Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички ! Имам два еднакви диска Seagate,и реших да ги свържа в Raid,но в менюто на биоса тази опция липсва (има Ide и AHCI).Пробвах с ъпдейт на биоса,но без резултат.Дъното е от подписа ми. Поразрових се и стигнах до тази информация: Intel Q85,B85,and H81 Express Chipsets (sata AHCI controller) Това значи ли ,че няма Raid контролер и мисията ми е невъзможна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички ! Имам два еднакви диска Seagate,и реших да ги свържа в Raid,но в менюто на биоса тази опция липсва (има Ide и AHCI).Пробвах с ъпдейт на биоса,но без резултат.Дъното е от подписа ми. Поразрових се и стигнах до тази информация: Intel Q85,B85,and H81 Express Chipsets (sata AHCI controller) Това значи ли ,че няма Raid контролер и мисията ми е невъзможна?

В ръководството към дънната платка се споменава само веднъж за RAID на страница 70/78. Виждаш ли всички дискове в BIOS-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждат се дисковете,но мисля че контролера не потдържа тази функция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждат се дисковете,но мисля че контролера не потдържа тази функция.

Щом дисковете се виждат и въпреки това няма опция RAID е възможно конкретната ревизия на платката да няма такъв контролер.

Потърси в интернет повече информация за тази дънна платка, като видиш точния модел и ревизия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.hardwaresecrets.com/article/ASRock-Fatal1ty-B85-Killer-Motherboard/1845/4

The Intel B85 chipset is a single-chip solution, which is also known as a PCH (Platform Controller Hub). This chip has four SATA-600 ports and two SATA-300 ports, with no RAID support.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието!Темата може да отиде в коша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.