Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. :) Дадоха ми едно дъно - http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000346 Не е много младо, но за моите нужди е добро. Дъното е в комплект с Athlon 64 3000+. Но пък имам и интелско дъно  - http://www.msi.com/product/mb/945GCM7F.html#hero-overview с процесор Intel Celeron Dual Core E1500. Останалите части са: 750 GB SATA-II HDD, 2x1 GB DDR2 800, Video - Inno3D GF-8600 256 MB DDR3 SLI.Та въпроса ми е кое е по-добре за upgrade - интелското дъно или това на амд ? Не ми е проблем да стоя с едноядрен процесор, който едва ли е много бавен... Все пак амд дъното поддържа някакви четриядрени, макар и старо поколение и съм наясно, че тези четриядрени не са от най-бързите. Дилемата ми е, че интелското дъно поддържа Wolfdale процесори, каквито са добри ( за моите нужди). Ще ми дадете ли съвет кое да запазя и кое да продавам ? Само ще помоля да няма мнения от типа: И двете дъна са слаби и няма смисъл в наливане на пари в стара конфигурация. Благодаря предварително.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло интелското. Иначе това, че ще те задоволява едноядрен проц...Просто нямам на идея как би карал с едноядрен при съвременното развитие на софтуера. Това би било истинско мъчение - повярвай ми.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от чипсета, а тоя 945 чипсет не мисля че подържа по-добритеcore2duo, но съм на телефона и не мога да видя съпорт листовете.В общи линии ако интелското дъно подържа Е8х00 тогава вземай него. Всичко друго може да се контрира с 6000+, че може и ам2+ процесори да подържа, но не мога да видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Списък на поддържаните Интелски процесори. Един Е 8400/8500 ще ти промени доста конфигурацията. За около 50-60 лв. се намират втора ръка за момента, ако ти се дават за ъпгрейд. От другото дъно не очаквай да вземеш кой-знай колко пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто нямам на идея как би карал с едноядрен при съвременното развитие на софтуера. Това би било истинско мъчение - повярвай ми.

Стоях един месец с едноядрен процесор и без хард диск а за ОС lubuntu от live mode и компютъра не се гасеше никога, така, че съм свикнал. ;)

Всичко зависи от чипсета, а тоя 945 чипсет не мисля че подържа по-добритеcore2duo, но съм на телефона и не мога да видя съпорт листовете.В общи линии ако интелското дъно подържа Е8х00 тогава вземай него. Всичко друго може да се контрира с 6000+, че може и ам2+ процесори да подържа, но не мога да видя.

Поддържа до E8600, който мога да го купя още сега. А AMD дъното + Athlon 3000+ 4 пинов охладител колко мога да им взема в продавалника ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейдни си мси дъното с интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от monster951
      Здравйте,
      Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет.

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.