Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Температури на лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже четох че лаптопите трябва да се почистват всяка година, та аз моя не съм го чистил въобще от както го имам (от 2009 година) и днеска му засякох температурите с аида64 и не изглеждат много високи ама все пак да се консултирам дали да са бръкна за почистване -  пращам снимка да видите дали е за чистене.

Това е при ненатоварен процесор, при натоварен скачат до 70 градуса на cpu и 75 на cpu1

Лаптопът е Toshiba satellite l300

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много са високи. Нормалните температури при интернет браузинг са между 35-55 в зависимост от инензивността на натоварването, топлоотделянето на компонентите вътре и други условия, като температурата в стаята. Най-често са около 42-45. Тези са доста високи, особено ако не е пусната само AIDA-та. По мое мнение да се занесе на почистване веднага.ПС: Ако лаптопа се ползва в силно запрашена среда може и на 6 месеца да се чисти. Важното е да се чисти. Колко често - според ползването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Носиш на сервиз да му се направи профилактика и основно почистване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, значи ще се носи на сервиз, да ми препоръчате някой свестен да не ми го окепазят като го разглобяват, защото днеска като питах в един сервиз и ме питаха за модела и като му казах  на човека l300 и той вика че ще трябва да се разглобява та да не стане някой фал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

L300 се разглобява сравнително лесно. Но първо можете ли да кажете, какви още цифрички и буквички има след L300 или поне какъв е точния модел на процесора?

Освен това можете да направите един много прост тест. Сложете си ръката отляво, там където е решетката и от където трябва да духа. Усещате ли да духа? Натоварете лаптопа и повторете. Усещате ли да духа? Не просто да е топло, а да духа. отдалечете ръката си на около 5 см от лаптопа. Усещате ли да духа, докато е нароварен? (аз лично слагам ръката си до лаптопа с дланта надолу - трябва да усетите как духа около палеца ви). И между другото от 66-67 на 70-75 не говори за липса на охлаждане ... въжможно е да има нужда от почистване, но нека първо да разберем какъв е процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами пише само l300 16 w, процесора е CPU Type    Mobile Intel Celeron 560, 2133 MHz (16 x 133), иначе като му пусна system stability test от аидата процесора се натоварва на 100 процента и температурата му се вдига до 72 градуса за 5 минути, и не забелязвам вентилатора да вдига оборотите, може би е задръстен, утре ще го нося да го видят, че ме е страх да не го разваля сам ако почна да го бърникам, иначе някои си ги чистели с прахосмукачка откъм отвора на вентилатора, но не ми се пробва.

L300 се разглобява сравнително лесно. Но първо можете ли да кажете, какви още цифрички и буквички има след L300 или поне какъв е точния модел на процесора?

Освен това можете да направите един много прост тест. Сложете си ръката отляво, там където е решетката и от където трябва да духа. Усещате ли да духа? Натоварете лаптопа и повторете. Усещате ли да духа? Не просто да е топло, а да духа. отдалечете ръката си на около 5 см от лаптопа. Усещате ли да духа, докато е нароварен? (аз лично слагам ръката си до лаптопа с дланта надолу - трябва да усетите как духа около палеца ви). И между другото от 66-67 на 70-75 не говори за липса на охлаждане ... въжможно е да има нужда от почистване, но нека първо да разберем какъв е процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Държите го натоварен за 5 мин или температурата расте до 72 за 5 мин? Ако го задържите натоварен за повече време качва ли още?

Ако е задръстен ще чувате как върти. Защото температурата ще се качва и лаптопа ще се опита да компенсира с по-високи обороти, но тъй като ламелите на радиатора ще са задръстени въздуха няма да преминава през тях и няма да има охлаждане. Това, че не го чувате означава, че система ви не смята за нужно да вдига оборотите. И все пак усещата ли как духа?

Ако при пълно натоварване стои на 72 и не качва повече ... аз лично не бих се притеснил кой знае колко много. Но, това си е мое решение :) В момента даже пиша от един IBM, който idle е малко под 60 и качва макс до 72-73 ... в жегата в момента :)

Между другото лаптопа ви ако прегрява ще се изключи като мине 90 градуса ... поне повечето Тошиби го правят :D Иначе според това не бива да стигате 100 градуса иначе ... чао.

Не правете глупости с прахосмукачка. Само можете да повредите нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм пробвал, иначе от вентилатора си излиза топъл въздух, но не дига оборотите. А за изключването и аз съм чувал че имат някакви защити.

Държите го натоварен за 5 мин или температурата расте до 72 за 5 мин? Ако го задържите натоварен за повече време качва ли още?

Ако е задръстен ще чувате как върти. Защото температурата ще се качва и лаптопа ще се опита да компенсира с по-високи обороти, но тъй като ламелите на радиатора ще са задръстени въздуха няма да преминава през тях и няма да има охлаждане. Това, че не го чувате означава, че система ви не смята за нужно да вдига оборотите. И все пак усещата ли как духа?

Ако при пълно натоварване стои на 72 и не качва повече ... аз лично не бих се притеснил кой знае колко много. Но, това си е мое решение Публикувано изображение В момента даже пиша от един IBM, който idle е малко под 60 и качва макс до 72-73 ... в жегата в момента Публикувано изображение

Между другото лаптопа ви ако прегрява ще се изключи като мине 90 градуса ... поне повечето Тошиби го правят Публикувано изображение Иначе според това не бива да стигате 100 градуса иначе ... чао.

Не правете глупости с прахосмукачка. Само можете да повредите нещо.

Лаптопа се чисти като се разглобява, другото е сравнително безполезно, че понякога и опасно.

Това разправям и на майка ми, щот разправяше че с прахосмукачката ще го чисти, сега ще ѝ кажа да не го окепази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прахосмукачка и лаптоп?!?!? Направо се учудвам понякога откъде може да се генерира такава " умна" мисъл. Прежалете 20 лева и занесете лаптопа на профилактика, че наистина ще берете оядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване