Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с LogMeIn Hamachi

Препоръчан отговор

Здравейте. С един приятел е опитваме да играем в сървър на Майнкрафт, създаден от мен. И двамата имаме Хамачи, дадох му IP, но той не може да влезе в сървъра. В Хамачито му пише TunnelProblem, докато на мен не. Какво се прави оттук нататък?

Двама други познати успяха да се свържат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каза ли на приятеля си да се присъедини към мрежата ти, която си създал? И щом сървъра е през Hamachi, трябва да сложиш IP-то на Hamachi в server.properties в полето server-ip

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, всичко това е направено. Двама други успяха да се присъединят, но на него му пише Tunnel Problem. IP съм му дал, присъединил се е в мрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо отиди във Control Panel и влез в настройките за мрежите (При Local Area Connection). После гледай под тази мрежа за Hamachi Network Adapter. Отвори го и натисни Properties. После ще ти се отвори една кутия със надписи отдолу. Натисни на Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) и кликни върху Properties отдолу. Ще ти се отвори една кутия със непопълнени полета. Натисни на Use the following IP Address. На IP address пишеш IP-то ти от Hamachi, на Subnet mask пишеш 255.0.0.0, а на Default Gateway пишеш 5.0.0.0 . На Preferred DNS server пишеш 8.8.8.8 а на Alternate DNS Server 8.8.4.4 и цъкаш долу на OK и като се затвори цъкаш Close и рестартираш компютъра. Пробвай така дали ще стане, съжалявам ако не съм помогнал. Не го прави ти, ами кажи на приятеля си да го направи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо отиди във Control Panel и влез в настройките за мрежите (При Local Area Connection). После гледай под тази мрежа за Hamachi Network Adapter. Отвори го и натисни Properties. После ще ти се отвори една кутия със надписи отдолу. Натисни на Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) и кликни върху Properties отдолу. Ще ти се отвори една кутия със непопълнени полета. Натисни на Use the following IP Address. На IP address пишеш IP-то ти от Hamachi, на Subnet mask пишеш 255.0.0.0, а на Default Gateway пишеш 5.0.0.0 . На Preferred DNS server пишеш 8.8.8.8 а на Alternate DNS Server 8.8.4.4 и цъкаш долу на OK и като се затвори цъкаш Close и рестартираш компютъра. Пробвай така дали ще стане, съжалявам ако не съм помогнал. Не го прави ти, ами кажи на приятеля си да го направи!

В настройките на мрежите не му излиза Hamachi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В настройките на мрежите не му излиза Hamachi.

Значи му кажи да си преинсталира Hamachi-то и ме информирай дали има промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи му кажи да си преинсталира Hamachi-то и ме информирай дали има промяна.

Сега, когато приятелят се присъединява към сървъра в Майнкрафт, му изписва това: JavanetConnectionException

Иначе Tunnel Problem вече го няма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега, когато приятелят се присъединява към сървъра в Майнкрафт, му изписва това: JavanetConnectionException

Иначе Tunnel Problem вече го няма. 

А все пак успя ли да се присъедини към мрежата ви на Hamachi без грешки ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля. Тук по-точно проблема е от server.properties файла. Разгледай го хубаво за неправилно попълнени полета

Мисля, че всичко е както трябва. Щом други хора успяват да влязат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи е от него. Кажи му да пробва да си обнови java-та. Ако първото не проработи и приятеля ти разбира английски, му прати това: http://prikachi.com/images.php?images/512/7464512b.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи е от него. Кажи му да пробва да си обнови java-та. Ако първото не проработи и приятеля ти разбира английски, му прати това: http://prikachi.com/images.php?images/512/7464512b.png

Току-що пробвахме и не се получи по нито един от двата варианта. Видях, че Javata му е ъпдейт 52, а моята е ъпдейт 45, но все пак я ъпдейтнахме до 60 и пак не се получи нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо е цялата тази разправия с програми които не можете да настроите... Просто си пренасочете порта на който слуша играта ако ползвате маршрутизатор и имате статичен адрес. Ако е динамичен - услуга от типа на http://noip.com, и това е. По-елементарно от това няма как а стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо е цялата тази разправия с програми които не можете да настроите... Просто си пренасочете порта на който слуша играта ако ползвате маршрутизатор и имате статичен адрес. Ако е динамичен - услуга от типа на http://noip.com, и това е. По-елементарно от това няма как а стане.

С рутер съм аз, а приятелят е с реално IP. Какво да направим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С рутер съм аз, а приятелят е с реално IP. Какво да направим?

Кажи на приятеля си да пусне сървъра от неговият компютър. Ето указание за отваряне на порт на рутер: Линк
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи на приятеля си да пусне сървъра от неговият компютър. Ето указание за отваряне на порт на рутер: Линк

Щом други хора могат да влизат, не значи ли, че портът ми е отворен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом други хора могат да влизат, не значи ли, че портът ми е отворен?

Не. Като имаш Hamachi, хората могат да влизат в сървъра ти, само ако и те имат Hamachi и са влезли в мрежата ти.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Като имаш Hamachi, хората могат да влизат в сървъра ти, само ако и те имат Hamachi и са влезли в мрежата ти.

Това е направено, и други хора са пробвали по същия начин и става. Май е по-добре да пратя файловете за сървъра на приятеля, но не мога да намеря свестен сайт. Пробвах с Гугъл Диск и Mediafire, но има файлове, които не искат да ми ги качат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е направено, и други хора са пробвали по същия начин и става. Май е по-добре да пратя файловете за сървъра на приятеля, но не мога да намеря свестен сайт. Пробвах с Гугъл Диск и Mediafire, но има файлове, които не искат да ми ги качат.

Пробвай през MEGA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай през MEGA

Благодаря, получи се, но нещо файлът run.bat не се отваря на компютъра на приятеля. В смисъл, отваря се, но показва някаква папка в локален диск C и пише Press any key to continue.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, получи се, но нещо файлът run.bat не се отваря на компютъра на приятеля. В смисъл, отваря се, но показва някаква папка в локален диск C и пише Press any key to continue.

Провери настройките на run.bat файла и ако приятелят ти има 64 битов Windows, да си инсталира 64 битовата версия на Java, като не деинсталира текущата 32 битова версия.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери настройките на run.bat файла и ако приятелят ти има 64 битов Windows, да си инсталира 64 битовата версия на Java, като не деинсталира текущата 32 битова версия.

откъде да ги проверя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване