Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си преинсталирам Линдолса и прочетох за новите хард дискове SSD.

Заслужава ли си за моя стар компютър на който не играя вече игри а го ползвам предимно за филми,музика,интернет и чат пат Фото Шоп да су купя подобен хард ?

Компютъра ми е доста стар.. 

Дъно :     Аsus P5B Deluxe

Процесор :   Core 2 Duo 6550 2.33GHz

Рам :   4gb Corsair HMS2

Видеокарта:  GF 8600GTS

Захранване:  Enermax Liberty EWT500AWT 500W

Кутия : Asus Vento TA-651

Може ли да ме посъветвате какъв SSD да си купя.

Видях в емаг това на SATA 2 точно като за моя компютър ,добър ли е като марка,струва ли си парите това нещо и дали ще ми върши на мен работа.

http://www.emag.bg/intel-solid-state-drive-ssd-320-series-120gb-sata-ii-2-5-ssdsa2bw120g301/pd/ELQYTBBBM/

Искам също така да попитам и за малко по бърз процесор на Core 2 Quad,искам нещо до към 160лв не повече за моя сокет 775.Бях се спрял на 9550 но той май е повече пари.

Искам да попитам също така трябва ли да сменям захранването с по мощно ако купя нов хард плюс допълнителния ми на компютъра и по мощен процесор...

Благодаря предварително за отговорите и отделеното време.

Редактирано от bebo_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel SSD 320 - Скорост на четене до 270 МВ/s, скорост на запис до 130MB/s - 110лв.

Kingston V300 SSD - Скорост на четене до 450MB/s, скорост на запис до 450МВ/s - 115лв.

За 5 лв отгоре получаваш много по-бързо SSD, че и кингстън не са никак лоша марка. SSD-то ще ти е полезно, без значение че платформата е поостаряла вече. Особено и в случая на фотошоп, нещата ще зареждат много по-бързо, системата ще работи по-леко и ще реагира значително по-бързо. Ако си имал някакви забавяния от типа на зареждане на програми за минути, вече ще зареждат за секунди. Да не говорим, че Уиндоуса ще зарежда за има няма 10-тина секунди от изключен компютър до десктоп.

Ако държиш на Core2Quad, влизаш тук, виждаш дали избрания от теб процесор го има в тоя списък, ако го има значи ще работи.

Socket 775 е сериозно стар, тъй че какъвто процесор да искаш да сложиш, ще трябва да се вземе на старо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще потвърдя думите на колегата за това дъно ето тук можеш да видш съвместимите процесори http://ark.intel.com/Search/Advanced?s=t&SocketsSupported=LGA775

Отностно SSD ще подобри реакцията на системата също така ще повиши и скоростта на зареждане на приложенията, но дотук спира хубавата част тъй като дъното държи SATA2 до 3Gb/s и ще ти отреже ползите доста, варянта е ново дъно но там бюджета може да не стигне.

Личното ми мнение е че по-добре да събереш малко повече средства и за 600-800лв. може да вземеш нещо което ще е доста по-качествено от лично за мен безсмислените подобрения които сега ще направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще потвърдя думите на колегата за това дъно ето тук можеш да видш съвместимите процесори http://ark.intel.com/Search/Advanced?s=t&SocketsSupported=LGA775

Отностно SSD ще подобри реакцията на системата също така ще повиши и скоростта на зареждане на приложенията, но дотук спира хубавата част тъй като дъното държи SATA2 до 3Gb/s и ще ти отреже ползите доста, варянта е ново дъно но там бюджета може да не стигне.

Личното ми мнение е че по-добре да събереш малко повече средства и за 600-800лв. може да вземеш нещо което ще е доста по-качествено от лично за мен безсмислените подобрения които сега ще направиш.

Не ми се наливат толкова пари точно сега за нова конфигурация.Има доста добри дискове SSD но те са за SATA 3 а моето дъно подържа SATA 2,точно поради тази причина и питах за  този диск на Intel който е със SATA 2 и на дали ще отваря толкова бързо линдолса и другите приложения,просто ако не върши работа за моята конфигурация още преди да съм преинсталирал Линдолса си да знам и да не го взимам ( казаха ми за някакъв controller на SATA3 но нямам представа дали имам подобен вход на дъното за него,къде се слага и дали става за това нещо,демек до колко ще ми помогне на мен).

Реших просто да си взема по нов процесор  било то с 2 ( като примерно Core 2 Duo E8600,E8500) или 4 ядра (нещо от сорта на Core 2 Quad Q9550 или нещо за тези пари) и едно добро охлаждане за него,  но не смятам да играя игри както едно време  за да ми трябва  нещо много добро за да се изхвърлям на тез пари,просто искам малко да живне системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам го каза, нямаш пари точно сега. Вземи си SATA3 (6GB/s) SSD, когато евентуално след година, две смениш конфигурацията, ще можеш да ползваш SSD-то на новият компютър, който ще има SATA3 контролер на дъното.

За външен SATA3 контролер - по-добре не се занимавай, ако смяташ да сменяш машината. Иначе не са евтини, или поне аз не намирам евтини контролери. Те са като видеокарта, включват се на PCI-e слот, както видеокартите.

За процесора - разбира се, че не е лошо да вземеш по-мощен. Намери нещо точно от тоя род, който си написал, 2 ядра 8х00 или 4 ядра и давай смело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам го каза, нямаш пари точно сега. Вземи си SATA3 (6GB/s) SSD, когато евентуално след година, две смениш конфигурацията, ще можеш да ползваш SSD-то на новият компютър, който ще има SATA3 контролер на дъното.

За външен SATA3 контролер - по-добре не се занимавай, ако смяташ да сменяш машината. Иначе не са евтини, или поне аз не намирам евтини контролери. Те са като видеокарта, включват се на PCI-e слот, както видеокартите.

За процесора - разбира се, че не е лошо да вземеш по-мощен. Намери нещо точно от тоя род, който си написал, 2 ядра 8х00 или 4 ядра и давай смело.

Имаш в предвид този дето ти ми го препоръча в предия ти пост на Kingston ?

http://www.emag.bg/flash-ssd-kingston-v300-2-5-120gb-sata-3-sv300s37a-120g/pd/E3DZKBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека автора сподели какви пари като максимум е предвидил за желания от него ъпгрейд. Щом няма да се играят игри може да се вземат нови части в ниския ценови сегмент и пак машината да е по-пъргава, отколкото ако бъде ''подобрявана'' с морално остарял хардуеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD ти е решението, тъй като ползите от процесора няма да ги осетиш освен ако неизполваш интензивни задачи.

Отностно контролерите:

http://www.startech.com/Cards-Adapters/HDD-Controllers/SATA-Cards/4-Port-PCI-Express-SATA-III-6Gbps-Controller-Card-with-eSATA-PCIe-4-Line~PEXSAT34

Поставя се на  PCI-e x4 слота при твоето дъно е черният слот на дъното и тръгва. За съжаление в българските магазини не съм намирал подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид този дето ти ми го препоръча в предия ти пост на Kingston ?

http://www.emag.bg/flash-ssd-kingston-v300-2-5-120gb-sata-3-sv300s37a-120g/pd/E3DZKBBBM/

Да, той е sata3, и ще може да се сложи и на sata2 и евентуално на sata3 конектор. А консумацията на SSD-тата е нищожна. В случая 2,05W, което е абсолютно нищожно. Захранването ти би трябвало да издържи спокойно дори Core2Quad без проблеми. А предложих точно този модел, защото е на същата цена, но е много по-бърз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека автора сподели какви пари като максимум е предвидил за желания от него ъпгрейд. Щом няма да се играят игри може да се вземат нови части в ниския ценови сегмент и пак машината да е по-пъргава, отколкото ако бъде ''подобрявана'' с морално остарял хардуеър.

Смятам да дам около 350лв за процесор, охлаждане и SSD диск

150-160 максимум за процесор,не знам обаче за мойте неща (филмите,музиката интернета и чат пат обработката на някоя и друга снимка с фото шопа или друга програмка) кой процесор ще ми бъде по полезен.Затова и попитах кой от тези 2-та ще ми върши работа.

До 150лв смятам да дам за SSD

И другите пари за някоя добра перка за процесора,мислех нещо на Zalman или Thermaltake (подобно на това дето сложих на видеокартата ) но така като гледам няма голям избор на тях,ще взема нещо от рода на Cooler Master  Hyper Evo или 103. Но се чудя все още дали да е ново или нещо по добро втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да налея около 350лв за тези неща.

150-160 максимум за процесор,не знам обаче за мойте неща (филмите,музиката интернета и чат пат обработката на някоя и друга снимка с фото шопа или друга програмка) кой процесор ще ми бъде по полезен.Затова и попитах кой от тези 2-та ще ми върши работа.

До 150лв смятам да дам за SSD

И другите пари за някоя добра перка за процесора,мислех нещо на Zalman или Thermaltake (подобно на това дето сложих на видеокартата ) но така като гледам няма голям избор на тях,ще взема нещо от рода на Cooler Master  Hyper Evo или 103. Но се чудя все още дали да е ново или нещо по добро втора ръка.

За тези пари можеш да вземеш нови продукти с гаранция и по-добър пърформънс. Аз на прима виста измислих 2 варианта:

1.

ADATA 4GB DDR III 1600 

Крайна цена 368,10 лв.

2.

Крайна цена 340,59 лв.

При 1-я вариант имаме малко по-слаб процесор, но с добър SSD. При 2-я вариант имаме малко по-бърз процесор, но без SSD(не се побира в бюджета). Аз лично предпочитам 1-я - системата ще бъде изключително пъргава и подходяща за целите ти.

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари можеш да вземеш нови продукти с гаранция и по-добър пърформънс. Аз на прима виста измислих 2 варианта:

1.

ADATA 4GB DDR III 1600 

Крайна цена 368,10 лв.

2.

Крайна цена 340,59 лв.

При 1-я вариант имаме малко по-слаб процесор, но с добър SSD. При 2-я вариант имаме малко по-бърз процесор, но без SSD(не се побира в бюджета). Аз лично предпочитам 1-я - системата ще бъде изключително пъргава и подходяща за целите ти.

Поздрави!

Няма да е само това,ще ми трябват още неща като хард,охлаждания и така нататък,ще стъпи на много повече от 400лв.

Ако имах SSD и едно добро видео  вече може би нямаше да се замислям.Щях да взема хубаво дъно процесор и рам,кутия също може да се наложи да сменя ако не се поберат в мойта и наливането става .............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам това да земеш от Никем:

BB код:
ATHLON X4 750K /BOX/FM2
ASUS A55BM-K /FM2+
CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES
KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

Обща стойност - 367.63 лв. с ДДС

Получаваш читаво дънно с SATA3 + RAID. Четири Ядрен Процесор Бързо SSD и Добър за парите си охладител.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам това да земеш от Никем:

BB код:ATHLON X4 750K /BOX/FM2ASUS A55BM-K /FM2+CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPESKINGSTON SSD 120GB SV300S37AОбща стойност - 367.63 лв. с ДДС

Получаваш читаво дънно с SATA3 + RAID. Четири Ядрен Процесор Бързо SSD и Добър за парите си охладител.

Поздрави

Ами рам,видео ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте отново предложението н а Xecutioner - има всичко нужно. От сегашната ви машина взимате хард диск, кутия и захранване и евентуално видеокарта. Казвам евентуално защото можете да я продадете и да ползвате вградената в процесора. 8600GTS е старичко видео, та няма да има особена разлика (това е предположение, но лесно се проверява). И за 340лв ще имате добра машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от SSD за непретенциозно ползване, освен да зарежда по-бързо Windows, няма да се види нищо друго значително. При работа със специализирани програми и при големи файлове, може да се види разлика.Конфигурацията изглежда читава. 4 яден Core2Quad може да даде значителен прираст в производителността. Например Core 2 Quad Q6600+. Все пак се класира зад Core i3 дори 4 ядреният Core2Quad. Може да се намери обаче за под 100лв.Не виждам обаче защо конфигурацията не може да се справи с един фотошоп. Може би има други проблеми, прегряване?И да, Core2Quad хаби осезаемо повече ток и е необходимо охлаждане с адекватно разсейване на топлина. Ако захранването е реални 500W, ще може да понесе Core2Quad.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях в същото положение като теб. Купи си един core 2 quad до 90 лв  няма значение какъв , сложи си един ССД и няма да ти трябва повече от този компютър.Аз си купих deepcool охлаждане и процесора си ми е хладен и компа се държи добре . Скоро обмислям да сложа този ссд и компа ще заспи. За споменатите от вас нужди ще върши перфектна работа. Процесор за 90/ССД за 130 / охлаждане 15 лв и паста  грубо 250 и ще върши перфектна работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от SSD за непретенциозно ползване, освен да зарежда по-бързо Windows, няма да се види нищо друго значително. При работа със специализирани програми и при големи файлове, може да се види разлика.Конфигурацията изглежда читава. 4 яден Core2Quad може да даде значителен прираст в производителността. Например Core 2 Quad Q6600+. Все пак се класира зад Core i3 дори 4 ядреният Core2Quad. Може да се намери обаче за под 100лв.Не виждам обаче защо конфигурацията не може да се справи с един фотошоп. Може би има други проблеми, прегряване?И да, Core2Quad хаби осезаемо повече ток и е необходимо охлаждане с адекватно разсейване на топлина. Ако захранването е реални 500W, ще може да понесе Core2Quad.

Да и аз се чудя между тези 2-та

http://obiavi.data.bg/single/504890/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-cpu-e8500-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%B50-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE-%D0%B8-%D0%B58400

двуядрения  85хх или 84ХХ, втория  се държи доста добре на тестовете, студен е и не хаби толкова ток от четриядрения 66хх който също е много хубав процесор , намира се и той под 100лв

http://obiavi.data.bg/single/504200/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-q6600-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Но  за него ще ми трябва поне един подобен винтил CM Hyper 212 EVO

http://www.altech.bg/bg/product/25636

Не знам само на колко читав процесор ще попадна,а и още се чудя кой от двата да взема.........

Аз бях в същото положение като теб. Купи си един core 2 quad до 90 лв  няма значение какъв , сложи си един ССД и няма да ти трябва повече от този компютър.Аз си купих deepcool охлаждане и процесора си ми е хладен и компа се държи добре . Скоро обмислям да сложа този ссд и компа ще заспи. За споменатите от вас нужди ще върши перфектна работа. Процесор за 90/ССД за 130 / охлаждане 15 лв и паста  грубо 250 и ще върши перфектна работа

Напълно съм съгласен с теб,смятам само да дам малко повече пари за по добро охлаждане ако взема четриядрения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.