Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. :) Дадоха ми едно дъно - http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000346 Не е много младо, но за моите нужди е добро. Дъното е в комплект с Athlon 64 3000+. Но пък имам и интелско дъно  - http://www.msi.com/product/mb/945GCM7F.html#hero-overview с процесор Intel Celeron Dual Core E1500. Останалите части са: 750 GB SATA-II HDD, 2x1 GB DDR2 800, Video - Inno3D GF-8600 256 MB DDR3 SLI.Та въпроса ми е кое е по-добре за upgrade - интелското дъно или това на амд ? Не ми е проблем да стоя с едноядрен процесор, който едва ли е много бавен... Все пак амд дъното поддържа някакви четриядрени, макар и старо поколение и съм наясно, че тези четриядрени не са от най-бързите. Дилемата ми е, че интелското дъно поддържа Wolfdale процесори, каквито са добри ( за моите нужди). Ще ми дадете ли съвет кое да запазя и кое да продавам ? Само ще помоля да няма мнения от типа: И двете дъна са слаби и няма смисъл в наливане на пари в стара конфигурация. Благодаря предварително.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло интелското. Иначе това, че ще те задоволява едноядрен проц...Просто нямам на идея как би карал с едноядрен при съвременното развитие на софтуера. Това би било истинско мъчение - повярвай ми.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от чипсета, а тоя 945 чипсет не мисля че подържа по-добритеcore2duo, но съм на телефона и не мога да видя съпорт листовете.В общи линии ако интелското дъно подържа Е8х00 тогава вземай него. Всичко друго може да се контрира с 6000+, че може и ам2+ процесори да подържа, но не мога да видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Списък на поддържаните Интелски процесори. Един Е 8400/8500 ще ти промени доста конфигурацията. За около 50-60 лв. се намират втора ръка за момента, ако ти се дават за ъпгрейд. От другото дъно не очаквай да вземеш кой-знай колко пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто нямам на идея как би карал с едноядрен при съвременното развитие на софтуера. Това би било истинско мъчение - повярвай ми.

Стоях един месец с едноядрен процесор и без хард диск а за ОС lubuntu от live mode и компютъра не се гасеше никога, така, че съм свикнал. ;)

Всичко зависи от чипсета, а тоя 945 чипсет не мисля че подържа по-добритеcore2duo, но съм на телефона и не мога да видя съпорт листовете.В общи линии ако интелското дъно подържа Е8х00 тогава вземай него. Всичко друго може да се контрира с 6000+, че може и ам2+ процесори да подържа, но не мога да видя.

Поддържа до E8600, който мога да го купя още сега. А AMD дъното + Athlon 3000+ 4 пинов охладител колко мога да им взема в продавалника ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейдни си мси дъното с интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. Бихте ли ми казали какво вие знаете по въпроса за процесорите на amd които ще излизат скоро? Бихте ли ми казали какво знаете?
    • от Vladimir96
      Здравейте решил съм да си сменям старата щайга с нова и за момента съм се спрял на тази. Ще го използвам главно за интернет,филми,музика,и игри през андроид емулатор,може и не само през него,та какво ви е мнението  Благодаря
      Кутия със захранване Segotep ATX SG-PS-111D-500 +2 отделни вентилатора 92 и 120мм
       https://desktop.bg/desktop_cases-segotep-segotep_atx_sgps111d500
      Дънна платка Gigabyte Z170-D3H LGA1151
       https://www.ioncomputers.bg/product/3275/gigabyte-z170-d3h.html
      Процесор Intel Core I3-8350K Coffee Lake
      https://www.ioncomputers.bg/protsesor-intel-core-i3-8350k-coffee-lake-soket-lga1151.html
      RAM памет 2х4GB DDR4 2400 MHz Corsair Vengeance LPX Black Heat spreader
      https://www.ioncomputers.bg/product/5103/ram-pamet-4gb-ddr4-2400-mhz-corsair-vengeance-lpx-black-heat-spreader.html
      Хард диск 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010
       https://www.ioncomputers.bg/product/7344/hard-disk-1tb-3-5-seagate-barracuda-st1000dm010-s-3-godini-garantsia.html
      Видеокарта Palit GeForce GT 710 (2048MB DDR3) (Закупих я наскоро,заради старата ми щайга )
      https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-palit_geforce_gt_710_2048mb_ddr3#characteristics
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
    • от Svtl
      Здравейте, 

Ще си сглобявам конфигурация за виртуална реалност като бюджета ми е около 4500лева (5к с монитора). Монитор имам избран, остана машината. Насочил съм се към i7-8700K, 32GB RAM, 240 SSD, 1 TB HDD, Водно охлаждане. Въпроса ми е по-скоро от към видеото. Бюджета ми за видео е 1800/2000лв, в случая дали ще е по-добре да взема 2x1060 в SLI мод, или на единична бройка да се насоча. 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.