Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с невъзможност да инсталирам операционна система ( в случая WIndows 8.1).

Уточнявам ,че пробвах с няколко версии.

Устройството , от което се boot- ва е USB флаш.

Както се вижда от приложените снимки , съобщението което ми изписва при опит

да продължа с инсталацията : "Не успяхме да създадем нов дял или да намерим съществуващ".

Благодаря предварително за идеите Ви по въпроса.

post-151984-0-84445100-1404815707_thumb.

post-151984-0-76478700-1404815721_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам проблем с невъзможност да инсталирам операционна система ( в случая WIndows 8.1).

Уточнявам ,че пробвах с няколко версии.

Устройството , от което се boot- ва е USB флаш.

Както се вижда от приложените снимки , съобщението което ми изписва при опит

да продължа с инсталацията : "Не успяхме да създадем нов дял или да намерим съществуващ".

Благодаря предварително за идеите Ви по въпроса.

А опитахте ли да изтриете дяловете и да пробвате инсталация на целия диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А опитахте ли да изтриете дяловете и да пробвате инсталация на целия диск?

Опитах , не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв режим се буутва - UEFI или Legacy (MBR)? Как е създадена буутващата флашка - програма, режим и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв режим се буутва - UEFI или Legacy (MBR)? Как е създадена буутващата флашка - програма, режим и т.н.?

Програмата е rufus.Отговорите на останалите въпроса мисля ,че може да се видят в screenshot-a. 

Инсталирал съм няколко пъти Уиндоус с буутваща флашка , направена с тази програма. Винаги досега се е получавало и то без да

променям настройките , които са по подразбиране и се виждат на снимката( флашката , която се вижда не е въпросната буутваща флашка, а само такава която да покаже какви настройките задени по "default").

post-151984-0-77789100-1404818412_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И нищо за самата система като инфо - в какъв режим буутваш, преди да инсталираш?

Така създадената флашка няма да зарежда инстумента за дяловете, ако е настроена системата за буутване в UEFI режим, защото ще иска GPT таблица на хард диска.

П.П. Флашката излиза като 1GB или бъркам, защото Windows8.1 иска поне 3 "гъби" размер за буутващо устройство.

Редактирано от vasettoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз имах същият проблем  като инсталирах 8.1 това,което направих беше следното:

1.Свалих

http://www.hiren.info/pages/bootcd

2.Boot-нах от cd-то  и пуснах WinNTSetup

3.След това задаваш в WinNTSetup пътя до usb-то където ти  е имиджа  на 8.1 и чакаш да се инсталира win-a

Успех

Редактирано от zarere (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zarere,  аз само така си инсталирам Windows. Много лесно и удобно и изключително рядко се случва да има някакъв проблем. Само си забравил да кажеш, че трябва и да се форматира системния дял.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нищо за самата система като инфо - в какъв режим буутваш, преди да инсталираш?

Така създадената флашка няма да зарежда инстумента за дяловете, ако е настроена системата за буутване в UEFI режим, защото ще иска GPT таблица на хард диска.

П.П. Флашката излиза като 1GB или бъркам, защото Windows8.1 иска поне 3 "гъби" размер за буутващо устройство.

Приятел , на въпроса в какъв режим буутвам , очевидно не мога да отговоря , иначе щях да ти кажа още първия път. Относно останалата част от коментара ти , мисля ,че основната идея на форума е да се дадат конкретни насоки за решение на даден проблем(като тези на колега по-долу) , а не да се показва голяма компютърна грамотност( каквато очевидно имаш) , но това по никакъв начин да не решава проблема ми.

п.п. за това ,че флашката на снимката е 1GB, съм отговорил най-долу в предния пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Belivakov ми и аз мисля,че този начин  е доста бърз и върши работата,която си му задал.Може ако автова на темата има свободен диск да пробва и да сподели дали е тръгнало и при него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз имах същият проблем  като инсталирах 8.1 това,което направих беше следното:

1.Свалих

http://www.hiren.info/pages/bootcd

2.Boot-нах от cd-то  и пуснах WinNTSetup

3.След това задаваш в WinNTSetup пътя до usb-то където ти  е имиджа  на 8.1 и чакаш да се инсталира win-a

Успех

Благодаря , ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,ето директен линк за download на hirens_boot _cd

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

Редактирано от zarere (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,ето директен линк за download на hirens_boot _cd

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

Благодаря за линка , че бая търсене падна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем.Дано всичко ти тръгне след интервенциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем.Дано всичко ти тръгне след интервенциите.

Ще пиша като пробвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от coldrage
      Здравейте, от скоро съм с Ubuntu 18.04. Опитвам се да подкарам една игра, но ми дава следният проблем :
      Wine cannot find the FreeType font library.  To enable Wine to
      use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
      or equal to 2.0.5.
      http://www.freetype.org

Търсих инфо в нета и правих какви ли не опити но не можах да го реша.
      Помагайте, моля!
    • от Aleksandar Dinov
      Момци как се инсталира игра на комп Doom 3изтеглих я и какво трябва да направя
    • от Daniel95
      Добър вечер колеги  имам нужда от следните драйвери за лаптоп модел LENOVO 320-15IKB / 80XL00EYBM  но за Windows 8.1/64bit . Успях да намеря само драйверите за Windows 10 , но те не се инсталират правилно на моята система.
    • от Мальчик Бананан
      Здравейте, имам проблем с Акронис (горепосочената в темата). HP Probook 450 G2, Windows 8.1, нова инсталация. Имам си я тази програма отдавна и независимо на какво съм я ползвал, винаги ми е вършила страхотна работа. Първо и най-вече да си "цепя" диска без да трябва да преинсталирам. Свива Уинските файлове и Уина в един раздел и това е. Но тук не става? Какъв може да е проблема? Някакви хардуерни защити или...? Задавам му да извърши цепенето, машината рестартира, виждам, че извършва процес програмата и после нищо.

Пробвах си инсталирам 11-та версия на същата програма, но ми иска да ми отваря някакви портове, някакви ненужности и я разкарах по живо, по здраво. Ако някой знае подобна програма - но наистина надеждна да свирка - да си разделя диска без да трябва преинстал...
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване