Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с инсталирането на Windows Home Premium

Svetoslav Popov

Препоръчан отговор

Здравейте,  Имам проблеми при инсталирането на Windows Home Premium. Форматирал съм целия диск с Acronis и съм го оразмерил на дялове. Започва въпростана инсталация, Всичко добре, но когато стигна там до дяловете където се виждат и давам да се форматира диска където искам да се инсталира Windows ми дава следната грешка: Неуспешно форматиране на избрания дял [Грешка 0x8004242d] Давам за подробности и ми пише: Windows не може да се инсталира на този диск. Избрания диск съдържа MBR таблица на дяловете. При EFI системи Windows може дяа се инсталира само на GPT систеи. Някой да има идея как може да се преодолее този проблем или програма, с която може да се махне въпросната таблица. Благодаря!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чета тук една думичка "форматирал"! 

Колко пъти форматираш и за какво ти е притрябвал Acronis???? Хем диска е форматиран, пък после пак ще форматираш дял ???? Усложняваш си работата. Предполагам,че  и предният ти Win активиран с някакъв нескопосан активатор!

Инак изпробвай предложеното от колегата от горният пост!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключи в BIOS опцията UEFI. Дай на опцията Legasy - Enabled.

UEFI - Disabled

Legasy - Enabled

Здравей kolev_74

Дъното ми е asrock h61m-vg3 къде да намеря да изключа това UEFI ?

Много спешно ми трябва !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване