Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет. Разбира се, че има теми за blizoo (форумът им е достъпен единствено за хвалби). Но за пореден път аз имам проблем с тях. Обикновено този проблем се обяснява с лоши метеорологични условия, със спиране на тока от любимата на всички софиянци ЧЕЗ, с проблеми със сървъра (по думи на оператора)...

По договор (с blizoo) отстраняването на проблема е 72 часа. Тоест може да няма интернет перманентно за хиляда години или повече. Ако нет потока или тока спре за секунда.

Приятна вечер на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет. Разбира се, че има теми за blizoo (форумът им е достъпен за хвалби). Но за пореден път аз имам проблем с тях. Обикновено този проблем се обяснява с лоши метеорологични условия, със спиране на тока от любимата на всички софиянци ЧЕЗ, с проблеми със сървъра (по думи на оператора)...

По договор (с blizoo) отстраняването на проблема е 72 часа. Тоест може да няма интернет перманентно за хиляда години или повече. Ако нет потокът спре за секунда.

Приятна вечер на всички!

Консултирай се със Стъни (quickJO) по въпроса. Май имаше цяла тема по въпроса от него ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Консултирай се със Стъни (quickJO) по въпроса. Май имаше цяла тема по въпроса от него ;)

Чел съм темата. Благодаря за предложението. Но...не обичам да плащам за нула услуга. В общи линии това не касае само blizoo.

P.S. В момента няма връзка с арогантните оператори на blizoo. Странно, deja vu...

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни в Бургас обикалят по центъра и по адреси да предлагат на хората договори за по 50 мегабита интернет и еди колко си канала цифрова телевизия за 16 лева на месец. Офертата я нямало в офиса им. Само на момента се предлагала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни в Бургас обикалят по центъра и по адреси да предлагат на хората договори за по 50 мегабита интернет и еди колко си канала цифрова телевизия за 16 лева на месец. Офертата я нямало в офиса им. Само на момента се предлагала.

А не може ли да обиколят родните съдилища? Нещо не са се регистрирали като търговски пътници и ми се струва не съвсем лоялна търговска практика, което нещо не е несериозно престъпление и се гони яко, като могат да се насъскат конкурентите да се занимават с отпочването на съдебните дела, което ще гарантира развитието им, за разлика от това , ако обикновени бедни клиенти се захванат да си оспорват договорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли да обиколят родните съдилища? Нещо не са се регистрирали като търговски пътници и ми се струва не съвсем лоялна търговска практика, което нещо не е несериозно престъпление и се гони яко, като могат да се насъскат конкурентите да се занимават с отпочването на съдебните дела, което ще гарантира развитието им, за разлика от това , ако обикновени бедни клиенти се захванат да си оспорват договорите.

Извини ме, подчертах бедни клиенти. Неслучайно сме на последното място в ЕС точно заради това, че не държим на правата си. А те са не в договорите, а на друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно си прав, но трябва понеже си подчертал важната част....Тази важна част в своето множество да се обединява и да си търси правата, щото сме силни само ако сме много и трябва да си търсим правата при всяка констатирана нередност - задружно. Щото поотделно нищо не можем и на малки групи също  е малко вероятно да постигнем нещо. Ключовите думи в случая са: "много" и "често", за да държим будно и да гражданското си съзнание и да тренираме гражданските си "мускули".

П.П. И да поддържаме нужната степен на чувствителност у  "нашите" "народни" представители, за да излязат и въобще да нямат шанс те, да  продължавам ей така да слагам прилагателните спрямо тях в кавички...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се жалвах от Speedy-NET. Подобна история... От доста време се знае, че Blizoo не са стока и от тях колкото се може по-далеч!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм...днес няма бури, метео оправдания.Има интернет с прекъсване Трудна връззка с операторите (бих казал невъзможна).  Мда, бягайте далеч от тези....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......Трудна връззка с операторите (бих казал невъзможна).  Мда, бягайте далеч от тези....

М,да .....със всеки мега доставчик ....БЛИЗУ  БТК    МЕНТЕЛ и да ме извини някой , ако съм го пропуснал Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те това гръмко fiber power, което така гордо са изплескали в логото си, най ма радва. Къде им е само fiber-a, нИе' ясно. Ако беха написали coaxial power е по-верно твърдение. КЗП и те к'во дремят, та не ги погнат с тия гръмки реклами, които само подвеждат. Далеч ли!!!? Направо е безумно човек да си помисли, да ги ползва като нет доставчик. То бива и всички оператори си имат недъзи, ама тия са с инвалидност 95% от където и да ги погледнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа, не си прав за оптиката - имат ......до офиса Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахахах е да верно прав си. Аааа, имат и в преноса м/у градовете, напреднали са си в технологията... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа, не си прав за оптиката - имат ......до офиса Публикувано изображение

Megalan ( ланчера ми се казва MegaLAG)  имат оптика до начлото на квартала. Това предполагам е не'ква екстра на фона на Blizoo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе мушмуроци като ги плюете тия големите доставчици  да ви запитам  на кой са най големите мрежи  и къде са най многото клиенти ? На кой са трасетата между градовете и селата ? Кои са най големите оператори за пренос на интернет в България ? От кой купуват малките селски и квартални оператори ? Във Испания са на модеми и USА  и в Анлия са на модеми. Вие за 20 лева  искате гигабитов интернет на оптика и да ви прекарат ? Вие  чели ли сте си договоретата (тия дето са подписвали изобщо такива) и кой ви е  излъгал ,че ви се предлагат гарантирани скорости . Случайно да знаете какви  са тарифите за лепене,копане ,полагане на оптика ? Да сте  ходили да вадите разрешения от инстанциите и да  сте се разправяли  с домооправителите за полагането на кабелите из панелките? Ако орежат просторите дето са ги опънали между блоковете ви  няма да имате интернет и след 10 години.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе мушмуроци като ги плюете тия големите доставчици  да ви запитам  на кой са най големите мрежи  и къде са най многото клиенти ? На кой са трасетата между градовете и селата ? Кои са най големите оператори за пренос на интернет в България ? От кой купуват малките селски и квартални оператори ? Във Испания са на модеми и USА  и в Анлия са на модеми. Вие за 20 лева  искате гигабитов интернет на оптика и да ви прекарат ? Вие  чели ли сте си договоретата (тия дето са подписвали изобщо такива) и кой ви е  излъгал ,че ви се предлагат гарантирани скорости . Случайно да знаете какви  са тарифите за лепене,копане ,полагане на оптика ? Да сте  ходили да вадите разрешения от инстанциите и да  сте се разправяли  с домооправителите за полагането на кабелите из панелките? Ако орежат просторите дето са ги опънали между блоковете ви  няма да имате интернет и след 10 години.

И това какво трябва да означава ? Да сме доволни и на това ,което имаме ?

А ти господин НЕ-мушморок ,защо не обясниш  как да тълкуваме рекламите за кой е по-по-най ... бла-бла-оптиката ,и многото мегабити ,а ?

Аз понеже не искам да копая ,за това си плащам на някакви палачори (палачор е човек ,който си върши работата през пръсти) -доставчици. А че те не копаят ,това не е мой проблем.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно това означава. Цената която се плаща в България за интернет е нищожна. За да не ти отрежат главата до кръстра с такса кабелите са ти на джанките и  терасите на хората. При инфраструктура на минимум 40 години без да е мислена за каквато и да е комуникация  няма как да имаш оптика до  компютъра. Там където е  възможно в градовете има опънати оптични трасета до клиента. Рекламите си ги тълкувайте както искате ама бъдете и реалисти малко от малко. Който не е доволен от услугите може да се премести на друг доставчик при възможност . Има и институции в тая държава които защитават потребителите а има и съд  който не е доволен да  иде и да се оплаче.При авария времето за отстраняването и е от 48 до 72 часа  и  сте се съгласили с това при подписване на договора. Като започнат да ви филтрират трафика за пиратско съдържание и да ви  режат кънекции,портове и други  работи  хептен ше се накъкате и ще оревете форумите.Може да  питаш някой дето живее в Германия каква е глобичката за 1 MP3-ка  и как ти идва честитката с час и дата кога какво точно си теглил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG, що се палиш бре  Публикувано изображение ? На всичко ли искаш да ти отговоря конкретно или ще зададеш точен въпрос? Да ти кажа не случайно ги плюем, пък и не сме седнали да си говорим празни приказки, просто ей така без факти. Верно, че подигравателно говорим, но все пак, т'ва дето си изброил, че и още бая процедурици сме ги минали, включително и с мрежата на Blizoo съм запознат, че и там убих време. Кой от кого купува, през кого рутира и чия мрежа ползва има ли значение. Това обикновения клиент не го интересува. Той иска качествена услуга в домът си. Всички си имат кусури както казах, но трябва организация и кадърни кадри, които да поддържа мрежата. Само с маркетинг не става да се развива оператор. И ако малко поне си наясно, без да подскачаш предварително, ще си направиш труда да видиш специално Близалките, колко клиенти за загубили през последните години. И какво като имат собствена оптична мрежа м/у градовете? Като няма кадърни хора, които да я администрират или са толкова малко, че е направо смешно... Моля те само не ми разправяй на мен за тяхната оптична мрежа. Помниш ли случая преди около 2 или 3 години (не си спомням точно) по какъв безумно детски начин загубиха свързаност лятото и куп още други. Относно гарантираните скорости, ние не искаме скорост, а постоянство и да не прекъсва, това което Близу няма. Точно с доксис 3 технологията може и 400 Mbps данлоуд да пуснат, ама като го нема нета за к'во ми е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се паля толкова много ама се виса по дереците вече 10 години  и ходя  100 пъти по-нощите да лепя оптики в нищото заради братята роми Публикувано изображение Как да ти гарантирам ,че някой тъпунгер няма да иде с лозарските ножици да клъцне оптиката пък ти после ходи я търси къде е и  я прави. Не ползвам Близу,Виваком ,Мтел  и други големи доставчици. Като спре тока и нета ще ти спре щото няма  такива  акумолатори дето да карат по 10 часа на киловати консумация. Изначално тука всичко е омотано та да искате качество. Когато започнат да планират при строежите окабеляването както трябва  тогава ще има и оптична телевизия и интернет и всички други шукаритети на модерния свят. От тоя връх  идваше интернета за половин България до преди 2 години а на тая къщичка ток няма и всичко е на генератори и  слънчеви колектори

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре те разбирам защото и аз на времето висех по диреците, както и по покривите на блоковете, когато прохождаха тия шашми. После - лан, QR, коаксиал, оптични влакна, безжични преноси, всичко това го имаме в БГ и не е никак на лошо ниво, просто определени компании не разбират, че да се поддържа тая техника наред със нодове, усливатели, суичове, рутери и т.н. устройва си трева и кадърни хора. Верно има го и това, което казваш, че всичко е по дърветата и това е проблем, но все пак...  Тока, да прав си и сега като ми отпадне град звъня първо на електроразпределителното дружество дали нямат авария, ама нямам как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....като ми отпадне град звъня първо на електроразпределителното дружество дали нямат авария, ама нямам как.

И двете дружества (+интернет доставчика) са частни, подкрепени от политическата власт у нас. Никаква гаранция...дърпат шалтера и толкоз. Доста се чудих дали България не се нарича вече Банкерия...

P.S. Нямам идея към кой Интернет доставчик ще се вържете, Договорите са абслютно менте. Но имате права, затова питайте адвокат при прблеми. Успех!

Казусът според мен е 72 часа без нет, според условията при близу. малко дъжд, сняг...няма компенсация. Правят каквото си искат...Факт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам проблем с Близу. На тях съм от 7 години, още като бяха ЕвроКом. Когато е имало повреда са се бавили най-много 1 ден. Интернета в България за тези пари е повече от прекрасен. За сравнение в Испания, Италия, Англия положението е много по-зле. Чака се за отстраняване на повреди по 2-3 седмици. 

Не казвам, че трябва да се стои мирно когато се нарушава договора, а и в София възможности за интернет доставчици много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...