Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вчера, когато си пуснах компютъра, забелязох, че нямам интернет. Рестартирах рутера и пак няма... Случайно на телефона си бях оставил Wifi включен и видях, че съм се свързал с интернета... Тогава реших да рестартирам компютъра и тогава дойде.... Бях си оставил цяла нощ компютъра влючен не е спрял, на сутринта, когато сядам на него интернета спря, рестартирах рутера, не стана и пак се наложи да рестартирам компютъра... тогава дойде. Викам си случва се... Но точно ей сега пак спря, пак рестартирах рутера... бля бля.... когато рестатирах компа дойде интернета. При всички случаи, когато нямах интернет на компютъра, имах на телефона...Възможно ли е да вирус или нещо от доставчика ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно лан картата/wifi картата ви, след като "заспи" заедно с компютъра не се "събужда"

Следващият път - вместо да рестартирате компютъра - я рестартирайте нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно лан картата/wifi картата ви, след като "заспи" заедно с компютъра не се "събужда"

Следващият път - вместо да рестартирате компютъра - я рестартирайте нея.

А да забравих да кажа, още  когато стана първия път я рестартирах и нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да забравих да кажа, още  когато стана първия път я рестартирах и нищо...

Дай тогава по сериозно да подходим.

С лан ли ползваш или с wifi от рутера?

Със динамични настройки ли си или статични?

Ако си с динамични - имаше ли някакви взети настройки от рутера, когато рестартира карата или не успяваше да си вземеш адрес?

Ако си бил с динамични до сега, може ли да направиш тест със статични

Примерно - ако рутера ти раздава мрежа от рода на ip 192.168.0.15 mask 255.255.255.0 gateway 192.168.0.1

Същите ги въвеждаш ръчно в карта на компютъра и тестваш така.

Също мога да ти препоръчам ако ги въвеждаш ръчно - DNS-ите да не са 192.168.0.1, а да са въведени реалните DNS-и на доставчика ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега рестартирах рутера, за да видя дали ми е динамичен. ДА, последните цифри на ИП-адреса се промениха. Обаче не ми дойде интернет и трябваше пак да рестирам компютъра.Не съм на "ти"  с тези неща. От компютър съм, тоест би трябвало да съм на лан ?Ако може да ми обясниш как да си направя тест със статични...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера, когато си пуснах компютъра, забелязох, че нямам интернет. Рестартирах рутера и пак няма... Случайно на телефона си бях оставил Wifi включен и видях, че съм се свързал с интернета... Тогава реших да рестартирам компютъра и тогава дойде.... Бях си оставил цяла нощ компютъра влючен не е спрял, на сутринта, когато сядам на него интернета спря, рестартирах рутера, не стана и пак се наложи да рестартирам компютъра... тогава дойде. Викам си случва се... Но точно ей сега пак спря, пак рестартирах рутера... бля бля.... когато рестатирах компа дойде интернета. При всички случаи, когато нямах интернет на компютъра, имах на телефона...Възможно ли е да вирус или нещо от доставчика ?!

Нито е вирус нито е доставчика , проблема е в рутера. Каква марка е рутера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми помогнали -  много често при търсене от отметки или история  /с браузер Mozilla firefox / в интернет,  изписва BLOCKED.   Предварително благодаря ! 

Прикачвам и снимка на монитора

post-195827-0-71592800-1405603646_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи се от самосебе си... а рутера е обикновен рутер за 40 кинта на 2 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи се от самосебе си... а рутера е обикновен рутер за 40 кинта на 2 години

Оправил се е до следващия път. Каква марка е рутера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумци! След обстойно изчитане на доста теми не можах да намеря решение на моя проблем, не съм сигурна и дали пиша в правилната тема, тъй като съм страшно скарана с тая област. В кратце: Инсталирах си някаква програмка, дето вървеше с друга съмнителна прикачена програма и веднага ми светна лампичката, че сигурно е някакъв вирус. Не знам дали се оказах права, но след въпросната инсталация когато влизам в Интернет, ми дава следното: Debug Error! C:Program FilesInternet Exploreriexplore.exe  abnormal program termination (Press Retry to debug the application) като отдолу има бутони Abort, Retry, Ignore. Като се опитам да го дибъгна с Retry или при клик върху Abort, ми дава We were unable to return you. При клик върху Ignore ми излиза Runtime Error! и същото. С Mozilla и Chrome пак е така. Махнах изтеглената програма, но тая прикачената не успях да я махна, пак ми дава грешки, а когато дам анализа, ми излиза че ще бъдат записани в C:DOCUME~1PCLOCALS~1Temp26ad_appcompat.txt, но не мога да намеря този файл, за да го копирам и да ви покажа, пробвах по друг начин, но просто не ми дава да го копирам. Успях само да направя скрийншот на Error signiture, ако това ще помогне по някакъв начин... Антивирусната ми е McAfee, на Threats Detection ми дава 1 инфекция, ама не може да я махне. И в общи линии нямам достъп до интернет. Добре, че имам лаптоп, иначе нямаше да мога да ви пиша. Бих завела компютъра на техник, но утре е събота и за капак имам и рожден ден и ми е много спешно, и не е пресилено да се каже, че съм мегаотчаяна, че ще ми се провали празника, така че ще се радвам на един ранен подарък от ваша страна! Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправил се е до следващия път. Каква марка е рутера ?

tp-linkЕми.. не съм имал проблеми от тогава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tp-linkЕми.. не съм имал проблеми от тогава :)

Както и предполагах. Моя също е tp-link и прави същите проблеми 1-2 пъти годишно ( без да засяга wireless- а ) . Проблема се решава с ъпгрейдване на firmware но такъв няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване