Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с пускането на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте хора!Днес се появи един много неприятен проблем с компютъра.Пускам го,зарежда си файловете в началото,после се рестартира.Зарежда пак файловете и стигаме доStart windows:Safe mode

Safe mode with networkSafe mode with (не помня какво точно)Last known good configurationStart windows normallyПоследните две ги отписвам нацяло,като избера някое от тях отново се рестартира.Тръгва само и единствено в safe mode и safe mode with network.Също така като избера някой от safe модовете ми изписва windows/system32/(някакъв файл/ако трябва ще го кажа/) е повреден или не съществува.Някакви идеи какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеи - много. Зависи на теб какво ти се прави.Ако имаш Windows 7 диск/usb направо му сложи една чиста инсталация. През Safe Mode може да преместиш важните файлове от C:/ в друг дял за да не ги загубиш.Друг вариант (ако не искаш да преинсталираш) - Идеята на Safe Mode е да стартира операционната система с минимални ресурси. Там повечето приложения, сервизи и прочие, които по принцип ти са добавени като startup, ги няма (не ги зарежда). Следователно трябва да се провери какво стартира в нормалния режим и да се премахне (поне излишните неща). Може да имаш и даден malware за който трябва да сканираш. Може да кажеш и кой е този липсващ файл.Обаче цялата тая процедура е свързана с доста "тършуване" и накрая всичко само за да може (едвам едвам) да зареди някоя и без това проблемна операционна система. Няма смисъл. Ако беше някой Linux потребител, който една седмица си е играл да надгражда персонални за него пакети само върху чисто ядро, защото не му се ползва готова дистрибуция - да, там има логика. При Windows - няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Липсващия файл е config.Така ми изписва.Не виждам иначе проблем.Изтрих доста програми,игри и прочие от safe mode,но проблема остава.Май единствения шанс е преинсталация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да преинсталирай го. Пиши дали проблема е оправен Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да ползваш през cmd (стартирано като админ) и ако Windows ти е на дял C:

chkdsk c: /f - Минава бързоchkdsk c: /f /r - минава много бавно според размера на хард диска.

sfc /scannow - минава бавно

Аз бих започнал с последователността която съм ти дал и ако не се оправи след тези сканирания, чак тогава може да се преинсталира. 

Най-вероятно след като напишеш командата дори и през safe mode ще се рестартира и тогава ще тръгне проверката на дисковете. Ако обаче след рестарта не тръгне проверката и пак се рестартира винаги можеш да си свалиш някое CD с Live Windows на него и от там да пуснеш въпросните сканирания.

Другото което трябва да разбереш е в следствие на какво го прави това. Спиране на ток, след инсталиране на програма (от само себе си, вчера си е работел) едно такова чупене на операционната система може да означава предупреждение за по-сериозен хардуерен проблем в бъдеще а може и да означава кофти програма след някой Update. :) :) .Поздрави и успех. Ако нямаш много важни и критични приложения на компютъра, може би е по-добре да послушаш колегите и да преинсталираш защото тези сканирания които съм ти дал аз и трите ще отнемат толкова време колкото една нова преинсталация. Ако обаче решиш да се бориш да го съживиш съм насреща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да спреш автоматичния рестарт, за да видим точно номера на грешката. Така може само да гадаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
  • Добави ново...