Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Multiboot Програма

Виж решението Разрешен от DarkEdge,

Препоръчан отговор

Здравейте, търся програма с която да мога да запиша Windows XP, 7, 8 и Hiren's boot CD на флашка 16ГБ, която смятам че е достатъчна за целта. ОТ YUMI зарежда само 8-цата и XP-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и нагледно видео как... А може и само с инсталиран Grub и писане на ръка на елементите на менюто.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся програма с която да мога да запиша Windows XP, 7, 8 и Hiren's boot CD на флашка 16ГБ, която смятам че е достатъчна за целта. ОТ YUMI зарежда само 8-цата и XP-то.

няма такава, може xp и 7 или xp и 8 или xp и vista, но 7 и 8 заедно не може. boot лоадера bootmgr има проверка за чексума и не може да бъде едитнат с hex edit, а той търси файловете в BootBCD

иначе е възможно да сложиш xp, hirens, 7 че и един куп програми на дискетни имиджи и линукси, но 7 и 8 ще трябва да ги въртиш... аз съм си направил *.bat дето да ги завърта в boot menu-то на syslinux (ползвам него защото е в пъти по бърз от grub4dos) и папките им... варианта да излъжеш bootmgr e нацепиш флашката на дялове и на всеки дял отделен windows, но под windows ще виждаш само първия дял щото стандартно бозата не позволява дялове на removable disk (ще трябва да инсталираш за драйвер някой "dummy disk" за да разпознава флашката като твърд диск)

http://reboot.pro/topic/8043-booting-vista2008w7-from-usb-sub-folder/

и има още мноого линкове защо не можеш...

п.с. в hirens-a, като заредиш mini-windows, в менюто има инсталер, от който може да инсталираш 2000/xp/vista/7/8 директно от посочен сорс...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма такава, може xp и 7 или xp и 8 или xp и vista, но 7 и 8 заедно не може. boot лоадера bootmgr има проверка за чексума и не може да бъде едитнат с hex edit, а той търси файловете в BootBCD

иначе е възможно да сложиш xp, hirens, 7 че и един куп програми на дискетни имиджи и линукси, но 7 и 8 ще трябва да ги въртиш... аз съм си направил *.bat дето да ги завърта в boot menu-то и папките им...

Би ли ми обяснил по-подробно за този *.bat файл? Иначе на мен осмицата не ми пречи и да си я запиша на диск, и без това почти не съм я ползвам, ама защо да си усложнявам живота излишно с тези оптични дискове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми обяснил по-подробно за този *.bat файл? Иначе на мен осмицата не ми пречи и да си я запиша на диск, и без това почти не съм я ползвам, ама защо да си усложнявам живота излишно с тези оптични дискове...

@echo offcolor f0if exist win7.ico goto win7_unif exist win8.ico goto win8_unif exist svr2008.ico goto 2008_unif exist svr2012.ico goto 2012_unif exist esr.ico goto esr_unif exist none.ico goto start:win7_unmove boot _OSwin7move efi _OSwin7move sources _OSwin7ren *.ico none.icoren syslinuxsyslinux.cfg _win7.cfggoto start:win8_unmove boot _OSwin8move efi _OSwin8move sources _OSwin8ren *.ico none.icoren syslinuxsyslinux.cfg _win8.cfggoto start:2008_unmove boot _OS2008move efi _OS2008move sources _OS2008ren *.ico none.icoren syslinuxsyslinux.cfg _svr2008.cfggoto start:2012_unmove boot _OS2012move efi _OS2012move sources _OS2012ren *.ico none.icoren syslinuxsyslinux.cfg _svr2012.cfggoto start:esr_unmove boot _OSesrmove efi _OSesrmove sources _OSesrren *.ico none.icoren syslinuxsyslinux.cfg _esr.cfggoto start:startif exist syslinux_none.cfg ren syslinux_none.cfg syslinux.cfgclsecho Select Windows, who will boot from Syslinux boot managerecho Don't close this window without selecting a valid optionecho.echo 1: Windows 7echo 2: Elcomsoft System Recovery (Password Recovery)echo 3: Windows Server 2008echo 4: Windows Server 2012echo 5: Windows 8.1echo.set choice=set /p choice=type the number and press Enter: if not "%choice%"=="" set choice=%choice:~0,2%if "%choice%"=="1" goto win7if "%choice%"=="2" goto esrif "%choice%"=="3" goto 2008if "%choice%"=="4" goto 2012if "%choice%"=="5" goto win8echo "%choice%" is not valid please try againpausegoto start:win7move _OSwin7boot move _OSwin7efi move _OSwin7sources ren *.ico win7.icoren syslinuxsyslinux.cfg _none.cfgren syslinux_win7.cfg syslinux.cfgset name=Windows 7goto end:win8move _OSwin8boot move _OSwin8efi move _OSwin8sources ren *.ico win8.icoren syslinuxsyslinux.cfg _none.cfgren syslinux_win8.cfg syslinux.cfgset name=Windows 8.1goto end:2008move _OS2008boot move _OS2008efi move _OS2008sources ren syslinuxsyslinux.cfg _none.cfgren syslinux_svr2008.cfg syslinux.cfgren *.ico svr2008.icoset name=Server 2008goto end:2012move _OS2012boot move _OS2012efi move _OS2012sources ren *.ico svr2012.icoren syslinuxsyslinux.cfg _none.cfgren syslinux_svr2012.cfg syslinux.cfgset name=Server 2012goto end:esrmove _OSesrboot move _OSesrefi move _OSesrsources ren *.ico esr.icoren syslinuxsyslinux.cfg _none.cfgren syslinux_esr.cfg syslinux.cfgset name=Elcomsoft System Recoverygoto end:endecho.echo %name% is in Sysliux boot Managerecho.pause

става и за grub4dos, но тогава ще го редактираш да преименува/мести menu.lst (което пък вътре се различава по начина на конфигуриране)

как работи файла няма да обяснявам, чрез него променям и името на една иконка в главната директория, така че да не се налага да проверявам с буутване, кой win ще тръгне...syslinux.cfg във всичките cfg файлове разичното е само "menu label ..." и "text help... endtext", като в none.cfg няма windows

LABEL WIN7MENU LABEL Windows 8 setupCOM32 chain.c32APPEND fs ntldr=/BOOTMGRTEXT HELPMore about currently selected:Install Windows 8(needs more than 512MB RAM)ENDTEXT
Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
публикувано (редактирано)

the professor, идеята е да е се зареждат инсталаторите от монтираните iso файлове на Windows 7,8.Може и с WinSetupFromUSBhttp://www.intowindows.com/how-to-use-winsetupfromusb-to-create-multiboot-windows-usb/Лично аз ползвам WinNTSetup (последна версия 3.6, в Hiren's ) от WindowsPE (miniWinXP) среда да инсталирам. В много редки случаи ползам и NT 6.x Fast Installer пак от miniWinXP на Hiren's. Насипал съм си iso файловете на XP,7,8.1 на флашката с Hiren's и от там си ги монтирам и позлвам за инсталиране. На мен така ми харесва :)Edit: Сега разгледах .bat-a - готина идея.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

the professor, идеята е да е се зареждат инсталаторите от монтираните iso файлове на Windows 7,8.

Може и с WinSetupFromUSB

http://www.intowindows.com/how-to-use-winsetupfromusb-to-create-multiboot-windows-usb/

Лично аз ползвам WinNTSetup (последна версия 3.6, в Hiren's ) от WindowsPE (miniWinXP) среда да инсталирам. В много редки случаи ползам и NT 6.x Fast Installer пак от miniWinXP на Hiren's. Насипал съм си iso файловете на XP,7,8.1 на флашката с Hiren's и от там си ги монтирам и позлвам за инсталиране. На мен така ми харесва Публикувано изображение

Edit: Сега разгледах .bat-a - готина идея.

Това вече наистина проработи. Разпозна ми Winodows 7,8 и XP, а Hiren's boot Cd-то го записах като "Linux ISO/Other Grub4Dos compatible ISO" и нямам никакви проблеми.

Не ги разбирам тия неща,но това може да помогне на някои https://sites.google.com/site/shamurxboot/

Пробвах с това, забива на първа стъпка и прави доклад за грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 години по-късно...

Да събудя темата като добавя още един инструмент за направа на multi:
http://multibootusb.org
Възможности
Ръководство
Изтегляне на Windows инсталатор
Debian / Ubuntu Package
python3-multibootusb_8.6.0-1_all.deb
Fedora и дериватите й
multibootusb-8.6.0-1.noarch.rpm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Още един инструмент за направа на "многозарядна станция" :) 

https://sourceforge.net/projects/aioboot/

AIO_Boot_Extractor.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване