Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с пускането на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте хора!Днес се появи един много неприятен проблем с компютъра.Пускам го,зарежда си файловете в началото,после се рестартира.Зарежда пак файловете и стигаме доStart windows:Safe mode

Safe mode with networkSafe mode with (не помня какво точно)Last known good configurationStart windows normallyПоследните две ги отписвам нацяло,като избера някое от тях отново се рестартира.Тръгва само и единствено в safe mode и safe mode with network.Също така като избера някой от safe модовете ми изписва windows/system32/(някакъв файл/ако трябва ще го кажа/) е повреден или не съществува.Някакви идеи какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеи - много. Зависи на теб какво ти се прави.Ако имаш Windows 7 диск/usb направо му сложи една чиста инсталация. През Safe Mode може да преместиш важните файлове от C:/ в друг дял за да не ги загубиш.Друг вариант (ако не искаш да преинсталираш) - Идеята на Safe Mode е да стартира операционната система с минимални ресурси. Там повечето приложения, сервизи и прочие, които по принцип ти са добавени като startup, ги няма (не ги зарежда). Следователно трябва да се провери какво стартира в нормалния режим и да се премахне (поне излишните неща). Може да имаш и даден malware за който трябва да сканираш. Може да кажеш и кой е този липсващ файл.Обаче цялата тая процедура е свързана с доста "тършуване" и накрая всичко само за да може (едвам едвам) да зареди някоя и без това проблемна операционна система. Няма смисъл. Ако беше някой Linux потребител, който една седмица си е играл да надгражда персонални за него пакети само върху чисто ядро, защото не му се ползва готова дистрибуция - да, там има логика. При Windows - няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Липсващия файл е config.Така ми изписва.Не виждам иначе проблем.Изтрих доста програми,игри и прочие от safe mode,но проблема остава.Май единствения шанс е преинсталация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да преинсталирай го. Пиши дали проблема е оправен Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да ползваш през cmd (стартирано като админ) и ако Windows ти е на дял C:

chkdsk c: /f - Минава бързоchkdsk c: /f /r - минава много бавно според размера на хард диска.

sfc /scannow - минава бавно

Аз бих започнал с последователността която съм ти дал и ако не се оправи след тези сканирания, чак тогава може да се преинсталира. 

Най-вероятно след като напишеш командата дори и през safe mode ще се рестартира и тогава ще тръгне проверката на дисковете. Ако обаче след рестарта не тръгне проверката и пак се рестартира винаги можеш да си свалиш някое CD с Live Windows на него и от там да пуснеш въпросните сканирания.

Другото което трябва да разбереш е в следствие на какво го прави това. Спиране на ток, след инсталиране на програма (от само себе си, вчера си е работел) едно такова чупене на операционната система може да означава предупреждение за по-сериозен хардуерен проблем в бъдеще а може и да означава кофти програма след някой Update. :) :) .Поздрави и успех. Ако нямаш много важни и критични приложения на компютъра, може би е по-добре да послушаш колегите и да преинсталираш защото тези сканирания които съм ти дал аз и трите ще отнемат толкова време колкото една нова преинсталация. Ако обаче решиш да се бориш да го съживиш съм насреща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да спреш автоматичния рестарт, за да видим точно номера на грешката. Така може само да гадаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване