко пари ще отидат за помощи не знам, но няма да надвишат 50% от събраните. Другите ще потънат в джобовете на кмета "Потник" и приближените му общинари. Ще бъдат замазани очите на всички с фалшиви фактури за закупуване на предметни помощи на нереално високи цени и нататък схемата се знае. Честито на спечелилите, а вие пращайте за да може президента и Кристалина да имат да обуят гумени ботуши и да си правят рекламата, да се снимат и да трупат активи сред ромското население. Че нали точно те ще гласуват за тях и ще ги изберат на следващите избори.

За вас има ли значение дали мъртвите са роми, българи или американци?

И как преценявате вашите 1-2-5 или 500 лева дали са отишли за вода за ромите, които са се редили по 5 пъти на опашка или с вашите пари са нахранени пет българчета с майките и бабите им?!?!

За мен има значение защото всички ние българския народ сме в това положение на просешка тояга от доста години. Заплатите са ниски, няма работа и още куп социални проблеми. А в същото време циганката с 10-те лапета взима "помощи" а мангалчетата просят и пак всички са гладни и бедни?

А сега се редят за хранителни помощи по няколко пъти(държавата нищо не прави) не остава нищо за българите. Точно заради тези цигани сме в това положение и пак точно заради тях стана наводнението. Тяхна е вината. Сега те да плащат кой с каквото може.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:ddf6ca46

кво това дето си го лепнал а -

като гледам не е от потопа това първо и второ пише за 15 лева че чистят на пристанището у Бургас

да си видял ром нещо без пари да прави а

казах снимка от махалата им в Аспарухово

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Роми доброволци в помощ на бедстващите от Аспарухово. Доброволците от Сливен предоставили на варненци парична помощ в размер на 800 лв., събрани от ромски църкви и от Ромската академия за култура и образование

Публикувано изображение

Роми от Сливен и Бургас в помощ на пострадалите в квартал Аспарухово Източник: Агенция Дром дромендан

Роми доброволци от Сливен и Бургас започнаха работа в помощ на бедстващите хора от пострадалия при наводненията варненски квартал „Аспарухово“.

В групата доброволци от Сливен се включиха двама здравни медиатори, медицинска сестра, лекар в лицето на д-р Стефан Панайотов, както и председателят на Ромската академия за култура и образование (РАКО), съобщиха от Агенция „Дром дромендар“.

Те са започнали да разчистват натрупалата се кал, а д-р Панайотов продължава да извършва прегледи.

От два дни в бедстваща Варна са Наташа Тодорова и Сашо Йорданов, които са включени в обслужващи дейности на Българския червен кръст (БЧК).

Публикувано изображение

Роми от Сливен и Бургас в помощ на пострадалите в квартал Аспарухово Източник: Агенция Дром дромендар

Двамата доброволци са предоставили на варненци и парична помощ в размер на 800 лв.,

събрани от ромски църкви и от Ромската академия за култура и образование.

На разположение на пострадалите от бедствието са и доброволци от Областен ромски съюз – Бургас, петима роми от село Камено, както и екипът на мобилния кабинет на ОРС, ръководен от Митко Доков.

Прегледи в наводнените райони осъществяват и представители на дирекция „Превенции, ХИВ/СПИН“ на Община Варна.

Същевременно в социалните мрежи се разразиха спорове около темата защо няма роми доброволци в пострадалия варненски квартал. Общинският съветник Костадин Костадинов, който е участвал като доброволец  още от първите часове след трагедията, инициира дискусията. Той написа и статия, озаглавена „Защо нямаше нито един циганин-доброволец“.

http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-bedstviia-sled-prolivnite-dyzhdove/romi-dobrovolci-v-pomosht-na-bedstvashtite-ot-asparuhovo-6015670

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

800 лева и петима роми

благодарности

:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...