Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам охранителна система на къща "Парадокс" от 2003 година и съм доволна досега. Системата я изградихме на зони с 2 клавиатури за 2 кръга. Но напоследък ми се струва, че звукът на едната клавиатура при отваряне на вратата е по-различен. Предполагам, че вече акумулаторните батерии са доста износени.

Въпросът ми е - могат ли да се сменят само тези батерии, защото всички друго си е наред ?

Ще бъда благодарна за всяко компетентно мнение по въпроса. Привет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Парадокс" не е конкретен модел, а по-скоро марка.  Акумулаторите подлежат на подмяна както и при леките автомобили.

Живота на акумулаторите по принцип е няколко години, така, че от 2003 до сега са надхвърлили жизнения си цикъл. Желателно е да ги подмениш. Виж какви са ти старите след което потърси на 12V със същия капацитет. Той се измерва с амперчасове и е изписан върху корпуса на акумулатора. По принцип виж с какво място разполагаш за да е сигурно, че новите ще се вместят в наличното място.  При замяната много внимавай да не объркаш поляритета и да не свържеш акумулатора на обратно! Обикновено плюса на акумулатора се маркира в червено, а минуса в черно. 

Най-вероятно имаш един акумулатор с голям капацитет в кутията на контролния панел и евентуално друг с по-малък капацитет и размери в корпуса на сирената, ако е автономна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странен звук няма как да е от изтощени батерии.На клавиатурата има ли лампичка "trouble" ,ако има и тя свети акумулатора е заминал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо благодарско и на двама ви! :*

Да, тава е марка, но не помня модела на Парадокса! Работи досега безотказно. Но надали ще се справя сама - та ще викам техника, който ми прави охранителната система.  Не съм забелязала досега на клавиатурите (те са 2) да има лампичка "trouble". Но поне нищо повече от обичайните индикации при включване и изключване не свети. 

Притеснявам се, да не се налага изцяло нещо да се сменя освен батериите - просто не ми е финансов момента  :no-no: , а техникът ми не взима евтино. Та затова питах за смяна само за батериите. 

И от обясненията на  vddvdd разбрах , че е възможно.

Още веднъж благодаря и бъдете здрави и усмихнати! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.