Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Intel Sucks! Дори на аватара на предния ми акаунт го пише.

Препоръчан отговор

http://www.opennet.ru/opennews/art.shtml?num=40169

Локална уязвимост проявена в някой от процесорите на Интел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, атакуват ви вече - не са ви виновни Intel, че сте като разграден двор. Няма само ние да ревем от вируси я.Публикувано изображение

Обзалагам се, че ще намерят колая и на AMD. Само че тогава дали ще напишеш тема със заглавие: AMD sucks!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте последните ъпдейти. Отдавна вече е оправено това още преди да е напълно публично изявено ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хъм , надолу са изредени и други уязвимости от по-старо време , що само интелската да е "дяволската" . Що за тях нямаш отношение .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хъм , надолу са изредени и други уязвимости от по-старо време , що само интелската да е "дяволската" . Що за тях нямаш отношение .

Защото колегата явно има хронична непоносимост към тази компания.

Между другото, точно заради подобни бойфенчета, които крещят в неусвест "Intel sucks", лично аз никога не бих си взел процесор на AMD. Защото адски мразя някой да казва на бялото, черно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако темата ще е да се гаврим с Интел, да се включа и аз Публикувано изображение Предполагам, че няма проблем да понесат още един , след като в нета има камари с "доброжелатели". Не че няма и дори още повече, такива които плюят и по останалите хардуерни, че и по софтуерни гиганти и пишат примерно M$ Sucks! Install Linux - be free Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях пиян онази вечер и се изкуших, но помислете.. Това не е първия път в който се използват дупки в сигурността на процесори Интел.

Преди години също имаше такъв случай. Agentpat ами каквото стане щом вярваш силно може и някога да успеят да пробият и процесор АМД, но май или не могат или нямат интерес.

http://lenta.ru/articles/2008/07/16/chips/ една по-стара история :) За тези с сините очила.

Точно когато мислех да си сглобявам Интел машина, се оказва че стария проблем отново присъства, моите извинения но оставам на АМД :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че това е открита и съответно - отстранена уязвимост. Това не означава, че в AMD процесорите няма уязвимости. Просто не са открити. Или са открити, но от хора, който не ги докладват, а само ги експлоатират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че това е открита и съответно - отстранена уязвимост. Това не означава, че в AMD процесорите няма уязвимости. Просто не са открити. Или са открити, но от хора, който не ги докладват, а само ги експлоатират.

Щеше да се знае, цял свят следи под лупа АМД, и чакат да стане издънка за да злорадстват. Дори в темата която бях пуснал за Эльбрус, разработчиците казват, да интел конечно хорошие но не достаточно сигурни для нас. Като се е имало в предвид точно това.

Като стана дума за Эльбрус много ми се иска този новия 8 ядрен който правят в момента, да го имам под капака :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

разработчиците казват, да интел конечно хорошие но не достаточно сигурни для нас. Като се е имало в предвид точно това.

Rosen88, може ли да попрочетеш малко линковете които ти си постнал, и после да пускаш заблуждаващи теми със съдържание особено близко до свободно съчинение на тема Интел?

Нека видим:

В реализации системного вызова ptrace выявлена опасная уязвимость (CVE-2014-4699), позволяющая поднять свои привилегии в системе. Уязвимость проявляется только на архитектуре x86_64 при использовании некоторых моделей CPU Intel. Проблема проявляется начиная с ядра 2.6.17

От скромният ми руски (до 8и клас) излиза че:

а) уязвимостта е в реализацията на system call-a ptrace. Не е в процесорите, а в call-a, който си е чисто UNIX-like ОС специфичен.

б) Проблемът се е появил в 2.6.17. А преди това същите тия процесори са нямали уязвимост? Ей това е. Пичове са от Интел - вградили са проверка в силикона, ако си със старо ядро да няма бъг...

Същото всъщност го пише и във другите рапорти за проблема:

The Linux kernel before 3.15.4 on Intel processors does not properly restrict use of a non-canonical value for the saved RIP address in the case of a system call that does not use IRET, which allows local users to leverage a race condition and gain privileges, or cause a denial of service (double fault), via a crafted application that makes ptrace and fork system calls.

И тука също не пише интел бъг, пише Linux ptrace bug.

Относно дето нямало АМД бъгове - глей тука:

It was found that certain Linux kernel's ptrace subsystem code paths allow the

tracer to set tracee's instruction pointer to non-canonical address which is

later used on tracee's return to user mode via the sysret instruction,

effectively bypassing the hardening introduced via the fixes for CVE-2005-1764

(introduced guard page between the end of the user-mode accessible virtual

address space and the beginning of the non-canonical) and CVE-2006-0744 (system

call handler hardening).

Я да погледнем що за бъг е CVE-2005-1764:

Linux 2.6.11 on 64-bit x86 (x86_64) platforms does not use a guard page for the 47-bit address page to protect against an AMD K8 bug, which allows local users to cause a denial of service.

Опс. Тука си го пише в прав текст. Аз няма какво повече да коментирам по темата.

Когато почнете да пишете код директно свързан с хардуер, регистри и т.н. тогава може да пишете кой какви бъгове имал...

Като стана дума за Эльбрус много ми се иска този новия 8 ядрен който правят в момента, да го имам под капака Публикувано изображение

Мда, те руснаците наистина е много по-малко вероятно да имат бъг в процесорите си, щото бъговете са пропорционални на функционалността и сложността на силикона.

П.П. Ако Русия не ползвах чужди процесори за да не ги подслушват, непременно бих се замислил дали няма да сложат такова удобно нещо и в техните процесори. В крайна сметка си е немалко стратегическо предимство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте последните ъпдейти. Отдавна вече е оправено това още преди да е напълно публично изявено Публикувано изображение

Пак ще го повторя, и забележете, че говоря за ОС, а не процесор за неразбралите :D

Абе я и айде и аз да пусна тема "LAN Карта SUCKS!?", че има бъг в лан картите, с който ще ви свия нета?! :D

Или пък "Монитор SUCKS!?", че има бъг, с който ще ви прекъсна гледането на "сериалите".... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Росене, може и да не си прав, ама е вярно! Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Абе аз никога не съм прав ама винаги се оказва вярно това което казвам хахахаха :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване