Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вадене на кърлежи от спешна помощ

Препоръчан отговор

Здравейте.

Днес ми се наложи да ми вадят кърлеж.И се сблъсках с куп неясноти.Личният лекар е до обед в кабинета си.Дежурният кабинет който поема пациентите е от 20 часа до 8 сутринта.И се оказа че няма кой да ми извади келявият кърлеж.Ходих до спешният център и там ми казаха,че кърлежи не вадели и ми затвориха вратата.Кърлежа го изкарах при едно джи пи което не е мое но беше отворено.Но въпросът ми е спешният център задължени ли са да ми изкарат кърлежа или не.За да знам как да процедирам по въпроса.

Благодаря.

ПП:Редактирах заглавието за да е по ясно за какво става въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мажеш го с олио и въртиш с пинцета обратно на часовниковата стрелка.  Само че внимавай много да не остане някоя част от него в тялото ти. 

Както написах,вече го изкарах при друг лекар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те явно в спещния център не лекуват и болни. Явно там продават зарзават. Да живее родното здравеопазване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е 'спешна медицинска помощ', затова не си бил обслужен в 'спешния център'.

Друг е въпроса защо е така и защо ти отказват обслужване - но такива са им правилата за жалост.

Твоето ДжиПи или друго ДжиПи трябва да ти окаже 'неспешната помощ' в този случай - през нощта дежурния кабинет, който замества ДжиПи-тата и за който и ти сам си писал.

Щом си здравно осигурен, то с синята 'здравноосигурителна книжка' е достатъчно да бъдеш обслужен безплатно от всяко ДжиПи на територията на БГ срещу потребителска такса.

И при по-тежки състояния са връщани болни от спешна помощ (жлъчно-бъбречна криза с припадане от болка например) и сме търсили ДжиПи - личен опит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те явно в спещния център не лекуват и болни. Явно там продават зарзават. Да живее родното здравеопазване.

Да така си е! Не разчитай да ти помогне някой от тъй загрижените за пациентите си доктори!

Виж, ако беше излязаъл с някоя кинта под масата и там да са те оправили!Предполагам другият доктор е извадил кърлежа срещу прилично заплащане!!!!

Брей - вечно неналапали се! 

Не е 'спешна медицинска помощ', затова не си бил обслужен в 'спешния център'.

Това не било спешно, онова.

Какво е спешното тогава!!!!

Ако пр. си алергичен, то си заминаваш докато тия те разиграват

Не било спешно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извади го срещу 20 лева.Не ми е за парите,въпросът ми беше дали са задължени или не.Той krassleto каза че не е бил спешен случаят.А ако се беше скъсал след като не ме приеха какво правим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми се наложи да ми бият ТАП (одрасках се леко на пирон, но все пак взех мерки), отидох до спешния център, но там на вратата пишеше да се звъни на звънеца само при спешен случай, както и изрично бе написано за вадене на кърлежи - при личен лекар. Качих се до моя лекар, и там ми направиха ваксината. Явно не  че не са длъжни, ами просто не искат да се занимават, въпреки че това им влиза в компетенцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си здравно осигурен, то с синята 'здравноосигурителна книжка' е достатъчно да бъдеш обслужен безплатно от всяко ДжиПи на територията на БГ срещу потребителска такса.

Това не се ли отнася само ако не си в града където ти е личният лекар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не се ли отнася само ако не си в града където ти е личният лекар.

При условие че си здравноосигурен, т.е. всички вноски и такси по закона за здравното осигуряване които имаш към държавата си ги платил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа сме ние българите. Когато в една друга тема писах за докторските безобразия, то тогава срещу мен скочи целия форум, че и бан получих! Сега като потърпевши друга песен се пее.

Трябва да е ясно едно:

- Нашите лекари са мързеливи и алчни за пари!

Сега пък на протести тръгнали търсейки подкрепата на пациентите  на, които инак тъй щедро им "одират кожите"

Колкото и пари да се налеят в тази система, колкото и големи заплати да вземат тия, то нищо няма да се промени, защото безобразието в тази ситема е от толкова отдавна, че е станало като стандарт на поведение.

Според хипократовата летва, то медик не трябва да отказва помощ (ако граша то ме поправете), та в този ред на мисили не виждам причина да не бъдеш обработен в съответния спешен център, а имайки се предвид и скоротечни усложнения от инфекции, алергии - не знам!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега сериозно към Илиян - дадохте ли кърлежа за изследване (да не пренася зарази) и остави ли си телефона някъде?

Ако до 3 дни почустваш неразположение и вдигнеш температура над 37 градуса - веднага при лекар и казваш за кърлежа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега сериозно към Илиян - дадохте ли кърлежа за изследване (да не пренася зарази) и остави ли си телефона някъде?

Ако до 3 дни почустваш неразположение и вдигнеш температура над 37 градуса - веднага при лекар и казваш за кърлежа...

Не съм давал кърлежа за изследване.Лекарят го изкара и какво е направил с него не знам.Никой не ми е искал телефон.Но поне ми записа имената и адреса.Той ми би някаква инжекция.Благодаря за съвета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

То и ние пациентите сме си малко виновни когато навреме нещата бяха другояче. Свикнахме лекарите с доста хубави почерпки - кой какво има се носи само и само да се покаже уважение. Особено хората от село носят цели печени пилета, торти, мезенца и какви ли не глезотии. Ама моля ти се, много добре знам как бяха нещата. Въпроса е че сега хората изнемогват, няма заплати, ниски пенсии и т.н. - вече няма от къде да се лапа !!

Те така, обаче това че нашите лекари си ги домързява е друг въпрос.

Не съм давал кърлежа за изследване.Лекарят го изкара и какво е направил с него не знам.Никой не ми е искал телефон.Но поне ми записа имената и адреса.Той ми би някаква инжекция.

Най-вероятно ти е поставил ТАП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лекаря или ти трябва да дадете кърлежа за изследване в 'ХЕИ' - така му казваха по-рано и след 72 часа най-късно, ако не ти се обадят, значи няма нищо страшно...

Подозирам, че нищо няма да направи този лекар с кърлежа, а ще го изхвърли, но както и да е.

Дано да нямаш проблеми - ще стискам палци...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване