Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,днес получих видео карта от Никем,но не точно тази която поръчах.Поръчал съм PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G ,а получих Gainward gtx 750ti , изглеждат почти едни и същи като размер и портове.Понеже звънях в офиса им ,но не ми вдигат в момента,някой който разбира може ли да ми каже дали трябва да я връщам тази Gainward и да си искам Palit ? Благодаря Ви!

ПП: процесора ми е i5-4440 дъно asus H81M-K ако има някакво значение

Редактирано от AccidentalGenius (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна ситуация - защо ли в сайта им не намирам версията на Gainward. Аз лично не бих я заменил за Palit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням един съфорумник беше споменал, че Палитката е най-бърза от всичките 750ti, та сигурно ще трябва да си я искате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна ситуация - защо ли в сайта им не намирам версията на Gainward. Аз лично не бих я заменил за Palit.

Да,и аз това се учудих,че я няма в сайта им.

Та какво предлагате да направя,Игнатов казва да си искам Palit  , а вие бихте я задържали?

ПП: Gainward e GOLDEN SAMPLE ,а Palit е STORMX . Какво точно означава това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,и аз това се учудих,че я няма в сайта им.

Та какво предлагате да направя,Игнатов казва да си искам Palit  , а вие бихте я задържали?

ПП: Gainward e GOLDEN SAMPLE ,а Palit е STORMX . Какво точно означава това?

Аз лично бих я задържал поради простата причина че Gainward са доказал се производител от доста време насам. За Palit не чувам много добри отзиви, нека тези които притежават картата да се изкажат. По последния въпрос не мога да взема отношение, предполагам че това е някакъв брандинг на референтния модел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах им спецификациите , точно едни и същи са,предполагам,че само марката е от значение.Ще изчакам до понеделник да разпитам още малко и ще видим какво ще става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага се сещам за една разлика. Gainward е с три години гаранция а Палит с две.

"Golden Sample" я има на оф. страница - http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=925&lang=en

Gainward е по-добрия избор и несъмнено по-скъпата карта та се радвай.

Интересното е че в Никем този модел не се предлага. :D

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом и наруто казва Gainward,тогава Gainward ще бъде! Изглежда съм късметлия тогава,предполагам че са нямали в наличност Palit,но кой знае!

Благодаря ви за отговорите,живи и здрави!

ПП: Да,странна работа се получи с тази Gainward,предполагам ги крият отзад в склада за нови клиенти като мен :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно са се объркали друг вариянт не виждам :D ем радвай се 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се радвай Публикувано изображение , а бъди коректен! Обади се на хората, и се разберете. Ако е грешка, да ти я подменят с това, което си искал, като транспортът да е за тяхна сметка. Ако нарочно са ти изпратили по-добра, по някаква причина - ще бъдеш спокоен.

Представи си, че беше обратното - щеше да оревеш форума, че си измамен, и всички щяха да скочат да те защитават. Нали?... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е гаранцията важи ли в тази ситуация ? Все пак е различна карта. В гаранцията какво пише ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy картата е 20 лв. по-скъпа ако се водим от крайната цена за клиент та като покрият разходите по-доставката до там и обратно цялата работа губи смисъл.

Иначе човека им е звънял по-телефона веднага като е получил пратката та е напълно коректен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy картата е 20 лв. по-скъпа ако се водим от крайната цена за клиент та като покрият разходите по-доставката до там и обратно цялата работа губи смисъл.

Иначе човека им е звънял по-телефона веднага като е получил пратката та е напълно коректен.

Звънял е, но не е говорил с никого. А в момента се колебае дали да си премълчи цялата работа. Съгласен съм че засега е коректен, но - нека продължи да е такъв.

А дали разликата в цената оправдава разходите по замяната - редно е потърпевшият (Никем)  да прецени.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърпевшият винаги е клиента при наличието на грешка от страна на търговеца. В случая са му причинили неудобства като са объркали пратката и дори не ебават да си дигат телефона. 

Ако трябва да чака още време да му подменят картата трябва да му купят каса бира. Точно за това коректния търговец би преглътнал дребната разлика която така или иначе ще отиде за доставката.

По белите страни така става но тук явно е модерно потребителя да излиза виновен за грешките на разните му фирми...

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...за грешките на разните му фирми...

или за недогледал служител(продавач, консултант, опаковчик и др. такива)...Вярно е, че собственикът е отговорен за действията(бездействието) на служителите си и най-вероятно би преглътнал разликата. Или по-вероятно на ревизия да зачисли разликата на персонала. Ще удържат солидарно на всички(почти сигурно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже звънях в офиса им ,но не ми вдигат в момента,някой който разбира може ли да ми каже дали трябва да я връщам тази Gainward и да си искам Palit ? Благодаря Ви!

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2075&gid2=2059&compare=geforce-gtx-750-ti-gainward-2gb-edition-vs-geforce-gtx-750-ti-palit-stormx-dual-2gb-edition - Ако има капка истина в тези проценти , ще си я искам и още как. А и около 50лв. разлика в полза на dual edition са си пари , на които аз лично бих държал.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата която са ти дали освен по-дизайн с нищо друго не се различава от Палита!Това е дъщерна фирма на Палит и конкректните две платки са идентични - еднакви вентилатори, радиатори,памети и т.н. Провери в гаранцията коя карта ти се води , но най-добре я върни за да нямаш главоболия , ако след време ти потрябва гаранционно обслужване ,пък да си с попълнена гаранционна карта за картата на Палит.Грешката е в тях и са длъжни да си поемат транспортните разходи!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз заради подобен проблем спрях да пазарувам от тая фирма.След като ми подмениха дефектирала гаранционна видеокарта, закупена за 860+лв със същата по параметри,но на стойност 560 лв ,реших да позабравя малко за гаражната търговия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Никем това не им е сефте. Преди 3 години по подобен начин и мен ме "хързулнаха" и то пак с карта на Palit. Тогава в случая беше Palit Sonic GTX 570, но вместо него получих пак Palit и пак 570, но стоков модел. Подмениха ми я, разбира се, като транспорта беше за тяхна сметка.

Според мен си искай Палитката, защото този модел се клоква добре и има много добри отзиви за него. Но все пак се поразрови в нета за мнения, относно и модела на Gainward.

Дефакто, сега 750ti е на нивото на 570 от преди 3 години. Но тогава тя струваше 6 стотака, а сега същата производителност + икономичност, тишина и доста по-ниски температури, получаваш за по-малко от половината на тази сума.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.