Премини към съдържанието
expteambg2

Проблем при инсталация на Уиндолс 7

Препоръчан отговор

Здравейте .. Имам лаптоп HP 
Product: G9D13EA#AKS
Serial : CND4130ZPN
Model: 15-r051eu

Закупен е с Linux Ubuntu и при опит за инсталация на Уиндолс 7 64бита ми се появява следното 

Публикувано изображение

Как мога да го отстраня този проблем и да продължа да си инсталирвам Уиндолса?

Благодаря Ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоус не разпознава Линукс партиции.Трябва да форматираш диска във NTFS 

Сваляш Hiren's Boot CD правиш боотваш диск или флашка,форматираш си хард диска и го правиш NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си представим че нямам достъп до Линукс и не мога да си тегля програмки и т.н.т? Други идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма друг вариант младежо.Аз имам и Линукс и Джам,7 -цата не ми разпознава Линукс дяловете.Целият ти хард диск е в линукс файлова система уиндоус няма да го разпознае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Windows 8.1 ти допадне, няма смисъл да си слагаш 7.  Но ако не ти допадне ще можеш да си сложиш 7 след това без никакъв проблемУспех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп като го взехме и той е HP и беше с линукс но на другия ден му сложих линдолс 7 и от тогава проблеми нямам на мене ми намирисва на хардуерен проблем..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че не е хардуерен проблем защото Уиндолс инсталацията си тръгва без проблем. Но не мога да сложа уиндолс защото майка не може да борави с него. Сега ще тествам с Уиндолс 8 и ще напиша за резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава провери диска да не е замърсен аз с един от първите ми дискове като излезе седмицата цялата версия без бъгове имаше проблеми всичко тръгна и като стигна там до копиране на файлове и зацепи и правих на ново записване , все пак няма да е зле да направиш седмицата на нов диск и да не се слага на прашни места , в калъф е достатъчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с Уин 8 пак е така? Някакви Идеи? гледах из интернет 

но не разбрах какви файлове и как ги записва ? Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение  я виж настройките в биос какви са-SATA IDE/SATA AHCI трябва да е на първото за второто трябват драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е най-вероятно в имиджа на бозичката - свали си читав релийз. Да не е сваляно от маймуната ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да изтриеш линукските партишъни. Влез в режим на поправка от диска със 7 и от там в конзолата. После следвай командите от OPTION TWO и изтрий всички партишъни.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де, пусни си линукса и си инсталирай gparted. Ако си с убунту напиши в конзолата sudo apt-get install gparted. Чрез тази програмка много лесно можеш да си отделиш и форматираш дял в ntfs файлова система и така windwosa ще го види и ще ти даде да го инсталираш там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де, пусни си линукса и си инсталирай gparted. Ако си с убунту напиши в конзолата sudo apt-get install gparted. Чрез тази програмка много лесно можеш да си отделиш и форматираш дял в ntfs файлова система и така windwosa ще го види и ще ти даде да го инсталираш там

след малко ще пробвам и ще пиша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак видях че горе някой беше написал за Hiren Boot CD, което наистина ще ти е следващата опция ако не успееш да демонтираш дял, а това се изисква за да се форматира или оразмерява и няма да стане ако харда има само един дял от който е зарадено убунту.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как мога да отключа ext4, че не ми дава да resize? Имам едно ключе Публикувано изображение

Така, за да избегнем обяснения сваляш това http://downloads.sourceforge.net/gparted/gparted-live-0.19.0-1-i486.iso, правиш една буутваща флашка или диск с него, буутваш го и си форматираш и преоразмеряваш колкото искаш и каквото поискаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези умници които не са намерили лесен начин да решите този проблем, ще ви дам решение:

Влизате в BIOS > System configuration 

и на USB3.0 Configuration in Pre-OS избирате DISABLE

след инсталацията на виндовса пак я ENABLE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.