Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с охлаждането на лаптоп lenovo g710

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп lenovo g780 с процесор intel core i5-3230 video nvidia geforce gt 635m. Лаптопа е на около година и като цяло още от както го купих си работи с доста висока температура на процесора  при работа  в  интернет температурата е около 50-55 градуса вчера пуснах един system stability test с програмата aida64(everest) за 10 минути температурата на процесора стана почти 100 градуса след което го прекратих от опасения да не изгори нещо. При игри от рода nfs underground 2 температурата след 45мин игра е 90 градуса лаптопа е в гаранция и затова е почистван само външно с помощта на прахосмукачка и спрей със въздух. Как мислите тези температури нормални ли са се пак за този процесор максималната температура е 105градуса.?Ако някой има лаптоп с подобен процесор моля да сподели как е при него? Имали опасност от тази температура да изгори някои близък компонент например видео картата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, температурите не са нормални. Носете го в сервиз да го почистят от прах и да му сменят термопастата (ако се налага). Това трябва да ви се включва в гаранцията. Ако не мисля, че цената е около 20 лева ( поне в Плевен е така).

Лаптопа ти грее заради Nvidia видеокартата. От Nvidia 525 нагоре всички модели карти на Nvidia греят и държат температури над 70 градуса. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, температурите не са нормални. Носете го в сервиз да го почистят от прах и да му сменят термопастата (ако се налага). Това трябва да ви се включва в гаранцията. Ако не мисля, че цената е около 20 лева ( поне в Плевен е така).

Лаптопа ти грее заради Nvidia видеокартата. От Nvidia 525 нагоре всички модели карти на Nvidia греят и държат температури над 70 градуса. 

не мисля че това влиза в гаранцията пък и той още от както го купих е така. и не мисля че проблема е от видеото защото дори да го оставя да работи от вградената в процесора видео карта пак е така

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми възможно е да сте го купил с някакъв фабричен дефект. 90 градуса е много висока температура. Почистването с флакон въздух не се препоръчва, най-малкото защото е супер неефективно - не изкарва прахта от лаптопа, а само го набива навътре. За процесора не се притеснявайте, най-вероятно ще се появи друга повреда, ако не се обърне внимание на температурите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не мисля че това влиза в гаранцията пък и той още от както го купих е така. и не мисля че проблема е от видеото защото дори да го оставя да работи от вградената в процесора видео карта пак е така

Да още откакто е купен картата вдига тези градуси. Това съм го забелязал и на други модели. Самата Nvidia дори и да не е натоварена и дори и да не работи машината вдига тези градуси. Така или иначе ще трябва да се направи профилактика на лаптопа иначе ще се сбогуваш с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване